Pár šťastných dní

30. března 2017 v 11:25 |  Články o životě a jak to vidím já


Ahojte všichni,
jen jsem chtěla říci, že jsem pořád tady, myslím na vás a nechci emigrovat na Kubu, ani jsem neodletěla někam do Karibiku…to by ale nebyl zase tak špatný nápad. Počasí u nás se sice pomalu lepší, ale potápět se v korálovém útesu, trhat si mango přímo ze stromu nebo odpočívat v tomto tropickém ráji na písku pod palmami s Piňou Colada v ruce by byl balzám pro duši.


Původně jsem chtěla zveřejnit článek o Tereze (Tores) a Jenny Rinn, ale ten tak pohodový nebude, tak jsem ho nechala raději na sobotu nebo neděli a dnes zveřejním tento, který snad pohodový je.

Vzhledem k názvu článku by to mohlo vypadat, že jsem prožila jen těch pár šťastných dní a ostatní jsou jen obyčejné, kdy jsem nabručená a zamračená, ale tak to opravdu není. Já jsem svým způsobem šťastná stále už asi rok a půl, ale někdy jsou nějaké mimořádné události a více pozitivních emocí, takže pak to vnímám silněji a uvědomuji si, jak ten svůj nový život miluji!!!

Pondělí, úterý a středa. To byly ty dny, jež byly pro mě něčím výjimečné a navíc mi všechny ty tři dny už od rána svítilo sluníčko do oken. A sluníčko a teploučko já miluji, to už o mě určitě víte, psala jsem to mnohokrát. Snad znáte ten pocit kdy máme skvělou náladu již po probuzení a těšíme se na nové zážitky, těšíme se co nám ten den přinese. A tak jsem to cítila já. Vyskočila jsem z teplé postýlky, pustila si mé oblíbené písničky a tančila si. Tančila jsem si, usmívala jsem se na sluníčko, děkovala mu za to že je tady pro nás pro všechny a měla jsem slzičky na krajíčku. Říkáte si, že jsem bláznivá holka? Možná ano, možná ne, ale já jsem přesvědčena o tom, že radost, smích, pozitivní emoce a optimistický přístup k životu je nesmírně důležitý nejen pro naše duševní zdraví, ale hodně ovlivňuje i naše zdraví fyzické. A proto chci být veselá, radovat se i z maličkostí a pokud to lze, tak se vyhýbat negativním, nerudným a zlým lidem, kteří nám ubírají energii.

A čím tedy byly pro mě výjimečné ty tři dny? Uvedu to nejdůležitější.

V pondělí jsem si byla pro závěrečný posudek u svého psychologa, PhDr. Mayzlíkové, tedy další důležitý krůček na mé cestě. V posledním odstavci je napsáno:
"Kontrolní předoperační vyšetření. Bylo zjištěno, že výsledek real life testu je pozitivní. Klientka je dobře sociálně adaptovaná v ženské roli, spokojená v osobním i profesním životě a je dostatečně osobnostně, psychicky i sociálně stabilizovaná. Závěr: z psychologického hlediska změnu pohlaví doporučuji. (skvělé)
A odpoledne jsem měla to potěšení se sejít s někým z nás TS holek a jsem za to moc ráda.

V úterý jsem si šla koupit vyhlídnuté kožené lodičky. Jsou moc pěkné a už v nich doma ťapkám, abych je kapánek rozchodila, než v nich vyrazím ven. A ještě jsem si koupila v Orsay sluneční brýle…mě se moc líbí, vypadají tak nějak žensky, ale Věrka se mi směje, že v nich vypadám jakou moucha tse-tse (asi tady někoho budu muset uškrtit, podřezat kapesním nožíkem nebo utopit - C4 mi došla).

Ve středu jsem si koupila nádhernou červenou jarní bundičku, do které jsem se zamilovala a nejraději bych v ní i spala. A ještě jsem si v tento den zašla na vídeňskou kávu a zákuseček s Věrkou a pak jsme prošmejdily pár obchůdků. No a kafe se zákuskem jsme měly ještě jednou, protože jsem dostala z Ikea poukaz na kávu a ořechový dortík zdarma. Ikea určitě počítá s tím, že budu chtít nějak poděkovat a proto si u nich něco koupím. No uvidíme, ale asi ano, třeba lucerničku na balkón, ta se bude hodit.

A co měly všechny ty dny společné? To, že jsem, vzhledem k teplotám a sluníčku, mohla konečně provětrat některé své nové hadříky a nemusela jsem být navlečená do několika vrstev oblečení. No a ve vzduchu už bylo cítit to opravdové jaro s lehkým závanem léta, takže snad už zima odešla a nevycení na nás ještě zoubky v podobě přívalu sněhu nebo něčeho podobně děsivého.

No nedá se nic dělat, musím vyrazit za svými povinnostmi a jelikož dnes sluníčko nesvítí, tak si budu moci vzít svou novou červenou bundičku. Jupííí.

Pa zlatíčka, mějte se moc hezky…
vaše Niki

 


Komentáře

1 Niki Niki | 30. března 2017 v 17:30 | Reagovat

Teď jsem zjistila, že bohužel odešel do věčných lovišť blog od Miriam (Foxy), takže jsem jej, ač nerada, odstranila z oblíbených odkazů, stejně jako nedávno blog od Nikity. Přidala jsem tam ale odkaz na nový blog od Libušky.

Miri, snad, jak se vše uklidní, založíš nový blog, ať již je jakéhokoli zaměření, a dáš nám vědět. Zatím si žij blaze. :-)

A tobě Libi přeji ať tě psaní baví a zůstaneš s námi co nejdéle. :-)

2 Míša Míša | 30. března 2017 v 18:16 | Reagovat

Tak to jsem také zjistila. :-(
Jinak gratuluji k tomu krásnému závěru. Já se už také nemohu dočkat, ale ten čas se tak strašně vleče. O_O
A jdu se podívat na Libušku. :-)

3 Niki Niki | 30. března 2017 v 18:37 | Reagovat

[2]: Že se ten čas nějak vleče, je bohužel pravda. Čím více se to blíží ke konci, tím je to čekání těžší. :-(

A děkuji. :-)

4 TS Ženská. TS Ženská. | 30. března 2017 v 21:42 | Reagovat

jak ten život může být rozdílný.
mě víkend začal hezky a celé se to potom  nějak potento. :-(

5 Míša Míša | 30. března 2017 v 21:51 | Reagovat

[4]: Doufám, že ne moc a že se to lepší :-)

6 TS Ženská. TS Ženská. | 31. března 2017 v 0:03 | Reagovat

[5]: bohužel zatím ne, přítel je ve špitále. :-(  :-(

7 Lenka Lenka | 31. března 2017 v 11:19 | Reagovat

Niki, ten Karibik by se mi také líbil :-)

Přeji ti jen to nejlepší na tvé cestě, která se již krátí. :-)

8 Libuška Libuška | E-mail | Web | 31. března 2017 v 12:40 | Reagovat

Ahojky Niki, děkuji za přijetí.S těmi blogy od Nikity a Foxy ně to mrzí, ráda jsem je pročítala.Psát určitě budu,jen ten čas je potvůrka.Dneska páteček a venku nádherně tak se už půjdu pěkně nalehko provětrat s pejsky,to je relax když už nemůže být ten Karibik. Papa měj se moc krásně :-)

9 Niki Niki | 31. března 2017 v 17:05 | Reagovat

[8]: Nemáš za co Libi děkovat, přece rozumné holky drží spolu :-)

Také, pokud bude teploučko, budu psát méně, protože to láká ven. Dnes už jsem vyrazila do ulic v mých červenomodrobílých balerinkách. Pa, :-)

10 Vlaďka Vlaďka | 31. března 2017 v 17:51 | Reagovat

Hmm sluneční brýle si taky potřebuji pořídit. Ale musím někoho vzít sebou, aby hodnotil, co sluší a co ne. A nejsi bláznivá, Niki, já si taky občas doma pustím písničky a tančím si. ;-)

11 Míša Míša | 31. března 2017 v 18:01 | Reagovat

[10]: Ráda se přidám, tak strašně dlouho jsem nikde nebyla. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama