Zpocené myšky v Olomouci a Opavě

22. července 2017 v 16:50 |  Články o životě a jak to vidím já


No, dopadlo to jako obvykle, to jsem celá já. Chtěla jsem dokončit minulý článek, kde jsem nenapsala vše co jsem měla na srdci a také jsem chtěla napsat něco k jistým komentářům, ale ještě jsem to odsunula o pár dní a napsala prozatím něco jiného.
3 dny - 3 města (Olomouc, Hukvaldy, Opava)

Říkaly jsme si s Verunkou, že si uděláme radost, zase navštívíme nějaká města v okolí a koupíme si něco pěkného. Třeba diamantový náhrdelník nebo podobnou drobnost.

Ve středu jsme vyrazily do Olomouce (to město máme obě moc rády a já tady navíc zamlada studovala, tak mám k tomu městu zvláštní vztah) a opravdu jsme si to užily. Skvělé počasí, 32ºC ve stínu (broučkovi bylo ale moc horko, zato já zimomřivá holka jsem se tetelila blahem) a foukal mírný větřík. Jako obvykle jsme si prošly obě náměstí v centru, pár okolních uliček, prolezly jsme obchůdky s keramikou, výtvarným uměním i oblečením, a když už jsme byly trochu unavené, tak jsme si zašly napřed na dobrý oběd ( velká pizza Hawaii pro Věrku, já měla 4 ředkvičky a 1 mrkev) a po krátké pauze i do italské kavárny přímo na náměstí. Seděly jsme venku pod slunečníkem, pozorovaly okolí a komentovaly oblečení některých procházejících dívek a dam. Verunka popíjela ledovou kávu s ohromnou porcí šlehačky, já měla svou oblíbenou vídeňskou kávu (také šílená porce šlehačky) a daly jsme si nějaký dobře vypadající čokoládový dort, velikosti dlažební kostky. Byl příšerně sladký…cukrovkáře by to asi zabilo.
Večer jsme se vrátily domů utahané jako koťata, ale spokojené, protože nám bylo spolu v Olomouci moc hezky a navíc jsme si dovezly nějaké hadříky i něco do bytu.

Ve čtvrtek jsme nejdříve zajely do centra Ostravy, tam jsme vyřídily pár záležitostí, zašly si do naší oblíbené kavárničky a pak jely na Hukvaldy. (Loni jsem tam ztratila brýle, tak je snad najdu ležet na stejném místě…cha, cha). To je sice malé městečko, ale je hojně navštěvované, protože je tam na kopci hrad a z hradeb je krásný výhled po krajině, takže je povinnost se tam "doštrachat" jednou ze dvou cest. Jedna je relativně pohodová (tedy jak se to vezme…pořád do kopce - asi týden bez přestávky) a druhá dosti strmá (pro dobrodruhy a sebevrahy). Když to zvládnete, odměnou je vám dobrý pocit, možnost prozkoumat hrad a již zmiňovaný krásný výhled.

No a v pátek jsme jely do Opavy. Sice o něco později než jsme měly v plánu, protože dopoledne dost pršelo, ale jakmile se počasí umoudřilo, už jsme si to šupajdily směr Opava. V Opavě, jak je asi všem známo, bydlí youtuberka Tereza, tak byla i možnost, že na ni někde narazíme. Prošly jsme s Věrkou centrum Opavy, pak jsme prolezly obchůdky v OC Breda


a nakonec zakotvily v útulné cukrárničce, kde mají snad nejlepší čokoládový dortík co jsem kdy jedla. A k tomu, jako obvykle, ledová káva a vídeňská káva. No jo…neskutečná pohoda, takové chvilky si já vychutnávám.
V Opavě mi nikdo žádnou pozornost nevěnoval (asi jsou tam na trans holky už zvyklí nebo mě pokládali za ženu…co já vím) a Terezu jsme nikde nezahlédly. Kousek od kavárny, kde jsme seděly, měla mít Tereza svůj ateliér, tak jsme se tam zašly podívat, ale na dané adrese nic nebylo…žádná cedule, žádná reklama, vypadalo to na prázdný dům…takže těžko říct co a jak.

Je sobota ráno, sluníčko mi svítí do oken, já si nasadila sluchátka a poslouchám hudbu kterou miluji, začínám psát tento článek a Věruška ještě spinká v postýlce jako mimino. Za chvíli udělám snídani a kafe, sedneme si na balkónek a naplánujeme dnešní program. Ale ať již to bude cokoliv, jsem už od rána šťastná, spokojená a v náramné pohodě. A proč taky ne? Některé to ale nepochopily i když už jsem to několikrát psala.
Protože mám svůj nádherný nový život, dovedu se radovat i z drobností, mám nablízku své koťátko, miluji sluníčko a jeho hřejivé paprsky, mám ráda léto a nic mi vlastně neschází…a pokud ano, tak si kvůli tomu nervu vlasy a beru to v pohodě nebo se to snažím řešit v klidu.
Nemusím řešit otázky kolem HRT, nadávat na doktory a jejich nezájem o TS holky, nemusím hodiny přemýšlet o tom, zdali se bát vyjít ven, protože jsem dle některých krasotinek jen pouhý muž převlečený do ženských šatů a nejsem v permanentní depresi z toho, že nikdy nebudu vypadat jako opravdová krásná cis žena a nikdy nedocílím toho, aby na mně opravdu nikdo a nikdy nepoznal, že jsem něčím jiná.

Nikdy jsem si nevážila života tak jako teď a nikdy jsem z něj neměla takovou radost. Život může být krásný, ale pravda je, že u některých také ne moc pěkný a někdy bohužel i nesnesitelný….hodně záleží na tom, jak si ho my samy utváříme, jak ho vnímáme a jakou máme povahu.

Mějte se zlatíčka všechny nádherně.

Niki

 


Komentáře

1 TS Ženská. TS Ženská. | 22. července 2017 v 17:20 | Reagovat

důležité je aby byl člověk spokojený a štastný, o tom je přeměna, nebo spíš ten  její cíl.

hadříky jsem si zakázala, já už to fakt nemám kam dávat.

já si horka neužila, zjistila jsem že mi nesvítí světýlko na autě, tak jsem to zkoukla, co kdyby žárovka, a ona spečená kostka. prkotinka opravená, ale jak ze mě lilo, už pro mě to horko přestává být příjemné. ani nevím zda je to plus a nebo mínus, ale tělo už si na tu změnu asi přivyklo.  
nejlíp je doma, mám tu dvacet pět a víc ani tuk. :-)

2 Vlaďka Vlaďka | 22. července 2017 v 20:07 | Reagovat

To máš fajn, Niki, jen si to užívej a hltej každičkou minutu. Já sama za sebe jako osoba šťastná jsem, ale to, co se děje kolem mě, už beru vyloženě jako spiknutí tajných služeb, jak se všechno hroutí. :-(  Chtěla jsem o tom psát článek, ale z jedné věci by některé osoby měly zlomyslnou radost, tak radši ne.

3 Niki Niki | 22. července 2017 v 20:17 | Reagovat

[1]: To my dvě doma se občas dost nasmějeme, protože Věrka by nejraději chodila nahá a já mám teplé punčocháče, triko, svetřík a ještě se málem klepu zimou. Dříve jsem taková nebývala, ale to mé zhubnutí plus později ty hormony, udělaly své a já mám jiné vnímání teplot než kdysi. O_O

A máš pravdu Luci - cíl je abychom byly spokojené a šťastné, i když má asi každá z nás TS holek jiný pohled na život i na to jak vypadat, aby to bylo uspokojivé a v pohodě....bez nějakých depresí. :-)

4 TS Ženská. TS Ženská. | 22. července 2017 v 20:28 | Reagovat

[2]: Vladi, to radši veřejně nepiš, VÍŠ kdo to čte.

snad se ti to časem urovná. ;-)

5 TS Ženská. TS Ženská. | 22. července 2017 v 20:31 | Reagovat

[3]: já se ještě loni nahřívala v létě v zavřeném autě, že konečně teplo, bylo tam kolem 50c.

dnes v autě umírám za jízdy s otevřenými okny.
joo život jde dál. :-D

6 Niki Niki | 22. července 2017 v 20:34 | Reagovat

[2]: Teď jsme si Vladi přečetly s Věruškou tvé řádky a jsme z toho smutné. :-(

Za chvilku ti pošlu mejlík.

7 Lenka Lenka | 23. července 2017 v 9:05 | Reagovat

Tak jsem se včera vrátila z dovolené, ale vůbec se mi nechtělo. No co se dá dělat. :-(

Také mě Niki mrzí, že jsi musela udělat změny u komentářů, ale vůbec se ti nedivím, někdy to bylo o nervy. Vždy se najdou takové osoby, které škodí kde můžou, pa. :-)

8 Niki Niki | 23. července 2017 v 17:20 | Reagovat

[7]: Je to tak Leni, nebyla jiná rozumná cesta.

Doufám, že sis dovolenou užila a jsi krásně opálená. :-)

9 Niki Niki | 23. července 2017 v 17:47 | Reagovat

O_O  PRO NÁVŠTĚVNICE ZE ZÁHROBÍ  O_O

Tady je asi několik zombie příslušnic tajné sekty, která bude i za cenu života pronásledovat spokojené a pohodové trans holky.

13 chyb v jednom komentáři? Hrozné.

Stejně jsem se nasmála. Holky ze záhrobí ani žádné jiné další kreatury mi opravdu nemohou pokazit mou dobrou náladu.
To je k vzteku, co? :-)

A psala jsem něco ohledně zveřejňování komentářů - kdo nepochopil, má smůlu.

10 Vlaďka Vlaďka | 23. července 2017 v 18:36 | Reagovat

[9]: Niki, na mém blogu už otravovala taky a je to evidentně TGCZ, měla pár komentářů automaticky neschválených, protože to bylo na předešlou již dříve bloknutou adresu.

11 Iveta Iveta | 24. července 2017 v 13:48 | Reagovat

Pro blogerku:

Ty jsi spokojená pravděpodobně a především proto, že už jsi nejspíše penzista a nemusíš si těžko a složitě obstarávat příjem a obávat se existenční nejistoty, nedůstojné a namáhavé dřiny a buzerace.
A to jestli procházíš více či méně jako žena nebo jen jako trans, tak tebe až tak netrápí, čemuž já naprosto rozumím.
To potom vysvětluje vše, to se není vůbec čemu divit, že jsi spokojená trans a šíříš přes blog mentalitu jakou šíříš.

12 Dana Dana | 24. července 2017 v 18:47 | Reagovat

česká bigotní homofobní politická sebranka by LGBT lidi nejraději upalovala:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zvrhle-a-nechutne-Bigotni-fanatik-Misto-mamy-dva-taty-homo-porno-a-souloz-s-detmi-a-mrtvolami-Jiri-Cunek-promluvil-o-gayich-a-toto-nam-rekli-Kalousek-Keller-ci-Benda-497364

13 Niki Niki | 24. července 2017 v 18:53 | Reagovat

[11]: No jo...když už sis vybrala to jméno, tak snad u něj zůstaneš. ;-)

Nebude odpovídat zeširoka, protože na to téma bude příští článek.
Ale - důchodkyně ještě nějaký ten rok nebudu. Nedůstojné, namáhavé dřiny a buzerace se opravdu obávat nemusím, i když obstarávat příjem si musím.

Ale uznávám ,že jsi tomu tak trochu přišla na kloub a pochopila to. Můj věk, má situace, vztah s Věrkou a má povaha...to jsou hlavní důvody, proč si to všechno tak užívám a opravdu mě vůbec netrápí, jestli někdo pozná co jsem zač.

Jsem hodně nad věcí, žiju si svůj život... a ostatní, pokud se jim něco nelíbí, mi mohou políbit prdelku. :-)

14 Niki Niki | 24. července 2017 v 19:07 | Reagovat

[12]: Zajímalo by mě, jestli to je opravdu tvé jméno...to se asi nikdy nedozvím.

Uznávám, že jsou určité skupiny kterým jsme trnem v oku a také jsou lidé kteří by nás nejraději poslali na Sibiř či na Mars.

Snad se ale situace pomalu lepší.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama