HRT - pocity a postřehy

16. února 2017 v 18:56 |  Články o životě a jak to vidím já

Původně jsem měla v úmyslu nějaké to bilancování nechat až na mé další malé výročí "1 rok na HRT"…, ale vzhledem k určitým okolnostem to napíšu již teď, po 9 měsících polykání a cumlání těch mrňavých tabletek.

O tom, že jsem byla na odběru krve, jsem již psala v minulém článku.
Chtěla jsem vědět, jak se mi změnily hormonální hladiny a na výsledky jsem byla hodně zvědavá. Jakmile mi dala sestřička list papíru s výsledky vyšetření, tak jsem se na chvilku zděsila. Všechny hodnoty byly daleko mimo referenční meze. Pak mi ale došlo, že to bylo bráno jako vyšetření u muže (dle rodného čísla) a už jsem byla v pohodě. Ano, jako muž bych byla v prd… a mohla se jít opít do němoty do nejbližší hospody. Ale jelikož už jsem holka, mohu mít radost. Testosteron tak mrňavý, že ho v laboratoři hledali lupou, zato estradiol se usídlil na pěkné hodnotě a vesele si pobroukával.

V tomto článku se ani náhodou nechystám řešit nějaké grafy či teorie ohledně výše dávek hormonů, jestli jsou lepší injekce nebo cumlání tabletek, jestli je jedna tabletka 2mg estrimaxu málo, jestli mají vliv fytoestrogeny, přesvědčovat někoho jaký vliv má psychika…atd., atd. Abych se přiznala, nikdy jsem nečekala žádné zázraky a jsem, až na pár drobností, spokojená se současným stavem a do nějakých neuvážených experimentů se určitě pouštět nebudu.

Takže nehodlám jít za mou gynekoložkou s kalašnikovem v ruce a chtít po ni, ať mi předepíše 20mg estradiolu na den. Je otázka, zda by to mělo nějaký významný účinek na růst prsou, tvarování těla, apod., spíše bych očekávala nepříjemný dopad na zdravotní stav, třeba až letální. Nejsem endokrinolog, ale i zdravý selský rozum by nám mohl říci, že ta naše HRT pro tělo určitě zátěž je a má svá úskalí a svá rizika. Možná že v 18letech to organismus snáší ještě poměrně dobře, ale my starší už přece jen máme ta tělíčka kapku opotřebovaná a testosteron na něm zanechal své stopy.

A ještě něco málo k lékařům. Určitá osoba (ale může jich být více) si tady pořád stěžuje na doktory, na jejich neschopnost, nezájem, apod. Tak nevím jestli jen já mám to štěstí, ale až do dnešního dne byl přístup všech mých lékařů naprosto skvělý a já si nemohu stěžovat (až na endokrinologa, ten chvilku brblal, že se do toho pouštím v mém věku). Dokonce se svou praktickou lékařkou i její sestřičkou vycházím lépe než v minulosti coby mužský pacient a to samé platí i o interně. Když jsem šla za doktorkou na gyndu ať mi zvýší dávky, udělala to s úsměvem a popřála mi úspěšný průběh léčby. Kdykoliv jsem cokoli potřebovala, nikdo nedělal problémy a vždy mi vyhověli.
No, není to také tím jak se chováme, jak působíme na své okolí, co z nás vyzařuje, zdali jsme usměvavé a milé???

Ještě před pár lety jsem na tom zdravotně nebyla zrovinka nejlépe a také jsem si uvědomovala, že pokud si nedám to zdravíčko a s tím související psychiku dohromady, tak asi na nějakou tranzici a SRS mohu hned zapomenout. Musela jsem hodně věcí změnit a udělat určité kroky a určitá nelehká rozhodnutí. Některá se bohužel dotkla i mých nejbližších, ale bohužel jsem neměla moc na výběr. Některé z nás, hlavně ty starší, asi dobře ví co mám na mysli. Ale týká se to někdy i těch mladších, např. Lucy je na tom fyzicky pravděpodobně dobře, není zatížena minulostí, ale psychicky na tom není nejlépe a to jí nedovolí jít dál…

Takže jak na tom vlastně dnes jsem a jak se cítím?

Za poslední rok a půl je vidět neskutečný posun ve vnímání sebe sama a přístupu k naší problematice. Už jsem se dávno vyrovnala s tím kdo jsem a vůbec se necítím nějak méněcenná. Spíše naopak…užívám si to. Neutrální jméno, které jsem si vybrala, už vnímám jako vlastní a jediné, na to staré pomalu zapomínám. Používání ženského rodu už je samozřejmostí, stejně jako směr dámské záchodky.
Vzhledem k mé postavě a věku jsou v oblékání určité limity, ale já se cítím trochu (někdy hodně) jako puberťačka, takže se stejně snažím oblékat jako 30letá šikovná holka. Zrovna dnes, protože svítilo sluníčko, jsem toho využila a vyrazila v sukni a vzorovaných punčocháčích do nákupního centra. Byla jsem široko daleko jediná holka co měla sukni. To jsem si tak v duchu s úsměvem říkala, že nebýt nás TS holek, ani by se muži neměli na co koukat.

Já byla spokojená a šťastná už dříve, tedy hlavně od mého coming outu, ale od loňského léta se můj život ještě změnil k lepšímu a je neskutečně krásný. Zamilovala jsem se do mé přítelkyně Věrky a je nám spolu velice hezky. Bohužel prozatím nežijeme v jednom bytečku, ale trávíme spolu všechny víkendy a další volné dny. Andrejka má Anežku, Nikita má Lacíka a já mám Věrušku. Všechny si určitě uvědomujeme, jak moc to pro nás a naši duševní pohodu znamená. Je krásné mít někoho kdo nám je na naší cestě oporou a na koho se můžeme za všech okolností spolehnout.

A tělesné změny? Jasně že zmíním v prvé řadě prsa. Nosím podprdy 80B a pokud by mi holky ještě trochu povyrostly, tak bych o augmentaci ani neuvažovala. Mám pocit, že se mi trochu zlepšila pleť a malinko omezil růst chloupků, které jsou jemnější. Začala jsem být trochu zimomřivá a několikrát jsem se venku nebo i v postýlce třásla zimou a nešlo to zastavit. A v neposlední řadě jsem si všimla, že mi atrofují pohlavní orgány…opravdu se penis i varlata tak o 1/3 zmenšily.

No a co bych ještě tak dodala…

Jsem si vědoma, že zdraví je moc důležité, proto se, až na drobné výjimky snažím zdravě jíst, aby se mi nezanášelo tělíčko nějakým svinstvem, abych nepřetěžovala játra a cévy byly dostatečně průchozí. Popíjím hlavně bylinkové čajíčky nebo čistou vodu a občas si udělám malou čistící kůru.
Tak to by asi bylo vše. Určitě jsem na něco zapomněla, já se znám, někdy bývám trochu roztržitá a hlava děravá, ale nic se neděje, prásknu to na sebe příště.

Niki

P.S - Věrka čte nejen můj blog, ale i blogy vás ostatních, včetně komentářů. Zajímá ji vše co se kolem nás děje, chce co nejvíce pochopit jaké jsme, jak se cítíme, na co myslíme a co prožíváme. A také asi hlídá, abych se do některé z vás nezabouchla….! Pssst! A protože to Věruška bude určitě za chvíli číst, tak ji musím napsat toto - koťátko, jsi ode mě 10km daleko a já tě nemohu držet za tlapku, ale myslím na tebe a mám tě moc ráda…tvá Niki.

 


Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 16. února 2017 v 19:09

Jít na gindu s kalšníkovem :D To by bylo celkem zajímavé :D
Jinak moc pěkně napsaný :)

2 Vlaďka Vlaďka | 16. února 2017 v 19:14

Nikolko, s tou zimomřivostí mám problém taky, já už i před hormony taková byla a teď se taky někdy v posteli úplně klepu zimou. Ale už to není tak často jako při začátku HRT.

Jedna věc mi vrtá hlavou. Já si celou dobu myslela, že na gyndu se chodí až po operaci. Jak jste se k tomu ostatní dostali?

3 Niki Niki | 16. února 2017 v 19:42

[2]:  Vladěnko, má doktorka (MUDr. Svobodová Ph.D.)mi může předepsat jen Androcur, Estrimax kvůli nějaké legislativní chybě nemůže, proto chodím na gyndu, kde mi to lékařka předepisuje, pa :-)

4 Niki Niki | 16. února 2017 v 19:43

[1]:  Děkuji :-)

5 holka holka | 16. února 2017 v 20:14

[1]: ono bohužel s něktými doktory bez kalašnikova nehneš,
dávají pacientům neustále najevo svoji nadřazenost ve stylu: "je vám snad jasné kdo je tady pánem a kdo tady bude rozhodovat?"
ta mizerie v ordinacích a nemocnicích je šílená, a už nepomahá ani uplácení doktorů luxusními francouzskými čokoládovými bonbóny,
ti doktoři jsou vážně na zabití...

6 Míša Míša | 16. února 2017 v 20:39

[2]:Tak to se holky přidám do party. Jsou dny kdy mně i několikrát za den rozklepe zimnice.
A s tou gyndou je to zajímavé. Já pořád jezdím do Prahy a ani jsem neměla tušení, že by to šlo jinak. :-)

7 Bulaté kotě (jábychtakrádařeklakdojsem) Bulaté kotě (jábychtakrádařeklakdojsem) | 16. února 2017 v 20:46

[5]: Tyvole holko nechceš si jít vysrat oko ?

8 Niki Niki | 16. února 2017 v 20:58

[2]:

[6]:  Jsme tři, tak už jsme parta zimomřivých holek. ;-)

Já se taky nejvíce klepala v prvních měsících HRT. Asi to byla rekce těla na měnící se hormonální hladiny v organismu.

9 Míša Míša | 16. února 2017 v 21:21

[8]: Souhlasím, bylo to podstatně horší, ale ještě pořád to občas přijde. O_O  O_O

10 Miriam Miriam | 16. února 2017 v 21:36

Těší mě, že se Ti přeměna daří, Niki. :-)

Jinak: Kalašnikov je zastaralá záležitost.. doporučila bych iontový kanón místo levé ruky... pokud jsi levačka, tak místo pravé... :-) akorát si nejsem jistá, že by Ti na gynekologii na něco byl... :-) (Ale jestli se mnou budeš chtít ovládnout svět, tak to bude nutnost... :-) )

Nicméně Tobě i Věrce přeji spoustu společně šťastně stráveného času a hodně štěstí a ať Vám Váš vztah vydrží!!!

11 TS Ženská. TS Ženská. | 16. února 2017 v 21:37

Holky zvykejte si, teplo jako dřív už nám asi nebude nikdy, Přítel ten se u mě vyslíká že tu mám strašné horko a já se klepu v teplé domácí flísce.
u ´´kamaráda třeba při večeři, mám kolikrát bundu a on se potí v nátělníku, vždycky mi hlásí, vedle sebe máš na topení takové kolečko, tak si s ním otoč :-D

ale ty krizovky, kdy jsem se v létě těšila do rozpáleného auta a užívala si to se zavřenými okny, to už je za mnou.

tak nějak se to srovná do zimomřivého normálu ;-)  :-D  ale já se byla vždycky zmrzlá, vychovaná v teplíčku. :-)

12 Niki Niki | 16. února 2017 v 21:47

[10]:  Miri, moc děkuji. Jenže já bych to přála všem...víš co tím myslím. :-)

Tak já ten kalašnikov prodám v zastavárně a začnu šetřit na ten iontový kanón, abychom byly IN :-)

13 Niki Niki | 16. února 2017 v 21:52

[11]:  Já si ze začátku myslela, že je to tím jak jsem tak hodně zhubla. Že už  nemám tukové vrstvy jako dříve a nemá mě co hřát. Do souvislosti s hormony jsem si to dala až později. O_O

Jak jsme s Věrkou spolu, tak jí je pořád horko a já se klepu, tak vždycky hledáme nějaké řešení. :-(

14 TS Ženská. TS Ženská. | 16. února 2017 v 22:08

[13]: mě už to tedy taky trochu začalo před HRT, nějakou změnou v těle to bude.
já mám za to že už asi budeme vždycky zmrzlejší než cis. ono úplně se srovnávat nemůžeme, prostě trošičku jiné jsme.

a řešení pro vás dně, ona v podprsence a ty ve svetru :-D a je po problému. ;-)

15 Vlaďka Vlaďka | 16. února 2017 v 22:29

[3]: No vezmu to takhle. Když mi Androcur i Neofollin předepisuje sexuolog, bude mi momentálně k něčemu gynekolog?

16 TS Ženská. TS Ženská. | 17. února 2017 v 0:36

[15]: tak mě tu první dávku předepisovala ještě sexuoložka, takže mohla, ale od ní jsem estrofem platila.
takže pro mě je i v tomhle směru lepší gynda.

17 Niki Niki | 17. února 2017 v 4:40

[14]:  tak to my, dvě myšičky, nějak tak děláme, jenže když se chceme k sobě tulit, tak je ten svetr na obtíž.. ???

18 Niki Niki | 17. února 2017 v 4:44

[15]:  Lucka to tady napsala správně, ta má sexuoložka ho může předepsat, ale já bych ho hradila v plné výši...pokud ho předepíše gynrkolog, tak platím jen doplatek, čili asi 1/3 původní ceny. U toho Neofollinu nevím jak to s těmi úhradami je....

19 Bulaté kotě (jábychtakrádařeklakdojsem) Bulaté kotě (jábychtakrádařeklakdojsem) | Web | 17. února 2017 v 8:32

[18]: Pamatuji si doby kdy Svobodová ve FnO předepisovala i estrimax s klasickou úhradou něco kolem 150 za krabičku, ale asi se něco změnilo. Na gyndě je sice arogantní sestra s knírkem, ale jak jí pošlete do píče, tak už poslušně sedí na prdeli a jen vám předá recept. Jinak doktorka na gyndě je super, dohodnout se s ní dá, má sice obavy s vyšších dávek, ale zřejmě je zvyklá a není potřeba na ní klást velký tlak.

20 Niki Niki | 17. února 2017 v 9:53

[19]:  [19]:  Je to přesně tak, doktorka na gyndě je v pohodě, usměvavá, dávku mi zvýšila bez mrknutí oka, neměla s tím žádný problém, ale sestra je opravdu nepříjemná, zamračená baba.

Nějaká legislativní chyba způsobila tu komickou situaci, že sexuologové nemohou předepisovat hormony tak, aby se v lékárně platil jen doplatek - dnes cca 117kč. Plná cena je 458kč. Takže mi Svobodová píše Androcur a pro hormony chodím na gyndu.

21 Bulaté kotě (jábychtakrádařeklakdojsem) Bulaté kotě (jábychtakrádařeklakdojsem) | Web | 17. února 2017 v 10:10

[20]: Já jsem si sestru odchytila a řekla jí, že sebou nehodlám orat (co chcete ? Jak se jmenuje ? Jo takhle vy jste další s hormonama, že vás to všechny baví, no jo mladá blbá, recept vám dám za hodinu teď nemám čas), že mi nedělá problém udělat bordel u primáře, také jsem jí pochválila knírek. A teď není problém.

22 Niki Niki | 17. února 2017 v 11:29

[21]:  Tos udělala dobře, Já se sice snažím vždy chovat slušně, ale uvědomuji si, že na některé nepříjemné osoby je opravdu nutno zařvat, nejde to s nimi po dobrém. :-D

23 Miriam Miriam | 17. února 2017 v 14:18

[22]: Niki, za komentář u kotěte máš u mě 100 bodů... :-D

Kotě: Ty máš body taky... :-)

24 Vlaďka Vlaďka | 17. února 2017 v 14:38

[18]: Tak Neofollin platím 64kč za krabičku (5ks= 5týdnů), takže na těch 10 týdnů 128kč. To mě nezabije.

25 Niki Niki | 17. února 2017 v 14:47

[23]:  Miri, móóóc děkuji, body se mohou hodit :-)

26 Niki Niki | 17. února 2017 v 14:52

[24]:  To je hodně solidní, mě to vychází o něco dráž...na 10 týdnů 195kč. To jsou minimální rozdíly, hlavně že to máme a pomáhá nám to. :-)

27 Vlaďka Vlaďka | 17. února 2017 v 16:49

[26]: Pořád je ta mínus stovka za měsíc v peněžence naprosto nerozpoznatelná. S takovou depilací, to už je horší, to mi leze do peněz hodně. :-(

28 TS Ženská. TS Ženská. | 17. února 2017 v 17:21

[27]: tak to máte dobrý, mě to stojí 340 kč oestrogel na 8 týdnů.

jj laser je nejhorší, ale to neva to k feminizaci přece není třeba /zřejmě podle lékařů a pojištoven/.

29 Bulaté kotě (jábychtakrádařeklakdojsem) Bulaté kotě (jábychtakrádařeklakdojsem) | Web | 17. února 2017 v 17:49

[28]: No co jsem tak slyšela, tak i cis ženy chodí na lasery (třeba ta sestra na gyndě FnO by měla jít) a nikdo jim to nehradí, takže to je velmi složité. Dáte jedné skupině, musíte dát všem.

30 Niki Niki | 17. února 2017 v 18:07

[27]:

[28]:  U všech svatých panen, že já husa se  do toho pouštěla a raději si nekoupila plyšového medvidka. O_O

Depilace
Feminizace
Augmentace
Autostimulace
Eradikace
Kastrace
Personalizace

a nakonec

Likvidace ??? ??? O_O

31 TS Ženská. TS Ženská. | 17. února 2017 v 18:50

[29]: tak samo že chodí, taky mě sestra na laseru vždycky říká, Vy máte ty chloupky nějak odolný, furt jí vrtá hlavou že toho mám víc než jiné :-D

víš ono by to mělo být takhle, CIS nebo TS, pokud už to je společensky nevhodné, kdy to vyloženě může pacientce velmi znepříjemnovat život a fungování ve společnosti, mělo by to být už hrazeno.

to už není estetika, ale feminizace.

32 TS Ženská. TS Ženská. | 17. února 2017 v 18:54

[30]: zapomněla jsi na
Dilatace ;-)

33 Vlaďka Vlaďka | 17. února 2017 v 19:12

[30]:

[32]: A ještě infiltrace (RLT) :-D

34 Niki Niki | 18. února 2017 v 5:28

[32]:

[33]:  Kočičky, máte pravdu, asi bychom tam mohly ještě něco doplnit. :-)

Já to sice pojala humornou formou, ale je pravda, že jsme se rozhodly pro náročnou cestu plnou překážek, která je i dosti finančně nákladná. ???

Ale my víme, že nám to za to stojí! :-)

35 Ezechiel Ezechiel | 18. února 2017 v 7:13

Cumlání je experiment, a pro dvacet miligramů chodit nemusíte, když vám to udělá 20x větší hladinu než je předepsaná.

Nechci po doktorce 20 ti násobek davky.
Beru dvacetinásobek předepsané davky.

Nechci řešit jestli je SL správně nebo ne. Jde čistě o výrokovou logiku, v kterém vesmíru mohou být následující výroky pravdivé současně.

Nejlepší je strašit tím že vysoké dávky E mohou být nebezpečné a mít ve špičce 5ti násobek toho co má průměrná žena v ovulaci. ROFL.

36 Niki Niki | 18. února 2017 v 9:19

[35]:  No a to je právě to téma kterému jsem se chtěla vyhnout. To všechno jsou jen hypotézy, domněnky a spekulace. Nejsou žádné seriózní studie nebo nějaký lékařský či vědecký výzkum. který by se touto problematikou zabýval v širším měřítku.

A tím myslím nejen to často omílané téma ohledně dávek hormonů, jejich působení a způsobů aplikace, ale také dopad na zdravotní stav a zátěž organismu v dlouhodobém horizontu.

Najdeme jen kusé informace s malou vypovídající hodnotou, proto je vše víceméně experimentování.

Tím bych to uzavřela. :-)

37 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | 18. února 2017 v 9:23

[36]: takže berete lék jinak než ho předepsal lékař nevíte, kolik a nevíte co to bude dělat ale všichni ostatní co píší o HRT jsou trollové. Konečně mi to někdo vysvětlit.

38 TS Ženská. TS Ženská. | 18. února 2017 v 9:35

[35]: už by jsi měl konečně začít zobat Testosteron, aby tě přestali trápit naše ženské hormony.
zamysli se broučku, proč bychom ten estrogen zbytečně vylučovaly z těla, když ho můžeme využít.

máme bojovat za vyšší dávky, nebo o co ti jde, a proč, aby jsme se v globálu dostaly tam kde jsme ted, jen to jinak užívaly. a smysl toho všeho je prosím pěkně jaký, pro nás konkrétně to budou jaké výhody, nám to přinese co.

já vím že chceš aby po světě chodily ošklivý ženský, aby jsi mezi nimi byl králem. ;-)  :-D

dodnes jsem se nedopídila o co tobě konkrétně vlastně jde, cumlat si může fakt každá, to zvládne i kdekterá s Mužským tělem. ;-)
ale pokud nechce, on jí fakt nikdo nenutí.

39 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | 18. února 2017 v 9:50

[38]: ješte jednou. Nepíšu, že SL je špatně. A když píšu, tak píšu co konkrétně je tam za problém a proč. Třeba by se při SL mel měřit minimálně SHBG a pokud poleze hodně přez 100, což na SL leze nezřídka tak ta vysoká hladina je stejně neúčinná.

Jde čistě o tu logiku měnit si dávku na dvacetinásobek když k Najdeme jen kusé informace s malou vypovídající hodnotou, proto je vše víceméně experimentování.
Tím bych to uzavřel

40 TS Ženská. TS Ženská. | 18. února 2017 v 9:52

[37]: ty píšeš totální nesmysly, a když si tu vyšší dávku vydupeme např injekčně, tak náhle budeme vědět co to bude dělat, budeme vědět stále to samé.
nebo myslíš že se náhle zjeví celosvětová studia působení vyšších dávek hormonů v dlouhodobém horizontu a působení na změny těla.

tedy podle tebe co, máme to začít hezky polykat, počkat zda někdo do pár let vytvoří seriozní studii, a pokud se do deseti let prokáže že je to ok, můžeme začít brát vyšší dávky.
a ty už jdi s těmi kecy do zadečku, ty přeměnu nepodstupuješ, tobě jde o kulatý, nebudeme hnusný jen kvůli tomu aby jsme tě uspokojily a ty jsi měl klidné spaní jak jsi prosadil svůj názor.
vážně, jdi se bodnout. nikomu tímhle nepomáháš. kvůli jedné Tg trollince nepadneme všechny na zadek.

41 TS Ženská. TS Ženská. | 18. února 2017 v 10:03

[39]: kusé informace o studii působení ženských hormonů při změně pohlaví, jsou úplně stejné u malých i vysokých dávek, prostě kusé + - žádné. logicky, vyšší dávka bude více působit než dávka menší. to neokecáš.
co vyleze nad určitou hranici už vliv nemá. ale to co je pod účinnou hranicí, nemá vliv zcela jistě.

42 Ezechiel Ezechiel | 18. února 2017 v 10:07

[40]: skusím to potřetí, já nikde nepíšu, že a vyžši dávka estrogenu je míň účinná než nižší.

Jenom pořád čekám na vysvětlení jak může být autorka blogu ve větě A proti experimentům s vysokou dávkou a ve větě B se přiznat, že je dělá. A to je minimálně 3. Blog užívající tuto logiku.
Pořád jsem nemám vysvětlení ve kterém by nebyla kočka, krabice a Shrodinger

43 TS Ženská. TS Ženská. | 18. února 2017 v 10:19

[42]: já ti to vysvětlím polopatě, to snad už pochopíš.

Každá TS holka či žena na Celém širém světě, se snaží dosáhnout toho svého za každou cenu, všemi pro ni dostupnými prostředky a metodami. Prostě být ženská co možná nejvíc to půjde.

Aby dosáhly svého, často shání peníze prostitucí, nechávají se operovat v nehygienických podmínkách, shání nelegální přípravky či hormony, dělají pro to maximum možného i nemožného.

a ty se divíš že cucáme.
no táááák, vážně potřebuješ něco vysvětlovat.

44 TS Ženská. TS Ženská. | 18. února 2017 v 10:25

[42]: ještě jsi nepochopil že tuhle nevili proti vysokým dávkám tu rozpoutal jeden člověk, a je to určitá obrana ne proti dávkám samotným, ale proti konkrétnímu člověku který všechny jen obtěžuje.

45 Niki Niki | 18. února 2017 v 12:08

[42]:  Autorka blogu žádné experimenty s vysokými dávkami nedělá a nikdy nedělala.

Brala jsem ze začátku 2mg denně, teď beru 2x2mg denně....čili běžnou dávku, proti které žádná z lékařek nic nenamítala.

To je vše....dál již nemíním nic zvyšovat. :-)

46 TS Ženská. TS Ženská. | 18. února 2017 v 13:10

[45]: víš on nám ve skutečnosti rozumí, zastává se ale i názoru Tgcz která má v jistém směru sice taky pravdu,
ale jestli si někdo myslí že se kvůli němu  a jeho či jejímu názoru obětujeme, tak je fakt naivní telátko.

47 Vlaďka Vlaďka | 18. února 2017 v 13:45

[42]: Já si dovolím, odpovědět ti za holky (snad se nebudou zlobit, když zrovna mě se cumlání netýká). Píšeš, že to experimentování holky stejně dělají. Nedělají. To, že ty 2mg nebo 4mg, rozpouštějí pod jazykem, není experiment, protože to už dělá hromada holek a ta hromada holek si osvědčila, že to zabírá lépe a že jim to nepřineslo žádné zdravotní problémy. Už to není novinka, je to svým způsobem standart. Takže v tomto případě by třeba konkrétně u Niki musela mít 8mg denně, aby se to dalo považovat za experimentování. ;-)

48 TS Ženská. TS Ženská. | 18. února 2017 v 14:15

[47]: a zase problém, zatím co u nás je ten standard 4 mg, ve světě je to často 8 mg, a jestli si někdo myslí že s tím cumláním se začalo v ČR :-D

asi takhle, velké hladiny estrogenu se u žen projevují, únavou, padáním vlasů, bolestmi svalů. / taky jsou problémy s menstruací, což my nepoznáme a nás netrápí/ pokud jsou tyhle příznaky u 2mg, je to spíš příznak menopauzy, což by se po zvýšení dávky mě potlačit.

pokud ty příznaky budou u 10 mg, možná už to předávkování být může, není nic snazšího než si pokusně tu dávku trochu snížit.

49 Ezechiel 2517 Ezechiel 2517 | 18. února 2017 v 14:22

[45]:[46]:[47]:"po 9 měsících polykání a cumlání těch mrňavých tabletek."
"Autorka blogu žádné experimenty s vysokými dávkami nedělá a nikdy nedělala"

Prostě předchozí dvě věty nemůžu být pravdivé současně.
Este po čtvrté to není o tom, že SL je lepší/horší. Čistě o tom psát v jedné větě, že nebude přece po doktorce chtít 20mg (PO) a v druhé větě se přiznat k ještě větší dávce. Prostě SL dodává minimálně ve špičce velmi vysoké dávky E. Celkově to pravděpodobně účinnější bude, ale ne o tolik jak by se prostým aritmetickým výpočtem zdálo (kolísání, SHBG...)

Doktor u nás těžko může některé předepsat, doporučit SL.

50 Niki Niki | 18. února 2017 v 14:55

[49]:  Věrka právě dodělala jablkový závin, takže bych si měla dát kafčo s se závinkem a ne se tady s někým zbytečně dohadovat a psát 100 komentářů pořád dokola..

Já píšu o koze a ty o voze.  

Já se přiznávám k dávce 4mg/denně. Tečka! :-)

Jestli ty si to násobíš 10x jen kvůli cumlání je to jen tvůj problém, který já neberu v potaz. :-)

51 Ezechiel Ezechiel | 18. února 2017 v 15:04

[50]: já to nenasobim 10x. Desetkrát si to násobítel sama právě tím cumláním, to je pointa, proč se to cumlání dělá, že se při něm vstřebá 5 ti násobek davky a v maximu je tam asi 20x násobek hladiny, jinak by co cumlání asi nemělo smysl.

To je argument já ho nezabil, on mi spadl na nůž a pak ještě desetkrát.

52 TS Ženská. TS Ženská. | 18. února 2017 v 15:04

[49]: je sice hezké že to svádíš jako reakci na tento článek. jenže ty bojuješ mě z záhadných důvodů, proti SL když tento blog ještě neexistoval.
/ tedy tak záhadných ne, přesně od doby kdy jste si padly do kukadel s Tgcz/

takže, o co tobě konkrétně jde.

mimochodem, a tobě někdy nějaký doktor zakazoval nebo výslovně nedoporučoval cucat třeba paralen, nebo aspirín.
a napsal ti do receptu pouze polykat.

ty mysíš že lékaři neví že se to cucá :-
D s tím už je právě počítáno. ;-)

53 Ezechiel Ezechiel | 18. února 2017 v 16:29

[52]: způsob užití je výslovně uveden na příbalovem letáku, ten léčivý přípravek je na SUKL výslovně registrován pouze na konkrétní cestu užití, neni žádné schválení pro SL, žádné kliniky v podstatě jsou jen dva tři impaktované články, že to jde a jaké z toho lezou hladiny.

Popáté, SL užití asi je lepší než PO, ale proč tvrdite blbosti, že neexperimentujete s vysokými dávkami a argumentace, s tím že mi to doktor neřekl jak se polyká tableta je fakt jak z vtipu kde policajt užívá čípky. ;)

54 TS Ženská. TS Ženská. | 18. února 2017 v 17:09

[53]: lékařům je to jedno, jen tebe to tak štve, svrbí tě z toho palec nebo bradavky. furt nechápu o co ti jde, ale to nevíš ani ty. ;-)

55 Ezechiel Ezechiel | 18. února 2017 v 17:40

[54]: tak jestli je lékařům jedno, zda dávají dávku X nebo 20x tak to bude možná součást pointy ;)

Jednoduše napíši, že je v článku blbost. TGCZ si do toho už taháš sama :)

56 TS Ženská. TS Ženská. | 18. února 2017 v 18:44

[55]: sama netahám, otravnej si až od jisté doby.
jim to jedno není, oni už s tím počítají, neboj. ;-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama