Měsíc plný překvapení

30. ledna 2017 v 17:05 |  Články o životě a jak to vidím já

Za poslední měsíc jsem zjistila něco, co mě opravdu moc potěšilo.

Byla jsem tuhle nakupovat v Penny a pokud jsou příznivé povětrnostní podmínky a já nespěchám, ráda chodím přes les. A jelikož tam v tuto roční dobu bývá velice málo lidí, mohu se věnovat svým myšlenkám a drobet si vyčistit hlavu. No a jak jsem se vracela domů, zažila jsem něco úžasného a nečekaného. Nespěchala jsem, šla jsem pomalu, rozhlížela se po okolí jestli nezahlédnu nějakou srnku nebo veverku a v tu chvíli jsem si uvědomila, že jsem vlastně žena. Nevím kde se ten pocit vzal, ale najednou byl tady a celou mě pohltil. Prostě jsem to brala jako samozřejmost, vůbec jsem o tom nepochybovala, cítila jsem se tak úplně, ne jen částečně jako doposud. Naprosto úžasný a hřejivý vnitřní pocit.

Došlo mi, že se postupně měním. Jsem jiná než před rokem, jsem i jiná než před pár měsíci, o tom není pochyb. A také jsem omládla. Zdali jsem omládla po tváři, to bych nerada posuzovala, to bych nechala na ostatních kteří mě vídají, ale že jsem omládla duševně, tak tím jsem si naprosto jistá. Určitě se na tom všem podílí i hormony, to je bez debat, ale jak velký vliv mají, to netuším a stejně bych tady nad tím nechtěla v tuto chvíli polemizovat a dále to rozebírat.
Je to ale určitě tím, že jsem zamilovaná, šťastná, spokojená a usmívám se na celý svět. Je to i tím, že se dovedu radovat z maličkostí a drobností které nám život přináší. A je to také jistě i tím, že se mi plní mé sny a já se dočkala něčeho, co jsem si přála celičký život a už v to vlastně ani moc nedoufala.

A také jsem si uvědomila, že jak si pročítám články na blogu Miriam, Nikity, Andrejky, Radky, Lucky, Vlaďky i dalších, tak jsem vlastně vnitřně přesvědčena že jde o dívky či ženy…já už o vás (až na občasné výjimky) neuvažuji jako o TS osůbkách, ale jako o ženách, dívkách či slečnách. A přesně totéž platí o komentářích či mailové komunikaci….je to zajímavé, možná i trochu překvapující, ale jsem tomu ráda.

Takže nejen obrovský posun ve vnímání sebe sama, ale také ve vnímání vás ostatních TS osůbek. Ať se nám to líbí nebo ne, nás všechny potkalo něco, co málokdo z běžných lidí pochopí…dá se říci, že jsme malá rodina….i když občas rozhádaná, s rozdílnými názory, zkušenostmi, pohledem na svět i s trochu odlišnými životy.

Bohužel však do této rodiny nepočítám jisté zatvrzelé anonymní osoby které tady rozsévají pesimistickou náladu, snaží se nám znechutit cestu pro kterou jsme se rozhodly, plivají jed na všechny strany a nejsou schopny rozumné komunikace. A možná ani nejsou těmi za které se vydávají….

Mějte se všechny krásně,
Niki


Dr. Walker v jedné ze svých knih napsal toto: V podstatě jste vlastně to, co jíte a jste tak mladí (nebo tak staří) jak se cítíte. Můžeme být staří ve třiceti a můžeme být mladí v sedmdesáti.
 


Komentáře

1 TS Ženská. TS Ženská. | 30. ledna 2017 v 18:37 | Reagovat

je hezké že i když zkušenější, díváš se na svět vesele, a nejsi zahořklá jako některé o generaci mladší :-)

jojo, taky bývaly doby kdy jsem říkala že jsme vlastně rodina, že nás spojuje trápení které ostatní lidé nemohou pochopit, že by jsme měly držet všechny pospolu.
, už tohle tvrdit nemůžu, bohužel, mezi TS je tolik nenávisti, závisti, přání nejhoršího a zahořklosti, že si občas říkám proč šly některé do přeměny, jejich problém je očividně zcela jinde.

bohužel, časem se můj pohled změnil, doufám že tebe to taky časem nepotká.

2 Niki Niki | 30. ledna 2017 v 19:58 | Reagovat

[1]:  Já bohužel vím, že to není tak jak bych si přála. Já se snažím vidět svět lepší než je, ale uvědomuji si, že jsou všude i osůbky zlé, mstivé a zákeřné....velká škoda, ale s tím nic nenadělám, kde je ledové srdce, tam moc pomoci není.

Můžeme se snažit sebevíc, stejně na ně občas zákonitě narazíme.

3 Vlaďka Vlaďka | 30. ledna 2017 v 23:12 | Reagovat

Ahoj, Niki. Já si myslím, že jsme během startu přeměny všechny omládly. Je to taková zpětná puberta, všechno teprve teď prožíváme poprvé. A je to moc hezké, užívej si to. ;-)

4 Niki Niki | 31. ledna 2017 v 3:52 | Reagovat

[3]: Vladěnko, je to přesně jak říkáš. Zrovna nedávno jsem psala Lucce, že mám ze všeho velkou radost a prožívám to jako malá holka. A že si myslím, že tak trošku doháním ten čas, co mi proklouzl mezi prsty.

Ano, prožíváme to poprvé, je to pro nás něco nového a je to skvělé.
Moc díky, pa. :-)

5 Radka Radka | 31. ledna 2017 v 8:32 | Reagovat

Niki díky moc za hezké čtení ;-)
Vnímám to stejně a s těmi troly se netrap, s tím asi nehneme...
Jinak s tou zpětnou pubertou to asi bude pravda. Vidím to na manželce jak moc dobře chápe co prožívám a jak se těším z maličkostí... bohužel je na ní také vidět i to jak mi závidí to všechno co mám před sebou... ale s tím  se také nedá moc dělat.
Přeji Ti jen samé pohodové lidičky kolem sebe a stále ten pozitivní pohled na svět kolem ;-)

6 TS Ženská. TS Ženská. | 31. ledna 2017 v 8:40 | Reagovat

[3]:

[4]: ona to holky bude opravdu taková puberta.
tělo má najednou hormony a v takovém množství na které není zvyklé, začíná se přetvářet ´´dospívat´´ rostou prsa atd.

asi není důležitý věk, tělo na to prostě reaguje vždycky podobně.

navíc, je tu radost z toho samotného, že to šlo a je to tady, něco v co člověk ani nedoufal.

a je známé že na HRT se mládne holky.
já myslím že je to tím restartem. :-)

7 Niki Niki | 31. ledna 2017 v 9:08 | Reagovat

[5]:   Ráďo, já také děkuji. :-)
Těší mě, že to my holky (snad většina) cítíme a prožíváme podobně, je to něco nového co jsem ještě v životě nepoznala a nemohu se toho nabažit.
Přirovnala bych to k někomu, kdo má od dětství šedý či zelený zákal a vidí vše rozmazaně a černobíle....a najednou se stane malý zázrak a začne ten svět okolo vidět ostře a v barvách!!!

A stejně jako tvá manželka, tak i má Věrka už pochopila co prožívám a raduje se se mnou. Je mou rádkyní, kamarádkou i přítelkyní. Učí mě jak se chovat více žensky, jak se líčit, chodíme spolu nakupovat a dokonce si vzájemně půjčujeme hadříky...co více si mohu přát? :-P

S troly se netrápím, tam žádné vysvětlování nepomůže, ale je mi jich líto....místo aby se z života těšili, tak se užírají a nenávidí okolní svět.
Pa, :-)

8 Niki Niki | 31. ledna 2017 v 9:43 | Reagovat

[6]:  Luci, máš pravdu, tak nějak to bude....ani nevíš jak mě těší, že nejsem sama kdo to tak prožívá.

A zrovinka na mně lze demonstrovat, že věk není důležitý. Někdy mám pocit, že je mi 20let a také se podle toho chovám a snažím oblékat. Vím ale, že musím zapojit i svůj rozum, abych to zase nepřeháněla...jsou určité hranice.

S Věrkou jsme to probíraly a myslíme si totéž. Přišla jsem o mládí, dospívání a kus života, kdy jsem se musela smířit s rolí, kterou jsem nikdy nechtěla. A teď jako bych se to snažila nějak dohnat a trochu prožívat to, co jsem nemohla kdysi a částečně si to nějak vynahradit. Pa :-)

9 TS Ženská. TS Ženská. | 31. ledna 2017 v 10:02 | Reagovat

[8]: :-) no počkej, neříkám že to ještě prožívám, možná maličko. ona je ta puberta u nás trochu zrychlená ;-) takže už se mi to celé nějak srovnalo.

ale joo, i když bych tomu nevěřila a čekala jsem že tu samozřejmost budu prostě jako samozřejmost brát rychle, pořád mě těší když mi muž otevře dveře, nebo mě na něco pozve,nebo mi jen tak nějaký cizí muž zalichotí a nebo i jen samotné oslovení paní nebo slečno mě prostě vždy a stále potěší. asi to bude trvat ještě dlouho, než to ztratí to kouzlo. :-)

10 TS Ženská. TS Ženská. | 31. ledna 2017 v 10:09 | Reagovat

a musím se přiznat, že to má občas své výhody, líbit se mužům, a ano občas toho ráda využívám.
no třeba nedávno, když mi pět cizích mužů tahalo auto z příkopy a potom mě dva odvezli až před dům.  toho bych se dřív nedočkala, asi bych tam trčela dodnes :-P

11 Niki Niki | 31. ledna 2017 v 10:23 | Reagovat

[9]: Rozumím, ten určitý stav euforie, mohu li to tak říci, máš již za sebou, už se to nějak uklidnilo.

Ale stejně, jak píšeš, to má své kouzlo a občas i své výhody - viz auto v příkopě, apod. ;-)

12 TS Ženská. TS Ženská. | 31. ledna 2017 v 10:27 | Reagovat

no a ještě tedy dodám.
všimla jsem si jak se mi mění myšlenkové pochody. Zatímco dřív bych s autem v příkopu, mimo město uprostřed lesů, začala panikařit, byla celkem naštvaná a docela bych si i sama pro sebe nadávala, začala přemýšlet co s tím a jak to celé udělám.

Já vylezla z auta které leželo téměř na boku, zapálila jsem si, udělala dva kroky doleva dva doprava, a s klidem  konstatovala, Joo s tím já nic nesvedu, To chce chlapa, co Já s tím asi tak nadělám.

a nemusela opravdu dělat nic, ono se to dělalo za deset minut samo. :-D

13 Niki Niki | 31. ledna 2017 v 10:34 | Reagovat

[12]:   Ufff, teď jsem tě odhalila. To byl asi ten jediný důvod, proč jsi do "toho" šla....abys byla v klidu, pokud se ti s autem něco podobného přihodí. :-D :-D :-D

14 TS Ženská. TS Ženská. | 31. ledna 2017 v 10:48 | Reagovat

[13]: ono to není jen auto, ale to auto je zrovna dobrý příklad. ;-)

15 TS Ženská. TS Ženská. | 31. ledna 2017 v 11:26 | Reagovat

[13]: ale jasně, mám super a pohledného opraváře, prostě mu brnknu, odveze mě a potom si auto odtáhne, nebo se jen staví pro klíče a já mu řeknu kde ho najde. opravené auto mi přiveze. :-) účtuje si jen opravu. :-P

16 Baleine Baleine | Web | 31. ledna 2017 v 11:30 | Reagovat

Ať se každý z nás rozhodne vstoupit na jakoukoliv cestu, měl by na ní být šťastný. Ty jsi udělala velký krok a to, že jsi teď spokojená, je odrazem toho, že šlo o správné rozhodnutí. Není nic víc, co bys potřebovala vědět, než pocit vnitřního souznění se sebou samou. Přeji hodně štěstí do dalších let :)

17 Niki Niki | 31. ledna 2017 v 12:27 | Reagovat

[14]:  [15]:

Názorný příklad toho, že hezké a milé dívky to mají v životě jednodušší. To by se mi nemohlo stát. :-(

Občas mi někdo podrží dveře nebo se mi muži dívají na nohy, když mám sukni a punčošky...ale tím by to tak asi končilo. Pokud bych vypadala jako Claudia Schiffer nebo Megan Fox, tam už by to bylo jiné kafe a potřebovala bych si vyřídit zbrojní pas. :-D

18 Niki Niki | 31. ledna 2017 v 12:46 | Reagovat

[16]:  Baleine, děkuji za tvá milá slůvka.

Tobě já také moc přeji, abys na té své nelehké cestě byla úspěšná a dosáhla svého cíle. Já sama dobře vím, že to není snadné, ale stojí to opravdu za to.

Měj se hezky :-)

19 anita angelb anita angelb | 31. ledna 2017 v 17:03 | Reagovat

wow vypadas jako
aretha franklin na
profilovce tedy DO
BRE!!!!!!!!#
a ja jsem dracice
plyju ohen a na
omlazeni neverim..
tak proc me nikdo
nema rad? :-)

20 Andrea Andrea | 31. ledna 2017 v 18:13 | Reagovat

Je fakt, že s nějakou změnou vzhledu, ve smyslu - omládneš - se setkaly všechny holky. Většinou je to první co se na hormonech stane, i když má holka ještě mužský vzhled.Je to takový hezký bonus.
No a puberta je takový následný bonus a mám pocit, že taky stojí za to.
Jinak - hezká profilovka.

21 anita angelb anita angelb | 31. ledna 2017 v 19:25 | Reagovat

[3]: aleeee jdi:)))
snad plastikou no
ze by nekdo omla
dl na 22 z 55 neverim.
pilulky vecneho
mladi? :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

22 anita angelb anita angelb | 31. ledna 2017 v 19:28 | Reagovat

znam walker texas ranger
a ze leci TS  vim poprve 8-O  8-O  :-D  :-D

23 Niki Niki | 31. ledna 2017 v 19:47 | Reagovat

[20]:   Andrejko, oba ty bonusy se mi velice líbí! A opravdu stojí za to.

Možná že vše prožívám intenzivněji a také trochu jinak než některé holky, ale je to dáno mými povahovými rysy, mým věkem a také tím, že to všechno přišlo v době, kdy jsem již v nějakou změnu příliš nedoufala. Proto si to tak všechno užívám a raduji se i z maličkostí.

A moc děkuji za pochvalu. Nejsem nijak zvlášť ješitná, ale zahřálo mě to u srdíčka a velice potěšilo.

24 Niki Niki | 31. ledna 2017 v 19:50 | Reagovat

[19]:  Anito, tebe nemá nikdo rád? No toto, co je to za svět.
A kde vlastně bydlíš, že tam máte takovou zimu?

25 anita angelb anita angelb | 31. ledna 2017 v 23:32 | Reagovat

[24]: na popukani
a co  snad vsichny
maji mit me radi?
co to za svet??;))
co vis?  jestli..
a uhodni odkud jsem
;))) !!!!!! :-)  :-)  :-)  :-)

26 Niki Niki | 1. února 2017 v 7:11 | Reagovat

No, vzhledem k chaotickému textu a k tomu mrazu -28, to vypadá na Ukrajinu nebo tak něco

27 anita angelb anita angelb | 3. února 2017 v 20:49 | Reagovat

[26]: promin co mas
proti UA mam odsud
nej kamaradku a
ja mam smutek
rodine umrel dedecek
.tak neplkuj a jukni
30 pripadu terezy
novakove..abys vedela

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama