Je transsexualita COOL?

17. července 2017 v 18:46 |  Články o životě a jak to vidím já


Opravdu je cool být dnes TS?

To si nechám na závěr a začala bych dnes dětmi. Tři děti mě za posledních pár dnů identifikovaly jako ženu. A děti se s tím nepářou a řeknou co si myslí. Takže by to zase tak špatné se mnou být nemělo. Jupííí! To znamená že roztrhám závěť, protože skoncovat se životem ještě nemusím….3kg jedu na hlodavce mohu vrátit do drogerie a lahvičku kurare si nechám v šupleti pro zlobivé návštěvy.


A proč to všechno?
Jedna investigativní TS novinářka o mě zjistila, že nejsem veselá, ani happy, ale že jsem labilní, nevyrovnaná, zamindrákovaná a mám problémy kam se podíváš. No a aby toho nebylo málo, tak zjistila, že jsem vlastně jen muž v ženských hadrech a cpu se mezi TS…když jsem jen pouhý transvestita…a to kdoví jestli. Nemám být baba, nemám se stydět a mám se přiznat co jsem vlastně zač.

No jo, já jsem si myslela, že jsem dala jasně v článcích najevo, že bych se upsala ďáblu či samotnému Luciferovi, pokud bych se proměnila v 18letou pohlednou štíhlou blondýnku (případně i černovlásku). Pro TO bych i vraždila, jak se říká…ale on to třeba někdo nepochopil.

Pokud by mi ale Lucifer nabídl, že budu "jen" nějaká čtyřicítka a výše, s tělem, které mi on sám vybere, tak to bych asi na to nepřistoupila. Vidím denně desítky (raději neříkám stovky) žen, které jsou zanedbané, tlusté, nevzhledné až odpuzující a takhle bych opravdu vypadat nechtěla. To raději zůstanu trans holka jaká jsem. Že mi je, kolik mi je, s tím moc nenadělám a nečekala jsem žádné zázraky, ale nakonec to není tak nejhorší - proto happy v názvu mého blogu může zůstat a nemusím to měnit na unhappy-niki… a mohu být nadále veselá a usměvavá rošťanda.


A ještě tady byl poslední dobou dost frekventovaný výraz "ženatá lesba". Tedy to by mě zajímalo, kdo ten výraz vymyslel, je to takové dost úsměvné. Nevím, zdali to nějaká chytrá hlavička vymyslela kvůli mně (protože já jsem asi učebnicový příklad) nebo se to tady již používalo dříve. Holt ty naše orientace jsou někdy dost zamotané. Některé holky jsou na kluky, jiné na holky, některým to je jedno s kým skočí do postýlky a jsou i takové, které po HRT změní orientaci. A u FtM kluků je to podobné.

Já jsem celý život na holky, jsem lesba, ale nepřemýšlím dlouhé hodiny nad tím, že některým z nás se líbí kluci, či proč jiné byly dříve na holky (ještě v mužském těle) a teď jsou najednou na kluky. Příroda je nevyzpytatelná, prostě to tak je a hotovo, nakonec je to každého věc a druhým to může být jedno. Pokud se tomu budeme divit, kroutit nad tím hlavou a nepochopíme to alespoň trochu, pak se ani nemůžeme divit části většinové společnosti, že ona nechápe nás, TS osoby.
Tohle se asi převážně týká nás starších co jsme vstoupily do svazku manželského a některé jsme byly tak troufalé, že jsme si pořídily kupu dětí.


(Manželka chodila ven bez dozoru, takže asi nebudou všechny moje).

Tereza na YT říkala, že to v současnosti vypadá, že je cool být TS. No já nevím, neřekla bych. Je sice pravda, že už se o nás více mluví a dostáváme se do povědomí širšímu okruhu lidí, ale že by v sexuologických ordinacích měla být tlačenice a kdekdo by se rozhodoval zdali si nezmění pohlaví….no, pane jo.
Jenny Rinn měla sice u jistých videí vysokou sledovanost a také stále usměvavá a sympaticky působící Tereza určitě vyvolala u řady lidí pozitivní emoce, takže někteří teenageři či i ti trochu odrostlejší se mohli rozhodovat, zda nezvolí stejnou cestu a nebudou slavní youtubeři…jenže tohle není zábava, to je zatraceně vážná věc.

A když jsme u té slávy. Já jsem někdy dříve psala, že si myslím , že Tereze jde hlavně o zviditelnění, slávu a propagaci firmy….nebo něco v tom duchu. Tereza ale v posledním příspěvku přísahá na svou pipinu, že to nedělala či nedělá pro slávu a já ji teda budu věřit. Nejsme kamarádky, prozatím jsme se neviděly a některé věci mi na ní vadily. Jenže každá jsme jiná a žádná nejsme bez chyb. Na mně by také kdekdo nějaké ty chybky našel.
Tereza je jedna z nás a vytrpěla si své….má stejnou diagnózu jako já a je holka jako já (tedy jen proklatě mladší a o dost hezčí) a já sama říkám, že bychom se k sobě neměly chovat špatně….takže ji od této chvíle přeji jen to nejlepší a ať je se svým novým životem moc spokojená a je co nejdříve ženou se vším všudy.


Chtěla jsem toho napsat ještě více, ale aby to nebylo moc dlouhé, tak to nechám na další článek.


A abych nezapomněla…zdravím svou jmenovkyni, Nikolku.

Krásné a slunečné dny nám všem!

Niki

 


Komentáře

1 Michaela Michaela | E-mail | 17. července 2017 v 21:13 | Reagovat

Pokud bys mi trochu toho kurare mohla poslat, byla bych ráda. Zn: Exmanžel zlobí. :-D

Já nemohu posoudit, jestli je cool být trans, protože bych nebyla objektivní. Ty víš Niki proč. :-)

A moc vám všem fandím.

2 změna pohlaví změna pohlaví | 18. července 2017 v 0:29 | Reagovat

Skákat do postele s partnerem, po SRS masakru, může jen pár vyvolených MtF šťastlivců.

Co vy, kteří kopete za ty české sexuology, jak se k tomu vyjádříte, a co s tím tedy uděláme?

3 Niki Niki | 18. července 2017 v 5:45 | Reagovat

[1]: Ano, vím.
Trochu kurare ti určitě dám, je to lepší způsob než zničit C4 půl domu.

4 změna pohlaví změna pohlaví | 18. července 2017 v 7:43 | Reagovat

ten jed použít na bigotní nelidské české sexuology

5 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 18. července 2017 v 22:18 | Reagovat

No nevím, jestli by to někdo dělal pro tak pomíjivou slávu a ty dva tisíce z reklamy na YT. Pravdou je, že jakékoliv
neodrazující a nevulgární zviditelnění se je pro lidi s doposud nulovým potenciálem dobré. Tores třeba pár mýtů zbořila a některé zas naopak potvrdila, ale být transgenderem je o rozmanitosti a ne o propagaci jednotlivců, co si myslí, že jen pouze oni/y jsou ty pravé trans. Po Tores a Jenny přijde zas někdo jiný a lidi budou mít možnost srovnávat, až nakonec zjistí, že nelze házet všechny do jednoho pytle plného předsudků a atmosféra mezi trans a cis nebude pak tak hustá jak občas bývá. Ta tabu se boří většinou špatně a ještě nevděčně.

Jestli je být transgender cool nebo ne, o tom se dá polemizovat z různých pohledů. Zviditelňování se z dlouhodobého hlediska je zkrátka hloupost a nemůže to tak dlouho fungovat, což již dokázali jiní netransgendeři(cis). Jenomže tlak a tendence ze strany transgenderů za poměrně krátké časové období značí opak. Např. počet lidí, co před lety podstoupilo operaci(sotva 20 za rok) vs. počet lidí, co jde poslední roky ke komisi(více jak 100ročně) je neporovnatelný a to prosím jsou komise subjektivně brány jako znepříjemňující faktor v přeměnách. Po uvolnění pravidel je počet transgender lidí během pát let mohutnější a to několikanásobně(příkladem mohou být třeba i americké věznice). Myslím, že hranice 1:10tis je dávno zbořená a ukazují se jako reálné předpoklady, které by měly být 3-5x častější. Např. v Brazílii je průměrný věk transgender osob kolem 30ti let kvůli častému výskytu vražd z nenávisti stejný jako zde je věk kolem 30ti průměrným věkem zahájení přeměny, avšak ani to nemá vliv na počet transgenderů.  To značí jediné, že když se někdo v Brazílii vyoutuje jako transgender, bude do pár let zabit(až 250 vražd ročně). A ani to nemění nic na tom, že svou osobnost člověk v sobě zkrátka jen tak nepotlačí.

Když to není strach z odmítnutí, co lze brát jako hlavní faktor toho, že je situace k transgender lidem otevřenější a lidí, kteří chtějí podstoupit přeměnu je čím dál tím víc? Toto je možná zajímavější otázka než jestli je být transgender cool, protože když si budu hrát s čísly, snadno si spočítám, že se stále pohybujeme v normě skutečné prevalence transsexuality a žádný boom doposud nenastal a být transgender ani cool tak není. Růst počtu transgender osob se sice za ta léta několikanásobně zvýšil, ale také zpomalil na určitou hranici bližší výše zmíněné prevalence. Přesto se dá hovořit o tom, že stále víc lidí, chce co nejdříve vyřešit svou nepříznivou situaci. Je hnacím motorem spíš optimismus nad stavem přístupu společnosti k nám nebo je v tom i určitá dávka skepse v souvislosti s již tak deprimujícím hendikepem jak tomu často napovídají statistiky?

6 TS Ženská. TS Ženská. | 18. července 2017 v 23:52 | Reagovat

přeměnu dnes podstupují lidé kteří k tomu dříve neměli z pochopitelných důvodů odvahu, TS lidí nepřibývá, jen stoupá odvaha k tomuto kroku. dříve nebyla taková informovanost, veřejnost se k tomu stavěla odmítavěji a méně chápavě než dnes,v současné době  se o tom mediálně daleko více mluví a i samotná TS skupina se daleko více medializuje.
po čase se růst stabilizuje a průměrná věková hranice lidí podstupujících přeměnu klesne, protože klesne strach  veřejně se přiznat k TS problému a řešit  to.

7 až si znovu zvolíme nesvobodu až si znovu zvolíme nesvobodu | 19. července 2017 v 1:12 | Reagovat

[6]: vše je odvislé od společenského vývoje a režimu jaký zde byl, případně jaký zde jednou bude. Pokud se sem vrátí někdy opět totalita, dikattura, celospolečensky vyhlášená nenávist  k jinakosti, která mimochodem může být v mnohem odpornější nelidštější podobě, tak transgender lidé si budou moci o přeměnách jen zdát, a ti odvážní transgenders, kteří se přesto odváží v krutém režimu řešit přeměnu, budou jakkoliv odstraňováni.
Stačí se podívat např. do Turecka.
A máme zde v Česku síly (voliče) , kteří by takovýto autoritářský režim tvrdé ruky zde znovu chtěli nastolit, a všechny ty LGBT+ odstranit z povrchu zemského.

Takto zrůdně primitivně to v lidském společenství chodívá, že se režimy mění na svobodné a nebo na ty přímo nepřátelské k člověku, nelidské ve kterých se člověk bojí všech a všeho.

8 achjo achjo | 19. července 2017 v 12:30 | Reagovat

Hlavní problém je, že máme rok 2017 a stále není vyřešená hormonální léčba a proto se dost trasholek bojí a nic neřeší.

Momentální léčba není přívětivá pro holky.  Hoílka nezvládá vypadat jako kluk a dokazovat lidem pohlaví - pomocí vysvětlování, orpavování rodů, oblečení a pod.

jak je doporušováno v knížce transsexualita:
"Některé školy klientům doporučují nebo umožňují po zahájení hormonální
terapie ještě jistou dobu (místo dlouhodobě) setrvat v neutrální formě
existence, s oblečením typu unisex, bez zvýraznění rysů daného pohlaví, s neutrálními
formulacemi v řeči. Dle našeho názoru to ale nemusí být nejvhodnější
postup. Pro klienta je právě v tomto období důležitá reakce okolí, ověřuje si,
nakolik bude v nové roli akceptován. Okolí však potřebuje jasné signály (oblečení,
účes, formulace včetně používání jasných rodů příčestí minulého), aby se
mohlo na novou situaci adaptovat. Představa některých klientů o tom, že mohou
zůstat v neutrální formě existence a čekat na hormonální efekt, který způsobí tak
výraznou změnu sekundárních znaků, že okolí samo pozná, o co jde a samo začne
správně reagovat, je mylná."

a jak povyšují nad to, že některé školy doporučují neutrální formu...

to je právě moderní přístup - neutrální forma dokud nepříjde fyzická změna.

nejlepší je toto " Pro klienta je právě v tomto období důležitá reakce okolí, ověřuje si,
nakolik bude v nové roli akceptován"

toto fakt musel vyblábolit psychopat. Ověřování, jak bude akceptován,  když nesouhlasí tělo.

9 achjo achjo | 19. července 2017 v 12:34 | Reagovat

a důvod proč to u nás tak chodí? a ponižují se tu holky, aby dokazovaly pohlaví,  když ještě jako ženy nevypadají?

protože nikdo neřeší hormonální léč bu, aby žena vypadala jako žena.

Lékaři tlačí do prezentace a pak je jim  jedno , jak holka dopadne.

A k blogerce - je vidět, že tě žo žere...že mám pravdu.

kdyby si byla žena, tak usiluješ o hormo nální léčbu...

a nemáš radost z toho, že vypadáš jako chlap a lidi tě řeší ve vlaku a ptají se tě, jestli jsi transžena...
to fakt ne...

smaž si to, ale tvoje chování dokazuje, co se tu děje za zvěrstva na transholkách a jak se týrají tím, že se podáá neučinná HRT.

10 Miriam Miriam | 19. července 2017 v 15:50 | Reagovat

[8]:

[9]: Kdo Tě tlačí do prezentace?
(nechci tu zase číst blbosti o "lidech z internetu" a podobný ptákoviny... ani odkazy na příběhy "jiných"...)
kdo Tě KDY KONKRÉTNĚ do ČEHO tlačil???

A jak máme prosím Tě usilovat o hormonální léčbu? Nechceš přestat mlít hovna a buď začít něco dělat nebo přestat otravovat na blogách a na FB?

Mimochodem; tady nepříjemné názory zablokovat, jako to děláš na FB, nemůžeš...
Jsi akorát posera a zbabělec. ..

11 achjo achjo | 19. července 2017 v 16:39 | Reagovat

[10]: Lékaři a ostaní "trasnženy" a víš, že to tak je :)

jen tu píšeš zase proti
a při tom jinde píšeš pro...

hraješ na obě strany a jsi velice falešný člověk :)

Diskuze s tebou se ukázal mnohokrát jako ztráta času. Jsi jasně i dost inteligentní, že víš, že lékařtví na TG ženy kašle. Je jim jedno jak dopadnou v životě, že budu vypadat jako muži klidně celý život.

Ostatně to ví každej, kdo není úplně blbej a zaslepenej.

12 Miriam Miriam | 19. července 2017 v 16:50 | Reagovat

[11]: Ne... nikde nepíšu opak...
Na ostatní transženy se můžeš vyprdnout (jakož i na trasnženy...).
Co se doktorů týče, pokud někdo někoho do něčeho tlačí, je nejlepší jít o dům dál...

A já hraju vždycky na "svoji" stranu, Ty ťunťo...

13 Miriam Miriam | 19. července 2017 v 16:51 | Reagovat

Nehledě na to; nezodpověděla jsi moji otázku.. KDO KONKRÉTNĚ TĚ DO NĚČEHO TLAČÍ?

14 achjo achjo | 19. července 2017 v 17:01 | Reagovat

[12]: Na ostatní transženy prdím -

jen díky těm, kteří tu místo změny těla zavedly společně s lékaři "práce na sobě" je tu léčba ujetá a není dostupná pro holky, co potřebují vypadat jako žena a ne jako chlap v šatech.

[13]: nebudu zde přece outovat lidi a ani to není důležité. Nebo co půjdeš udělat, když ti někoho vyjmenuji?

půjdeš jim vyhubovat ať to nedělají? nebo z jakého důvodu chceš jmenovat někoho konrétního?

15 Miriam Miriam | 19. července 2017 v 17:30 | Reagovat

[14]: To je divný, že v jiných zemích je léčba HRT srovnatelná... asi spiknutí. ..

16 Miriam Miriam | 19. července 2017 v 17:31 | Reagovat

[14]: A nestojím o outování transžen... spíš mě zajíma, kteří lékaři KONKRÉTNĚ Tě do něčeho tlačí....

17 achjo achjo | 19. července 2017 v 17:57 | Reagovat

[15]: v některých  a někde ne. Sledují reakce těla, endokrinolog si zve každé tři měsíce a řeší změny a upravuje dávku.

stačí třeba toto pdf, jaké vědecké opodstat nění mají ty šílené rozdíly v dávkách?

acthe.fr/upload/1446279825-endocrine-treatment-a-review-of-treatment.pdf

jak říkám chybí medicínský výzkum a nebo dodržovat medicínské zásady. Ty se u transsexuality porušují.

[16]: všichni , vystřídala jsem všechny v čr :)

18 TS Ženská. TS Ženská. | 19. července 2017 v 18:00 | Reagovat

achjo.

není to proti, jen zamyšlení.

dostanu HRT které mi nezabírá ani po řekněme dvou třech letech a pořád to na mě lidé poznají.
potom tedy jdu na SRS abych měla i ty ženské doklady/protože SRS jsi podstoupila hlavně kvůli dokladům jak jsi mnohokrát tvrdila /
netuším v čem pomohou když ukážu čumák a jsem vyoutovaná/

a po tom všem budu nadávat že kdybych to věděla zůstanu radši jak jsem byla.

tak když vím že neprocházím, nová fifinka mi v tom asi nepomůže že,
a nadávat až po SRS že by bylo lepší zůstat jako muž.

tak proč jsi šla tak daleko, to jsi čekala že uhodí blesk a stane se zázrak.

já to nechápu.

19 achjo achjo | 19. července 2017 v 18:53 | Reagovat

[18]:zůstat s fyzickým tělem muže u mě znamená smrt

a proto právě usilují o změnu těla.

to jsem ti vysvětlovala už mnohokrát a stále to překrcuješ, tak si to zapamatuj :)

nemůžu za to, že ostatní nechtějí měnit tělo a stačí jim změna šatníku :-!

20 TS Ženská. TS Ženská. | 19. července 2017 v 19:04 | Reagovat

[19]: ano nechápu.
mnohokrát jsi řekla že kdyby jsi to věděla jaká je léčba neúčinná, nikdy by jsi do přeměny nešla a zůstala by jsi radši chlap.

to že to není OK, jsi věděla už před SRS.

takže ne, nevysvětlila jsi mi zatím nic.

21 TS Ženská. TS Ženská. | 19. července 2017 v 19:17 | Reagovat

[19]: ten šatník nějak nechápu.
ty jsi šatník neměnila :-!, no tááák.

a ostatní nechtějí změnit tělo O_O, to jako všechny ostatní jen ty ne :-! a to ti jako ty ostatní řekly.

a možná některé neví co vlastně v životě chtějí, a být žena není to co si myslely. a tak hází špínu všude kolem sebe.

mám z tebe po těch letech dojem že tobě šlo jen o sex a žena je pro tebe především sex, šlo ti hlavně o to si užívat sex jako žena, to by cíl tvého ženství.
a díky HRT se ti to zbortilo.

22 TS Ženská. TS Ženská. | 19. července 2017 v 19:20 | Reagovat

[21]: pardon //díky SRS.

23 achjo achjo | 19. července 2017 v 19:24 | Reagovat

[20]: to jsem nikdy neřekla

[21]: měnit tělo nechtějí zejména TV, kteří se našli v transsexualitě.

to je právě chyba dnešního medicínskýho přístupu, že se nepodchytí TV. Jelikžo TV se cítí v RLT - vypadat jako muž a chodit v dámským jako ryba ve vodě a dobře tím propluje.

a když čtu dále tvůj text, tak je jasný, že s tebou je to ztráta času -
se sexem to právě spojují lékaři a já bojuji proti tomu, aby se to spojovalo.

jedná se totiž o genderovou dysforii - kdy se člověk má pocit, že je žena/muž a půsoví velkou nepohodu, že je vnímán opačně.

toto se sexem nemá nic společnýho...bohužel někteří lékaři si to pletou  problémem - masturbace před zrcadlem napsáno v knížce "většina Ts procházejí fetišistickým transvestitismem, kdy autoláskou se dívají do zrcadla a masturbují"

a kdo je pozorný, tak je jasný, že masturbace před zrcadlem v dámským e nní transsexualita a naopak to transsexualitu vylučuje - jelikož ten člověk nemá odpor k tělu, al emá ho rád.

Se sexem to nespojuji vůbec, se sexem to právě spojují ti, kteří mají takový průchod a pak ta léčba tak vypadá...

24 TS Ženská. TS Ženská. | 19. července 2017 v 20:14 | Reagovat

[23]: jelikož mluvíš především o sexu a tvé nespokojenosti, tak jsem to jaksi spojila dohromady.

takže jsem to nepřimotala já, to ty do toho ten sex pořád motáš, jakoby život byl jen o tom jednom.

co je TS mi vysvětlovat fakt nemusíš, ale dík. ;-)

25 TS Ženská. TS Ženská. | 19. července 2017 v 20:21 | Reagovat

a i když mi interní doktorka řekla že některé mají tu smůlu že u nich se to tak úplně nepovede.

stejně to už beru s rezervou, byla tu jedna co si pořád stěžovala jak to nezabírá a jak blbě vypadá, a ona to u ní není pravda.
možná vnitřně, navenek určitě ne. ;-)

26 b04f3e319d5f0200fcda12846500ba16 b04f3e319d5f0200fcda12846500ba16 | 19. července 2017 v 23:02 | Reagovat

[5]: Ano. Některí lidé mají chorobnou touhu po pozornosti a nejde jim o nějakou tisícovku z reklamu, ale o pozornost jako takovou.
Což samozřejmě kdo chce kam...
Problélm je když si sledovanost honí přez útoky na jiné holky nebo jejich  autování jako ta jedna YT zmíněná nahoře.

27 změna pohlaví změna pohlaví | 19. července 2017 v 23:07 | Reagovat

[26]: některé transky jsou sadistické svině

28 b04f3e319d5f0200fcda12846500ba16 b04f3e319d5f0200fcda12846500ba16 | 19. července 2017 v 23:59 | Reagovat

[10]: tak pochopitelně neřekne, že ji xy chtěla v pátek navléct do šatiček. Tím by se vyautovala :)

Fakt je, že RLT v Čechách byla víceméně povinná před HRT a několika sexuologů to pořád ještě chodí tak, že holku nechají rok běhat povenku bez hormonů jako strašidlo do zelí. Třeba Brno.

Tlak komunity je taky naprosto jasně vidět. Když bude bez hormonů s tělem dospělého muže dělat náctiletou školačku na fotkách na transinternetech, tak ji to budete všechny lajkovat a psat, jak na sobě pracuje, ale napsat tam, že takto vyšňořená by nešla ani slepá cis žena do blázince, tak mě sežerou za živa.

29 b04f3e319d5f0200fcda12846500ba16 b04f3e319d5f0200fcda12846500ba16 | 20. července 2017 v 0:20 | Reagovat

[15]: srovnatelná léčba úplně není. Když si vygooglí konkrétní lékařské články o HRT, tak zjistíte, že dávkování základních účinných látek se liší více jak 100x aniž by tam byli nějaké jasné kritéria kdy, proč jak.
V podstatě po sto letech se stále všechny léky předepisují téměř v off-label režimu.
Spiknutí? Ne? V podstatě úplně obyčejný šlendrian.
Transgender/transexualita prostě není freecoolin diagnóza na které by se dali vyrýžovat prachy a sláva. To není lék na rakovinu ani krém na vrásky.

Takových nemoci nezajímavých pro farma průmysl je daleko více. Pravda většinou se to týká nemoci rozšířených v rozvojových zemích.

HRT je v mnoha zemích mimo systém pojištění a řeší si to všechny DIY. U nás to sice je součástí pojištění, ale stejně si to všechny řeší DIY.

Viz článek na tomto blogu který nejde komentovat, kde autorka na námitky proč hájí předepsanou dávku estrogenu a přitom sama bere její dvaceti násobek. Odpověděla tím, že bere jenom deseti násobek. Kvůli tomu, že Estrimax se narozdíl od estrofemu blbě cumlá, což ten co namítal nevěděl, nevěděla to sice ani autorka ani výrobce.

30 GO WEST GO WEST | 20. července 2017 v 1:27 | Reagovat

[26]: např. Tores, Brokešová a jistě i další tg díla mají transsexualitu/změnu pohlaví především k upoutání pozornosti, z různých důvodů, prostě to potřebují tu pozornost,
ONI JSOU PŘECI TI JEDINEČNÍ TRANSSEXUÁLOVÉ, VÍME, ROZUMÍME, CHÁPEME...? ;-)

31 GO WEST GO WEST | 20. července 2017 v 1:41 | Reagovat

[28]: většinou​ chlap v letech čili  dospělá transka, který blbne tak že by v blázinci byl za krále, tak se dokáže vyšňořit a vylézt mezi lidi jako strašidlo do zeli, to se českému transkovému mtf publiku náramně líbí, to chrlí superlativy jak to tomu trans strašidlu náramně sluší,
Česká mtf trans komunita je různorodě velmi silně sadistická vůči vlastním mtf kolegynim

32 GO WEST GO WEST | 20. července 2017 v 1:54 | Reagovat

[29]: tak nezajímavého a špatně placeného je toho více v této perverzní společnosti, co nesype prachy není cool,  např starat se a pečovat o lidi, kteří to potřebují, tak za tady ta spolecnost platit nechce a nejlépe by vůbec neplatila.
Ale za to různí vyźirkove a vychcánci napr. v podobě různých finančních poradců žijí z krve a na úkor jiných nezaplacených a špatně placenych lidi.

33 Niki Niki | 20. července 2017 v 7:05 | Reagovat

Říkala jsem si…nechám to zase bez moderování, nechám tomu volný průběh, ale je to někdy s některými lidmi těžké.

Znovu (pokolikáté už) opakuji, že nemám ráda, tedy přímo nesnáším, pokud se někdo přihlašuje pod různými, šílenými a nic neříkajícími nicky. :-!  :-!  :-!

(tedy nejsou nicneříkající..něco o vás vypovídají).

Pokud jste takové srákory a nejste schopni vystupovat pod svým jménem, tak se jděte bodnout a nic nepište. Stydíte se za své jméno? Hlavně na mě nechoďte s nějakým vyoutováním či něčím podobným…to fakt ne. A pokud už byste se zbláznnili(y), kdyby jste nemohli(y) používat svůj oblíbený pseudonym…tak napište několikrát ke komentáři třeba:“Viola – Divoká tygřice“ a pak už si dále používejte “Divoká tygřice“ a budeme vědět o koho jde. Také by bylo dobré vědět co jste zač, tedy trans pre-op či post-op nebo snad jen cis holka, či cis kluk, někdy je to těžké odhalit.

Když si stěžujete na doktory, také můžete být konkrétní…jestli jste po SRS, tak tím tuplem…čeho se obáváte pokud svůj názor napíšete slušně bez urážek? Že, dejme tomu, nějaká MUDr. Hanáčková, kterou jste jmenovaly(i) v souvislosti se špatným přístupem či nehoráznými požadavky při RLT, vás přijde umlátit kladivem a požene vás do Štrasburku?

Tohle vaše schovávání za balvanem a pak se do někoho navážet nebo někoho kritizovat, je ubohost, a to říkám dost mírně. Napřed se zamyslete nad sebou, pokud to tedy vůbec dokážete.

Niki :-)

34 achjo achjo | 20. července 2017 v 7:39 | Reagovat

[33]: Každá transka skoro je niki, nechceš si tam dát číslo kolikátá jsi? aby jsme se v tom vyznali?

víš jméno je pro lidi dosti nepodstatná věc. Možná na něm bazírují jen transky.

A k urážkám...

to že napíšem, že lékaři neřeší HRT a hledají důvody, aby pomalu nepředepisovaly estrogen? a místo toho tlačí do společenského ponížení a dokazování pohlaví s neženským tělem?

to je urážka?  v čem proboha? tak to chodí a jestli to někoho uraží, tak at to změní.

a to že napíšeme , že v čr dělajá šílené SRS a drastické - šílený zjev problémy s čuráním, místo klasíckého, tak chození s pytlíkem, perforace střeva - takže otravy těla a pod. - všechno dosti časté a prakticky zázrak, když ne.

Zase to někoho uraží? tak to je problém lékařů, kteří takové oeprace posvětili.

35 achjo achjo | 20. července 2017 v 7:54 | Reagovat

[25]: ano to jsou ty typické hlášky, si moc stěžují a ono to zabírá.

Zrovna jedna veřejná youtuberka, která si stěžuje na vzhled a ostatní ji vkládají, jak vypadá dobře.

tak  má ten obličej, co skoro každého trkne a pomyslí a nebo dokonce vysloví "co to k*rva je"

zrovna minulý týden jsem slyšela tuto hlášku u sebe.

Prostě má ten obličej, který dělá v životě nejvíce problémy a jsou kolem toho trapné situace a společenské ponížení a takový obličej má kolem 60% trans, 30% je jasně identifikovaných mužsky a 10% jen žensky.

36 achjo achjo | 20. července 2017 v 8:05 | Reagovat

[25]: a to je právě ten problém...

že lidi kolem transsexuality mají toleranci k tomu divnýmu vzhled bez působení estrogenu a chválí ho.

Jenže transholka žije mezi lidma a u těch se to projeví, lidi nezajímá pohled doktorů a dalších nabalených na transsexualitu...

ale podle mě to moc dobře doktoři a trans, co to chválí ví, že je ten vzhled špatný ...

jen mažou med kolem pusy a nechtějí kritizovat.

ALE ZAVÁRÁNÍ OČÍ PŘED PROBLÉMY - PROBLÉMY NEVYŘEŠÍ!

37 TS Ženská. TS Ženská. | 20. července 2017 v 8:32 | Reagovat

[35]:

[36]:
i kdepak to není typická hláška.

některým to opravdu nezabírá, bohužel nemůže, vše HRT nevyřeší, tak jako každá cis není a nemůže být modelka, nebude každá TS ani po HRT 100pro procházet.

HRT není kouzelný prášek abraka dabra, nedokáže zázraky. některé ty predispozice mají, jiné bohužel tak zcela ne.

jenže ono se stává že ty co si na ten vzhled tak stěžují, k tomu nemají reálný důvod a nelíbí se jen samy sobě, ne že by neprocházely. a to je velkýýý rozdíl.

ale zrovna ta youtuberka kterou asi obě myslíme, už si nestěžuje, náhle má jiné starosti a to že neprocházela tomu já a mnoho mnoho dalších nevěříme, bylo to v myšlení, v depresích atd, ne reálným vzhledem.
mimochodem, i o tobě právě ona řekla že vypadáš dobře ;-), jsou věci co.

38 Vlaďka Vlaďka | 20. července 2017 v 14:30 | Reagovat

[35]: Kde pořád bereš tu statistiku? To se ti všechny transky, co existují, postavily pěkně do řady (vyoutovaly se) a ty jsi podle toho vypracovala status? To tě vážně nenapadlo, že jsi za svůj život mohla potkat na ulici hromadu TS, které jsi měla za ženy?

[36]: S jednou věcí musím trochu souhlasit. Měla by existovat pokud možno objektivní upřímnost. Nedávno jsem si projížděla na YT přeměny MtF a narazila jsem na jednu TS (zahraniční), která v celé té koláži fotek po dobu tuším rok a půl prostě pořád vypadala jasně jako chlap. Jedna jediná cis holka tam zareagovala, že se omlouvá, ale že "pořád vypadáš jako muž". Zbytek komentářů bylo ve stylu "Beautiful woman" apod. Což uznávám, že je přestřel, protože ten člověk pak nemá správnou odezvu a např. v obchodě mezi lidmi pak narazí. Ale proč píšu na začátku o objektivní upřímnosti? Protože existuje i ta subjektivní, při které dotyčný člověk i žensky vypadající TS označí negativně  viz Pejic, víme?

39 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 20. července 2017 v 21:04 | Reagovat

to je zase flameware...

jen malý dodatek: roku 2009 vypracovala světová endokrinologická společnost manuál pro hormonální substituci.

https://academic.oup.com/jcem/article-lookup/doi/10.1210/jc.2009-0345

všude na světě je to stejné viz table 12. a nejedná se o nějaké spiknutí českých endokrinologů a sexuologů.

40 TS Ženská. TS Ženská. | 20. července 2017 v 22:17 | Reagovat

[38]: tak ten člověk pokud nežije na pustém ostrově, tu odezvu okolí za tem rok a půl jistě má.
a kupodivu, některá TS nemusí být fotogenická a v reálu to může být o něčem jiném, to nikdy nevíš.
což platí všeobecně jak u TS tak i u CIS.

na fotky ti může říci kdo chce co chce, ale reálně ti dá okolí vždy najevo jak to s tebou doopravdy je.
a myslím že žádná žena nechce u svých fotek číst jak vypadá blbě a jak vypadá jako chlap. ;-)

[38]: ony jsou osoby co všechny TS označí negativně. známe ;-)

41 Jitka Jitka | 21. července 2017 v 10:50 | Reagovat

Musím zareagovat, jinak na blogy nepíši.
[39]: Tuto práci jsem četla hned na začátku, když jsem se zajímala o studium HRT a je v ní spoustku nedostatku a samozřejmě se s ní neřídí na celém světě.

A pár rozporů - doporučují udržovat hladiny v normálním rozpětí pro požadované pohlaví - ale při tom u  jinách genetických abnormalit se chodí na jiné hladiny, vyšší a podavají se i další přípravky např. růstový hormon.
z jakého důvodu u transsexuality doporučují toto?
a z jakého důvodu tam uvádějí dávky u kluků, které tyto hladiny překračují dvojnásobně?
nemají nijak medicínsky zdůvodněné to, co píši.

v celé práci je nedostatečně zhodnocené účinky na fyzické změny.

[37]: Když nebude cisžena vypadat jako žena, tak může žít.
Transgender osoby, co nevypadají jako cis a nemůžou tak žít, tak mají vysokou  míru sebevražednosti a je to velké riziko. Na to jsou studie, že když transgedner osoba má passable vzhled, že je riziko sebevraždy stejné jako u běžné populace.

A faktem je - osoby, co tady upozornují na problémy u léčby, tak mají pravdu v tom, že lékaři se o život transgedner žen nezajímají, jak dopadnou, že mají problémy u lidí.

A  problémy dosti bagatelizují...

pokud teda není transsexualita problém do života - tak léčbu zrušit uplně , ne?

a nebo pokud je? tak se musí hledat řešení, jak současný přístup zlepšit.

42 Jitka Jitka | 21. července 2017 v 11:02 | Reagovat

[39]: a ještě se zeptám

když argumentuješ tou studii.

Z jakého důvodu na tvým blogu je doporučení k překračování dávky a dosahuješ hladiny až 4nmol/l a šest hodin po rozpuštění si na 1nmol/l?

že by to doporučení nebylo tak věrohodné?

43 Jitka Jitka | 21. července 2017 v 11:20 | Reagovat

[37]: NAvíc když se podíváš na starší ženy po padesátce, šedesátce, jak jsou maskulinní a přesto vypadají jako ženy..
tak nevidím důvod proč by holka, která začne mezi 18-30 rokem nevypadala jako žena, když se to bude řešit.

Momentálně je problém ten, že se to lékařům řešit nechce.

Ale jestli je chcete podporovat v nečinnosti? a dělat jim poslušné ovce tady na blozích, tak vaše věc :)

44 Kristýna Kristýna | 21. července 2017 v 11:51 | Reagovat

[39]:
Pochopitelně, protože při dlouhodobě vyšších dávkách značně narůstá riziko rakoviny prsu, ať se to někomu líbí nebo ne. Je to stejné jako s jinými léky, vyšší dávka by byla možná účinnější, ale vedlejší účinky pak mohou vyvolat dávku jiných problémů.

45 bluemoon bluemoon | E-mail | Web | 21. července 2017 v 12:37 | Reagovat

[42]: NO tak POZOR...nikomu jsem vyšší dávky než má kdo napsané od endokrinologa nedoporučovala. Ty rizika s tím spojená jsou na zvážení každého z vás.

Já jsem byla ta, která zkusila estrogeny SL podle jednoho zahraničního webu. Při nich jsem po celou dobu dosahovala poměrně vysokých hodnot a po dvou letech SL užívání jsem dospěla k závěru a také jsem ho na blogu napsala několikrát, že vysoké hladiny estrogenů nemají vliv na rychlost změn a především nemají ani vliv na intenzitu změn. Nelze na začátku předpokládat, že když budu do sebe cpát víc estrogenů, tím budu hezčí ženská a rychleji. I v běžném životě hodnoty estrogenů nereflektují u žen vnímání okolí na kolik jsou ženami. Také jsem psala, že k jedinému závěru, ke kterému mohu dojít, je to, že ty změny probíhaly a také, že znám spoustu hezkých transgender holek i v mém věku, které měly větší úspěch s běžným per os užíváním.

Tu studii jsem zmínila zde proto, že endokrinologové se řídí při dávkování svými standardy, které ti čeští asi těžko ovlivní.

46 TS Ženská. TS Ženská. | 21. července 2017 v 12:44 | Reagovat

Jitko, proč mám pocit že na blozích zdaleka nepíšeš poprvé :-D

tento slovosled mi něco připomíná, že by náhoda ;-) hlavně že už je ti fajn. :-)

47 Johanka Johanka | 21. července 2017 v 13:50 | Reagovat

[43]: Zkusme si položit otázku, proč se to lékařům řešit nechce. Není to třeba proto, že málokterý lékař hodlá riskovat, že půjde bručet, pokud se u pacienta začnou projevovat některé ze známých vedlejších příznaků a nedejpříroda na to i zemře? Jak řekl nedávno v odpovědi na podobný dotaz endokrinolog Weiss na transsexuálním semináři, těžko najdete doktora, který by si troufnul v tomhle ohledu dělat na lidech pokusy.

Co si transsexuální jedinec zkouší sám na sobě, mimo oficiální léčbu (a píše o tom třeba na blogu), to už je jiná věc.

Chápu že se to někomu nemusí líbit, ale obávám se, že v tomto případě není na místě tlak na lékaře, nýbrž spíš úprava legislativy, která by umožňovala zvýšení dávek výměnou za zřeknutí se odpovědnosti.

48 TS Ženská. TS Ženská. | 21. července 2017 v 18:23 | Reagovat

[41]: cis žena že může žít i když jako žena nevypadá, a cis žena je jako něco méně, nebo více odolná. co to proboha meleš, ty můžeš žít taky, žiješ, a to jsi tu léta depkovala.

nechápeš ten rozdíl že cis se narodila jako žena, TS ne, tedy už od základu je to problém a u některých velmi špatně řešitelný.
jestli myslíš že HRT vyřeší vše, tak si jen naivka. že jsi tedy šla na plastiky a neřešila to HRT.

jsi dodnes nepochopila že DNA ti HRT nepřepíše, myslím že ty jsi to pochopila na vlastní kůži.

tak jinak, nemoc má různou fázi a různou intenzitu a ne vždy se dá každý pacient vyléčit, lidi umírají i na chřipku.

prostě když je něco blbě i třeba v detailech a špatně se to sejde, nepomůže ani svěcená voda, to není v léčbě.
nikde na celém světě není úspěšnost léčby TS lidí 100 procent.

tím neříkám že je vše ok a všichni pro nás dělají maximum.

mimochodem, v Thajsku už nuda tak začínáš otravovat po blozích. u mě to nezkoušej. že tě to ještě baví. ;-)

49 TS Ženská. TS Ženská. | 21. července 2017 v 19:59 | Reagovat

[43]: pokud jsi ta co myslím tak jsem to  //otravování// na tebe asi hodila omylem.
tak pardon.

[35]: Ale ty jsi to byla jistě.
necítíš se hloupě Šárko a zrovna ty někoho urážet označením muž.
mám dojem že tak stále říkají spíš tobě, což ;-)
že ti u toho psaní studem neupadl prstík. ;-)

50 Jitka Jitka | 21. července 2017 v 20:11 | Reagovat

[45]: 1.jak víš,že nízké dávky fungují stejně jako vysoké,když si nezkoušela nízké? A máš jen vysoké?
2.
Míra feminity u žen je zavisla estrogenu,jsou na to studie.
3. To že některé nízké dávky stačí,tak neznámena že dalším,jelikož každé tělo je individuální. Musela by se udělat studie na minimální hladinu pro reakci na 100%populace. U všech ostatních léčiv/diagnóz delaji

51 Jitka Jitka | 21. července 2017 v 20:25 | Reagovat

[47]:   když jde o bezpečnost podání léků, tak je zajímavé, že dávají estrogen zrovna v prášku. Pokud vás estrogen instatně zabije tak je to na cévní příhody, trombózy, ty jsou spojeny téměř výhradně s podáním v přášku. Estrofem, Estrimax. U transdermálního podání tohle riziko není Oestrogel, Lenzzeto, injekce také ne (Jde o to co se děje při prvním průchodu játry...)
Také je zajímavé, že lékaři se neboji vedlejších účinků Androcur. Četli jste si ten letak? Třeba mozkové nádory pravda nezhoubný a po té dávce 100mg co se u nás celkem běžné dává je zaznamenáno i selhání jater s fatálními následky.  Furt se bojíte rakoviny prsu?
Btw vysoké dávky E jsou nebezpečné. Weis při své posedlosti stabilní hladinou. Vědět, že to všechny cumláte, a vědět jak to lítá , tak to raní mrtvice zcela určitě. Hledáte zbytečně problémy misto reseni. Chyba není v legislativě.

52 Jitka Jitka | 21. července 2017 v 20:31 | Reagovat

Btw v té postovné studií se doporucuji i injekce proti kterým konkrétně Weis neustále vymýšlí teorie spiknutí, ta dávka co se tam doporučuje i když je to cypotát je pořád o dost vyžsí  než u klasické 4mg estrofemu PO

53 TS Ženská. TS Ženská. | 21. července 2017 v 20:33 | Reagovat

pokud nemá hladina Estrogenu vliv na feminizaci, potom nemá ani Testosteron vliv na maskulinizaci, na co brát Androcur a  Estrofem, když to nemá vliv.

proč některé těhotné ženy krásní a jiné jakoby škaredí hrubnou, je to změnou hladiny hormonů a ty změny jsou dosti rychlé.

kdy je čeho málo a kdy už moc, to by za podrobnější výzkum stálo.

pokud nemá vliv množství hormonu, potom je zbytečné brát hormony, ten i ten hormon  má v těle to i to pohlaví.

54 Jitka Jitka | 21. července 2017 v 21:22 | Reagovat

[53]: Samozřejmě, že to má vliv, ale jen při správné dávce.

Už tu mnohokrát zaznělo, kdyby se transklukům podávaly prášky - vypadali by jako holky.

Ale transklukům nikdo nevnucoval, že jim to má stačít, což se děje u transholek a začala se jim podávat vyšší dávka, která je maskulinizuje a mění na mužské tělo.

U transholek je problém ten, že tělo většinou reaguje jen na snížení testosteronu a ne na estrogen. Jenže místo hledání řešení, jak najít účinky estrogenu, tak se hledají problémy proč to nemá jít. A proč se to nemá vůbec zkoušet!

A tak to Weiss neřekl - že žádný lékař nepůjde do rizika pokusů, řekl, že to je otázka na farmaceutické firmy takový výzkum. Což není pravda, tento výzkum už patří pod lékaře, farmaceutické firmy většinou testují jen novou látku. Estrogen je vytvořen a jen výzkum ohledně účinku na transholky.

stačilo by kdyby dodržoval
medicínskou zásadu - sledování reakce těla, souvislosti a podle toho úprava dávky.

to je zásada, kterou lékaři porušují u transholek.

55 Johanka Johanka | 22. července 2017 v 0:53 | Reagovat

Nechci zabředávat do dalších stokrát omletých diskusí o účinnosti/škodlivosti zvýšených dávek hormonů, takže jen jedna faktická poznámka: nevím jak tomu bylo v minulosti, ale soudě podle letošní přednášky Vladimíra Weisse na pražském transsemináři tento endokrinolog aktuálně preferuje podávání estrogenů formou gelu nebo náplasti.

56 Kristýna Kristýna | 22. července 2017 v 6:56 | Reagovat

[54]:
Registruje se lék, součástí je dávkování, co má léčit a vedlejší účinky. Lékař pouze s ohledem na stav pacienta upravuje dávkování v daném rozptylu, který vyzkoumala daná farmaceutická firma. Svádět to vše na lékaře, je tvoje tradiční obsese.
Až to těm doktorům a firmám někdo zaplatí, bude pořádný výzkum. Protože však jde z pohledu medicínskou farmaceutického komplexu o naprostou marginálii bez vidiny slávy a zisků, jejich angažovanost neočekávej. Zde musí napomoci vlastní aktivita. Máš nekonečně možností, jak svoji energii nasměrovat do této oblasti, napsat projekt, ukecat nějaké doktory, leštit kliky na ministerstvech a po Evropě, sehnat peníze a nakonec být slavná mezi promile společnosti. Zatím jen meleš a meleš naprázdno 3 roky to samé dokola a přitom ten výzkum už mohl běžet. ;-)

57 Alice Alice | Web | 22. října 2017 v 21:09 | Reagovat

Uhh.. TS a cool? To by to možná na diskuzních serverech vypadalo trochu jinak.
Nehledě na to, že i kdyby to bylo stokrát cool, tak fakt nevím jaký člověk by si nechal dobrovolně pražit játra androcurem, jen aby byl cool...

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama