Mučení elektrickým proudem

26. ledna 2017 v 8:37 |  Články o životě a jak to vidím já
A ještě něco pro pobavení…naštěstí dnes se tomu směji i já.

No, když už jsem v minulém článku na sebe práskla čím vším jsem si prošla, tak bych tady ještě zmínila jedno konkrétní vyšetření, po kterém jsem byla dost rozhozená a naštvaná…a to i proto, že jsem ho musela absolvovat 2x za sebou. EMG - tedy elektromyografie.

Může se zdát, že toto téma nemá nic společného s mým současným životem trans holky, ale ono vlastně má, protože jsem nebyla úplně zdravotně O.K a před tím vším co mě čekalo a pro co jsem se rozhodla, jsem si chtěla dát do pořádku tělíčko i psychiku.

Dost těch zdravotních problémků jsem si zavinila sama, svým přístupem k životu a hlavně stravováním. Dnes se za to trochu stydím a nejraději bych si dala pár facek, ale na to už je pozdě. Mohla bych se vymlouvat třeba i na genetiku, ale ta nemůže za všechno (což jsem si na vlastní kůži ověřila) a dle mého názoru se dá dost ovlivnit. No, jak se říká, za chyby se platí.

Takže k samotnému vyšetření. Jestliže lékař řekne "pošlu vás na EMG" a za chvíli uklidňujícím hlasem dodá, "není se čeho bát," tak je třeba zpozornět. Těch pár slůvek "není se čeho bát" je dost zrádných a navíc pokud jdeme na nějaké vyšetření poprvé, kdy ani nevíme co nás čeká. Doma jsem na netu vyhledala nějaké informace a říkala si, že by to snad nemuselo být tak hrozné…prostě pohodička. No jo, jenže pak jsem objevila větu, "vyšetření není většinou vnímáno bolestivě" a hned jsem se na to dívala jinak! To znamená, že já určitě jako na potvoru nebudu patřit do té většiny a vyšetření mě bude bolet jako čert. Vybavila se mi scéna z filmu Rambo-2, jak je tam Rambo (Sylvester Stallone) připoután k té kovové síti (nebo co to vlastně bylo) a soudruh Jašin otáčí knoflíkem. Kdo film viděl, jistě si vzpomene jaké to mělo účinky a na výraz ve tváři Ramba.

Když jsem pak v den plánovaného vyšetření seděla v chodbě před dveřmi s nápisem "EMG - neklepat - čekejte na vyzvání", a za pár minut odtamtud vyběhl muž středních let, hodně bledý ve tváři, který, jakmile mě zaregistroval, tak zakoulel očima a řekl, "tam raději ani nechoďte," tak mi zrovna dvakrát do smíchu nebylo. Napadaly mě myšlenky o útěku pryč z budovy, či že bych nereagovala na své jméno a dělala jako že tam jen sedím a na někoho čekám. Prostě mrtvý brouk. Vtom se ale otevřely dveře, sestra řekla mé jméno a já chtě nechtě vešla dovnitř, na bezhlavý útěk již bylo pozdě.

Jak probíhalo samotné vyšetření napíšu jen ve zkratce. Na nějakou část těla se připne základní elektroda a pak do různých míst na těle zapichují druhou elektrodu (taková velká jehla) a pouští do tělíčka elektrické impulsy. Různé svaly pak reagují a vyšetřované osoby pak na lůžku sebou házejí a mrskají se tam jako vánoční kapřík, čemuž se nedá zabránit nebo to nějak ovlivnit.

Já tak nějak ale mívám smůlu, protože když už si bláhově myslím, že nějaké vyšetření skončilo, tak se objeví nějaký zádrhel. Doktorka tam chvíli zápolila s nějakým přístrojem a pak mi řekla," moc mě to mrzí, ale občas nám tady stávkuje počítač, ty hodnoty se mi tady neobjevily, budeme to muset udělat znovu. Ani se mě raději neptejte, co se mi v tu chvíli honily hlavou za myšlenky.

Nakonec sice vše dopadlo dobře, zvládla jsem to a neutekla do Jihoafrické republiky…ale pak se není co divit, že se doktorům tak vyhýbám.

Niki
 


Komentáře

1 Miriam Miriam | 26. ledna 2017 v 9:31 | Reagovat

Uaaaa! To zní strašně!
No... přeju Ti, ať už na takovéhle vyšetření nebudeš muset nikdy jít...

Když jsem četla Tvé řádky, tak jsem si vzpomněla, jak jsem před pár lety byla před jedním z těch vyšetřeních, kdy do člověka cpou šlahoun a koukají se mu skoro až do duše...
Ale je fakt, že když jsem se ptala, jestli to mohu absolvovat bez oblbování (o dvě hodiny později jsem chtěla být se svou partnerkou na jejím vyšetření a být jí oporou... a oblblá troska by jí tam na nic nebyla...), tak se mě doktorka zeptala, jestli to myslím vážně... a sestřička mi naznačila, že to možná není úplně dobrý nápad... :-)

Každopádně doufám, že Ty už máš všechna tato vyšetření vybrána... a já snad taky... ;-)

2 Niki Niki | 26. ledna 2017 v 9:41 | Reagovat

[1]:  No teď, když už je to za mnou, tak na ta různá vyšetření vzpomínám s úsměvem, ale při samotných vyšetřeních jsem zrovinka nesršela vtipem...to spíše skřípala zoubky.
Ještě mě v únoru čeká to kolono a gastro, ale pak už by měl být klid.

Takže toho využiju a přeji sobě, tobě i ostatním holkám, ať jsme zdravé a různé MUDr. osůbky v bílých pláštích nepotřebujeme :-) :-)
pa

3 Miriam Miriam | 26. ledna 2017 v 9:55 | Reagovat

[2]:  Díky a přeji ostatním i Tobě totéž! (A rozhodně se v obou případech "oblbnout" nech!!! :-) )

4 Vlaďka Vlaďka | 26. ledna 2017 v 14:41 | Reagovat

Jejda, Niki, úplně mě z toho mrazí. No hlavně ať máš všechno v pořádku. ;-)

[1]: Myslíš gastroskopii? Velká hadice nacpaná až do žaludku? To jsem prodělala hodně dávno (když jsem bojovala o modrou knížku) a bylo to opravdu hrozné. :-!

5 TS Ženská. TS Ženská. | 26. ledna 2017 v 15:09 | Reagovat

[1]: nevím tedy na kterém konci těla jsi byla.
já byla několikrát na hadici na vyšetření žaludku, použijí jen sprej na mírné znecitlivění dávícího reflexu, a hurá do toho, ono když vám to dělá primář deset minut, to utrpení a ponížení se přežít dá, kdy zvás lezou různé zvuky, tečou vám slzy, teče vám všemožné z úst a ležíte odkázaná na milost,  ale když máte hadici v sobě a ona tam pak přijde na zaučení nová praktikantka a z minulých deseti minut se stane tři čtvrtě hodinky a ještě si to na vás zkouší s povzbuzováním druhého lékaře, Jen se nebojte, kousek dál, povytáhněte, otočte, a můžete zase dál atd. člověk má tendence masového vraha, jenže co vám zbývá, když máte plnou pusu hadice, žaludek taky, tečou vám slzy, v jednom kuse vás nadavuje, v krku už to máte řádně rozedřené a neskutečné přirozené nutkání to cosi si ze sebe vyrvat.
klidně bych to přirovnala k pocitu znásilnění.

přežila jsem to třikrát, potom už jsem to vždy odmítla se slovy Já už poznám za ta léta co to je.

nakonec mi od problému napomohli lékaři, ale samoléčba. ;-)

ježíííš tohle už nikdy, pojdme raději na druhý konec. 8-)

nebo když máte čerstvě operovanou nohu, a pan doktor zvolá Sestro Sondičku 8-O, ale to už je jiný příběh.

6 TS Ženská. TS Ženská. | 26. ledna 2017 v 15:10 | Reagovat

[4]: :-D :-D  :-D  ;-)

7 Vlaďka Vlaďka | 26. ledna 2017 v 16:26 | Reagovat

[6]: No ještě se směj, úplně jsi mi to tím popisem připomněla. A ještě bylo super, když se to tím nadavováním vracelo pořád zpátky, takže to bylo nekonečné. Pak ještě člověk úplně cítil, jak mu ta hadice tlačí na stěny žaludku... Brrrr! Potom jsem měla trubici v krku tak roztáhnutou, že se mi špatně polykalo. :-! :-D

8 Miriam Miriam | 26. ledna 2017 v 16:35 | Reagovat

Ono se s tou hadicí pusou dá jít i dál... aby se všechno "prozkoumalo"... :-D

9 Niki Niki | 26. ledna 2017 v 16:58 | Reagovat

No, právě že já jdu příští měsíc na gastroskopii (hadice zepředu) i na kolonoskopii (hadice zezadu).
Pokud by mi dělali obě vyšetření najednou, tak by nescházelo moc a hadice by se mohly potkat...paráda O_O

Na gastro mi minule prozkoumali jak žaludek a stav jícnu, tak i stav tenkého střeva a odebírali nějaké vzorky z žaludku i ze střeva.

Ale jsem ráda, že nejsem sama, kdo ta nepříjemná vyšetření prodělal..

10 Niki Niki | 26. ledna 2017 v 17:01 | Reagovat

[4]: Vlaďko, moc děkuji, právě že chci vědět jak na tom jsem, proto to musím vydržet, pa :-)

11 Niki Niki | 26. ledna 2017 v 17:03 | Reagovat

[8]: Jo Miri, to máš pravdu. A mohou odebírat jak vzorky sliznic, tak i dělat nějaké menší zákroky.

12 Niki Niki | 26. ledna 2017 v 17:08 | Reagovat

[5]: Teda já se picnu, tak to tvé vyšetření je fakt síla...tak hrozné jsem to neměla.
A souhlasím s tebou, že je lepší jít na druhý konec, tam je to o fous lepší. 8-)

13 Miriam Miriam | 26. ledna 2017 v 17:16 | Reagovat

[11]: Uffff... No... tak teda obě bych během měsíce nedala... Ale hlavně, ať Ti to dobře dopadne! Budu na Tebe myslet!

14 TS Ženská. TS Ženská. | 26. ledna 2017 v 17:54 | Reagovat

[12]: no vážně, jak tam byla ta praktikantka bylo to nekonečné, to už člověk opravdu dostává pocit totální bezmoci a znásilnění. tehdy jsem odcházela dost naštvaná, aspon se mohli předem zeptat zda se na mě může zaučovat.

týden jsem myslela že mám angínu, ne angína to nebyla, byla to praktikantka. :-x :-x

15 Niki Niki | 26. ledna 2017 v 18:51 | Reagovat

[13]: Moc, moc díky. Už jsem ti psala jak moc to pro mě znamená. :-)

A víš kočičko, že kvůli tobě dostanu naplácáno na zadeček? Má přítelkyně Věrka mi dnes volala a říkala, "četla jsem myšičko tvůj minulý článek a v komentáři č.10 si napsala Miriam, že ji máš ráda. A já si myslela, že jsi zamilovaná jen do mě! Doufám, že se mi neodstěhuješ do Prahy!" O_O

Tak jsem se musela začít smát a říkám," vždyť víš miláčku že mé srdíčko patří jen tobě, holky mám ráda protože jsou jako já, ony ví dobře jak se cítím a co prožívám...je to vlastně taková má rodina." :-)

Asi budu muset zítra koupit briliantový náhrdelník nebo kabelku Hermés! O_O  O_O O_O

16 Niki Niki | 26. ledna 2017 v 18:56 | Reagovat

[14]: Úplně s tebou cítím, dovedu si to živě představit. Je to opravdu bezmoc...ležíme tam, v sobě hadici a jen se modlíme aby to skončilo. :-(

S tou praktikantkou to byl fakt úlet z jejich strany.

17 Miriam Miriam | 26. ledna 2017 v 19:02 | Reagovat

[15]:  Nechtěla jsem Ti způsobit problémy... :-)
A neboj, jestli chce, hodím sem pár komentářů na téma neúčinná HRT, SRS a podobný blbosti... :-D

Ne, vážně: Myslím, že my (trans*lidi) bychom měli držet tak nějak pospolu... a být na sebe hodní... a tolerovat své odlišnosti... už tak je nás málo a spousta z nás moc tolerance od okolí nemá... anebo jsem hloupý sluníčko... ;-)

18 Miriam Miriam | 26. ledna 2017 v 19:03 | Reagovat

[14]: U nás se Tě většinou ptají, jestli mohou dělat výcvik a tak... :-(

19 Niki Niki | 26. ledna 2017 v 19:13 | Reagovat

[17]: No právě za tyhle názory a myšlenky tě mám ráda...já to vnímám stejně.

A Věruška je sluníčko, nikdy to sice úplně nepochopí, tedy to jak se cítíme, ale mě má moc ráda a nám všem fandí a upřímně přeje jen to nejlepší. :-) :-)

20 TS Ženská. TS Ženská. | 26. ledna 2017 v 20:13 | Reagovat

[15]: jééé nemůžu být tvá přítelkyně jáá,  Hermes miluji a náhrdelník se taky hodí 8-O  :-D

21 TS Ženská. TS Ženská. | 26. ledna 2017 v 20:16 | Reagovat

[17]: hloupý sluníčko napíše že moc tolerance od okolí není. tak to je dobrýýý :D

začínáš mi někoho připomínat, hááádej ;-)  :-D

22 TS Ženská. TS Ženská. | 26. ledna 2017 v 20:18 | Reagovat

[18]: ale joo to se mě zeptali taky, až jsem měla hadici v sobě a nemohla odpovědět / dobrá finta :-D

23 Miriam Miriam | 26. ledna 2017 v 23:42 | Reagovat

[21]:  Ne, nemyslím si, že mohu někomu připomínat TGCZ...

A sluníčko jsem proto, že si myslím, že lidé spolu mohou vycházet i přes odlišné názory...

24 TS Ženská. TS Ženská. | 27. ledna 2017 v 0:14 | Reagovat

[23]: mě prostě přišlo vtipné to spojení, že sluníčkaříš, že tolerance od okolí není.

tak si protiřečí často ta osůbka. :-D

hloupý sluníčko jsi napsala ty, já jen opakovala. :-)

tak se nečerti. ;-)

25 Niki Niki | 27. ledna 2017 v 5:11 | Reagovat

[20]: A jééé, teď si mě bude určitě Věruška více hlídat, nechtěla by, aby ji jiná holka vyfoukla tak nádherné dárky. :-P  Vypadá to n GPS na noze.

S tou kabelkou jsem se inspirovala na tvém blogu, jinak zase tak moc o kabelkách nevím...jenom to, že některé jsou k nezaplacení.

26 TS Ženská. TS Ženská. | 27. ledna 2017 v 5:33 | Reagovat
27 Niki Niki | 27. ledna 2017 v 5:45 | Reagovat

[Smazaný komentář] Hele brouku, Miriam jen reagovala na můj komentář a nemyslím si, že se chtěla někoho dotknout...tak proč se hned čertíš a používáš takový slovník???

Z tvých komentářů je sice celkem patrné co tě žere a vypadá to, že jsi naštvaná na celý svět, ale to nikam nevede, je to cesta do pekel.

A ještě něco, napiš mi prosím jak se jmenuješ, ať vím s kým vlastně komunikuji. Schovávat se za anonymitu je moc jednoduché.
Měj se

28 TS Ženská. TS Ženská. | 28. ledna 2017 v 1:18 | Reagovat

[Smazaný komentář] ukaž mi ty běžně nepovedené, ne jednu dvě, ne pooperační komplikace, ale doživotně zvrtané.
jistě jsou, to se najde téměř u každé operace,  ale ukaž mi že jsou zcela běžné, dokaž to, dolož to.
jinak to jsou jen výkřiky ze tmi.

A to tvoje psaní o mrzačení, a ty ten orgán zmrzačený nemáš.
musím tě ujistit že máš.
Když příteli hrozilo že o ně přijde /ne o něj/, protože mu našly malý nádor, styděl se mi to říct a myslel že bych po tom o něj i ztratila zájem jako o nekompletního muže.

takže, zmrzačit ses též nechala a dobrovolně.
už záleží jen na úhlu pohledu co je víc zmrzačené. ;-)

29 TS Ženská. TS Ženská. | 28. ledna 2017 v 2:43 | Reagovat

[Smazaný komentář] ty nemáš přeoperovaný genitál, tak tu nepiš bludy.

samozřejmě že čistě z lékařského hlediska SRS zmrzačení je, ze zdravého a plně funkčního se dělá jen náhražka která svou funkci ani plnit nemůže. ale ty jako žena svou pravou funkci taky nikdy plnit nebudeš, a je jedno jaký orgán tam mít budeš. ;-) dítě neporodíš nikdy.

a nikdo tě nikam netlačil, k čemu potřebuje holka s jasně klučičím obličejem ženské doklady, když její pohlaví každý jasně identifikuje od pohledu. / sama říkáš že v bližším kontaktu neprocházíš a občanku na dálku jistě neukazuješ/.

nenávistně prostředí tu vytváříš už dlouho hlavně ty. a jestli já něco legitimizuji, no tak díky za důvěru v moji moc. :-D

navíc sama tvrdíš že o přeměnu, výsledky atd, ses zajímala už dlouho před přeměnou, tak jsi snad věděla do čeho jdeš ne. ;-)
a když tak tvrdíš že lepší zůstat muž než tohle, tak jsi do toho neměla jít, o všem jsi už přece věděla předem. tak co se najednou divíš.

30 TS Ženská. TS Ženská. | 28. ledna 2017 v 12:12 | Reagovat

[Smazaný komentář] zato s tebou jsou ty diskuse na úrovni, jak kopírák furt slepě dokolečka,
jak ti někdo nepřikývne jsi z toho na větvi.

s tebou to není diskutování, jsi jako antipropagační leták trubko.

a toho pána si nech pro sebe, tak volají na tebe.

[Smazaný komentář] to víš, já si radši nechám diktovat od tebe. :D  :D  :D a dostanu se tam kam ty :-!  :D  :D  :D  :D

31 Niki Niki | 28. ledna 2017 v 19:34 | Reagovat

[30]:

Lucko, já už jsem se na ty jeho komentáře nemohla dívat,tak jsem ho zablokovala a smazala.

Nevím co je to za existenci, ale tady žádné vysvětlování nepomůže...ani kdybychom se rozkrájely. Je to nějaká osoba nenávidící celý svět a žádné argumenty nepomohou, škoda s ním ztrácet náš čas.

Pa, Niki

32 TS Ženská. TS Ženská. | 28. ledna 2017 v 20:12 | Reagovat

[31]: já hlavně pořád netuším o co tomu tvorečkovy jde.

k čemu chce přemluvit nás, co čeká od nás.
kvůli tomu že se on cítí hnusně, máme stávkovat a přestat hrát HRT, aby jsme vypadaly jako on, nechápu, nebo kvůli němu nechodit na SRS. no jistě, obětujeme se pro člověka kterého žádná ani nezná, pro anonyma. jdem do toho, jedna za všechny....... :-D

je to trpll a prudič. ;-)

33 TS Ženská. TS Ženská. | 28. ledna 2017 v 20:19 | Reagovat

asi takhle, je to troll kterému člověk ani nemůže věřit, občas se ukáže že lže a to i v dost podstatných věcech. takže co čeká, pomoc od nás, takovým to přístupem. nikdo ho nezná, nikdo neví jak vypadá, ve skutečnosti o něm nikdo neví vůbec nic.

možná jen prudič ts.

myslím že ani sám přesně neví co chce od nás.

34 Niki Niki | 29. ledna 2017 v 11:13 | Reagovat

[32]:  [33]:

Ano, troll a jak říkáš možná jen prudič TS...i to je možné.

Slušný dialog mi nikdy nevadil, rozdílné názory na cokoliv budou vždy, ale takhle jen plivat jed okolo sebe je hnus...a navíc schovaný za anonymitu.

35 Kristýna Kristýna | 29. ledna 2017 v 19:45 | Reagovat

[17]:
Sluníčka není nikdy dost a zrovna teď je ho pomálu. ;-)

36 Niki Niki | 29. ledna 2017 v 20:37 | Reagovat

Ano, ano, ano, je to tak... Miriam je sluníčko za své názory a myšlenky ohledně nás TS lidiček

a

to hřejivé sluníčko na obloze také potřebujeme a těšíme se na něj. Já už se jara a léta nemohu dočkat. :-)

37 gitty93 gitty93 | E-mail | Web | 31. ledna 2017 v 9:56 | Reagovat

to zní jako super zábava :) je fajn, že tě nechali jít 2x :)

38 Niki Niki | 31. ledna 2017 v 10:15 | Reagovat

No, teď když už je to za mnou, tak se tomu i zasměju, ale tenkrát jsem moc příjemný výraz ve tváři neměla a hladina adrenalinu byla vysoká. :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama