Jak odháním testosteron...

14. února 2017 v 8:10 |  Články o životě a jak to vidím já

V pátek jsem poprosila svou doktorku, zda mě může poslat na vyšetření krve, abych se konečně dozvěděla jaké mám hladiny hormonů. Hlavně jsem zvědavá na testosteron, doufám že ta potvůrka bude na minimálních hodnotách a nebude zavázet a škodit vítaným ženským hormonům. Vzhledem k tomu, že své tělo za ty roky už znám poměrně dobře, tak o jistém vlivu tabletek Androcuru a Estrimaxu (či Estrofemu) nemám nejmenších pochyb...ale stejně jsem zvědavá na výsledky.

Na fotu vidíme zvýšenou hladinu testosteronu u psa Bobíka - ukousnuté prsty už nejsou vidět.


Androcur polykám a estrimax cucám, tedy vlastně vsunu pod jazyk a nechám volně rozpouštět, trvá to asi 30 minut. A protože mě ten sublinguální způsob zaujal a chtěla jsem zjistit, zdali to má nějaké opodstatnění, tak jsem se rozhodla něco blíže zjistit. U Terezky na blogu jsem již dříve objevila nějaké grafy (publikováno 24.dubna 2014), ale chtěla jsem znát i názory jiných povolaných osob. Mám 3 kamarádky co pracují v lékárně a kamarád Péťa má v rodině dva PhMr. (magistry farmacie), takže jsme se ptali postupně všech, ale bohužel nikdo z nich nedovedl říci, zda by mohlo být vstřebávání účinné látky lepší a odůvodnit to. To mě trochu zklamalo. Ať tak či onak, myslím si, že horší než polykání to nebude…a jak již jsem říkala, na mém tělíčku jsou změny pozorovatelné.

Tak si říkám, některé osoby radí zvýšit dávky….takže pokud bych brala místo 4mg denně toho estradiolu třeba 20-30 mg, tak buď bych byla zanedlouho náramná kočka s velkýma kozičkama a krásným zadečkem nebo bych už také mohla odpočívat na místním hřbitově!?? Jak zjistit co je pro které tělo optimální dávka a co je již hraniční či letální dávka???

Ale tento článek se bude věnovat i jinému tématu.

V pátek (10 února) jsem měla možnost osobně poznat dívku, která psala své komentáře na blogu Vlaďky anonymně pod jmény "co ten obličej" a "jábychtakrádařeklakdojsem". Vše začalo tak, že jsem ve svém komentáři č.129 dala najevo svou nelibost ohledně anonymity některých účastníků diskuze a používání různých slovních spojení místo jména. A jelikož jedna z diskutujících byla z Ostravy, navrhla jsem osobní setkání, abych se přesvědčila kdo se za těmi komentáři skrývá. Nečekala jsem kladnou reakci, takže jsem byla i trochu překvapena, když se schůzkou ona osůbka souhlasila.

Vzhledem k tomu, že tato dívka má své osobní důvody pro svou anonymitu, které já respektuji, tak bych použila pseudonym Veronika.

Veronika měla ze začátku obavy, abych nebyla nějak agresivní či ji nějak verbálně nenapadala, ale za chvíli se uklidnila a jak jsme procházely centrem Ostravy, bylo již vše celkem v pohodě. Když jsme spolu pak seděly v kavárně, už jsme byly obě uvolněnější a mohly v klidu klábosit o životě, trans problematice a dalších tématech. Většinu času mluvila Veronika, já hlavně pozorně naslouchala a občas něco okomentovala či řekla svůj názor. Dozvěděla jsem se, že Veronika má 23 let, neměla lehké dětství, prošla si těžkým obdobím, ale zvládla to, ze všeho se dostala a dnes je se svým životem spokojena. Také jsem se dozvěděla, že četla Bibli, knihy od Václava Havla, zajímá se o politiku, věnuje se umělecké tvorbě, hraje na kytaru a je dárkyní krve. Opravdu nepatří do kategorie "blbá blondýna" a je také dostatečně inteligentní.

Veronika je velice hezké děvče a má jemný holčičí obličej. Má poruchu tvorby testosteronu, takže ten ji pravděpodobně moc neovlivnil a může to být jeden z důvodů, proč má tak jemné dívčí rysy. Když jsem, ještě před schůzkou, viděla její fotografie, myslela jsem si že si ze mě někdo střílí a poslal mi fotky 15leté studentky. Takže jeden anonym už pro mě není anonymní a vy můžete mít určitou představu z mých předchozích řádek.

Doposud jsem Veroniku chválila, ale nějaké výhrady bych přece jen měla… a ty se týkají její povahy (tak jak jsem měla možnost ji za tu omezenou dobu poznat) a pak také některých komentářů, které napsala.
Co se první výtky týče…neuškodilo by více vlídnosti, více vnitřního klidu a trochu zlepšit své chování. Možná za to může to nelehké období v jejím životě, možná něco jiného, ale snad se to časem zlepší.
A komentáře? Tam by to opravdu chtělo více taktu, citlivějšího přístupu a své názory formulovat méně útočně. Názor lze říci s nádechem agresivity nebo také umírněně, aby se předešlo zbytečným konfliktním situacím.

Mnohé jsem pochopila až poté, když jsem zjistila, že před nějakou dobou došlo k určitému názorovému střetu týkajícího se islámu, výkladu Koránu, apod., mezi Veronikou a Vlaďkou. Možná došlo k nějakému nepochopení podstaty komentáře či špatnému vyložení textu, to již nemohu bohužel posoudit, protože původní blog, kde začala konfrontace názorů, již neexistuje. Nicméně soudím, že Vlaďka jen projevila obavy z islámského terorismu, tedy hlavně obavy z fanatiků co mají na těle výbušninu a neváhají zabít kohokoli včetně dětí! Nakonec stovky mrtvých v různých státech Evropy naznačují, že nejde jen o pouliční kriminalitu. Toto téma nechci dále rozvádět, to by bylo na celou knihu.

No a jak vidno, spor neutichl, neodvanul ho vítr a tiše se přenesl do komentářů pod posledním článkem Vlaďky (obličej, který bude budit pozornost… apod.) a nakonec i na můj blog, kde byla Vlaďka dokonce obviněna z rasistických řečiček. Nevím, nevím, obvinit někoho z rasismu není jen tak, ale jak již jsem řekla, komentáře jsem neviděla, jsou smazány. Přesto věřím Vlaďce a jejímu vysvětlení situace.

Už je to tak, občas narazíme na značné názorové rozdíly, za které do jisté míry mohou ty rozdíly generační. O tom, a nejenom o tom, chci napsat ve svém příštím článku.

Přeji všem krásného Valentýna !!!


Niki
 


Komentáře

1 jábychtakrádařeklakdojsem jábychtakrádařeklakdojsem | 14. února 2017 v 8:56

Než začnu vůbec něco psát, tak lehká administrativa, když budu psát na blogy, tak již pod přízviskem "Bulaté Kotě" Takhle jsem se zde ještě pár neděl zpět prezentovala(tak ať víme kdo píše :-)  ). A teď ke článku, velmi hezky jste to napsala, cením si také liberálnosti a snahy nevyvolat konflikt.

Samosebou uznávám, že jsem prudší povahy což je způsobeno mnoha faktory (léčba z alkoholu, nikotinu, absence rodinného zázemí atd. atd.) Nicméně to mne neomlouvá, za svými názory si ovšem nadále víceméně stojím avšak uznávám, že vřelejší formulace by jim mohla dodat větší vážnosti.

Nechci se již hádat, mě za to většina lidí nestojí. To jací jsou dnes lidé a jak snadno podlehnou davové psychóze aniž by si jen stránku odborné literatury přečetli ze mě bohužel dělá většího a většího misantropa. Mrzí mě to, ale vlastně si uvědomuji že mi tento stav vyhovuje což mě o to více mrzí.

Nikolko Vám jako své jmenovkyni a nyní již příteli přeji hlavně to dobré co Vám tranzice může dát. Nakonec snad mohu uvést jen to, že jsou zde lidé(i) kteří píši napůl smyšlené věci či je překrucují tak aby vypadaly o to hůř. Těch se není třeba bát, na nich si to matka příroda vybrala až příliš, to se nebojte. Hezkého Valentýna přeji. :)

2 Niki Niki | 14. února 2017 v 10:10

[1]:  Děkuji ti Nikolko, to je od tebe velice milé. Také přeji tobě a tvému příteli hezkého Valentýna. Já, jakožto zamilovaná puberťačka tu lásku kolem sebe vnímám o to víc. :-)

Posoudilas to správně, konflikty a hádky já nemám ráda, to stejně ubližuje oběma stranám a vlastně ani nemá vítěze.

To, že jsi trošku komplikovanější osůbka je pochopitelné, obě víme čím sis prošla a čím si ještě stále procházíš. Jak jsem článek psala, tak jsem se v myšlenkách přenesla do doby, kdy já měla těch krásných 20let a popravdě, byla jsem na tom podobně jako ty.

Za svými názory si stůj, to je správné (dokud je okolnosti či nová fakta nepoopraví), ale jak jsi výstižně napsala - vřelejší formulace by jim mohla dodat větší vážnosti. Je to tak.

Pokud se ještě někdy setkáme, budu ráda, pokud ne, tak ti přeji na tvé nelehké cestě co nejméně překážek a takový život jak si ty sama přeješ. :-)

Takže vítám "Bulaté Kotě"  Niki

3 Lenka Lenka | 14. února 2017 v 12:25

Jéé, jestli Bobíkovi neklesne ten testosteron, tak se může stát, že skončí v troubě nějaké čínské restaurace.

Tady máte Bóóbika. O_O

4 Bulaté kotě (jábychtakrádařeklakdojsem) Bulaté kotě (jábychtakrádařeklakdojsem) | Web | 14. února 2017 v 13:59

[2]: Zatím jsem přesvědčena, že data jsou více než pocity, ale pravda umírněnost musí být také.

5 Míša Míša | 14. února 2017 v 15:53

[1]:

[2]: To jsem ráda, že jste uzavřely pakt o neútočení. Myslím, že to nevede nikdy k ničemu. :-)

6 Niki Niki | 14. února 2017 v 16:43

[5]:  Ne, my dvě na sebe neútočily, jen jsme se setkaly, poznaly se osobně, zašly na kafe a popovídaly si. :-)

Já jsem hodně pohodová holka s stres, hádky a konflikty přímo nesnáším. ???

7 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 15. února 2017 v 8:40

Mám ráda hezký film My Name is Khan, kde matka autistickému dítěti vysvětluje na dvou namalovaných panáčcích, kdo z nich je špatnej, jestli hinduista nebo muslim a jestli to z toho pozná. Podobných scének tam bylo hodně.

To samé mohu pochybovat, kdo je horší jestli muslim nebo někdo, kdo chodí do fetish klubů? Někdy mám pocit, že miminálně půlka národa se chová stádoidně hloupě s předsudky a nejen k náboženství. Někdy bych čekala, že zrovna u menšiny bude tolerance rozšířenější, ale není tomu tak.

K estrogenům, sama jsem napsala pár článků o nich včetně grafů různých způsobů a došla jsem k závěru po několika letech užívání, že zvýšená dávka estrogenů nemá vliv na rychlost ani intenzitu změn v přeměně než třeba co některé holky užívaly per os.

PS: Bulaté kotě je sice často vulgární a má nevšední projev, jenomže není to ta a ta samá osoba jako ta, co psala transgendercz.blogspot.cz a ta, která nadává všem ostatním translidem.

8 Niki Niki | 15. února 2017 v 12:16

[7]:  Já nechtěla tu problematiku ohledně různých kultur a různých náboženství rozvádět, to je opravdu na hodně, hodně dlouhou diskuzi a na naších blozích asi na to není to správné místo.

Já sama, ač ateista, jsem na tom s morálkou, charakterovými a lidskými vlastnostmi určitě lépe, než většina lidí hlásících se k nějakému tomu náboženství. Věřím v dobro, toleranci, ohleduplnost a porozumění…věřím, že lidé by si měli pomáhat a ne si ubližovat…věřím že úsměv, pohlazení, vlídné slovo a podaná ruka znamená hodně.

Je mi jedno jestli je někdo černý, bílý, pruhovaný či žlutý...je mi bez debat bližší dobrosrdečný a přátelský černoch, číňan nebo muslim, než nějaký arogantní blbec bílé pleti. :-)

Četla jsem tvé články i názory jiných na tuto problematiku, dnes už jsem si na to vše utvořila určitý názor...budu ještě o  tom tématu psát.

Vím, že "Bulaté kotě", tedy Nikolka (když už odhalila svou totožnost), není nikdo jiný. Ano, má osobitý projev, ale je inteligentní a já ji ráda poznala osobně. :-)

9 Vlaďka Vlaďka | 15. února 2017 v 15:01

[7]: Ty řeči o stádoidním chování s předsudky a toleranci u menšiny si nech pro všechny příbuzné obětí a všechny znásilněné ženy. Jistě ti dají za pravdu. A to srovnání ohledně fetish klubů je docela přestřel.

10 Bulaté kotě (jábychtakrádařeklakdojsem) Bulaté kotě (jábychtakrádařeklakdojsem) | Web | 15. února 2017 v 15:27

[9]: Řeknu Vám to tak abyste to pochopila, nekecám do aut protože jim nerozumím, tak vy laskavě nemluvte o věcech o kterých víte naprostý kulový. A tímto jste mi tu xenofobii potvrdila. Velice pomalu a i pro pivního čecháčka jež nikdy nedržel v ruce žádné podklady o migracích.

1, Každá migrační vlna nese vlny nevolí a násilí, zkuste vyhnat ČR do VB, také přibude násilí a znásilnění, nezávisle na víře.

2, Pokud vám vadí islám, tak by Vám mělo vadit i křesťanství protože ty kostely které zde jsou byly postaveny většinou velmi nevolnicky a nebo z fanatických účelů - ale to snad učí i na zš.

To že je Vám za těžko vzít učebnici dějepisu a nebo se občas podívat kolem sebe není má vina. Spolupracovala jste s nějakou menšinou ?  Já pracovala s romy, bezdomovci, narkomany a také uprchlíky. Ale nechci se odkazovat na nějaké zkušenosti apod. Jen prostě když sedíte za svým monitorem a řešíte jen jakou velikost poprsí si nastřelit tak horko těžko budete kompetentně komentovat tuto situaci.

A prosím ještě jednou mi dejte tu pohádku jak věk ovlivňuje správnost názorů. Já už bych na Vás nereagovala, ale když vy očividně nevíte co říkáte.

To že někoho znásilní je sice smutná věc, ale dělá jí černej, bílej, žlutej, arab, žid ... A nemyslím si že by mělo náboženství vliv na tyto aktivity, pokud vy ano tak prosím fakta. Jinak budete stejná jako TGCZ (kecy bez důkazů), jen ona je fašoun mezi transgedener lidmi, vy budete fašoun pěkně v globálu.

Takže nebuďte pokrytec a zkuste se někdy zamyslet na tím co říkáte. BTW já tady byla nesčetněkrát hejtovaná za své názory a hlavně ztotožňovaná s TGCZ. Jenže TGCZ svůj rypák nikde neukázala. Vy ano a já již také. Jen proto se k Vám chovám poměrně umírněně a slovník sprostých slov jsem se snažila zamknout na tři zámky

11 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 15. února 2017 v 15:58

[9]: Jestli jste si nevšimla, nebyla žádná řeč o obhajování násilných činů, ale o tom jak se pozná hodný člověk od zlého.

Něchtěla jsem nijak rozvádět to, že za nejvíce násilnými činy ve světě stojí křesťané a že jedna křesťansky založená země jako je Brazílie předčí vraždami z domácího násilí jeden kontinent. Minulý rok třicítka chlapů znásilnila dívku v Brazílii, což je příkladné chování křesťanů.

A jinak ano, raději muslimku na toaletách než někoho, kdo přišel ze sado maso večírku. :-P

12 Bulaté kotě (jábychtakrádařeklakdojsem) Bulaté kotě (jábychtakrádařeklakdojsem) | Web | 15. února 2017 v 16:05

[11]: Já bych brala sado maso muslimku :). Souhlasím s vámi, ale já se třeba považuji za BDSM pozitivního člověka a vážně nejsem nebezpečná, jen mám zmalovanej zadek a pár modřin, tak to vypadá že mě ten můj doma bije a taky že jo :D

13 Vlaďka Vlaďka | 15. února 2017 v 16:29

[10]: 1) Tak z tohoto bodu si asi udělám screen pro pobavení ostatních známých, to by mi jinak nikdo neuvěřil, že někdo může napsat něco takového. To hovoří za vše a už ani nemusíš nic psát, to mi bohatě stačilo. Češi ve VB by byli velice vděční za to, že můžou někam utéct, ctili by pravidla dané země. Naopak takoví uprchlíci (tuším) ve Finsku, kteří místo toho, aby byli vděční, že mají kde být, tak pálili finskou vlajku, to obhájíš jak?
Píšeš, že nevíš, co říkám, takže všechny ty videa, co jsem viděla, byly počítačově generované? Myslíš, že se píše o všech násilnostech od uprchlíků, které doteď proběhly? Prober se! V dnešní době nezdravé korektnosti se o takových věcech v hlavních zdrojích nesmí psát. Co třeba ten švédský policista, který nedávno promluvil: popsal výčet násilností a jejich útočníků? Z deseti případů tam byl jeden Švéd, zbytek uprchlíci. Zajdi si někdy na nějaké stránky zaměřené na tuto problematiku a koukni na různá videa, pročti zážitky lidí, třeba ti otevřou oči, že realita není tak růžová, jak si pořád myslíš.
A teď jsem pro změnu fašoun? Co si vůbec dovoluješ tohle o mě psát, když ti ještě teče mléko po bradě?

14 Bulaté kotě (jábychtakrádařeklakdojsem) Bulaté kotě (jábychtakrádařeklakdojsem) | Web | 15. února 2017 v 16:37

[13]: To že jste stará jako Metuzalém vám nedává patent na rozum a kde máte ty zdroje, prosím odkazy, já vám klidně do mailu pošlu celé studie migrací. Ale vy máte hovno a hovnem se zde chlubíte. Nehodlám dále diskutovat, je to předem prohraný boj, protože stejně jako TGCZ tady mácháte ničím. Tak se prosím proberte až TGCZ budete hejtovat, protože děláte to stejné.

15 Vlaďka Vlaďka | 15. února 2017 v 16:50

[14]: Ano, jenom se pěkně odkopej, ukaž všem, co jsi ve skutečnosti zač, vulgární, útočný, rozmazlený, spratek. A neboj, projdu si pár videí a určitě nějaké pošlu. Už to, že pochybuješ o jejich existenci, vypovídá o tvé slepotě.

16 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 15. února 2017 v 17:45

[12]: to být můžeš, ale to nevylučuje, že já taky mít předsudky nemůžu. Spíš je budu mít vůči někomu, kdo se fetišismem netají(fotí se na sado maso křesle ve fetish klubu) a k tomu říká, že je trans, než abych je měla k muslimům. Přijít chlap v ženském na toalety, asi bych se taky divila a přiznám se, vědět že jde z travestyshow nebo z něčeho podobného to by mi bylo asi o to víc úzko. Každý má to vnímání, co je vhodné a nevhodné asi jinak postavené.

Na xenofóbii zaměřenou proti muslimům mi štve jedno a to že je zaměřená na masy lidí, na to stádo, který si není schopný udělat na člověka svůj vlastní názor. U TGCZ, ať vyhrožoval jakkoliv, pořád jsem to brala jako že jde jen o pomateného jedince, kteří jsou v každé společnosti. A stejně tak jsou excesy u muslimů, tak stejně jsou i v křesťanské společnosti. Nechápu proč tu ukazovat nějaká videa, nejsem hloupá a dovedu si je najít sama. Nemá cenu se tu s ní hádat, evidentně to pochopit nechce, ale pak se tací nemohou divit, že někdo jiný k nim bude přistupovat stejně(viz můj první odstavec).

17 Vlaďka Vlaďka | 15. února 2017 v 18:20

[16]: Takže mě taky budeš urážet? Proto, že se vyfotím na sado maso křesle ve fetish klubu, jsem hned fetišistka? Neděláš teď přesně to, co sama kritizuješ?

18 Niki Niki | 15. února 2017 v 19:52

Holky, mrzí mě že jste si vjely zase do vlasů. Tyhle hádky nemají vítěze, jen to zvedá adrenalin.

To je opravdu tak náročné téma, že ani po několika hodinách společného debatování u kávy by se názorové shody nedosáhlo. :-(

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama