Rok 2016 - jaký byl a co mi přinesl

3. ledna 2017 v 14:36 |  Články o životě a jak to vidím já
Rekapitulace roku 2016

Rok 2016 byl pro mě tím nejlepším rokem v celém mém životě….možná trochu odvážná slova, ale já jsem o tom přesvědčena.

Něco jsem již napsala v článku "Mé první Vánoce", kde jsem uvedla své premiérové události (ty již tedy nebudu zmiňovat) a napsala pár slůvek o svých pocitech. A ono je to hlavně o pocitech a stavu mysli, o pohodě a štěstí. Je to o vnímání sebe sama a všeho kolem nás.

Vím dobře, že jsem se nikdy netěšila ze života tak jako minulý rok. Nespočítala bych dny kdy jsem plakala štěstím, kdy se mi chtělo tančit a smát se na okolní svět na procházce lesem nebo i v centru města. Poprvé v životě jsem zjistila, jak mi může být neskutečně krásně u srdíčka, byly to stavy až euforické, které je obtížné popsat.

Předcházející roky, tedy 2015 a 2014, kdy jsem se definitivně rozhodla změnit svůj život a začal můj coming out, byly také moc hezké a důležité, byla jsem většinou spokojená i celkem šťastná, ale ještě to nebylo ono. Byly tam určité obavy a nejistota, měla jsem trochu strach z reakcí okolí i reakcí přátel a ostatních osůbek které mě znaly. Tenkrát jsem si ještě nedovedla představit, že budu chodit na veřejnosti v sukni nebo šatech, v lodičkách a pořádně nalíčená. Měla jsem obavy z mé první návštěvy u sexuoložky i z toho jak dopadnu u psychologických i ostatních vyšetření. Naštěstí jen lékař na endokrinologii kroutil hlavou nad tím, že se pouštím do přeměny v mém věku, ale nakonec řekl " je to koneckonců váš život, když si to přejete, nejsem proti".

Rok 2016 ale pro mě přinesl zásadní posun, a to vnitřní klid, vnitřní sebejistotu a velkou pohodu. Ne, že bych byla naprosto imunní a naprosto nic mě nevyvedlo z míry, ale pokud nastane nějaká stresová situace nebo konflikt, snažím se to přejít, vyřešit v klidu a rychle zapomenout. Jsem jaká jsem, vím jaká jsem, vím kdo jsem, jakou mám povahu, jak dnes vnímám svět kolem sebe a jak žiji. Jsem prostě svá a moc spokojená, usměvavá a šťastná žena, která je vděčná za každý den a to je důležité! Je nádherné probouzet se každé ráno s úsměvem na rtech, těšit se na nové zážitky a radovat se i z maličkostí jenž nám život přináší.

Jsem dost v kontaktu s lidmi, takže je jasné že jsem narazila i na ty špatně naladěné, mrzuté a zlé, kterých ale naštěstí nebylo mnoho. Ti někdy dávali najevo svou nelibost a své pohrdání, ale už jsem se naučila to zvládat či nějak uspokojivě řešit. Také si vždy říkám, "holka buď v pohodě, vždyť ty jsi lepší než oni"….. Pak se našlo i pár takových, kteří na mě hleděli jako na zjevení nebo se nenápadně uchichtávali, ale to byli jen mladí v pubertě nebo příslušnici jisté menšiny, takže tam nelze předpokládat nějakou inteligenci, empatii nebo solidní charakterové vlastnosti.

A co ještě bych zmínila?
Již dříve jsem byla hodně citlivá, empatická a emotivní bytůstka, teď je vše ještě intenzivnější. A také hodně pláču (to už jsem psala na začátku článku), ale naštěstí jsou to slzičky štěstí, To jsou pozitivní emoce a ty já mám ráda. Asi za to mohou ty hormony. Určitě by mě rozplakala i veverka na okenní římse, která by mi tlapkou naznačovala, že je jí zima a má hlad. To bych ji určitě vzala k sobě do pokojíčku ať se zahřeje a na misku bych jí nasypala něco oříšků z mých zásob. Tedy kromě kešu, ty má ráda má přítelkyně a kdyby se to dozvěděla, naplácala by mi na zadeček.

Tak tedy sbohem vydařenému roku 2016, a snad bude ten letošní neméně pohodový a přinese splnění všech mých přání. Totéž přeji i všem TS osůbkám i ostatním lidičkám LGBT.
Pa, Niki

 


Komentáře

1 Miriam Miriam | 3. ledna 2017 v 21:30 | Reagovat

Také Ti přeji, ať se Ti splní Tvá přání! A na té nové fotce Ti to sluší ještě více!

2 Niki Niki | 4. ledna 2017 v 5:02 | Reagovat

[1]: Ty jsi sluníčko, víš že my holky to opravdu nemáme jednoduché a potěší nás každé vlídné slůvko. Moc díky, pa.

3 Miriam Miriam | 4. ledna 2017 v 10:09 | Reagovat

[2]:  Nemáš vůbec zač :-)

4 Radka Radka | Web | 18. ledna 2017 v 21:48 | Reagovat

Niki, krásně napsané ;-)
Také se připojuji a přeji krásný a pohodový rok 2017 a ať se Ti splní vše co si přeješ ;-)

5 Niki Niki | 20. ledna 2017 v 14:00 | Reagovat

[4]: Jéééé, Ráďo, moc děkuji.

Omlouvám se, že tak pozdě reaguji, pa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama