Jak si nevjet do vlasů

27. dubna 2017 v 12:41 |  Články o životě a jak to vidím já

Jestli už konečně nezačne být teplo a nebude svítit sluníčko, tak se asi picnu…a pro jistotu dvakrát! Ta zima a to psí počasí se drží zuby nehty a já jsem zase musela vytáhnout zimní bundu. A vzhledem k tomu, že sněží, tak i mou oblíbenou kožešinovou čepici. To zase budu kočka.

No a jak jinak, to bych nebyla já, abych se ještě nevrátila k posledním dvěma článkům, protože vzhledem k určitým událostem cítím potřebu to celé více osvětlit a doplnit (a doufám, že naposled).

V minulém článku jsem smazala nějaké komentáře a uzavřela je, protože už tam padala nepěkná slova. Kdybych psala jen o počasí nebo o vyšívání, tak tam už by byla menší pravděpodobnost nějakých konfliktů a ostřejších výměn názorů…no jo, ale koho by to pořád bavilo. My trans holky chceme hlavně probírat naši problematiku a vše kolem toho. A tam se někdy bohužel nevyhneme kontroverzním tématům, kdy se na něčem neshodneme za žádnou cenu a budeme mít rozdílné názory i kdyby čert na koze jezdil.

Ale to už tak bývá…již jsem o tom psala, že každá jsme osobnost, v mnohém se lišíme (nejenom věkem), máme rozdílné povahy i odlišný pohled na to či ono. Prostě jsme jaké jsme a s tím už moc nenaděláme.
Šárka mi napsala v komentáři (který nebyl zveřejněn), že bych také mohla chodit v latexové kombinéze, lakovaných kozačkách na platformě a plynové masce…za co se stydět, a proč se bát a omezovat? Třeba bych pak mohla rajcovat psychopatické manažery. Šárko...mít takovou postavu a čumáček, tak proč ne?

No, ty jsi asi zakomplexovaná osoba a bůhví co ještě…a navíc anonymní ….proto se těm tvým nevhodným kecům mohu jen pousmát nebo tě politovat. Na tvém názoru mi určitě nezáleží!

Dále jsem dostala od jedné osoby odkaz na stránky s fotkou (kterou přikládám) a napsala k odkazu toto: "tahle taky chtěla rozkvést a taky rozkvetla."

Ano, to už není můj šálek kávy a takto bych se prezentovat nechtěla. Ale pokud se to té osobě líbí a je spokojená…proč ne? Je to její život a když se jí to líbí a je v pohodě, my jí snad do něho šťourat nebudeme. Třeba má lepší povahu a je chytřejší než většina z nás, co my víme? A co doktor Franz, kandidát na prezidenta….vzdělaný a pravděpodobně i pohodový a rozumný člověk. Kdybychom o něm vůbec nic nevěděly a potkaly ho na ulici…co bychom si asi o něm myslely??????

Ti, kteří čtou články na mém blogu již delší dobu, ví, jaká jsem, co cítím, co prožívám a jak se chovám, protože jsem to už několikrát zmiňovala. Také ví o tom, že jsem pořád v pubertě (tedy té současné, kterou prožívám tak asi rok a půl). Teď je to úplně něco jiného, naprosto nesrovnatelného s tím co jsem prožívala před 45lety jako kluk, ta současná je skvělá a omamná, a já nechci, aby skončila. Nesmírně si všechno užívám, miluji svůj život víc než dříve, jsem šťastná, spokojená a až na malé výjimky mám pořád skvělou náladu a usmívám se na svět a lidi kolem sebe. Jo…a někdy jsem hrozně ukecaná a někdy někomu skočím do řeči. Za to se omlouvám.
V minulé roce, jak jsem se ještě ke všemu zamilovala (poprvé jako žena), tak jsem prožívala tak nádherné období, že jsem tomu nechtěla ani uvěřit. Poprvé v životě jsem se často nacházela v tak euforických stavech, že se mi chtělo plakat radostí a zároveň se smát a tančit. Když poznáte, jak může být život neskutečně nádherný, tak se toho už nemůžete vzdát. Cesta zpět?? Naprosto nemožné! Pokud bych přišla o tento svůj nový život, tak bych se psychicky zhroutila a uvažovala o sebevraždě.

Mnohé si říkáte…to snad ani není možné, aby Niki byla ve svém věku tak v pohodě a tak šťastná. Ale zlatíčka…možná je to asi právě proto! Je tady celkem dost holek co mají kolem 50let, tak ty to asi chápou více. Pro vás mladší je to obtížnější pochopit, ale mně se v 58letech otevřel nový svět…začaly se plnit mé celoživotní představy, touhy a sny, a já v něco takového vlastně již ani nedoufala! Ten nově otevřený svět byl (a pořád je) mnohem krásnější a přívětivější. Najednou jsem se nemusela schovávat, přetvařovat a bát se, aby mě někdo neodhalil! Najednou jsem mohla dýchat volněji a srdíčko mi tlouklo radostněji - snad ty pocity znáte.
Já už přestala věřit že mě něco takového ještě někdy v tomto životě potká, ale nakonec jsem v sobě našla tu sílu a to odhodlání zajít za sexuologem a vše odstartovat. Nikdy jsem toho nezalitovala ani na vteřinu, bylo to jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě…škoda jen, že nepřišlo mnohem dříve.
Ano, opravdu se někdy oblékám (vzhledem ke svému věku) odvážněji (ale jsou na to nějaké předpisy nebo tabulky????)….ano, a opravdu někdy kapánek provokuju….ano, nevadí mi být středem pozornosti a vlastně se mi to i líbí. Jsem dostatečně sebevědomá, nestydím se za sebe a netrpím nějakými pocity méněcennosti, to ani náhodou. Naopak si myslím, že jsem na tom v mnoha ohledech lépe, než většina lidí, co potkávám.

Já bych tady použila dvě věty z komentáře od Zuzky, kterým vhodně doplnila text mého článku - "Jak začneme žít ten svůj nový život a začínáme pomalu v něm získávat jistotu, tak se s tím vyvíjí i ten přerod oblečení od unisex k tomu ženskému,. Prostě musíme najít opět tu jistotu".
A je to přesně tak. Vyvíjíme se, měníme se, učíme se, jsme postupně jistější a sebevědomější...víc si uvědomujeme sebe sama a tu holčičí duši v nás, kterou jsme tak dloho skrývaly a nenechaly žít.
Ano, před rokem a půl jsem i já byla jiná než dnes. Hodně, hodně jiná. Když to srovnám, až se nestačím divit.

No a vzhledem k tomu všemu co jsem vše napsala v předchozích řádcích, snad dovedete pochopit, proč si tak užívám ten můj nový život…protože prožívám nejlepší období svého života a nevím jak dlouho tady na tomto světě budu.

Pro vás mladší může být lehké mě soudit, ale vy nemůžete vědět jaké to je jít do tranzice v 58letech a s mým mužským tělem, které bylo tolik let pod působením testosteronu…a že ho bylo hodně! Nebo to snad víte, jaké to je?? Vy víte jak byste se chovaly a jak to vše prožívaly??

Je to můj život, ne váš, ne někoho jiného a já ho budu žít tak, jak já chci....tak, abych byla šťastná a spokojená. Já se jiným do jejich životů také neplantám a mohu mít u zádele názory většiny lidí i to, co si o mně myslí!

Ano, je i dost lidí u kterých mi jejich názory nejsou lhostejné, některé mám ráda, ale s těmi lidmi si v drtivé většině případů rozumím a pokud máme na něco jiný pohled, dovedeme si to říci slušně a zasmát se tomu.

Takže tak. Snad jsem to napsala dostatečně srozumitelně. Už jsem o něčem psala několikrát…že by ale dnes již naposledy?

Ta pa, zlatíčka... a nebuďme na sebe zlé.

Niki
 


Komentáře

1 Radka Radka | Web | 27. dubna 2017 v 13:50

Napsala jsi to moc hezky Niki. Asi bych to nenapsala lépe...
Pa a hezký den ;-)

2 Vlaďka Vlaďka | 27. dubna 2017 v 14:14

Niki, k té fotce toho.... nevím, jaký výraz použít. Asi modrooranžového. Právně samozřejmě je jeho věc, co si na sebe vezme, ale s tím, že do toho nebudou lidi šťourat, už bych si nebyla tak jistá. Vím, že to bude znít dost škaredě, ale i když by ten člověk byl povahově skvělý, dokonce třeba můj kamarád, tak bych s ním při téhle vizáži prostě po ulici nešla. Všechno má své meze, každý by měl mít aspoň částečnou soudnost, hrdost. ;-)

Jak píšeš, že se Ti líbí být středem pozornosti, tak to nejsi sama. Já myslím, že většina žen se ráda líbí a těší ji, že se po ní třeba ohlédne chlap. Samozřejmě to nesmí být ten typ pozornosti jako u zmíněné fotky. Já v sobě kus exhibicionismu mám. Někdo ho má méně, někdo více a někdo... ehm... nejmenovaný musí být už i v blesku, nebo dokonce ve zprávách na TV Barrandov, na což mám hodně negativní názor, ale ten si nechám pro sebe. :-x

3 Niki Niki | 27. dubna 2017 v 14:17

Ráďo, to je od tebe milé. :-)

Ale já tu naštěstí nejsem sama, i vy ostatní píšete moc pěkné články a dáváte najevo jak se cítíte a co prožíváte, takže svým způsobem se o své životy dělíme všechny a prožíváme to společně, i když jsme třeba každá v jiném koutu republiky. :-)

4 Libuška Libuška | E-mail | 27. dubna 2017 v 14:29

Ahojky Niki, nádherný článek, tvá slova mi mluví z duše.Taky před rokem a půl jsem byla někdo jiný,a nikdy opravdu nikdy bych to už nezměnila.Sice sukně a šaty zatím, ještě ne, prostě ten zadek mám malej a vycpávky  to néééé,vypadá to hrozně, tak si počkám. :-)  :-)

5 Niki Niki | 27. dubna 2017 v 14:31

[2]: Vladi, já ti rozumím a chápu co chceš říci. Já bych s takovou osobou také nešla po ulici...už je to přes čáru a každá máme své hranice, ale, jak říkám, někoho odsuzovat je tak snadné.

Ta fotka je podle mě z nějakého kabaretu či co a je to dopředu naplánováno...vzhledem k tomu, jak jsou oblečeni ostatní. :-D

6 Niki Niki | 27. dubna 2017 v 14:38

[2]: Jo, ještě jsem zapomněla...no jasně že lidi by kroutili hlavou a mysleli si, že se někdo pomátl. Při té vizáži o tom nepochybuji...ale na travesti show by té osobě tleskali.

Toho někoho, co máš na mysli...je to ta co si myslím?... a dle její rady o oblékání se neřídím? TV Barrandov, ufff, až tak?? O_O

7 Niki Niki | 27. dubna 2017 v 14:55

[4]: Ahoj Libi, děkuji... :-)

Já čtu všechny tvé články, mimochodem jsou neméně hezké, takže moc dobře vím, co cítíš a co prožíváš...je mi jasné, že jsi jedna z těch, které dobře ví o čem mluvím (tedy píšu) a chápou mé pocity a mé duševní rozpoložení. :-)

8 Niki Niki | 27. dubna 2017 v 15:00

[4]:  A já sklerotička jsem ještě chtěla dodat, že před dvěma roky jsem si nedovedla představit, že bych vyrazila ven v sukni! A jak už jsem v ní tedy minulý rok vyrazila, tak jsem se cítila skvěle a vůbec mi to nepřišlo divné nebo nevhodné. Chtělo to holt svůj čas.

A ten zadeček se mi také ne a ne zvětšit. :-(

9 Vlaďka Vlaďka | 27. dubna 2017 v 15:46

[6]: Ten někdo, u koho už je docela jasné, že mu nejde o žádnou pomoc TSkám, ale o zviditelnění sebe sama za každou cenu (i za cenu vyoutování se před celou republikou). :-x

10 Niki Niki | 27. dubna 2017 v 15:53

[9]: Takže, jak jinak, naše milá a usměvavá Tereza aka Tores Gorgeous :-D

Ty už jsi to Vladi věděla dávno...já to jen tušila, že jí jde hlavně o zviditelnění sebe sama a ostatní transgender osoby jsou ji víceméně u prdele.

11 Niki Niki | 27. dubna 2017 v 17:52

Šárko, tvůj pocit měněcennosti umím pochopit a nesměju se tomu. Chápu, že některé z nás jsou nespokojené s tím jak vypadají nebo jak dopadly na SRS apod. Ne každá je v pohodě a ne každá najde své štěstí. To ale neznamená, že si musíš vylívat svůj vztek a žal na ostatních.

Dokonalá žena nejsem a nebudu nikdy ani náhodou, ale jsem ráda i za to málo. V hlavě a srdci ženou jsem a hlavně jsem šťastná...což bohužel ty nejsi a je to škoda, také bych ti to přála.

A pokud se mi někteří lidé za zády smějí, tak mi mohou políbit zadeček, mě to nerozhází a na pohodě neubere. Stejně to jsou většinou ti, kteří mi nesahají ani po kotníky. :-)

12 Miriam Miriam | 27. dubna 2017 v 18:21

U komentářů Šárky jsem vždycky přemýšlela, co se jí vlastně muselo stát... jak se do jednoho člověka vměstná tolik zla...

A na co jsem přišla? na nic...

13 Niki Niki | 27. dubna 2017 v 18:44

[12]: Já jsem tady reagovala na její další komentář, který tady bohužel není, jelikož je zablokován.

Co přesně se jí stalo a proč je tak zahořklá se asi nedovíme, protože nám svůj příběh neřekne.

14 Kristýna Kristýna | 27. dubna 2017 v 20:53

A kdo bude určovat, která ta čára je ještě ta správná a která už ne? Nějaký úřad?
Vyčítat ostatním že mají své různé a tedy i TS čáry a pak prezentovat čáru u pouhého extravagantního účesu a oblečení?
Tomu vážně nerozumím. 8-O

15 Niki Niki | 27. dubna 2017 v 21:14

Vždyť je to jednoduché. Věrku miluji, ale pokud by se mnou chtěla jít ven nahá, tak bych s ní také nešla...je to přes čáru a jsou jisté hranice. O_O
Já myslím, že úřady toho nařizují až moc...raději od nich dále.

16 TS Ženská. TS Ženská. | 30. dubna 2017 v 11:38

[15]: a co je přes čáru, podle koho to je přes čáru.
ano jsou jisté hranice které jsou tak nějak zakořeněny, jsou jisté hranice i v odívání a outftu, co už je podle společnosti a společenských zvyklostí přes čáru a kam se který oděv hodí či už nehodí.

takže, taky to nebereš tak, ad si každý chodí jak chce, i ty máš hranice. ;-)

17 Niki Niki | 1. května 2017 v 6:44

[16]: Lucko...reagovala jsem na komentář Kristýny.

Já to beru tak, ať si každý chodí jak chce...v tomto směru jsem velice toleranntní a chápavá...hranice bych měla v tom, jestli bych s takovou osobou šla bok po boku na veřejnosti, to je docela něco jiného.
Pokud půjde někdo nahý po ulici, je mi to opravdu šumafuk, ale já se s tou osobou za ruku držet nebudu... :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama