MHD - zážitky a zkušenosti

19. června 2017 v 16:09 |  Články o životě a jak to vidím já

Než začnu psát o MHD, tak se musím podělit o nový zážitek z jiného soudku. Konečně jsem byla venku v (prozatím třech) dlouhých rozevlátých sukních. Ty mi doposud v šatníku chyběly, ale již jsem si pořídila čtyři krásné dlouhé sukýnky a je to paráda. Pěkně to pod sukní větrá a profukuje. Také jsem dostala od Věrky rady, jak v tomto kousku oděvu, na který jsem doposud nebyla zvyklá, chodit, či nastupovat a vystupovat z autobusu, abych si na sukni nešlapala já sama nebo aby mi na sukni zezadu někdo nešlápl a já nebyla jen v kalhotkách. No jo…u krátkých sukní jsem zase musela dávat pozor na vítr a na to, abych měla nožky u sebe, protože chlapi se rádi pod sukně koukají.
Takže už mám kompletně všechno nezbytné oblečení a mám z čeho vybírat. Nádhera! Je to fantazie oblékat se podle nálady a cítit se pak skvěle. Přímo jsem nesnášela, když jsem při různých příležitostech, ještě jako kluk, musela nosit oblek, a moc jsem záviděla holkám, že si mohly na sebe vzít co chtěly. Hrůza, raději nevzpomínat.


Už jsem toho za poslední roky zažila v MHD tolik, že by to bylo nejméně na pět článků, ale já to hodně profiltruju a napíši jen jeden. A tím slovem "zažila" nemyslím jen to, co je vztaženo k mé osobě, ale i to, co mě překvapilo, zaskočilo nebo donutilo se pousmát, či to, co je smutná realita dnešní doby.

Ti co městskou hromadnou dopravou nejezdí, přicházejí o mnoho všedních i nevšedních zážitků. Na druhé straně však nemusí řešit občasné nepříjemné situace které někdy nastanou, nemusí se strachovat že jim někdo ukradne peněženku, polije je džusem či jim kašle nebo kýchá zezadu na krk nebo v horším případě do tváře. Také nemusí dýchat ten smrad co se kolem některých osob line.

U těch zapáchajících osob bych se na chvíli zastavila. Je to bohužel někdy děs a hrůza. Já to přímo nesnáším. Už od mládí si vyholuji podpaží i jiná místa na těle, hodně dbám na čistotu a hygienu. Když je třeba, tak si vyměním i 3x za den ponožky, prádlo nebo oblečení…s tím nemám problém. A s politováním musím říci, že znám osobně několik mužů (a bohužel i žen), kteří na svůj zevnějšek a na hygienu přímo kašlou. Opravdu nechápu, jak někdo může nosit jedny ponožky v teniskách týden, jak může mít někdo na sobě 5 dní stejnou košili….a mohla bych pokračovat. Dovedete si představit ten odér. Katastrofa.
Nejsou vůbec výjimečné situace, kdy musím změnit v autobuse či tramvaji místo, protože ten smrad, linoucí se kolem různých lidí, se nedá vydržet. O bezdomovcích se raději nebudu zmiňovat, to je kapitola sama pro sebe a mohlo by se některým udělat špatně, kdybych vylíčila s čím vším jsem se setkala.
Také určité etnikum používá hromadnou dopravu rádo, ale já o nich raději nebudu psát a kazit si náladu. Tito lidé, až na jisté výjimky, nemají moc dobrou povahu, většinou se chovají arogantně, jako by jim patřil celý svět a já mám s nimi bohužel jen špatné zkušenosti.

Za posledních pár týdnů jsem viděla několik lidí co měli vytetováno na krku, či jiných viditelných místech, jméno a datum narození. Tak jsem si říkala, že si tam mohli vytetovat ještě rodné číslo a nemuseli sebou tahat po úřadech občanku…stačilo by ukázat krk či jinou část těla.
Seděla jsem proti holce, která byla potetovaná od hlavy až po kotníky a asi proto měla oblečeny tak miniaturní šaty s dírami, že jsem ji viděla i kalhotky. Po těle měla hodně různých řetězů, kožených i kovových doplňků a piercing kam se podíváš. Hm, asi nějaký zvláštní módní směr.
Tetování je vůbec určitý fenomén a potetované osoby se nemohou dočkat léta, aby mohly dávat na odiv své výtvory. Fenomén doby jsou taktéž mobily. Třeba půlka lidí má hlavy skloněné nad svými chytrými a ještě chytřejšími telefónky a co se děje okolo nich je vůbec nezajímá. Pohled je to velice zajímavý a úsměvný. Ráda bych věděla, co by se stalo, kdyby najednou na celém světě přestaly fungovat mobily a počítače….

Mnohokrát se mi stalo, pokud se uvolnilo místo k sezení a já stála poblíž, že se na mě nějaký muž usmál a řekl: "Dáma má přednost". Za poslední dva měsíce jsem měla tři nabídky na kafe a přistihla jsem jednoho mladíka, jak se mi dívá do výstřihu. A to mám ty kozičky malé…u všech svatých, co by se asi dělo, mít pořádné trojky…to si nedovedu představit…no, možná i dovedu. (Pěkná představa)
Loni v létě cestovalo tramvají hodně školáků (tak kolem 10let) a byl tam hroznej kravál. Já stála až úplně vzadu, ale jakmile jsem přišla mezi ně, tak najednou zavládlo ticho a já byla středem pozornosti. Všichni už asi byli v ZOO a viděli tam slona, žirafu i krokodýla….ale vidět poprvé naživo trans holku v tramvaji, to je jiné kafe, to je panečku zážitek a bude o čem vyprávět.

A nepoznala mě má velice dobrá kamarádka, kterou znám skoro 40let...Až jsem řekla:"Jani, to jsem já, Niki…tak se chytla za hlavu a omlouvala se…ale já z toho měla velkou radost.

Tak to by pro dnešek snad stačilo.

Vzkaz pro Anitu - neboj, nenatáhla jsem bačkory (to bych tě chodila strašit)…neutekla jsem k indiánům do džungle, ani jsem neukončila blog a jsem pořád tady.
Jen si prostě užívám krásných dnů, kdy svítí sluníčko….ale užívám si i těch dnů kdy je pod mrakem…a co jsem se vrátila z Prahy, tak mám ještě větší radost ze života, a to i vzhledem k tomu, že mám za pár dní narozky a s různými lidmi to průběžně oslavujeme. Až do 26.června (akce v OC Karolina) jsem si povolila i trochu alkoholu, baštění sladkostí a nezdravých jídel.
No, jeden den hezčí než ten druhý…také bych ti to přála Anito zažít!Niki
 


Komentáře

1 Vlaďka Vlaďka | 20. června 2017 v 2:05 | Reagovat

Ahoj, Niki, máš pravdu, pohled na několik lidí naráz, co koukají zhypnotizovaně do mobilů je úsměvný. Ono mobily a závisláci - to by bylo na celý článek.

Niki, Ty máš 26. nějakou akci? O_O

2 Simona Simona | Web | 20. června 2017 v 11:31 | Reagovat

Parádní zážitky. Přidám jeden. Vstala jsem v tramvaji, že pustím starší pani sednout. To bylo až sprostých slov na mou adresu, co si myslím, že není tak stará. A jak jsem drzá atd. Pro dobrotu na žebrotu.

3 Niki Niki | 20. června 2017 v 11:44 | Reagovat

[1]: Vladi mám....přece tu s tebou a Věrkou! :-)

4 Niki Niki | 20. června 2017 v 14:11 | Reagovat

Anito! Jeden komentář a dost! A stopka do konce června pořád platí. :-)

5 Vlaďka Vlaďka | 20. června 2017 v 15:53 | Reagovat

[3]: Aha, já se leknula, že Ti do toho něco přišlo. ;-)

6 Niki Niki | 20. června 2017 v 16:20 | Reagovat

[5]: Ne, ne...na tu poslední červnovou akci se moc těším...ta má velkou prioritu. :-)

7 Niki Niki | 20. června 2017 v 21:19 | Reagovat

[Smazaný komentář] To také dnes nechápu, teď už vím o co jsem ty roky přicházela. Když je takové počasíčko jako včera a dnes, jsou šaty či sukně k nezaplacení. :-)
Volala mi Věrka a smála se, když jsem ji barvitě líčila co prožívám! :-D

8 Niki Niki | 20. června 2017 v 21:22 | Reagovat

[2]: Ano, někdy to tak bývá...snažíme se pomoci či poradit a ještě to nakonec schytáme.

9 Niki Niki | 21. června 2017 v 6:33 | Reagovat

!!!  ANITO  !!!

Je mi to líto, ale máš co jsi chtěla. :-|

SBOHEM!

Měj se krásně, užívej si života plnými doušky....i ZTP to umí....ale tady končíš navždy. Všechny tvé příspěvky bych stejně smazala.

10 TS Ženská. TS Ženská. | 21. června 2017 v 21:42 | Reagovat

nechci nikoho nabádat aby riskoval své zdraví.
ale mám kamaráda který je v přeměně, je ZVP, OZP, ZTP, ono to má více zkratek.
každopádně má dvě práce a našel je během pár měsíců.
když člověk potřebuje finance tak prostě hledá a najde.

11 Niki Niki | 22. června 2017 v 5:24 | Reagovat

Lucko, když jsem smazala komenty od Anity...tak ty tvé zůstaly osamoceny...což mě mrzí, ale dál již jsem nehodlala a nehodlám to její napadání snášet a tolerovat.
Dostala dost šancí, ale k ničemu to nevedlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama