Tores Gorgeous - Jenny Rinn - Lucie Brychtová

3. dubna 2017 v 17:11 |  Články o životě a jak to vidím já

Já holka hloupá, místo abych svůj volný čas věnovala vymýšlení nových receptů, koukala na romantické filmy nebo běhala po obchodech, tak dopisuju další článek který jsem slíbila.

Vlogerky Jenny Rinn a Tores Gorgeous - jak krásná umělecká jména. Pokud chce někdo prorazit na YouTube, tak si asi nemůže říkat Jindra Hořejší, to by nebylo tak atraktivní, že ano? Tereza je asi nezajímavé jméno….Tores Gorgeous - Transgender Story už zní jinak a otevírá brány do světa, ještě by to chtělo titulky v angličtině.
Také bych si měla pozměnit jméno…třeba na Nicolette Happy Butterfly a možná bych se dostala až do Hollywoodu a zahrála si po boku Harrisona Forda a Sharon Stone ve filmu "Czech transgender happy girl and her very long story".
(Ano, tady jsem byla trochu sarkastická, přiznávám)

Tento článek v této podobě by s velkou pravděpodobností nevznikl, ale vzhledem k jisté okolnosti jsem se ho přece jen rozhodla napsat. Pod jedno video od Terezy jsem napsala komentář, který se ale asi po půlhodině ztratil. Nevím proč a abych pravdu řekla, tak mě to dost udivilo, protože v něm nebylo nic špatného ani urážlivého, žádná sprostá slova, spíše byl mířen proti autorům posměšných komentářů. Napsala jsem zhruba toto: Shlédla jsem pár videí od 31leté Terezy i od 19leté Jenny a jsem trochu v rozpacích. Asi bych měla popadnout kameru a natočit video, co si o tom myslím já, Niki - TS. A v dalším odstavci jsem napsala, že je mi smutno z některých urážlivých komentářů lidí, kterým schází jakákoliv empatie a zjevně nechápou o co tady jde. Nechápou, že to není žádná hra ani náš rozmar.
Takže pokud se nemohu vyjádřit v komentáři pod videem, napíši pár vět tady na svůj blog.

A ještě trochu odbočím.

V článku ""Tři oříšky pro popelku" jsem napsala, že jsem se poprvé setkala s Dominikem, osůbkou FtM a také o tom, že naše setkání se mi líbilo a já byla spokojená s jeho průběhem. No a vzhledem k tomu, že jsme si celkem rozuměli a měli si co říci, tak jsme se před týdnem sešli již potřetí a zamířili si to do útulné čajovny. Ten samý den večer měl Dominik ještě domluveno setkání se třemi kluky kteří jsou jako on (tedy FtM) a já byla pozvána také, jenže jsem se to dozvěděla pozdě a už jsem byla domluvena s Věrkou, takže jsem musela odmítnout. Snad to vyjde příště, protože jsem na ty ostatní FtM kluky celkem zvědavá.

Naše hlavní téma bylo určitě o jídle, správné výživě a o možnostech postupné redukce hmotnosti při úpravě jídelníčku (Dominik by rád pár kilo shodil), řeč se ale občas stočila i na jiná zajímavá témata. No a také, jak jinak, přišly na řadu obě dvě výše zmiňované. Názory Dominika (i dalších několika osob s kterými jsem o těch dvou vlogerkách mluvila) tady raději zmiňovat nebudu, stačí můj pohled a můj názor na celé to dění kolem těchto dvou osob. A začala bych třeba u Jenny.

Jenny je 19letá holka a tak ji musíme i brát. Jako kluk vážila asi 130kg (ví někdo proč tolik vážila? To se tak přecpávala nebo byla nemocná?), pak zhubla asi o 70kg a dnes je štíhlá holka. Bydlí u maminky, má svůj pokojíček s panenkami, které sbírá, a točí o nich videa. Její svět je někde úplně jinde než můj a kromě stejné diagnózy nemáme asi nic společného. Na její některá videa jsem koukla abych byla v obraze a vlastně to bylo přesně to, co jsem očekávala. Nic na co bych se dívala znovu, ale na 19letou holku to nebylo zase tak špatné a jejím vrstevnicím a mladším holkám se to asi líbí. Bohužel, co určitě nepochválím, je druhé video z Motola. To první bych ještě skousla, ale to druhé….to mi připomínalo scénu z nějakého hororu a já to nebyla schopna dokoukat do konce ani na druhý pokus. No, Jenny, mohla si raději ležet v posteli, když je to taková hrozná bolest, a ne se ploužit chodbou za někým s videokamerou v ruce. Nebo tam byl celý štáb?
A nad čím mi ještě zůstává rozum stát, je sledovanost. Asi 200 000 zhlédnutí. Můj ty bože, kdo na to všechno kouká? To tolik lidí zajímá, jak se cítí 19letá transholka 3 dny po operaci? To by mě opravdu zajímalo.
No a i ty ostatní videa o panenkách, filmech s transtématikou, apod., mají slušnou sledovanost, takže když to překvapuje mě, co teprve Terezu…ta to dost nelibě nese, že ji někdo předstihl.

A ještě musím zmínit dnešní příhodu. Šla jsem do nákupního centra Karolína a když jsem byla v jednom obchůdku a zkoušela si klobouček, tak na mě koukaly tři asi 16leté holčiny a něco si šuškaly. No a já se musela zasmát, protože mě zrovna něco napadlo a říkala jsem si: Jó holky, jestli se díváte na YouTube na Jenny a myslely jste si, že my všechny trans jsme mladé a vypadáme podobně, tak to musíte být zklamané.

Tak tohle bych uzavřela. Jenny určitě přeji ať je spokojená, šťastná jako žena, zdravá a v životě ať se ji daří.

A dostávám se k Tereze. Tady už je to tvrdší oříšek. Ještě jako Jakub Španihel toho dost zažila, má zkušenosti, zázemí a svou firmu na foto a video…takže pro Terezu nebude problém sestříhat svá videa tak, aby vypadala co nejlépe, tedy tak, jak si ona sama představuje, aby zapůsobily na co největší okruh lidí. Tereza se cítí jako zástupce či mluvčí transkomunity a z každého svého videa se na nás krásně usmívá. Jedni píší jak je úžasná, skvělá, krásná a přímo ji zbožňují…druzí píší, že její vystoupení jsou teatrální, falešná, že měla zůstat mužem a posílají ji do horoucích pekel.
Já, abych pravdu řekla, ani dnes v tom nemám úplně jasno a přemýšlím nad tím, jestli to je herečka, jestli to je jedno velké show a jde ji o zviditelnění sebe a své firmy nebo je to upřímná holka se srdíčkem na správném místě, která pro transgender osůbky udělá první poslední. Chtěla bych věřit té druhé možnosti, ale nějak stále nemohu, je tady pár otazníků a několik nejasností, včetně útočného videa proti Jenny Rinn. Asi bych se měla podívat do Opavy a poznat Terezu osobně, pak bych snad byla o něco chytřejší.

Pokud by měla nějaká osoba mluvit za všechny transgender, tak bych brala Lucii Brychtovou. Ta má kultivovaný projev, příjemné vystupování, není ani puberťačka, ale ani postarší bláznivá holka jako já. Dost lidí, s kterými jsem o ní mluvila, se o ní vyjádřilo pochvalně, ať již vzhledem k jejímu vystoupení v Show Jana Krause nebo k článku sobotního vydání MF před několika týdny.

Stejně jsem zvědavá co bude dál, co přinese čas a jak to vlastně všechno dopadne. No, příští týden si udělám výlet do Opavy, už jsem tam dlouho nebyla a ráda si to tam zase projdu.

Mějte se všechny a všichni krásně,

Niki

 


Komentáře

1 Vlaďka Vlaďka | 3. dubna 2017 v 20:03 | Reagovat

Ahoj, Niki. Já v tom jasno mám. Tores je herečka, které jde o zviditelnění sebe sama. I kdyby skutečně chtěla pomáhat ostatním TS, tak jde na to špatně. Něco podobného, jako televizní pořady typu Modré z neba, kde oni sice opravdu někomu pomůžou, ale způsobem komerčním a ještě u toho sami sebe plácají po zádech. Tady stačí jednoduše projet hromadu videí jiných (ať už českých nebo zahraničních) TS a hned vyplyne na povrch, že videa Tores mají všechno, jenom ne upřímnost.

A vůbec jsem nepochopila video, ve kterém Tores ukazuje sebe ještě jako kluka při těch snad nejklukovštějších činnostech. Co si pak lidi pomyslí? Jasně, že některé z nás normálně dělaly (nebo dál dělají) nějakou tu klučičí zálibu, ale postavit na tom celé video? Kdyby to viděl můj brácha, tak si tím tuplem bude myslet, že my jen tak z nudy přepneme z módu muž na mód žena. Takže jaké pomáhání, spíš škodí.
Může se teď na mě sesypat hromada jejích kamarádek, že ji znají osobně a že je fajn, ale já jí nevěřím ani "ahoj".

2 Niki Niki | 3. dubna 2017 v 20:40 | Reagovat

[1]:  Ahoj Vladi, jsem ráda, že už je ti lépe. :-)

Ty rošťando, já tady chodím opatrně kolem horké kaše a ty se s tím nemazlíš. :-) Já mám také jisté důvody myslet si to samé, jen si nejsem úplně jistá. Snad čas ukáže. A s kamarádkama si nelámej hlavu...musely by ji znát už nějaký ten rok coby Jakuba, aby více poznaly její povahu a její úmysly. Já bych také za těch 10 minut, co bych s ní třeba mluvila, nebyla schopna poznat její pravé já, ale zajímalo by mě, jak mi odpoví na mé otázky - tedy pokud by vůbec odpověděla. :-(

3 Vlaďka Vlaďka | 3. dubna 2017 v 21:44 | Reagovat

[2]: Ano, nemazlím se s tím, protože mě vytočilo, jak Tores v jednom videu říká:" Nebojte se, že přijdete o ostatní" a následně naznačí něco ve smyslu, že to je jen nesmysl. Holky si to budou pak malovat všechno strašně růžově a až je ostatní odkopnou, tak se sesypou, protože to nebudou čekat. K jedné kamarádce se otočili zády oba rodiče (což je samozřejmě úplně strašné), ale hlavně, že se toho holky nemusí bát. :-(

4 TS Ženská. TS Ženská. | 4. dubna 2017 v 0:55 | Reagovat

[1]: souhlas. ;-)

5 TS Ženská. TS Ženská. | 4. dubna 2017 v 1:10 | Reagovat

[3]: víš ale to je to, že každá to máme jinak, mě by jsi potom taky musela odsoudit, protože já bych nemohla z vlastní osobní zkušenosti říct nic jiného, než že, Nebojte se, o nikoho nepřijdete, nikdo se k vám zády neotočí.
/já vlastně tuhle mou zkušenost na starém blogu i psala, protože to byla a je prostě pravda, u mě konkrétně ano/
protože ke mě se prostě nikdo zády neotočil.

proč by proboha ty co to takhle mají měli lhát a psát že je okolí zavrhlo, když to tak prostě není.
ty piš zase své zkušenosti ;-) každá to máme kapánek jinak. já bych zase mohla napsat, naháníte holkám strach a úplně zbytečně.
jenže ne, nic se předem předpovědět nedá, každá to má jinak.

chápeš. ;-)

6 Niki Niki | 4. dubna 2017 v 5:06 | Reagovat

[1]: Já jsem nevěděla přesně o čem je řeč (Tores jako kluk), tak jsem si to video dohledala - "My Transition Story" - a už to chápu. Samý testosteron od začátku do konce. On už byl showman jako Jakub a teď je z něho showgirls jako Tereza.
Ta velká SHOW a ta snaha o zviditelnění je opravdu do očí bijící. O_O

Ale jako chlap se opravdu mohl líbit polovině holek z Opavy, to uznávám.

7 Niki Niki | 4. dubna 2017 v 5:15 | Reagovat

[5]: Lucko neboj, Vlaďka by tě nezavrhla :-) , protože pokud bys ty mluvila k masám jako mluvčí transgender, tak bys řekla že u tebe to proběhlo v pohodě a nikoho jsi neztratila, ale také bys řekla, že ne vždy to tak bude, že to může být i obtížnější, můžeme přijít o přátele či rodinu a tranzice nemusí být procházka růžovým sadem.
Je to opravdu hodně individuální a hraje tam roli dost faktorů, které to ovlivňují.

8 Vlaďka Vlaďka | 4. dubna 2017 v 13:30 | Reagovat

[5]: Ale tam přece nejde o to, že k Tobě se zády nikdo neotočil. Tam jde o to, že Ty by jsi, jak už napsala i Niki, upozornila na to, že to tak máš ty a že jinak to může být individuální. Tores mluví za ostatní, že to budou mít v pohodě, když to ani předem nemůže vědět, což je lež, chápeš?

9 Vlaďka Vlaďka | 4. dubna 2017 v 13:45 | Reagovat

[6]: Přesně jsi to napsala - testosteron od začátku do konce.

10 anonym co chce zůstat anonym anonym co chce zůstat anonym | 4. dubna 2017 v 14:00 | Reagovat

[4]: TS Ženská, ty vážně musíš mit štempl na chytrost...

11 Miriam Miriam | 4. dubna 2017 v 15:49 | Reagovat

Spíš mě štvala formulace Tores, že se cítí být mluvčím trans*komunity...
Každý člověk je unikátní a i jeho příběh je unikátní... (i když si mohou být v mnohém podobné...)
a trochu mě štve, že bych měla být posuzována podle jiných... už jen proto, že já jsem samozřejmě jedinečná vždy a všude... :-D

12 Niki Niki | 4. dubna 2017 v 16:13 | Reagovat

[11]: Že ty jsi Miri jedinečná, to tady víme všechny. :-)  K Tores bohužel ta informace nedorazila ta má asi jiné starosti.

To s tou "mluvčí" nás všech měla být jedna z těch otázek. Je tady určitě daleko více povolanějších s většími zkušenostmi, ale Tereza se bije do hrudi, že ona tady byla první, která se tak zviditelnila na YouTube a proto si asi nárokuje vedoucí pozici. ???

13 Radka Radka | Web | 4. dubna 2017 v 21:39 | Reagovat

Ahoj Niki ;-)
Koukám jako blázen, chvilku jsem tu nebyla a Ty jsi stihla napsat několik příspěvků :-) Jsi dobrá ;-)
Jinak s tímto posledním příspěvkem souhlasím do posledního písmenka. Také nejsem moc ráda když za mě někdo mluví aniž bych já chtěla... Myslím, že by každá měla hovořit sama za sebe, neboť každá jsme originál i přes společné rysy našich příběhů ;-)

14 TS Ženská. TS Ženská. | 4. dubna 2017 v 22:56 | Reagovat

[8]: ono je to ještě jinak. Tores mluví o něčem co nezná ani z vlastní zkušenosti. ti bouchači, říkejme jim její / jeho bývalí přátelé/ se převážně zády otočili, nějak jí to celé nevěří. ;-)

no vááážne, fakt nechápu proč ;-)  :-D  :-D

15 TS Ženská. TS Ženská. | 4. dubna 2017 v 23:00 | Reagovat

[10]: důležité je že ten štempl máš ty ;-)
ty jsi ta jediná pravá, my víme.

16 TS Ženská. TS Ženská. | 4. dubna 2017 v 23:09 | Reagovat

[10]: jinak, trouba co všechny obtěžuje svými názory a musí se skrývat za anonymitu, mě nerozhodí, to fakt ne.

17 Míša Míša | 4. dubna 2017 v 23:46 | Reagovat

[Smazaný komentář]To by ještě tak scházelo, nechat se rozhodit něčím co nemá odvahu se zviditelnit. :-)

18 Niki Niki | 5. dubna 2017 v 6:39 | Reagovat

[13]: Díky Ráďo :-)  Říkala jsem si, že jsi asi odjela na Maledivy a sluníš se tam na písečku pod palmami.

Asi má holka velké ambice, mám pocit, že by se i ráda dostala do nějakého tv pořadu. O_O

19 Miriam Miriam | 5. dubna 2017 v 8:13 | Reagovat

[18]: TV pořadu? Nebo tv pořadu? :-)

20 Niki Niki | 5. dubna 2017 v 8:39 | Reagovat

[19]: Já vím, jsem hrozná. ???

TV pořadu, tedy přímo na televizní obrazovky do všech domácností. Jak tak koutkem oka sleduji její aktivity, tak bych o tom už moc nepochybovala.

21 Sabka Sabka | 24. května 2017 v 19:16 | Reagovat

Přečetu celý článek navnazená úvodem, kde se píše, že se dozvim něčí (doufala jsem, že zasvěcený) názor a na konci se dozvim, že článek nemá ani pointu, natož aby obsahoval něčí názor. Supr.

22 Niki Niki | 24. května 2017 v 21:22 | Reagovat

[21]: Sabko..kdybych s oběma zmiňovanýma osůbkama strávila pár týdnů, pak by ten názor byl zasvěcenější. Takhle je to jen můj subjektivní názor podpořený určitými objektivními informacemi.
Jestli jsi čekala tvrdé hodnocení na konci článku, tak to mě mrzí, ale to nechávám víceméně na čtenářích. :-)

23 Sabka Sabka | 26. května 2017 v 0:37 | Reagovat

[22]: Proč jsem se po letech rozhodla zapojit do nějaké ediskuse je to, že ten článek postrádá JAKÝKOLI názor. Haň je nebo chval nebo třeba srovnávej, ale slibuješ svůj názor, který nedáváš. Kupa slov bez pointy. Zbytečné. Každopádně hodnotim formu a přínos článku, nic víc.

24 Niki Niki | 26. května 2017 v 6:05 | Reagovat

[23]: Já jsem nikde neslibovala svůj názor, ale přesto v textu můj názor je, a je jasný. Pokud ho nevidíš, tak to mě mrzí, ale nedá se nic dělat. Ne každému se musí mé články líbit.

Asi jsi čekala věty typu:"Tereza je sebestředná a samolibá herečka, která kašle na transgender komunitu a jde jí jen o zviditelnění a vlastní úspěch"...."Jenny je mladá holka bez životních zkušeností, která to s některými videi trochu přepískla a už to připomíná komedii".

Že se společnost určitými formami dozvídá o existenci transgender osob, o tom co jsme zač...je dobře, ale ne vždy musí být některé prezentace přínosem.

Vystoupení Lucie Brychtové ale pro nás určitě přínosem bylo...její věk a kultivovaný projev sice není zárukou, že nás všichni, kdo pořad viděli, okamžitě pochopí, ale do budoucna dává naději, že se vnímání společnosti zlepší. :-)

25 Sabka Sabka | 28. května 2017 v 14:46 | Reagovat

Ano, svůj názor v úvodu slibuješ: "Názory Dominika (i dalších několika osob s kterými jsem o těch dvou vlogerkách mluvila) tady raději zmiňovat nebudu, stačí můj pohled a můj názor na celé to dění kolem těchto dvou osob."

26 Niki Niki | 28. května 2017 v 20:16 | Reagovat

[25]: Ano Sabko, máš pravdu, zjistila jsem, že jsem to tam uvedla. :-)

Měj se hezky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama