Hormony a prázdná lednička.

10. března 2017 v 14:15 |  Články o životě a jak to vidím já

O hormonech….ode mě již naposledy.

Jak jsem již naznačila minule, za to, že tento článek vznikl, může osoba vystupující pod pseudonymem Ezechiel 2517. A proč zrovna Ezechiel 2517?? Vysvětlení by tady bylo.

Ezechiel 25:17 (kniha kazatele Ezechiela, kapitola 25, verš 17) - upraveno pro film Pulp Fiction
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty. Neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na tebe, seznáš, že jméno mé je BŮH!

Prorok - Ezechiel vystupuje především jako "pastýř", který se snaží povzbuzovat vyhnance a posilovat je jako společenství. Svá většinou chmurná, hrozivá vidění líčí Ezechiel velmi barvitě, v překvapivých a často obtížně srozumitelných obrazech.

Ach tak, už to trochu chápu.

Ačkoli jsem v článku "HRT - pocity a postřehy", jasně uvedla, že nehodlám řešit žádné teorie ohledně hormonů a pouštět se do nějakých debat, tak to Ezechiel 2517 nepochopil a naplácal tam několik komentářů s množstvím chyb a to bohužel nejen pravopisných. Jeho komentáře měly autorce článku naznačit, že je hloupá husa a on, sám velký Ezechiel 2517, je ten, kdo všemu rozumí a nám nechápavým a zaostalým se může jen smát - viz jeho oblíbené ROFL.

Nejdříve jsem si říkala, že to nechám být, dle přísloví: "Psi štěkají, karavana jde dál". Opravdu bych mohla být nad věcí a na kecy Ezechiela 2517 se vykašlat, ale nakonec mi to nedalo a řekla jsem si, že se celé té věci podívám více na zoubek. Prošla jsem různé grafy, četla články některých holek které se touto problematikou zabývaly, zjišťovala referenční hodnoty, hledala dostupné informace, byla jsem na kontrolních odběrech krve, komunikovala jsem se zástupci farmaceutické firmy Gedeon Richter, osobně jsem mluvila o související problematice s několika lékaři (endokrinologie, kardiologie, gynekologie, praktický lékař), hledala možné souvislosti, atd., atd.

Tento článek nemá ani v nejmenším za úkol přesvědčit Ezechiela 2517 či kohokoliv jiného, že já jediná mám pravdu a ten správný názor. To určitě ne. Pravda bývá relativní a názor má určitě každý svůj. Stejně nikdy nebudeme přesně vědět jak to vlastně vše je - co se skutečně děje v našem těle, co negativního i pozitivního nám přinese v delším časovém horizontu mírná či intenzivnější HRT a jaké zdravotní komplikace nám může způsobit, či být jednou z příčin které se podílejí na jejich vzniku.…působí tam příliš mnoho faktorů, je tam mnoho proměnných a každá jsme také jiná. Co jedna snáší bez problémů, to může druhé přivodit i nečekané a vážné zdravotní komplikace.

Hodně také záleží na úhlu pohledu a každý má svůj rozum a získané informace si vyhodnotí jak nejlépe umí. Měla by nám stačit schopnost logicky uvažovat, přiměřené IQ a zdravý selský rozum. Takže co jsem zjistila.

· odpověď lékařky fy Gedeon Richter ( zastoupení v ČR) na sublinguální používání: Různé tkáně v těle jsou schopné vstřebávat účinné látky a posílat je dále do těla k cílovým tkáním. O estrogenu je známo, že se vstřebává z trávicího traktu, přes kůži, z nosní sliznice i ústní sliznice. Výhoda parenterálního podání (tzn. jiné podání léčivé látky než tak, že ji polknete) je výhodné z několika důvodů, ale ten hlavní důvod je, že se vyhnete tzv. first-pass efektu, tj. efektu prvního průchodu játry. Játra jsou totiž takový policajt organismu a vše, co se vstřebá z trávicího traktu, jde prvně přes játra, která zjistí, zda to není škodlivina a mohou danou látku poslat dál do krevního oběhu. A při tomto prvním průchodu játry se část podané látky v játrech rovnou spotřebuje, takže nejde dále do organismu a nemůže v organismu fungovat. A polknutý estrogen se při prvním průchodu játry spotřebuje v poměrně velkém množství. Dle všeho se sublinguálním podáním dosahuje vyšší koncentrace estradiolu v krvi. Samozřejmě by to mohlo mít i nějaké nežádoucí účinky (bolesti hlavy, bolesti břicha, pocit na zvracení, apod.)

· odpověď zástupce fy Gedeon Richter v Budapešti (Maďarsko) na stejnou otázku: Po perorálním podání estradiolu v mikronizované formě obsažené v tabletkách Estrimax, dochází k rychlé absorpci z gastrointestinálního traktu. Maximální plazmatické koncentrace přibližně 44 pg / ml (rozmezí 30 až 53 pg / ml) je dosaženo během 4-6 hodin po podání 2 mg.

Sublinguální použití tablet Estrimax nebylo zkoumáno, takže účinnost a bezpečnost výrobku nemůže být zaručena a naše společnost
nemůže převzít odpovědnost za tento druh podání. Podle vědecké literatury bylo nicméně zjištěno, že maximální koncentrace v plazmě je vyšší po sublinguálním použití než po perorálním podání a bude dosažena dříve.

· odpověď lékařky fy Gedeon Richter ( zastoupení v ČR) - ptala jsem se, zda bylo nějak testováno a ověřováno jaká je maximální možná denní dávka, která pro náš organismus není nadměrně riziková či nebezpečná:Oficiální stanovisko není. Jediná indikace, kterou Estrimax má, je hormonální substituce u žen po menopauze. V této indikaci byl Estrimax testován a byla prokázána účinnost a bezpečnost při dávce 1tbl denně p.o. Vím, že lékaři používají Estrimax i u žen v IVF centrech, pokud potřebují podpořit růst děložní sliznice před otěhotněním, tam se obvykle podávají 2-3tbl denně p.o., ale pouze po krátkou dobu.Ve vaši indikaci (TS osoba) s tím nemám vůbec žádné zkušenosti, ale tím, že užíváte 2 tbl denně a ještě sublinguálně, tak dosahujete zřejmě dost vysokých hladin estrogenu. Dalšího zvyšování dávky bych se obávala, jednak to není vyzkoušené, jednak estrogen může mít také negativní vliv na váš organismus. Takže pokud vám vyhovuje a má na vás pozitivní vliv dávka 2 tbl, asi bych jí z bezpečnostních důvodů nezvyšovala.

· odpověď jedné, dost známé PharmDr. na SL užívání: Dobrý den Nikolo, sublinguální podání především znamená podstatně rychlejší přechod do krve a účinek.

A co ještě řekli lékaři k užívání hormonů, oficiálně i mimo záznam, ve zkratce.
  • Vliv ženských hormonů na mužský genotyp není ještě dostatečně zmapován, je třeba opatrnosti a sledovat tělesné i psychické změny a svůj zdravotní stav.
  • Hormony jsou dost svinstvo, já je nerad předepisuji, i když v určitých případech svá opodstatnění mají.
  • Větší dávky hormonů (a někdy i menší dávky) u HRT mohou být příčinou vzniku karcinomu prsu a je tady podstatně větší riziko tromboembolických příhod.
  • Nevím paní Nikolo, v této problematice se moc neorientuji, ale každý lék mívá i vedlejší účinky a je svým způsobem zátěž pro organismus.
  • Život nebývá vždy spravedlivý, vy sice žijete zdravě, ale vedlejší účinky některých léků na váš organismus mohou být horší než pro jiného, který na svůj životní styl tak nehledí. Žádná záruka dlouhého života neexistuje.
A dále.

Již zde několikrát použitý graf jsem upravila, zjednodušila a zanesla do něj hodnoty z mých odběrů. Sice šlo jen o dva odběry, zhruba 0,5 hod a 4 hod po sublinguálním užití 2mg Estrimaxu, ale zjištěné hodnoty se celkem shodují s hodnotami v tabulce. Krátce po SL užití dosahují mé hodnoty estradiolu 440pg/ml = 1,615nmol/l a 4hodiny po SL užití je to 117pg/ml = 0,429nmol/l.
Jak vidno, maximální hladina při mém SL užití ještě zdaleka nedosahuje maximálních hodnot u žen (platí i pro ovulaci) - horní referenční mez je 1,93nmol/l. Takže nevím kde přišel smějící se Ezechiel ke svým údajům, když tvrdí: Nejlepší je strašit tím že vysoké dávky E mohou být nebezpečné a mít ve špičce 5ti násobek toho co má průměrná žena v ovulaci. ROFL. Ty už sis Ezechieli 2157 prováděl nějaká svá vlastní měření?
A pokud se ti Ezechieli 2157 zdá, že jsem strašila, když jsem napsala, že užívání 20mg Estrimaxu denně může mít špatný dopad na zdravotní stav, tak můžeš být první kdo takovýto experiment podstoupí. Pokud budeš po dvou letech užívání zdravotně naprosto v pořádku (stačí per os), tak si před tebe kleknu a kajícně se ti omluvím. Někoho by to mohlo zdravotně odrovnat, ale jak již jsem psala, každá jsme jiná, takže ty budeš třeba zdravý jako rybička, i to se může stát.
A ještě bych tě upozornila na jedno. Napsals, cituji: "Pořád jsem nemám vysvětlení ve kterém by nebyla kočka, krabice a Shrodinger". Pominu chybku na začátku, ale nejde mi do hlavy, jak můžeš komolit jméno Schrödinger, svého oblíbence, kterého tak často zmiňuješ.

Stačí říci, že někdy něco nejde určit jednoznačně a nemusíš se tady ohánět kočkou v krabici. Pak bych se mohla ptát jak velká je ta krabice, jak stará je ta kočka, zda nemá nějakou kočičí chorobu a jakou náladu má Schrödinger….
Takže milý Ezechieli, pokud nechceš být persona non grata, tak si své ROFL nechej doma a piš umírněněji. A pokud se nestydíš za své křestní jméno, můžeš ho taky zmínit.

Já se picnu, dnes mě honí nějaká mlsná, mám hrozitánskou chuť na něco nezdravého. Už jsem byla asi 15x nakouknout do ledničky. Přijdu, otevřu dvířka, koukám chvilku dovnitř (stejně tam nic nezdravého k snědku není a lednička víceméně zeje prázdnotou), pak zavřu dvířka a smutná odcházím. To je život, co já si nebohá počnu…nepošle mi někdo poštou balíček s Tortilla chips, pečeným bůčkem a ementálem? Pozn: Pohanky a mrkve mám dostatek.

Mějte se všichni co nejlépe,
Niki


 


Komentáře

1 Vlaďka Vlaďka | 10. března 2017 v 17:50

Ahoj, Niki, asi budu znít hloupě, když zareaguji spíš na poslední "bonusový" odstaveček, než na hlavní téma článku, ale já mám stejně injekce, tak se mě to moc netýká. ;-)

Taky mě předevčírem honila mlsná, tak jsem si udělala palačinky s nugetou a olizovala jsem se až za ušima. :-D

2 Niki Niki | 10. března 2017 v 20:11

[1]:  Vladi, ten poslední odstaveček je nejdůležitější...jedná se o mlsání. :-)

To vše o těch hormonech vzniklo tak nějak neplánovaně.

3 TS Ženská. TS Ženská. | 10. března 2017 v 20:31

[1]:

[2]: jj to není mlsná ale touha po kalorické bombě, já to dostala taky předevčírem a koupila si na svačinu jitrnici, prodavačka se smála ÁÁÁ něco zdravého, Jo mám chut na něco vydatnýho.
no a včera mi padla do oka sekaná ´´nechtělo se mi moc vařit´´ a koupila k ní brambory / sice kupovanou sekanou nemusím, ale překvapivě vážně dobrá a dnes ji ještě dokoupila.

takže to je nejspíš konstelací hvězd a tlaku vzduchu spojeným se vzdušnou vlhkostí, aspon myslím ;-)  :D

4 Míša Míša | 10. března 2017 v 20:32

Jen jsem to dočetla a běžela prošmejdit lednici. :-P
Nedáte si ananas se šlehačkou?

5 Míša Míša | 10. března 2017 v 20:34

[3]:Jo a přidala bych ještě psychické rozpoložení. Největší chuť na sladké mám když se cítím sama. :-(

6 TS Ženská. TS Ženská. | 10. března 2017 v 20:36

pohanka s mrkví mi zní už mooooc zdravě, zase až tak zdravá být nemusím / víš jak potom naštve když umřeš úplně zdravá/

ale týden jsem obědvala kuskus se zeleninou, takové alá rizoto.
tak si asi tělo řeklo Už dost. :-)

7 TS Ženská. TS Ženská. | 10. března 2017 v 20:37

[4]: dala bych si, ale nemám. :-(

8 Míša Míša | 10. března 2017 v 20:39

[7]: Já také ne. :-(
Ale chuť obrovskou

9 TS Ženská. TS Ženská. | 10. března 2017 v 20:48

zase se ´´zdravím jídlem´´ se to nesmí přehánět.
já byla zase sprdnuté prodavačkou že jako co chci hubnout, že jsem hubená, že ona má od přírody široká ramena a skoro žádný pas.

10 Vlaďka Vlaďka | 10. března 2017 v 21:48

[3]: Ano, občas mě chytne nutkání pořádně se nažrat. :-D Ne sladkosti, ale prostě pořádné jídlo.

Dneska jsem si koupila sendvičovač (čtvercový, ty trojúhelníkové mi vadí), dělám si tousty, na to tatarku s kečupem a láduju se. :-P

11 TS Ženská. TS Ženská. | 10. března 2017 v 22:53

[10]: vůbec netuším co je sendvičovač, doufám že to není nadávka / kecám, asi tuším/.
netuším jak to funguje.
já chléb ukrojím nožem, něco na něj dám a mám sendvič. netuším jak se to dá vylepšit :D
ale já jsem docela posedlá ostrými noži, kolikrát mám nutkání někomu v kuchyni nůž nabrousit a občas to i udělám, krájet tupím nožem je jako šít jehlou bez špičky, prostě děs brrrrrr nesnáááším.

12 TS Ženská. TS Ženská. | 10. března 2017 v 22:56

[10]: tak jsem koukla a on je to Toustovač, nebo se to liší.

13 Míša Míša | 10. března 2017 v 23:00

[11]:Nechceš se zastavit? Buď by ses vyřádila, nebo by tě trefilo. :-)

14 Míša Míša | 10. března 2017 v 23:02

[12]:Jenom maličko, ale to vůbec nevadí, hlavně že to funguje tak jak má. :-)

15 Míša Míša | 10. března 2017 v 23:03

[12]:Jenom maličko, ale to vůbec nevadí, hlavně že to funguje tak jak má. :-) :-)

16 TS Ženská. TS Ženská. | 10. března 2017 v 23:11

[13]: já jsem zviklá, mě nosí nože a nůžky i chlapi, a broušení vrtáků už mám jako denní standard, dokonce i úplně nové na přebroušení, že ode mě to vrtá líp. :D :-D

17 TS Ženská. TS Ženská. | 10. března 2017 v 23:16

[Smazaný komentář] se omlouvám já na tuhle hitech techniku moc nejsem, já když kupovala sporák a chtěla celoplynový i s plynovou troubou tak na mě koukali jak na martanku, že mi ho tedy speciálně objednají. ;-)  :-D

18 Míša Míša | 10. března 2017 v 23:17

[Smazaný komentář] Tak o vrtácích už raději vůbec mluvit nebudu. :-)

19 TS Ženská. TS Ženská. | 10. března 2017 v 23:23

[Smazaný komentář] já na tu hitech techniku moc nejsem tak nevím. já i sporách kupovala celoplynový i s plynovou troubou, byla jsem za ufonku, že mi ho teda speciálně objednají.

20 Vlaďka Vlaďka | 10. března 2017 v 23:37

[12]: Toustovač je ta krabička, co dáš do ní čistě jen ten chléb a on Ti potom "vystřelí" opečený nahoru.
http://m.hyperelektro.cz/photos/product/266891-severin-at-2287-toustovac.jpg

Sendvičovač je krabička, kde vložíš komplet sendvič (dva toustové chleby, + salám, sýr atd. doprostřed) a ono se Ti to speče dohromady. Úžasná věcička. :-P
http://www.kovacek.cz/data/products_wtm/1/sendvicovac-3v1-tristar-sa-215_3.jpg

21 Vlaďka Vlaďka | 10. března 2017 v 23:46

[12]: Mezi toustovačem a sendvičovačem je velký rozdíl. Toustovač Ti jen opeče chleba, sendvičovač Ti speče dohromady dva chleby i s oblohou. Dávala jsem k tomu i obrázky, ale napsalo mi to, že je to vyhodnoceno jako spam, že to autorka blogu musí schválit či co. ???

22 TS Ženská. TS Ženská. | 11. března 2017 v 4:48

[21]: jak jsem víc koukala napadlo mě to, že možná právě v tom ten rozdíl bude, ale u něčeho zase uvádějí toustovač sendvičovač, což zase mate. :-D

23 TS Ženská. TS Ženská. | 11. března 2017 v 4:50

[21]: jj s odkazy někdy problémy jsou, to je normální.

24 Kristýna Kristýna | 11. března 2017 v 10:11

Po dobrém snídaňovém sendviči (nudná tradice - šunka, sýr, rajčata, bylinky, dressing, máslo) Ti Niki děkuji za článek, ušetřila si mi spoustu času, už jsem se chystala na podobný průzkum.

25 Niki Niki | 11. března 2017 v 11:14

[24]:  Kristy, tak to jsem ráda...chtěla jsem v tom mít víc jasno a mít už klid. Dál už se v tom šťourat nechci, s účinky léků jsem (vzhledem k situaci) celkem spokojena.

A jak tady čtu ty vaše příspěvky, tak mi kručí v bříšku. :-)

26 Niki Niki | 11. března 2017 v 11:24

:-?  !!! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!! :-?

V úterý mám kolonoskopii a gastroskopii, takže v pondělí budu hladová a v neděli budu papkat jen bramborovou kaši. :-(

Jestli tady budete psát jak si doma dáváte pečenou krůtí roládu, hranolky a obložené chlebíčky...a pak odpoledne uzené maso s křenem a čerstvým chlebem...a večer víno, kešu, hermelín, jadel a chipsy...tak vezmu 20kg kladivo a přijedu vám poděkovat. :-D :-D :-D

Pa, kočičky :-)

27 Miriam Miriam | 11. března 2017 v 13:28

[26]: Hlavně, ať Ti to dobře dopadne!!! Budu Ti držet palce!!!

28 Kristýna Kristýna | 11. března 2017 v 14:34

[26]:
Měly jsme k obědu smažený lososový prsty. A k tomu bramborovou kaši vyrobenou zvláštním postupem (brambory uvařený ve slupce - byly drobný tak se mi to nechtělo škrábat, loupání je pohodlnější).
Potvrzuji, že oboje bylo extra hnusný na úrovni plastické hmoty. Celkem Ti teď ten půst závidím. O_O

29 Kristýna Kristýna | 11. března 2017 v 14:37

[25]:
Je otázka, jestli těch prvních 12 hodin extra vysoké hladiny je vůbec tělo schopno nějak smysluplně využít.

30 Niki Niki | 11. března 2017 v 16:26

[27]:  Díky Miri, už abych to měla za sebou! Dám pak vědět. :-)

31 Niki Niki | 11. března 2017 v 16:37

[28]:  Dnes jsem ještě normálně baštila, ale zítra jen kaši a tekutiny. :-(

[29]: No to je právě jedna z věcí, která mi také vrtá hlavou. Možná by bylo lepší mít trochu vyšší hladinu bez špiček, ale je otázka jak toho dosáhnout. Je tady hodně otázek, na které opravdu není ta jediná a správná odpověď. :-(

Já tu ranní tabletku dávám rozpustit (SL), ale tu odpolední už polykám (PO), protože jsem si říkala, že nemusím mít 2 špičky za den, stačí udržovat hladinu.

32 Vlaďka Vlaďka | 11. března 2017 v 19:48

Přece jen trochu k hormonům. Včera jsem se bavila s jedním kamarádem a ten mi říkal, že má TS kamarádku, která si sháněla hormony bez dozoru doktorů/sexuologů a má teď zdravotní problémy. Akorát jsem se ho zapomněla  zeptat, jestli to bylo velkými dávkami, nebo prostě tím, že by neprošla vyšetřením krve, ze kterého by se třeba zjistilo, že jí to zdraví nedovoluje.

33 Miriam Miriam | 11. března 2017 v 21:37

[32]: Tohle je těžký... v některých státech si to holky hlídají samy... a taky je otázka, co a jak ta dotyčná brala...

34 Míša Míša | 11. března 2017 v 22:31

[32]: Jo tak to vím o čem je řeč. Já jsem si tím také zadělala na problémy. Jo za blbost a nedočkavost se platí. O_O

35 Miriam Miriam | E-mail | 11. března 2017 v 23:19

[34]: Jestli Ti ta otázka nebude vadit... co jsi si způsobila za problémy? A čím přesně? (Klidně mailem... ;-) )

36 TS Ženská. TS Ženská. | 12. března 2017 v 3:14

těžko říct jakou dávku ještě tělo využije, ale lepší je půlku vyloučit než aby se nedostávalo, z kyblíčku písku hrad prostě neuplácáš.

[32]: právě, je otázka co jí ty problémy způsobilo a jaké.  mohla mít zdravotní problémy o kterých nevěděla, a taky pokoutně se prodává kde co.

37 TS Ženská. TS Ženská. | 12. března 2017 v 3:30

[29]: jinak, já taky věřím že k dobré feminizaci prostě potřebujeme trošičku víc než průměrnou hladinu cis.
i cis ženy začnou mít sklon být více  maskulinní při poklesu estrogenů.
co teprve když se to snažíme celé předělat, to je určitě potřeba víc než jen tzv udržovací dávka.
ale určitě, nic se nesmí přehánět.

38 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 12. března 2017 v 22:14

Ezechiel je takový pamětník, opponent senior. Občas se vyplatí ho poslouchat a občas se narozdíl od něj nevyplatí poslouchat takové ty kostlivce, co se nikam neposunuli a roky straší ostatní. Nechápu proč k článku nemá prostor se vyjádřit narozdíl od jiných, co ti k tomu nemají co říct.

Zatímco intenzita změn u cis i trans žen nikdy nebyla prokázána s narůstajícími estrogeny v krvi a v žádném případě neplatí, že žena s více estrogeny je více feminní ženou než ostatní včetně po té vizuální stránce a taky se nepodařilo prokázat, že transžena bude mít s SL a IM větší úspěch než s PO a TD, naopak stále platí, že s vyšší hladinou vznikají zdravotní rizika např. callmemarianna.com
Nesporná je však i ta druhá strana mince, ta Ezechielova.

Nicméně si myslím, že zrovna on má víc zkušeností a je víc informovanější než lékaři, které jsi jmenovala. Tak nějak podle toho, co jsi napsala, je to celé argumentačně nedostačující, aby to obstálo vůči některým názorům, které tu vznikly dejme tomu v průběhu posledních čtyř let. Snaha oslovit lékaře se cení, ale nic zde osvětleno nebylo a to za cca posledních dvacet let se uskutečnilo mnoho alternativních výzkumů, které by stálo za to zmínit a dát jim prostor. Proto možná Ezechiel reaguje tak jak reaguje, trochu povýšeně a arogantně.

39 TS Ženská. TS Ženská. | 12. března 2017 v 22:28

ano, estrogen nemá vliv na vzhled asi tak jako na něj nemá vliv testosteron, tak proč brát nějaké HRT. jj pokles testosteronu, a že se z mužů ve stáří po snížení testosteronu nestanou ženy.
určitou hladinu estrogenu mají taky, jako mají ženy testosteron.
hladina hormonů vliv na vzhled má a prokázané to je už dávno.

40 TS Ženská. TS Ženská. | 12. března 2017 v 22:31

ježíšmarja, puberta vzniká díky zvyšování hladiny hormonů v těla, tak jak množství hormonů nemá mít vliv.

41 Niki Niki | 13. března 2017 v 7:03

[38]:

1 – Ano, že je Ezechiel oponent senior jsem zjistila ze starších komentářů.

2 – Ezechiel má prostor se vyjádřit, proč by neměl? Já mu nebráním…jen jsem napsala, že má nechat doma své posměšky a psát umírněněji, jinak je pro mě osoba nežádoucí. A to platí.

3 – Netvrdím, že by nemohl být Ezechiel informovanější než mnozí lékaři (třeba než všichni které jsem jmenovala i než ti, které jsem ani nezmiňovala), o lékařích vím své a někdy to je opravdu dost bída. A víc zkušeností? Kde je získal? On je pro mě prozatím nedůvěryhodná anonymní osoba o které skoro nic nevím a udělala jsem si o něm obrázek jen z jeho komentářů a pseudonymu, který si zvolil.

4 – Žena s více estrogeny bude s největší pravděpodobností více feminní. Pozoruji změny sama na sobě (prsa, pleť, ochlupení, emoce), pro mě jasný důkaz že estrogeny jistý účinek mají. Ale nikde netvrdím, že razantní zvyšování hladiny estradiolu v krvi povede k viditelnější a uspokojivější feminizaci, naopak jsem psala, že bych se obávala zvyšování dávek Estrimaxu (či Estrogenu) vzhledem k možným a předpokládaným zdravotním rizikům.

5 – Argumentačně nedostačující to určitě je, ale nebylo účelem článku, aby to argumentačně dostačující bylo. Toto je téma o kterém by se dalo psát hodiny, polemizovat, argumentovat, odvolávat se na nějaké nové poznatky…ale stejně nedosáhneme názorové shody. Hodně jsi už napsala ty ( i Tereza a ostatní) na svém blogu, kdo chce, si vše dohledá a utvoří vlastní názor na celou tuto problematiku.

6 – Asi bylo viditelné, že jsem se v článku do Ezechiela strefovala, ale dost si za to může sám. Informace a názory jiných já vítám, mohou být přínosné a důležité, ale aroganci a povýšenost já ráda nemám, tak jsem oplatila trochu stejnou mincí. I to se stává. :-(

A dodala bych ještě něco. Když jsem se před lety rozhodla pro zásadní změny myšlení a přístupu k životu (stravování, denní režim, pohybové aktivity, očista těla, apod.), tak jsem stála na důležité křižovatce svého života. Pročetla jsem stovky článků, desítky knih a pídila jsem se po informacích na netu i jinde, kde se dalo. Viděla jsem mnoho záznamů různých přednášek a rozhovorů, a osobně jsem poznala několik osob, které se vydaly tou cestou kterou jsem se chtěla vydat i já a předaly mi své zkušenosti a postřehy.
A zjistila jsem hlavně toto. Ne každému a ne všemu se dá věřit, informace je třeba třídit a snažit se v nich co nejlépe zorientovat. Mnoho informací které nás zaplavují, je zcela protichůdných a není snadné se v tom, hlavně ze začátku, vyznat. A to se týká i odborníků, lékařů či vědců, kteří se často nemohou shodnout a zarputile trvají na svých názorech. Pak jsou i informace záměrně zkreslované a také ty, u nichž není zájem, aby o nich veřejnost věděla. A to nemluvím o tom, že vědci něco zjistí a za pár let se zase zjistí, že je všechno jinak a to co platilo už neplatí...prostě jedním slovem džungle.
Takže se musíme spolehnout na náš zdravý selský rozum, náš intelekt a naše předchozí životní zkušenosti. A nejlepší vůbec, pokud to jde, je si vše ověřit v praxi a přesvědčit se na vlastní kůži.

A to přesně jsem udělala a dnes jsem tam kde jsem, mé vnímání a myšlení je na jiné úrovni a já jsem ráda, že jsem se rozhodla na té křižovatce pro tu správnou cestu, kterou jsem se vydala.

A tady bychom našli určitou paralelu s HRT – mnoho otázek, mnoho nejasností, různé názory, informace a také hodně experimentování a rozhodování kudy se vydat. :-)

42 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 13. března 2017 v 8:02

[39]: TS ženská dovedete mi vysvětlit proč ženy s vyšší hladinou estrogenů mají menší nebo žádná prsa nebo že u některých žen rostou na rukou tmavší chloupky nebo že nemají žádné boky a přitom je estrogen v pořádku nebo vyšší? Dovedete mi tu vyvrátit tohle tvrzení a dokázat to vaše, že všechny ženy budou s vysokou hladinou jak podle kopíráku ideály krásy? A že když rostou tmavé chloupky na rukou, že je to zrovna nízkou hladinou estrogenů a chce to jen přidat ten estrogen, co berete, protože podle vás má hladina estrogenů přímo úměrný vliv na vzhled? Nos a žádné líce jsou také známkou nízké hladiny? Kdyby spousta žen, co chtějí větší prsa to řešila jako vy a jen brala estrogen v tabletce(injekce očividně taky moc nepomáhají), asi by plastičtí chirurgové zkrachovali. Doufám, že pro to máte nějaké inteligentní vysvětlení. Žena s více estrogeny nebude více feminní než jiné, protože to jen tím estrogenem není a do feminizace zde vstupují i jiné faktory. ROFL

Mimochodem, některé tu straší roky, hlásají jak se musí brát hodně estrogenů a jak musí být hladina vysoká, ale pořád nedosáhly kýženého výsledku. Pořád se projevují jako ješitní chlapi, tak čím to asi bude?...Asi mají toho estrogenu pořád málo. :-D ROFL

[41]: To už ta diskuze s Ezehcielem byla zábavnější a nedivím se mu, že se teď po letech projevuje s takovou unaveností a arogancí. Jako jeden z mála alespoň dovede čerpat z PubMedu.

Jinak souhlasím, že myšlení a přístup je to hlavní a základní a v přeměně obzvlášť.

43 Niki Niki | 13. března 2017 v 9:28

[42]:  No ano - tady je vidět, že některá témata se mohou probírat donekonečna.

Já jsem hodně veselá holka, takže by mě mohlo mrzet, že nejsem tak zábavná jako Ezechiel...ale nemrzí, on mi může být vlastně ukradený a pokud je unavený z neustálé argumentace nám neznalým a nechápavým, tak se na to může vybodnout a najít si jiného koníčka...třeba rybaření. :-)

Ty sis šla v přeměně svou cestou a my ostatní jsme si našly tu svou. Některé ji ještě hledají nebo se teprve rozhodují, ale taky se vydají nějakým směrem a za nějakým cílem.

Já hlavně každé z nás (i těm ostatním) přeji hodně štěstíčka, radost ze života, zdraví, zamilované srdíčko i pochopení a dobré vztahy s osobami nám blízkými. :-)

To ostatní už přijde tak nějak samo.

44 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 13. března 2017 v 10:34

[43]: I když s ním občas nesouhlasím(přeci jen je jako chlap o něco víc zarputilejší), měla jsem potřebu se ho trochu zastat, protože post se nese tak nějak ve smyslu honu na čarodějnice a pokud možno se snaží vyloučit někoho, kdo skutečně má blízko k TS, aniž by přímo TS byl.

Konec konců byl to on, kdo také přispěl k lepší informovanosti a má nepochybně nemalý podíl na tom, že při užití estrogenů pilulku teď cucáte namísto perorálního užití.

45 Niki Niki | 13. března 2017 v 11:27

[44]:  Chápu, že ses ho Domčo chtěla zastat, dost jsem se do něj pustila, to vím. Já taková normálně nejsem, konflikty a spory já nemám ráda, ale občas holt taky vycením zoubky. :-D

Už jsem upustila páru a jsem O.K. - teď mám spíše hlad jako vlčice a kručí mi v břiše - musím to ale vydržet, vyšetření jsou důležitá.

Můj blog není jen pro TS holky, je otevřený všem, ale již jsem zmínila co nechci moc tolerovat. Stačí ubrat plyn a je vše v pohodě. :-)

46 Bulaté kotě Bulaté kotě | Web | 13. března 2017 v 15:02

Lehce OT, ale myslím si, že by se to jako morální "tytyty" mohlo hodit. Mě vždycky pobaví jak je někdo "milá příjemná holka" a pak tady bouchne takový článek který je v rozporu s tou milou, něžnou a křehkou dívenkou která miluje radost a lásku všude kolem. Já jsem sice osina v zadku, ale taky to otevřeně o sobě řeknu. Prosím milé dámy a možná i slečny. Hrubě se může chovat i ženská, tak nemusíte uměle být šťastná poupata, jestli vám je přirozenější tak jako mně být sprostý chrchel tak jim buďte. Lidi vám to sice budou vyčítat a možná i oprávněně, ale nebudete alespoň zasraní pokrytci.

Protože pokrytectví je jeden z nejhorších nádorů TS komunity. Díky nějaké snaze se co neblíže přizpůsobit neexistujícímu ideálu ženy popř muže se transsexuálové stávají šidítkem které jde v rozporu s vlastní povahou. Ne poprvé tady a jinde vidím jak se přítomní diskusí titulují za citlivé osůbky které by ani mouše neublížili. A pak jim zkus vlézt na jejich osobní komfort a uvidíš kolik zášti se dokáže schovat v tom mírumilovném poupátku.

Fakt bych nečekala, že zrovna já tady budu dávat nějaké morální moudra, ale když on se do toho nikdo moc nehrne skrze tu lásku a citlivost.

47 Niki Niki | 13. března 2017 v 16:14

[46]:  No jo, tak na tohle bych asi měla odpovědět.

Tak mouše bych určitě ublížila a ublížím i komárům a jinému obtížnému hmyzu. A že jsem pohodová a nemám ráda spory a konflikty, neznamená, že si nechám líbit cokoli a neumím se bránit. Matka Tereza určitě nejsem, (ta by se možná i usmívala, pokud by po ní někdo házel kameny), ale určitě vím dobře jaká jsem, jakou mám povahu a co o sobě mohu tvrdit.

Dnes bohužel nemám úplně nejlepší náladu, čekají mě dvě nepříjemná vyšetření, mám hlad, kručí mi v břiše a mohla bych být protivná, což ale nechci, pak vlastně ubližuju i sama sobě.

Na to, abys Nikolko mohla zpochybňovat to, co o sobě tvrdím, mě znáš proklatě málo a kapánek jsi to přepískla. Já ti tedy děkuji za tvá kázání o morálce a vezmu si z toho ponaučení. :-)

48 Bulaté kotě Bulaté kotě | Web | 13. března 2017 v 16:32

[47]: Já ale nesoudím povahu člověka jako celek nýbrž situaci na kterou jsem dostala podklady, můžeme to vidět skoro v každé diskusi na tvém blogu. Najíš se, vyšetření dopadne dobře a i ta mysl se vyjasní a možná si z toho mého morálního kázaní taky něco málo vezmeš. :D Hlavně hodně štěstí. Doufám v happy end. ♥

49 TS Ženská. TS Ženská. | 13. března 2017 v 20:38

[42]: pozor, záleží na vrozených dispozicích, tzv co máme poděděno po rodičích, ne že vysoké hladiny estrogenu udělají z každé ženy super kočku, jen více zdůrazní to ženské co v nás už je.

zrovna jako k plešatosti musí být vrozené sklony, ale testosteron tohle dokáže podpořit.

prostě, hormony zdůrazní to co už v nás geneticky je.

50 TS Ženská. TS Ženská. | 13. března 2017 v 20:42

[42]: jinými slovy, vyprdni se na estrogen a bud si kočka s testosteronem ;-), jsem na tebe zvědavá.
když ty hormony a jejich hladiny nemají vliv na vzhled. :-D

51 TS Ženská. TS Ženská. | 13. března 2017 v 21:03

kdyby stačilo k feminizaci jen snížit testosteron a nepatrná hladina estrogenu /kterou má v těle i každý muž/ potom by se  z muže s nízkou hladinou testosteronu musela stát vzhledově žena, což se ovšem nestane, max mu trochu narostou prsa, začne být psychicky citlivější a přestane být tolik sexuálně aktivní.

zrovna jako když ženě začnou padat vlasy, začne mít problém s ochlupením, první po čem se jde jsou hladiny hormonů v jejím těle.

52 TS Ženská. TS Ženská. | 13. března 2017 v 21:25

[42]: jinak Paní Dominiko, pokud vaše tělo špatně reaguje na hormony, můžete se v estrogenu klidě koupat a bude vám to houby platné.
samozřejmě že je v tom mnoho faktorů a přehnané dávky hormonů můžou i škodit.

ale když máte po matce poděděná velká prsa a široké boky, s nízkou hladinou estrogenu se toho dočkat nemusíte.
ale velký nos a širokou čelist vám opravdu estrogen nezmenší, to fakt ne. ;-)

ženy v těhotenství se občas změní, dokonce se jim někdy částečně změní i rysy v obličeji a je to zase jen způsobeno změnami hladin hormonů v jejich těle.
některé v těhotenství zkrásní, jiné bohužel naopak. některé se nezmění téměř vůbec.

53 TS Ženská. TS Ženská. | 13. března 2017 v 21:42

Ženská krása, opěvovaná básníky, je zcela prozaicky diktovaná hladinou hormonů. Výzkumníci z britské University of St. Andrews zjistili, že přitažlivost ženské tváře je největší v době ovulace. Tehdy je nejvyšší hladina ženského pohlavního hormonu estrogenu.

Britští vědci rovnou odpovídají i na otázku, která teď napadne nejednu dívku: mají tedy dostávat mladá děvčata dávky estrogenu, aby z nich vyrostly krásné ženy? "To v žádném případě," varuje Smithová. "Sice by je to zaručeně udělalo hezčími, ale kdo ví, jaké jiné účinky by taková hormonální kúra mohla mít?"
;-)

snad stačí takto. :-)

54 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 13. března 2017 v 21:47

[46]: Je dost velký rozdíl být světem nesnášený chrchel a být si v těch temných zákoutích duše sama od občas vybouchlého papiňáku a občas pichlavého poupěte už hlavně v tom přístupu k životu. Zatímco ty jsi sociálně vyloučená tím jak na lidi působíš a chováš se k nim a možná ti to i vyhovuje pro svou introvertnost, ostatní tvůj způsob života sdílet nemusí a raději budou byť jen předstírat, že do této společnosti alespoň trochu patří.

Radši si budu myslet, že někdo je ... a nebudu to říkat, protože jít do boje s každým ... je natolik vyčerpávající, že na to fakt nemám, a co se mi z životní zkušenosti vyplatilo bylo to, že si počkám a on se ... sám později ztrapní bez tvého přičinění.  Většinou to tak bylo, že ten kdo se vůči mne uchyloval k vulgaritám a primitivnímu chování, moc inteligence pak později neprokázal.

Vždyť i ty se často ponižuješ na úroveň těch, kterým vulgárně nadáváš a nesnášíš a to pokrytecké není?

55 TS Ženská. TS Ženská. | 13. března 2017 v 21:49

[42]: hloupé otázky zodpovědět vážně neumím ROFL. ;-) zkuste se zamyslet sama.

56 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 13. března 2017 v 21:56

[53]: Ona IDnes je bulvár a na Scientist si rádoby vědci kupují prostor. To odpovídá mému požadavku na inteligentní odpověď, víc jsem totiž od vás ani nečekala.

57 TS Ženská. TS Ženská. | 13. března 2017 v 21:59

[56]: no jak už jsem řekla, měla jste si nechat svůj testosteron a být krásná žena.
když ty hladiny hormonů na vzhled vliv nemají.
víc se s vámi nemám o čem bavit. ;-)

58 Vlaďka Vlaďka | 14. března 2017 v 22:06

Niki, jak jsi dopadla?

59 Miriam Miriam | 14. března 2017 v 22:26

Niki... taky mě to zajímá... doufám, že vše OK...

60 Míša Míša | 14. března 2017 v 22:30

Já se také přidávám do party zvědavých holek :-)

61 Niki Niki | 15. března 2017 v 13:24

[58]:

[59]:

[60]:   Sluníčka, určitě jste měly strach, že jsem už mrtvolka. O_O

Nebojte, vše je O.K - zítra bude nový článek a tam to popíšu.

Móóóc děkuji všem za to, že jste na mě myslely, pa. :-) :-)

62 Kristýna Kristýna | 15. března 2017 v 15:07

Zajímavé je, že když jde o sendviče, svíčkovou nebo domácí mazlíčky, tak vzájemné pochopení není problém. Ale jakmile jde o hormony, SRS nebo další TS speciality, rozhoří se vášně.
To mi fakt vrtá hlavou, čím to je...

63 Vlaďka Vlaďka | 15. března 2017 v 16:47

[62]: A proto se bavme o sendvičích, svíčkové a domácích mazlíčcích. :-)

64 Miriam Miriam | 15. března 2017 v 17:57

[61]: Dlouho jsi se neozývala... tak jsem nakoukla na druhý břeh, jestli tam nejsi.. a nebyla jsi... takže jsem věděla, že jsi v pohodě... :-)
Každopádně jsem ráda, že je vše OK... :-)

[63]: Případně o dichotomii dobra a zla...

65 Holka s mužským tělem Holka s mužským tělem | 16. března 2017 v 11:03

[32]: Ano proto je potřeba práce od lékařů - aby vše měly pod  kontrolou.

Ale musí se změnit tento sadistický drastický přístup, kdy j elékařům  jedno jak vypadá  žena.

Momentálně totiž místo řešení těla buší všcihni kolem lékařů a TS do holek, že vypadají jako ženy, když ne...

Proto je zapotřebí změna, toto bušení do halvy blbostí je k  hovnu do života. Ono m ít po dvacátým roku zničený život kvůli lékařskýmu přístupu je paráda.

jako je to jedno těm 40cetiletým, padesátiletým, ty to nějak doklepou a je jim to jedno, že pro lidi jsou TV.

66 Miriam Miriam | 16. března 2017 v 11:16

[65]: No... tak vzhledem k tomu, že 40 je i Tobě, tak už to nějak doklepeš... ideálně někde jinde než na Našich blogách...
a zkus už pochopit, že ve 40 prostě po HRT na 20 vypadat nebudeš...
to umíme jen já s Kristýnou... protože dokážeme "jít proti času"... :-)

67 Holka s mužským tělem Holka s mužským tělem | 16. března 2017 v 11:17

[38]: Ano protože nikdo nehledal dávku estrogenu pro tělo a nikoho to nezajímá.

Faktem - kdyby se klukum trans podával undestor,  mají hladinu testostosteronu  - 15nmmol/l. Přesto by vypadaly jako holky a tak se leze na hladiny 50-70nmol/l a to je testosteron mnohem nebezpečenější pro tělo než estrogen a nikomu to nevadí.

U TS žen s epořád hledají nějáké pseudo problémy v řešení...

Ale FAKTEM JE -  NEJVĚTŠÍ PROBLÉM PRO ŽENU JE MUŽSKÝ ZJEV.

Toto riziko převyšuje všechny rizika ostatní a taky z toho plynou další jiné rizika.

Jenže lékaři toto nechápou  - a kvůli čemu?

že se jim popletli transvestité do transsexuality.

a logicky transvestitům stačí vypadat jako  muž v dámských hadrech, nalíčený...

takže řešení je - odtržení transvestitů od transsexuality jako dříve. At si transvestité chodí v dámským a berou si dávky,  které stačí jen na to, aby vypadali jako divnej zženštilej chlap...at sdi nechají řezat penis na mikropenis s malou dírku do těla.

ale u žen lékaři musejí řešit fyzickou změnu těla. A musí to být priorita. To jestli tělo žensky/mužsky působí je dáno v tucích, ve svalstvech, v křivkách a musí se nastavit působení hormonů tak, aby působilo tlěo žensky.

Jak jednou TS ženská řekla - těla se moc nelíší, má pravdu...staí jen správná dávka a hledání další souvislosti, aby se tuklo a tělo se změní na ženské.

Ale musí se skutečné ženy ozvat...

CHCEME VYPADAT JAKO ŽENY!

68 Holka  s mužským tělem Holka s mužským tělem | 16. března 2017 v 11:20

[66]: Bohužel díky tomu, že nikdo neřešení působení estrogenu, se moje tělo spolehlivě - během půl roku na HRT vrátilo do věku kolem 12let. Ono je trochu směšný ve 40letech vypadat jako malej chlapeček v ksichtíku.

A ono vše má svoje meze, že ano. Ono je rozdíl to doklepat od 40let a rozdíl odklépavat to od dvaceti.

69 Miriam Miriam | 16. března 2017 v 11:37

[67]:  Tak se jdi ozývat někam jinam...

[68]:  Tak už nás nenapínej a dej sem svojí fotku... :-) ukáž nám, jak vypadáš na 12, Ty kecálisto...
Přeměna se dělá, aby byl člověk šťastnější... což Ty NECHÁPEŠ... není to o dokonalosti...
K tomu se přiblížíme, až bude možné vyměnit mozek...

70 Holka s mužským tělem Holka s mužským tělem | 16. března 2017 v 11:48

[69]: Ano přeměna se dělá, aby člověk byl šťastnější.

Pokud k fyzické přeměně nedojde a nebo pouze parodii na přeměnu  a jen se vypadá jako směšný zženštilý kluk, malý chlapeček.

Tak živo je ještě více na hovno. To je realita.

Vy jste nějácí posedlí dokonalostí, kldně budu ráda vypadat jako ta nejmaskulinější žena....

Které se ale většina TS bude smát a hionit si na ní EGo, že je mužatka...ale já bych tak byla šťastná. Protože bych vypadala jakjo žena a ne parodie na ženo/muže jako 90% TS.

71 Kristýna Kristýna | 16. března 2017 v 11:57

A jéje. A máme po klidu a debatě o svíčkové... :-?

72 Holka s mužským tělem Holka s mužským tělem | 16. března 2017 v 12:06

[71]: Mně to stačí jako závěr, který říkám pořád.

Nic se neví o těle a melou se nesmysly kolem HRT, aby se ani nic dále nevědělo.

jak jsem řekla  - kdyby lékaři a TS místo oblbovacích řečí dalších trans , tak věnovali jen 10% usílí zlepšení přístupu k HRT a řešení změny těla, tak to už bylo dávno vyřešeno...

ono možná dokonce bylo někdy v šedesátých letech, kdy průkomník podával dávky klidně kolem 240mg měsíčně estrogenu,

jenže pak přišli k TS lidé sadisti, kteří nenávidí trans holky a nechtějí, aby vypdaly jako ženy... a že to není můj nápad se dá dohledat na blozách transkluků, kteří říkají, že sexulogové jsou sadisti a dokonce to říká i Miriam...

73 Holka smužským tělem Holka smužským tělem | 16. března 2017 v 12:10

[71]: DÁM PŘÍKLad z praxe.

Fifková řeší půl hodiny másto dávky a změny těla s holkou - jak co dělala ten měsíc, jaký změn yu lidí, jak kdo co bere a pod.
A pak ji vnucuje, že změny probíhají a je vše v pohodě.

Kdyby místo toho udělala analýzu těla podorvnější :)  a upravila dávku třeba, tak udělá lépe.

Ona řekne vyfotte se a změny jsou...no samozřejmě se vyfotí jinak a změny jsou :D a nebo se vyfotí stějne a on se stějně člověk mění pořád,  jen  jeslti správný směrem :D

74 Miriam Miriam | 16. března 2017 v 12:26

[72]: A kde to jaká Miriam řeší? :-D a kde jsou ty blogy, Ty kecko?

Jinak zvláštní je, že většina holek je po přeměně šťastnější, najdou si partnera/ku a nechodí hnojit blogy...
Kromě toho, přeměna je prostě proces... za den se to neodehraje...

75 Holka smužským tělem Holka smužským tělem | 16. března 2017 v 13:09

[74]: Jestli to popíráš, tak se potvrzuje, jak to jsi falešný člověk. Na oko mezi holkama vše chválíš a jinde kritizuješ. trochu více schíza :))

jak jsem řekla spokojení jsou zejména TV a ty jsou nejvíce vidět, protože jim stačí vypaat jako chlap a jenom chodit v dámským.

Holky trpí s depresemi  díky mužkému zjevu, jelikož prostě nedávají normálníá život. S mužským tělem nedokáže žena žít narozdíl od transvestity.

76 Miriam Miriam | 16. března 2017 v 13:32

[75]:

1) Nikde nic nechválím... ani nekritizuju...
2) I když je jméno Miriam méně časté, tak nejsem jediná, Ty ťunťo...

Jedinej falešnej člověk jsi Ty... kromě toho jsi magor... nic víc...

77 Holka smužským tělem Holka smužským tělem | 16. března 2017 v 13:57

[76]: jsem magor, který trefuje do černýho :-) ono mluvit o přeměně, dkyž se u 90% TS jedná pouze o změnu šatníku a ne o fyzické změně, je fakt směšný. To ej parodiě na přeměnu.

78 Miriam Miriam | 16. března 2017 v 14:05

[77]:  Jediná parodie jsi tady Ty... hnojíš blogy, napadáš ostatní, měníš si IP, na netu archivuješ ve web-archivech naše blogy, postuješ odkazy (pořád ty samé...), nikde se neukazuješ, pořád o sobě lžeš...
Ale nikdy jsi nikomu nepomohla, nic nevyřešila, nic nevymyslela...
Jsi prostě odpad trans-internetu...

79 Bulaté kotě Bulaté kotě | Web | 16. března 2017 v 14:19

[78]: Piče Miriam ... Val na chat bo jsem ti tam poslala fotku svých chlupů na hrudi, nevím jaký cop si z toho udělat.

80 Holka s mužským tělem Holka s mužským tělem | 16. března 2017 v 15:56

[78]: No varuji mladé , aby neskončili jako parodie na ženu jako tyto:

ahaonline.cz/clanek/trapasy/89220/janina-drive-jaroslav-chce-byt-vyvolenou-ani-gynekolog-by-nepoznal-ze-jsem-byla-muz

youtube.com/channel/UCJUTQR3e4yx75v9egN3aKiw/videos  tores gorgenous

http://tv.blesk.cz/video/3257255/2-dil-zpovedi-transsexuala-brokesove-jak-mi-presivali-penis-na-vaginu-ze-sexu-nic-nemam

Typické české hloupé transky...

nejlepší je ta Tores, jak mluví o operaci nenechte se zastrašit, že je to super.

A této české typické transce se nelíbila normální mladá holka, která mluvila na rovinu o Motole.

A všechyn přispivatelky zde na lozích a pisatelky blogů - jste sejný transky jako Janina, Brokeš, Tores....

ale kvůli vám trpí a normální holky třeba blbou operaci youtube.com/user/hojiko1

81 Niki Niki | 16. března 2017 v 16:02

Holka s mužským tělem si našla cestičku a já to uzavřu. :-(

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama