Tak to mi opravdu vadí

1. ledna 2017 v 19:43 |  Články o životě a jak to vidím já
Špatné oslovování - použití nesprávného rodu
Na začátku mé přeměny jsem to ještě tak moc nevnímala a byla jsem v tomto směru tolerantnější k okolí i k osobám mi blízkým. V současnosti mi ale už docela dost vadí, pokud mě někdo osloví v mužském rodě. Ale co mě opravdu nadzdvihne a nesnáším to, je chvíle kdy mě někdo osloví "pane". A asi před měsícem se mi to opět po nějaké době stalo. To se mi zvedne tlak a rozhlížím se kde mám schovanou brokovnici.
Byla jsem se kouknout do jednoho sekáče a probírala jsem se dámskými svetříky. V tom se za mnou ozvalo, "pane, tam jste u dámského oblečení". Tlak se vyhoupl na 170/110, tep 150/min. Já se obrátila na nesympatickou, zahořklou a obtloustlou prodavačku se slovy, "to nevhodné oslovení jste si mohla odpustit, připadám vám snad jako muž? A dobře vím že jsem u dámského, nejsem retardovaná, nepotřebuji vaše rady". Prodavačka něco zamumlala o mužském hlasu a zmizela v zázemí obchodu.

Ano, je pravda že jsem zrovna neměla kozačky, sukni, punčochy a červeně nalakované nehty. Ale byla jsem nalíčená, mluvila v ženském rodě a byla oblečena jako běžná žena. A vlastně dokonce lépe než většina žen jež vídávám každičký den. Tak v čem je tedy problém?

  1. Zjistila jsem, že největší problém je v lidech. Bohužel je stále dost lidí, kteří něco takového nebudou akceptovat za žádnou cenu. Tuší nebo i ví kdo jsme, ale nehodlají se s tím smířit nebo se to snažit pochopit, pohrdají námi a snaží se to dávat najevo. I kdybych se rozkrájela, nepomůže to. Jsou to většinou lidé zlí, zahořklí a nemají dobré srdce.
  2. Pak je tady určité procento lidí, kteří o transsexualitě neví zhola nic a pokud s takovou osobou přijdou do styku, neví přesně co si mají myslet a jak reagovat. Napadne je třeba že ta osoba může být homosexuál který se obléká žensky nebo někdo komu přeskočilo, nějaký úchyl, recesista, atp.
  3. A pak je také problém v obličeji a výšce a zabarvení hlasu. Ty z nás co nemají to štěstí aby byly k nerozeznání od cis žen, se sice hodně snaží, ale stejně tam pořád je viditelná ta "mužská stopa". Můžeme chodit na laserové epilace, líčit se, mít paruku, krásné náušnice a nové hadříky, ale stejně pořád nemáme ten správný ženský čumáček či odpovídající hlas a okolí to při bližším kontaktu pozná.

Z toho plyne, že některé z nás musí věnovat svému zevnějšku mimořádnou péči. Nemůžeme si dovolit vypadat jen jako běžné cis ženy. Ony mohou být neupravené, špatně oblečené, nenalíčené a pořád je okolí vnímá jako ženy.
Dokonce mohou být celkově hodně zanedbané, mít oblečeno nevzhledné a staré oblečení, třeba i víceméně mužské, mohou mít mastné neupravené vlasy, mohou třeba smrdět, mohou být tlusté, škaredé v obličeji, na nose mít velkou bradavici s chlupem a na tom chlupu mít veš….ale pořád budou vnímány jako ženy…třeba odpuzující, ale pořád ženy. Tak to je.

Vzpomínám jak jsem kdysi přišla ke své psycholožce. Byla to má druhá návštěva a ona mi řekla, "paní Nikolo, vy máte asi ráda pohodlné oblečení, vy se nechcete oblékat více žensky?" A já ji na to tenkrát odpověděla, "ale paní doktorko, vždyť já se přece oblékám jako většina žen." Ano, měla jsem sice pravdu, ale také jsem si začala uvědomovat že má pravdu i má doktorka. Že mám bohužel mužskou postavu a dost mužský obličej, takže jestli chci být vnímána jako žena, musím na sobě zapracovat a hodně toho změnit.

Bohužel jsem se narodila v nesprávném těle, stalo se a já se musím snažit ten omyl přírody napravit…tak jak jen to bude možné.
 


Komentáře

1 Miriam Miriam | 1. ledna 2017 v 19:59 | Reagovat

Ano... máme to v tomhle opravdu trochu těžší... :-(
Ale jestli Tě to potěší, tak na fotce máš rozhodně ženskou postavu... ;-)

2 Niki Niki | 3. ledna 2017 v 14:41 | Reagovat

[1]: Děkuji ti moc, každé vlídné slůvko potěší. To víš, snažím se to zlepšovat, abych byla spokojenější.
Svou fotečku už jsem vyměnila za novější, pa.

3 anita angelb anita angelb | 31. ledna 2017 v 17:07 | Reagovat

TREFA az na to co
s minulosti
spominkama
a  lidmi co nemusi.
rodina zamestnav
a co jsou bliz???
kde mam kulomet?
ja bych povidala!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama