Prague Pride - velká show?

13. srpna 2017 v 13:15 |  Články o životě a jak to vidím já


Prague Pride

Asi to bude žhavé téma posledních dní a také trochu kontroverzní. Ale také se nás to týká, takže se k tomu nechci obracet zády a napíšu svůj názor.
Nemusela bych vlastně psát nic a svůj názor bych si mohla nechat pro sebe. Anebo bych také mohla akci chválit, ale to bych byla jasný pokrytec a z toho jsem již byla kdysi obviňována…jsem si jistá, že neprávem.

Můj názor není ovlivněn názorem asi 10 lidí které dobře znám a kterých si vážím (raději si nepřejte vědět co si o tom myslí)…je to jen můj názor, názor jedné TS osůbky, která se nad tím dost zamýšlela už před dvěma roky, před rokem a nakonec i teď. Můj názor na tu akci je konečný, nehodlám ho měnit ani kdyby všichni měli jiný a posílali mě do …. Tečka.

Prague Pride je nešťastná akce, špatně pojatá a LGBT lidem více škodí, než jim pomáhá.

Já patřím do okruhu lidí, jenž se tato akce týká, myslím si že mám dostatek empatie a pochopení, ale přesto je mi taková akce hodně proti srsti a nelíbí se mi. (Raději jsem nenapsala, že je mi odporná…to by bylo asi příliš tvrdé). No a když se na to takhle dívám já, TG osoba…tak jaký názor na Prague Pride budou mít běžní lidé? Obávám se, že veskrze špatný, snad až na určité výjimky…určitě jsou i tací, kterým se tato "velkolepá show" bude líbit.


Dívala jsem se na sestřih akcí jak v Praze 2016 a 2017…tak i na sestřih akcí z některých německých měst. Co k tomu říci? Je to maškaráda a některé scény a záběry na hodně provokující konkrétní účastníky mi jen potvrdily, že tohle určitě není ten typ akce, který by nám byl prospěšný a ukázal lidem kdo my vlastně jsme…ukázal lidem, že existujeme, že žijeme mezi nimi…že nejsme ani lepší ani horší než oni, jen jsme trochu jiní, není to naše volba a nemůžeme za to…to matka příroda nám tu cestu vybrala.

Povědomí společnosti o tom, že existujeme, a kdo jsme, se postupně zvyšuje a to je dobře, pokud se to děje těmi správnými způsoby.
Jen aby po Prague Pride v myslích mnoha lidí nezakořenila myšlenka že jsme všichni jen tajtrlíci a zvrhlíci, co se rádi předvádí.Nestydím se za to, že jsem trans, ale hrdá ani pyšná na to určitě nejsem.

Nechávám článek bez moderování - budu věřit, že komentáře se budou držet v určitých mantinelech slušnosti a budou se držet tématu. Pod tímto článkem řešit SRS a doktory určitě nechci.


Pa broučkové,
Niki
 


Komentáře

1 Melánie Melánie | 13. srpna 2017 v 13:49 | Reagovat

Podle mého je to spíše akce která se líbí TV osobám, ty se tam veřejně vyřádí.
Jiné menšiny zapadnou v nepovšimnutí, ale budou s těmito maškarami spojovány, bohužel budou je spojovat i s námi.

Tohle opravdu není dobrá prezentace naší menšiny, vlastně žádné menšiny, mě se to  vůbec nelíbí. Dle mého má tahle akce spíš opačný efekt. :-(

2 Michaela Michaela | E-mail | 13. srpna 2017 v 14:03 | Reagovat

Nikolko, co si o tom myslím, ty dobře víš, mluvily jsme o tom, ale ráda to napíšu i tady, myslím že ti to nebude vadit.

Já jsem, jak vy nám říkáte, cis žena, jsem příznivě nakloněna vám všem, včetně gayů, apod. Mnohdy jste lepší než ostatní lidé. Ale to co se děje v Praze se mi nelíbí a opravdu to vrhá špatné světlo na vás na všechny. Je to moc teatrální, provokující a okázalé. :-(

3 Melánie Melánie | 13. srpna 2017 v 14:05 | Reagovat

Málem bych zapomněla.
Je to prezentace jinak sexuálně orientovaných menšin.
Transsexualita ale není jinak sexuálně orientovaná, není to příznak našeho problému. Jsou mezi námi jak lesbičky, tak geyové, bi, ale i spousta hetero osob.

Vozíčkáři jsou taky menšina, proč ti tam nejsou. :-? nebo nevidomí.

4 Niki Niki | 13. srpna 2017 v 14:20 | Reagovat

Koukla jsem se co napsaly ČESKÉ NOVINY -

Praha - Centrem Prahy prošel dnes odpoledne průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride. Podle pořadatelů na cestu vyrazilo a podél trasy přihlíželo kolem 35.000 lidí. Mnozí měli s sebou duhové vlajky, někteří přišli v pestrých kostýmech. Na bezpečnost a pořádek dohlížela policie, po cestě omezovala dopravu. Proti akci protestovalo nedaleko sochy svatého Václava několik věřících a v jedné z ulic pak asi dvě desítky extremistů.

Průvod je karnevalovým průvodem. Je úplně v pořádku, že gayové a lesby, bi- a transgender lidé mají možnost jednou za rok se na pár hodin projít ulicemi, držet se za ruce, líbat se. Polovina lidí je mimopražských. Přijedou z vesnic a malých měst a konečně jsou sami sebou, tak jim tu možnost dejme," řekla ČTK ředitelka festivalu Kateřina Saparová.

No, abych byla jednou za rok na dvě hodiny sama sebou a s někým se mohla držet za ruku a líbat se...to by mi určitě nestačilo. :-(
Takže jednou za rok máme tu možnost, za dohledu policie, se dosytosti vyřádit? Hm.

5 Vlaďka Vlaďka | 13. srpna 2017 v 14:34 | Reagovat

Niki, ty už víš můj názor, ale i tak ho trochu rozvedu. Ano, je to špatně pojatá akce. Moc špatně. Kdyby to byl pochod, kde prostě jen jdou normálně oblečení lidé, akorát s tím rozdílem, že se dvě ženy např. drží za ruce, tak bych se tam klidně i přidala. Ale když tam chodí tajtrlíci, šíleně se oblékající (vousatý chlap převlečený za sestřičku v růžovém), to už je opravdu silná káva. Navíc, jak někdo jinde trefně poznamenal - je to průvod, ne pochod. A průvod je o čem? Průvod je předvádění se. Takže vlastně LGBT komunita jsou cirkusáci, to je vážně pozitivní vizitka. :-!

A jedna důležitá věc: Hlava mi nebere, proč se tomu říká pochod hrdosti. Jaké hrdosti, proboha? Já jsem racionální člověk a to, že jsem se narodila do mužského těla, rozhodně beru jako vadu. To mám být hrdá na vadu? Když budu bez nohy, mám být hrdá na to, že jsem bez nohy? Když ale bez té nohy pojedu paralympiádu a získám třeba bronzovou medaili, pak ano, pak budu hrdá. Oni si úplně pletou pojmy, přiřazovat hrdost k tomu, že se přírodě něco nepovedlo, jak má, jsou jen PRÁZDNÁ SLOVA, která nemají žádnou logiku. Celá pointa průvodu spočívá v tom, že aby jsme zapadli mezi normální lidi, budeme se jim ještě víc protivit a vnucovat. Jednoznačné NE. :-?

6 Johanka Johanka | 13. srpna 2017 v 15:30 | Reagovat

Hmm, tak k tomu už není moc co dodat. Podepisuju.

7 TS Ženská. TS Ženská. | 13. srpna 2017 v 15:46 | Reagovat

[5]: ne hrdá na vadu, ale hrdá sama na sebe.
prostě nebýt šedá myška co se stydí kým se narodila.
tohle je v pořádku, ale ten maškarní ne.

správně jsi nedávno řekla že je to šaškárna. já bych se tam styděla.

jednoho dne by se měl udělat pochod TS osob a od téhle šaškárny se tím distancovat.

8 Niki Niki | 13. srpna 2017 v 17:15 | Reagovat

[1]:

[2]:

[5]:

[6]: Holky, jsem ráda že nejsem sama kdo to tak vidí. Ale trochu jsem to předokládala, protože u majoritní společnosti to bude tak 90%/10% v neprospěch celé akce. A to je smutná realita.

9 Dana Dana | 13. srpna 2017 v 18:13 | Reagovat

1 AŽ 7
JSTE SKUPINKA NENÁVISTNÝCH TRANSKEK, VŮČI JINÝM LIDEM, KTERÉ VÁM NEJDOU PŘES TO VAŠE PROSŤOUČKÉ HLOUPOUČKÉ PŘIZDISRÁČSKÉ ČECHÁČKOVSKÉ UBOHÉ MYŠLENÍ!!! VY TRANSKY BYSTE POSÍLALI LIDI DO PLYNU, PÁLILI LIDI ZA TO ŽE NEJSOU JAKO VY! D.

10 Niki Niki | 13. srpna 2017 v 18:17 | Reagovat

Ten komentář č.9 jsem zveřejnila, abychom viděly, že i za pouhý názor lze ukřižovat a nenávidět.

Je to jeden z mnoha zablokovaných komentářů - já tušila, že to v klidu nebude.

11 Vlaďka Vlaďka | 13. srpna 2017 v 18:33 | Reagovat

[9]: Nějak mi uniká logika příspěvku. Když poukazujeme na to, že někdo/něco kazí LGBT komunitě reputaci, tak to znamená, že LGBT nenávidíme? Jakže?

12 Niki Niki | 13. srpna 2017 v 18:45 | Reagovat

[11]: Vladi...Dana alias Šárka alias bůhvíkdo na nějakou logiku kašle, potřebuje jen upouštět to zlo které má v sobě a hodí se každá příležitost.

Tady konkrétní nenávistná osoba nechce připustit, že ona je ta špatná, ona je ta která má v srdci zlo a obviňuje ty, které jsou v pohodě.

13 TS Ženská. TS Ženská. | 13. srpna 2017 v 19:01 | Reagovat

[9]: a jéje, jaký pak převlek jsi měla na sobě. ;-)  :-D

to není prezentace menšin, to je cirkus a ukazování jak jsou tihle lidé jiní než  většina.

ad se prezentuje každý jak chce, ale ad takto neprezentují veřejně MŮJ problém, nechci být u veřejnosti zapsaná takto.

to není nenávist proti druhým, mě do těch druhých tímto průvodem cpou taky a to mi vadí. ;-)

tobě to u sousedů taky dvakrát nepomůže milá zlatá. ;-)

14 TS Ženská. TS Ženská. | 13. srpna 2017 v 19:17 | Reagovat

festival Prague Pride zaměřený na gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematiku.

[9]: ty se snad cítíš jako sexuální menšina, tvrdíš že jsi hetero.

chceš aby lidé chápali transsexualitu jako sexuální jinakost, že je transsexualita o sexu, že jde o sexuální úchylku.
proboha začni myslet.
tohle nám v povědomí veřejnosti škodí a lidem to dává špatný obraz o tom,o co u transsexuality jde.

potom to nemají lidi brát jako nějakou sexuální úchylku.

tohle je prostě špatně. nechápeš to.

15 Johanka Johanka | 13. srpna 2017 v 19:26 | Reagovat

[9]: A víš, že mě jsou tvoje názory naprosto ukradené?

16 Niki Niki | 13. srpna 2017 v 19:43 | Reagovat

Holky, to co napsala Dana alias Šárka, nás opravdu trápit nemusí. A to jsou některé komentáře ještě horší.

Víme, že je to zahořklá a zlá osoba, která (mimo jiné) nenávidí všechny trans které jsou v pohodě a šťastné...a využívá každou příležitost, aby to dala všem najevo.

17 Johanka Johanka | 13. srpna 2017 v 19:59 | Reagovat

[16]: No mě hlavně fascinuje, že tentýž člověk je schopen sem zároveň psát lítostivé komentáře o tom, že s ním nikdo nediskutuje, a vedle toho vyplodit něco takovéhleho. Fakt EQ na úrovni améby...

18 Dana Dana | 13. srpna 2017 v 20:05 | Reagovat

Přístup státu a doktorů k trans lidem je příšerný!

Vůbec je nesere, že nevratně poškodí při operaci člověka. Vynucují si podepis , že si za poškození může člověk sám. A bez toho možného poškození tento stát trans lidem identitu nezmění. A trans člověk musí riskovat nejisté chirurgické zákroky které ho mohou poškodit a to jenom proto aby mohl získat identitu.

A  tohle mě na váš transky sere že tomu přikyvykute, souhlasíte s doktory a politiky, kteří si toto zvěrstva po trans lidech Vylučují.  A když některou trans poškodí a trans není spokojená, tak by ji nejraději zabili aby byla zticha a nestěžovala si.
Tyto hnusně praktiky a stav tady fungují již od 90 let minulého století. Žádné uznání a pochopení že takovýto nepřijatelný  systém změny pohlaví zde produkuje poškozené a nespokojené trans lidi

To chci křičet  a to budu křičet dokud nezhebnu.

D.

19 TS Ženská. TS Ženská. | 13. srpna 2017 v 20:13 | Reagovat

[18]: a já chci říci že ty jsi s tím systémem souhlasila, podepsala, a postoupila to všechno do puntíku.

takže jsi s tím souhlasila taky, nezahájila jsi protest. nebo hladovku.

jen proto že se ti to nepovedlo tak ostatní mají náhle nesouhlasit s tím postupem který jsi taky podstoupila a podstoupila dobrovolně, měla by jsi stejný názor i kdyby se to povedlo.
jistě že ne, tak ho od nás nechtěj.

20 TS Ženská. TS Ženská. | 13. srpna 2017 v 20:18 | Reagovat

[17]: vyloženě všechny uráží těmi nejhoršími způsoby a potom chce aby se s ní člověk normálně bavil. ona to má nějak postavené na hlavu. ;-)

21 Niki Niki | 13. srpna 2017 v 20:54 | Reagovat

Bože! Bože! Bože! :-!

Naprosto zbytečně jsem psala, aby se komentáře držely tématu. Dana alias Šárka to má naprosto u zadku a zase tady řádí.

Taková by to byla neskutečná pohoda, kdyby tyhle kreatury neexistovaly.

Víš Dano, Šárko či kdo ty vlastně jsi - napsala jsi, že tohle budeš křičet dokud nezhebneš a já budu teď neskutečná potvora a napíšu ti něco velmi nepěkného. A víš co? Toto.
DOUFÁM, ŽE TO BUDE BRZY!!

Pak se mi uleví, protože ty jsi neskutečná potížistka a pravděpodobně to největší zlo, co tady kolem nás je.

22 TS Ženská. TS Ženská. | 13. srpna 2017 v 21:20 | Reagovat

[21]: Niki, tahle osoba prostě uráží všechny už jen z toho důvodu, že je jiná osůbka spokojená.

útočit na někoho a nenávidět ho jen pro to že je spokojený, to je taková ohavnost, nadávat někomu a urážet ho že se má prostě fajn, to je taková hnusoba.

tahle osoba je plná jedu a nemá tu co dělat, je jako vzteklý chřestýš. akorát otravuje svým jedem všechny kolem.

23 Niki Niki | 13. srpna 2017 v 21:28 | Reagovat

[22]: Ano Luci, tak to je. :-(

Už vlastně ani nevím co bych k té osobě dodala....všechno podstatné jsem už řekla a ty i ostatní holky taktéž.
Tady nepomůže absolutně nic, tedy kromě té jedné možnosti.

24 Libuška Libuška | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 14:22 | Reagovat

Ahojky, patřím do LGBT komunity, ale s tímto "průvodem" nesouhlasím.Jednou za rok za dohledu policie taková šaškárna.LGBT komunita jsou přeci normální lidé,žijící svůj běžný život.
Jak někdo se může takto předvádět, to mi rozum nebere. :-(

25 bluemoon bluemoon | 16. srpna 2017 v 10:14 | Reagovat

Také mám vnitřní pocit, že jsou někteří lidé trochu za hranou slušnosti při Pridech, ale 99% z nich jsou úplně normální lidé co neexhibují a o které se média nezajímají. Tento pride prošlo okolo deseti tisíc lidí a minulý rok, co jsem byla, čtyřikrát víc, minulý rok bylo také lepší počasí a mne se to i docela líbilo včetně vesničky na letné.
Já bych šla znovu ráda se setkat s příjemnými lidmi. Co jsem si to vyzkoušela tam být mezi lidma, tak proti tomu nemám nějaký vyhraněný názor jako máte vy.

26 Johanka Johanka | 16. srpna 2017 v 11:21 | Reagovat

Mám pocit, že mluvíš o něčem jiném, než o čem mluví Niki. Ty píšeš o tom, jak to vypadá "zevnitř", Niki o tom, jak se to jeví "zvenku". A "zvenku" jsou opravdu vidět hlavně ty extrémy. Pokud by šlo o workshop, který je určený primárně pro zainteresované a navenek se nijak neprojevoval, pak tvůj pohled beru, tam jsou výstřelky za hranou marginální. Ale jestliže jde primárně o PR akci LGBT komunity (a takhle je to, pokud se nepletu, veřejnosti prezentované), je důležité, jak se ukazuje navenek. A tam prostě vidím velký problém, protože s tím, jak se celá akce jeví zvenku, jsme prostě pro ostatní banda úchylů.

27 Niki Niki | 16. srpna 2017 v 13:20 | Reagovat

[25]: Někdo má názor jiný, někdo žádný...to je v pořádku, ale Johanka to napsala přesně. Já měla na mysli něco jiného.

Pokud bychom byli jen my, LGBT+ na pustém ostrově, tak by to mohla být třeba dobrá zábava, užívali bychom si to a byli bychom všichni tak nějak "mezi svými".

Pokud jsou u toho televizní kamery a je to medializovaná akce o které je veřejnost informována...tak je to problém a já tvrdím, že nám to škodí.

28 Melánie Melánie | 16. srpna 2017 v 15:07 | Reagovat

[26]:

[27]: Vystihly jste to zcela přesně.

Je zcela jedno že tam jsou třeba fajn lidé.
Ale je to Veřejná prezentace menšin, a tahle prezentace pro společnost je prostě špatná, působíme jako divnolidi.

Jaká je atmosféra uvnitř, to není podstatné, není to pro uzavřenou společnost, je to prezentace veřejnosti.
Špatná.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama