Cesta do Prahy a co na to Luděk Sobota

7. června 2017 v 5:05 |  Články o životě a jak to vidím já

Dnes ráno vyrážíme s Věruškou Regiojetem do Prahy ….samotnou mě tam nechtěla pustit, bude tam tolik krásných holek a já bych tam třeba mohla zapomenout na své dobré vychování. Tedy naštěstí nehrozí, že bych přišla do jiného stavu, ale….jeden nikdy neví.

Nařídila jsem si budík na 5 hodin, ale ve 3 hodiny už jsem byla vzhůru a spát se mi nechtělo. Tak to využiju a napíšu pár řádků. Potom kouknu na předpověď počasí a zjistím jaké počasí pro nás Miri v Praze připravila. Původně jsem si chtěla vzít dva velké kufry, ale nakonec jsem to zredukovala do dvou tašek (8 svetrů a 2 zimní bundy snad nebudu potřebovat) a také ty dva 8-kilové melouny raději nechám doma…kdo by se s tím tahal. Ale upekla jsem si včera bezlepkové muffinky s banánem a čokoládou a ty si do vlaku vezmu, ke kávičce se budou hodit. Věruška zase napekla kuřecí řízky, takže cestou hlady omdlévat určitě nebudeme, jen aby nepochtívali hladoví spolucestující.

Vzpomněla jsem si na Luďka Sobotu v písničce od Ivana Mládka "Rychlík jede do Prahy".
V textu stojí toto:
Z Opavy, z Opavy, rychlík jede do Prahy, nikdo nemá obavy, jestli dojede.
Nestaví, nestaví, vůbec nikde nestaví, kdo se mu postaví, toho zajede.

No, tak za prvé. My nepojedeme z Opavy, ale z Ostravy, a obavy, jestli rychlík dojede, tedy mám. Někdo může skočit pod vlak nebo spadne most ve Studénce nebo vjede na koleje kamión a je o problémy postaráno. Mládkův rychlík sice nikde nestaví, ale ten náš staví v Hranicích, Olomouci, Zábřehu na Moravě, České Třebové a Pardubicích…takže je trochu pomalejší.
Za druhé. Z Opavy pravděpodobně pojede do Prahy Jakub alias Tereza alias Torés alias Tereza Španihelová.

No nic, pomalu se musím jít připravit, po ránu nejsem nejkrásnější a také musím počítat s tím, že budu minimálně půl hodiny běhat kolem skříně a přemýšlet co si obléknu. Ach jó.

Tak snad to vše dobře dopadne…v pátek dám vědět.

Niki
 


Komentáře

1 Vlaďka Vlaďka | 7. června 2017 v 19:17 | Reagovat

Jsem zvědavá na zážitky. ;-)

2 Niki Niki | 8. června 2017 v 8:05 | Reagovat

[1]: Neboj Vladi, zítra napíšu.

3 Erin Erin | 8. června 2017 v 10:41 | Reagovat

;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama