Asi se z toho zblázním

10. září 2017 v 7:21 |  Články o životě a jak to vidím já


► 1 ◄

Hadry, hadříky, oblečení…co nás čeká a co nás nemine (většinou).

Tak to napíšu na rovinu…., ale hlavně ať to nečte Chocholoušek z Bohnic, to bych třeba skončila ve svěrací kazajce.


Už z toho blázním…už ty své hadříky nemám opravdu kam dávat. (Vím ale jistě, že nejsem sama...že holky?). Kdybyste věděly kde všude mám některé věci pověšeny, tak by jste se asi neubránily úsměvu.
V životě jsem toho neměla tolik jako teď. Ale nejlepší a trochu úsměvné na tom je, že stejně to všechno asi nevynosím. Tak 40% oblečení jsem ještě neměla na sobě, i když už mi visí ve skříni, případně je složené v nějaké komodě, už dost dlouho. A to hlavně proto, že jsem si oblíbila některé kousky a na ty ostatní hadříky (i když také pěkné a kvalitní) se nějak nedostává.

Ale i když toho mám už tolik, nemohu přestat nakupovat. Na to, kam to dám, už nějak nemyslím. Říkala jsem si tolikrát - a dost, už žádné nakupování. Jenže ono mi to nedá, je to jako droga…stejně občas do těch butiků nebo do sekáče vlezu a koukám po něčem pěkném. Je to také tím, že teď si konečně mohu obléknout co chci, teď mohu mít na sobě to, co jsem podstatnou část života nemohla a neskutečně si to užívám!
A jak jsem se již přiznala, jsem někdy rošťanda a ráda trošičku provokuju. Když jsou mi pod sukní malinko vidět kalhotky nebo mi vyčuhují ramínka od podprdy...tak to jen vítám. No a nožky ve vzorovaných punčocháčích také nevypadají špatně, když se trochu poodhrne sukně.

Takže sama vidím, jak jsem se hodně změnila v přístupu k outfitu a nakupování. Před dvěma roky (to jsem ještě byla kluk) jsem měla asi čtvrtinu oblečení co teď a co si vezmu na sebe jsem nijak moc neřešila. Pak jsem začala postupně obměňovat šatník, klučičí věci jsem rozdala a začala nakupovat dámské oblečení. Každý týden něco. V průběhu těch dvou let jsem se ještě tak nějak "módně" hledala, ale dnes už to mám celkem vychytané a jsem asi spokojena. Až na pár určitých věcí už mám vlastně všechno.


A ještě něco. Před dvěma roky jsem si moc nedovedla představit, že bych vyrazila "mezi lidi" v něčem podobném jako dnes. Vše se postupně vyvíjelo, já musela najít vnitřní sebejistotu, uvědomit si kdo jsem a jak chci žít svůj život….a urovnat si vše v hlavě. Takže, taková suverénka jako dnes jsem na začátku tranzice nebyla…chtělo to svůj čas.

Co mě asi mrzí nejvíce, je to, že mám velkou ťapku a tak jsem vlastně odkázána jen na velice omezenou nabídku v obchodech s nadměrnou obuví a několika dalších. A jen smutně koukám na ty stovky a stovky dámských botiček, o kterých si mohu nechat zdát. Tady z toho je mi někdy až do pláče. No, co nadělám. Prstíky na noze si řezat nebudu.


Ještě že existují sekáče, jinak bych se nedoplatila. Boty mám všechny nové a také spodní prádlo, punčocháče, náušnice a většinu doplňků, ale co se týče triček, halenek, legín, kalhot a džínových bundiček…tak tam je více jak polovina koupena v sekáči. A když se usměje štěstí, tak se tam dají sehnat opravdu výstavní kousky.

Takže, abych to uzavřela. Nakupuju moc ráda a z každého kousku oblečení mám radost. Ať již to jsou halenky, svetříky, sukýnky či spodní prádélko. A když mám tu správnou náladu, tak se hrabu ve skříních a komodách


a koukám co jsem si to vlastně koupila, případně si zkouším různé kombinace, abych (jako obvykle) neběhala ráno hodinu kolem skříní a nelomila rukama se slovy: "Nemám co na sebe - co si já ubohá počnu!"

Každá si hledáme tu svou vlastní cestičku, je jedno jaká bude…důležité je, abychom byly spokojené a šťastné!

► 2 ◄

Minule jsem nakousla, že nemám ráda město ve kterém bydlím a žiju. Je to tak. Nelíbí se mi jednak samotné město (špína, smrad, apod.), ale i lidé v něm. Tedy jasně že mám na mysli jen určité skupiny obyvatel, ale těch je celkem dost.


Jak bych tak řekla, skladba obyvatel není moc příznivá pro osůbky jako jsem já. Jóóó, kdybych byla hodně opálená, arogantní, pokřiveného charakteru, vesele zneužívající systém…po nějaké empatii a inteligenci ani památka a trestná činnost by mi byla zábavou…pak asi by se mi tady mohlo líbit bez ohledu na to v jakém stavu se město nachází.
Dokonalé místo pro život by se hledalo asi obtížně, všude se dá najít něco co se mi nebude líbit, nebo lidé kteří mi nevyhovují, ale můžu být někde hodně spokojena a bez stresů.

Pokud bych měla nějaký ten miliónek na kontě, neváhala bych ani vteřinu a stěhovala se jinam. Život máme bohužel jen jeden a jak ho prožijeme a kde ho prožijeme, je hodně důležité. Vše může jít až do extrémů - peklo nebo ráj!
Takže já vítám každou příležitost kdy mohu z města vypadnout.

A co se týče nás, trans osůbek, tak je rozdíl zda žijeme na vesnici, v malém městečku nebo ve velkém městě. A to nejen vzhledem k dostupnosti lékařů a kosmetiky (sexuolog, psycholog, gynekolog, endokrinolog, laser, apod.), ale i k tomu, jak dalece jsme tam či onde známé osůbky a jak nás pochopí, či případně jen bude tolerovat naše okolí.
Na vesnici, kde nás všichni znají (a třeba už dost dlouho pokud se do toho vrháme až po čtyřicítce) to může být obtížnější než ve více anonymním městě. Pak nezbývá, než se s tím poprat nebo se odstěhovat, což nebývá vždy jednoduché.

A také je rozdíl v jaké lokalitě bydlíme a jak příjemně se nám bydlí. Na naši tranzici to může mít velký vliv.

Můžeme bydlet takto


Nebo takto….ách jóó.

Pa, broučkové...užívejte si života,

Niki
 


Komentáře

1 Martin Martin | 10. září 2017 v 8:37 | Reagovat

Téměř ses strefila. Na léto šortky, džíny, dlouhé plátěné, pár triček a tenisky. Na zimu už je to horší.

A pěkně napsáno, i když ty vaše starosti a nákupy "hadříků", jak píšeš, jdou úplně mimo mě. :-)

2 TS Ženská. TS Ženská. | 10. září 2017 v 9:39 | Reagovat

Tak za prvé. zajímalo by mě, kde jsi vzala fotky mé ložnice :-?

já byla po sekáčích vždycky známá, ale mám pocit že toho ted nakupuji ještě víc.
jak správně řekla moje známá když jsme se potkaly v sekáči, Konečně si můžeš koupit to co se ti opravdu líbí. jooo je to přesné. :-)
a další známá, Máš toho jako málo joo.
Ano.

zakázala jsem si už kupovat nové věci, ale marně.

zrovna včera jsem naplnila pytel a velkou tašku hadříky které půjdou z domu, ale ve skříních tím místa nepřibilo. jaktooooooo O_O

3 Niki Niki | Web | 10. září 2017 v 9:49 | Reagovat

[2]: No, mohla bych napsat, že jsem ji fotila, když jsi ještě sladce spinkala....ale to by si někdo mohl vyložit špatně. O_O :-)  chi, chi

Taky už šly nějaké hadříky z domu a to jsem ti ještě posledně zapomněla nějaké věci dát + jednu kabelku, těch máš málo...no jasně, zapomětlivá Niki. ;-)

To nakupování je opravdu droga. :-)

Tak vzhůru do obchůdků!

4 Vlaďka Vlaďka | 10. září 2017 v 13:48 | Reagovat

Niki, máme to prostě stejné, já mám taky v šatníku plno věcí a ráda bych další a další. Mám tam hezké černé plesové šaty až po zem, ale ještě jsem je neměla na sobě, snad se dočkám u nějaké příležitosti.

Když jsem byla kluk, téměř jsem o sebe nedbala, byla jsem schopná chodit celý týden v jednom tričku a riflích (proč bych se starala o vizáž pohlaví, které se se mnou neslučuje, že?). Nebavilo mě to prostě. A v pátek jsem se přistihla, že jsem se fintila a oblékla jako panička, abych nakonec zjistila, že jdu vlastně jen do potravin, které jsou pár desítek metrů ode mě. :-D

Tak a jsme odhaleny, jsme prostě jen fetišáci, co jim jde o dámské oblečení :-P

A jak jsi, Niki, psala o té určité skupince obyvatel, to by bylo na celý článek, ale mně se opravdu nechce hrabat ve výkalech. Co nechápu, je, že jako kluk jsem jich u nás nikdy nepotkávala tolik, jako teď, dokonce mám pocit, že mě tajné služby sledují satelitem a kamkoliv jdu, pošlou je na mě. Pokud najdu v ČR místo, kde nejsou žádní, nebo minimum, odstěhuju se tam a budu mít klid. :-|

5 Niki Niki | 10. září 2017 v 15:14 | Reagovat

[4]: Vladi, určitě je nás více takových co tuze rády nakupujeme...no jo, ženské...co bychom čekaly jiného? ;-)

Vlastně, jaképak ženské...jak správně říkáš, jen fetišáci a já jsem byla odhalena jako zakuklený transvestita. Tak proto tak rády chodíme v ženském oblečení... :-D O_O

Už chápu holky co nejdou neupravené ani s odpadky do popelnice...už jsem jedna z nich. :-)

O těch opálených jsem musela napsat, nemohu jinak a příště chci napsat ještě něco málo zážitků a budu mít klid na duši.

A 100% jich přibývá...to se nám nezdá, to je drsná realita, sleduju to už dlouho. V blízké budoucnosti hodně velký provlém a nikdo ho neřeší. :-( :-(

6 TS Ženská. TS Ženská. | 10. září 2017 v 15:33 | Reagovat

To musí být fetišáci i určitá část cis žen.
Takže, problém bude asi někde jinde ;-)  :-D

Dnes jsem nakoupila další pytle, ale bojím se že to stejně moc nepomůže, skříně nacpané k prasknutí budou jen nacpané. :-?

řešení to má, koupím vedlejší byt, probourám a udělám z něj šatník. :D  :D  :D

7 Niki Niki | 10. září 2017 v 15:43 | Reagovat

[6]: To řešení stím sousedním bytem není špatné...zase bys měla na rok klid. :-) :-D

Kolik těch věcí Luci budeš vyhazovat? Neotevřeme si butik?

8 TS Ženská. TS Ženská. | 10. září 2017 v 15:50 | Reagovat

[7]: a máš volnej tak velkej prostor :-D  :-D

9 Niki Niki | 10. září 2017 v 15:52 | Reagovat

[8]: Věděla bych o letištní hale....bude to pro začátek stačit? :-D  ???

10 Niki Niki | 10. září 2017 v 16:03 | Reagovat

Holky, teď na hoďku mizím, potřebuju si koupit odličovač a micelární vodu. A beru si tričko co jsem ještě neměla na sobě...každý den si vezmu něco nového, ať na tom nejsou za chvíli pavučiny...nebo ať se mi do toho nepustí moli či jiná havěť. :-)

11 TS Ženská. TS Ženská. | 10. září 2017 v 16:05 | Reagovat

[9]: nooo, snad. :-?

12 Zuzka Zuzka | 10. září 2017 v 17:43 | Reagovat

Holky mám volné podkroví a půdu...
A nějaké hadříky by se mi hodily, škoda, že nejste blíž. Zatím mám stále jen to nezbytné, protože jinak bych už neměla ani na chleba.😢

13 Niki Niki | 10. září 2017 v 18:12 | Reagovat

[12]: Beru na vědomí Zuzi, podkroví se bude hodit...stejně tady mám ještě pár kousků co se mi nevešly do té tašky Ikea. :-)

14 TS Ženská. TS Ženská. | 10. září 2017 v 20:59 | Reagovat

a s tou roštandou, ty zase přeháníš :-D  :-D

15 Niki Niki | 10. září 2017 v 21:08 | Reagovat

Jémine, Luci...že bych nakonec nebyla rošťanda, ale hodná a milá holka? :-)

16 TS Ženská. TS Ženská. | 10. září 2017 v 21:21 | Reagovat

[15]: myslím že jsi celkem v normě ;-)  :-)

17 Niki Niki | 10. září 2017 v 21:29 | Reagovat

[16]:  Tak to jsem ráda, hned se mi bude lépe spinkat. :-)

18 TS Ženská. TS Ženská. | 11. září 2017 v 9:38 | Reagovat

[4]: já jsem taky tahala jen pár oblíbených věcí, nebyl důvod se řešit.
ale to neměnilo nic na radosti z nakupování, takže jsem nakonec vyhodila věci co jsem doma měla pár let a neměla je nikdy  na sobě.

věci co vyhazuju momentálně, odvezu do boxu pro potřebné.
už toho jsou čtyři pytle. :D
/stejně to není poznat a nic neubylo :-x

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama