Láska a peníze - jak moc nám schází?

31. května 2017 v 15:09 |  Články o životě a jak to vidím já

Tato část článku je částečná reakce na jeden komentář od jisté osoby, který jsem smazala, protože z něj byla znatelná nenávist a averze k lidem, systému a světu vůbec.

Hele brouku, stačilo by zvolit vhodnější a méně útočnou formu a pak bych tvé komentáře nemusela mazat. To, že se tobě nedaří a nejsi spokojena se svým životem, neznamená, že budeš protivná na ty z nás, které jsou v pohodě.
Ze začátku jsem nad tím chtěla mávnout rukou, ale další den jsem si na to vzpomněla, zamyslela se ohledně toho problému více do hloubky a rozhodla se k tomu napsat několik řádků.


Komentář zveřejňuji přesně tak, jak jsem ho dostala…zní takto:

Jak moc ty jsi finančně/ekonomicky svobodná/osvobozena a neřešíš dennodenně existenční a finanční nesvobodu, tzn. buďto útlak ze strany šéfů firmy vůči zaměstnancům, případně útlak ze strany státního mafiánského aparátu vůči živnostníkům?
A jak moc osvobozena jsi od prekérní zničující práce, která nepřináší člověku spokojený plnohodnotný život?
Tzn. že jen dřeš v práci / trávíš téměř všechen svůj čas prací a život jen přežíváš, (nájem + strava a nic více!!!) a kvalita života se nezlepšuje, a člověk a to nenaplňuje, a propadá jen do větší bídy, protože nemá potřebné konexe či potřebné znalosti a dovednosti.
Co vzkážeš lidem, kteří žijí posrané životy v posraném systému a jsou odkázáni jen na prekérní práci a prekérní život, kde jsou odsunuti na okraj, ze kterého nevede cesta ven?

Vztek, závist a frustrace, to nevěští nic dobrého….pokud se k tomu přidá absence vztahu a citové strádání, je to polovina katastrofy…a pokud jsou i finanční problémy, špatná práce (nebo žádná), bude to asi silně demotivující….a je to pravděpodobně cesta do pekel.
To vše se týká lidí obecně, ale pokud se jedná o transgender osobu, tak ta to má ještě obtížnější (nehledě na zvýšené náklady s tranzicí spojené).
A jak z toho začarovaného kruhu ven? To určitě snadné nebude a někdy se to nemusí podařit vůbec. Bohužel, už jsem někde psala, že život může být krásný i krutý.
A co bych vzkázala lidem, kteří žijí "posrané" životy? Na to také není jednoduchá odpověď. To bych musela vědět do jaké míry si to zavinili sami a potřebovala bych více informací. Ale jedno bych mohla asi říci. Je to i v naší hlavě, tam je třeba si to srovnat, snažit se nefňukat a bojovat o místo na slunci.
Lehce se to říká, to vím…jenže…. zadarmo nám nikdo nic nedá (většinou).

Je tady mezi námi určitá osoba (jedna z nás, MtF holka), která je na tom prokazatelně velice dobře finančně


a vzhledem k vysokoškolskému vzdělání má patrně i solidní a odpovídající práci (příp. něco v tomto ohledu adekvátního), ale byla určitou dobu v lehkých (a snad i těžších) depresích a nešťastná, protože ji scházela láska, scházel ji hezký vztah k někomu koho by měla ráda, k někomu kdo by jí tu lásku oplácel. Myslela si, že jako trans holka má minimální šanci si někoho najít, ale až se jí to povedlo, hned je vše jinak a deprese jsou ty tam. Takže vidíme, že peníze nejsou všechno, i když uznávám, že bez nich je to na prd a mnohem komplikovanější.

Mám někdy takový pocit, že některým osobám moc nevoní, že často píšu jak jsem šťastná, spokojená, veselá a zamilovaná. Také jim snad může vadit, že já jsem si v životě i dost užila…a ony třeba ne, ony to štěstí neměly. To mě mrzí, já bych přála všem aby byli spokojení a měli se dobře…jenže vím, že to není reálné, takový svět není a asi nikdy nebude. V některých ohledech jsem měla štěstí, v některých zase ne, ale nestěžuji si (jen občas si pobrblám, např. že nemám co na sebe, nebo že mám malé kozičky…a tak, vždyť už mě znáte).
Mimochodem, mám většinou podprdy 80B a některé 85B a jsou mi akorát..tak to asi zase takové borůvky nebudou…co já vím.


Již dlouho jsem se nezmiňovala o Dominikovi (Female to Male), tak jen bych chtěla říci, že se pravidelně scházíme, vytvořili jsme si k sobě silnější kamarádský vztah a já mám možnost poznat více nejen Dominikův život, jeho radosti a jeho problémy, ale i více do hloubky svět FtM osůbek obecně.
Potvrdila jsem si názor, který tady již někde zazněl…a to ten, že tranzici mají FtM kluci daleko jednodušší a méně náročnou, ale zase nám závidí konverzi a její výsledek. Oni by také chtěli být v tomto směru na tom lépe, ale bohužel je u nich operace složitější a nezaručuje potřebnou celkovou funkčnost.
Dominik je stále galantní a při loučení mě objímá, jako bychom se loučili na dva roky. No proč ne? Přece se nebudu zlobit, že mě objímá 25-letý sympatický kluk.


Pa broučkové, přeji krásné a slunečné dny.

Niki

 


Komentáře

1 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 31. května 2017 v 21:37 | Reagovat

Pozitivní přístup k životu dovede mnoho, určitě může ty špatné dny trochu zesvětlit a přivést rozum do trochu racionálního myšlení, jak svou situaci zlepšit.

Ale znám pár holek, co na tom byly a jsou opravdu špatně a pokud je člověk ještě trochu více náchylnější k sebelítosti, je to špatný. Hlavně i to sebevědomí může jít do háje. Transgendeři už z principu jsou taková trochu více riziková skupina a co jsem byla svědkem, některé to opravdu nedávají a některé mají přímo nakročeno do psychiatrické léčebny a co horší je to, že není žádné zlepšení nebo se hledá těžce. Klacky pod nohy jim hážou v práci, úředníci, rodina, léčba je v nedohlednu...Ten neustálý tlak dovede zničit a podlomit psychiku člověka.

Je to těžký posuzovat lidi podle jejich přístupu a míry zavinění, jak známo u transgenderů v nepříznivém prostředí je vysoká míra úzkosti, postraumatického stresu a depresí. Tohle radši smazat a nesoudit.

2 Niki Niki | 1. června 2017 v 5:14 | Reagovat

[1]:  Děkuji za tvůj názor. Napsala jsi jinými slovy to co já a článek vhodně doplnila. Že to někteří transgendeři nemají jednoduché a že jsme riziková skupina, je pochopitelné, přesto však to neopravňuje k urážlivému jednání a vylévání si vzteku na druhých.

Netušila jsem, že tvůj altruismus je na takové úrovni, dovedeš se zastat nejen těch slabých a bezbranných , ale i těch silných, co na to mají koule, aby ustály tlak okolí a dovedou se bránit samy.

Na druhou stranu však je mi záhadou, proč jsi mazala stovky komentářů od fanatických trans...proč nejsi vstřícná k nebezpečnému psychopatovi ze Slovenska se "ZTP", a mohla bych pokračovat.

Já jsem příklad toho, že ačkoli jsem jedna z holek, která je na tom opravdu špatně, tak jsem dostatečně sebevědomá, myslím pozitivně a dovedu se radovat ze života. Je však pravda, že ne každá(ý) to dokáže.

Tvou poslední větu " Tohle radši smazat a nesoudit" raději budu brát jako vtip a nebudu se k tomu vyjadřovat, abych si nepokazila krásné ráno, kdy mi svítí sluníčko do oken. :-)

3 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 1. června 2017 v 5:37 | Reagovat

[2]: Chování některých bylo už trestné na hranici se šikanou a stalkingem včetně ZTP, jednu chvíli mi bylo docela úzko z toho, jenomže bojuj s anonymy.

Smazala bych ho pro vulgarity, ty nemusím, nic osobního bych v tom však nehledala.

4 Niki Niki | 1. června 2017 v 5:46 | Reagovat

[3]: Ano, ano...boj s anonymy je nekonečný.

Ten komentář byl jeden z těch mírnějších, jsou daleko horší...no vždyť to znáš, co ti budu povídat.

5 Niki Niki | 1. června 2017 v 5:51 | Reagovat

:-) :-)   DOBRÁ  ZPRÁVA :-) :-)

Mohu potěšit všechny, kdo rádi četli články na blogu "Mojekrizovatky"

Andrea je zpátky, bude se věnovat hlavně psychoterapii a bude se snažit pomáhat těm z nás (případně i jiným), které to budou potřebovat a budou o to stát.

Já si myslím, že to je moc dobře, protože fundované rady a odbornou pomoc psychoterapeuta některé z nás potřebují a v budoucnu i budou potřebovat. A to, že je Andrea jedna z nás a ví co cítíme a prožíváme, je hodně velký bonus!

             Já Andrejce držím palce.

        http://terapieaidentita.blog.cz/

6 anita anita | 1. června 2017 v 10:00 | Reagovat

nikinko ..ja kdyby napsala
co vim jak nekdo resi
mtf tak by blogy padnuli
a ze me nazve dominika
psycho kajinkovou
? ;)) jeste malo vi
a ze mela stesti na
tranzici..?
nahoda. preji ti niki
bozskej MDD a tesim
ze andrea to nevzdala.
a neni pravda ze vse
je v hlave a o linosti  
ubiji to ..vis..
jeste jednou reaguji
a preji HEZKY DEN DETI
a jestli domca touzi
po ztp prodam.i s
xanaxem :-D

7 anita anita | 1. června 2017 v 10:10 | Reagovat

co za problem ma
dominika ted? kozy
vaginu ma a co remca?
investigativni lidi
co umi jit do jadra
a odhaluji utajene
a jsou tercem jelikoz
stoupli na otlak papala
sum obdivuju..
nastavi kuzi..hazi
na ne hovinka..
rozumis niki? vis
ze mam malo casu
ohledem zakalu..
a ze me nazvala
tak dekuji:))
I JA ANDREJCE TAKy
A tyhle zabomisy
valky kdo je vic
zena jen situaci :-?

8 Niki Niki | 1. června 2017 v 17:12 | Reagovat

Anito - víš, že máš stopku do konce června? Ty dva komenty jsem ti tady nechala - je MDD - ale už nic nepiš.
Měj se. :-)

9 Miriam Miriam | 1. června 2017 v 22:46 | Reagovat

Sakrafix, Anito... Jdi už s tím svým idiotským stylem psaní do prdele!!!

Niki: kolikrát spoustu lidí ve svém okolí naštveme už jen tím, že jsme šťastné... :-)

10 Miriam Miriam | 1. června 2017 v 23:08 | Reagovat

Ja nemám žádnou EX, Ty retarde...
Proč se musíš pořád navážet do jiných nebo se o ně otírat?
To, že s Tebou nikdo nevydrží, není kvůli TS, ale protože jsi dement...

A jestli jsem Tě vypudila, tak si gratuluju...

11 Niki Niki | 2. června 2017 v 5:19 | Reagovat

[9]: Je to tak Miri a je mi to líto, že v lidské povaze může být tolik zla, zášti a škodolibosti...atd.  Bohužel jsem se o tom mnohokrát přesvědčila na vlastní kůži.

Někdo kdo se nemá dobře, nesnáší nebo nenávidí někoho, kdo se dobře má a snaží se mu uškodit. :-(

12 Niki Niki | 2. června 2017 v 5:28 | Reagovat

Anito...něco jsem ti smazala a teď se přesvědčím o tvém duševním zdraví!

Pokud do konce června tady napíšeš byť jeden jediný komentář...tak končíš nadobro.

Doufám, že jsi to pochopila a nebudeš mi tady psát dlouhou odpověď, jak to moc chápeš. ???   Niki

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama