Dobré nebo špatné zprávy?

24. září 2017 v 21:45 |  Články o životě a jak to vidím já


► 1 ◄

No konečně důkaz!

Konečně jsem objevila TS osobu, které jen stačilo podstoupit kastraci (v Motole), aby byla úředně žena a tak tady máme chválabohu důkaz, že to opravdu jde.
Já sama (a vím i o dalších z nás) chci kompletní přeměnu a toto by mi nestačilo, chápu ovšem, že někdo má závažné důvody ke svému rozhodnutí podstoupit jen kastraci a vstoupit úředně do světa žen i takto, s určitým handicapem. Zdali (a jaký) to bude problém pro konkrétní osobu v budoucnosti, se dopředu těžko odhaduje.

Pod článkem "Hanka Fifková - pokračování" uveřejněného 14.května, se strhla trošku ostřejší výměna názorů. Hlavně mezi Luckou, mnou a BM. Lucka tvrdila že SRS není nutná, já si zněním §29 nebyla jista, spíše jsem se přikláněla k nutnosti podstoupit konverzi, ale říkala jsem, že to vše záleží na úhlu pohledu a výkladu té které osoby a nakonec nás BM označila za hlupáky, kteří diskutují o něčem čemu nerozumí. Odvolávala se také na důvodovou zprávu, která nám ale bohužel k danému problému neřekla naprosto nic.
Nakonec Lucka jako jediná měla pravdu…tvrdila že to jde, že znění §29 OZ nenařizuje SRS jako podmínku pro uznání změny pohlaví, ale požaduje jen znemožnění reprodukční funkce. No vida a je to.

A něco málo k BM. Že se holka chová někdy povýšeně a naznačuje ostatním že jsou hloupé husy, jsem už zjistila dávno, ale snažila jsem se držet se při zemi a nevyvolávat zbytečné spory. Jestli má BM tak vysoké IQ jak tvrdí, je docela dobře možné…ale také to mohou být kecy. Co je ovšem jisté, je to, že ani vysoké IQ nezaručuje, mimo jiné, dostatek zdravého selského rozumu a pohodový pohled na lidi a svět kolem sebe.

Také nechápu které osoby měla na mysli, když psala, že si pár dalších, které nechtějí na SRS, nemá vymýšlet jak být úředně žena. Milá zlatá, to bylo jen takové plácnutí do vody? Někdy mi připadáš dost zmatená a dezorientovaná.


► 2 ◄

Vzhledem k určitým okolnostem jsem odstranila z oblíbených odkazů dvě holky. A to Lucy a Zuzku ze Slovenska.

Lucy bohužel blog víceméně zrušila (částečně to zavinily jisté osoby) a v dohledné době neplánuje nějaké pokračování. Lucy má teď jiné starosti, potřebuje si dát do pořádku svůj život a vše si dobře urovnat ve své hlavě a ve svém srdci. Jak říkám, není to vždy jednoduché, někdy je cesta obtížná a vztahy s rodinou a blízkými osobami dost komplikované.
Již jsem psala několikrát, že Lucy přejí, ať vše nakonec dobře dopadne a může se ze života radovat jako my ostatní.

Zuzka ze Slovenska také není v záviděníhodné situaci. Moc by chtěla ten svůj vysněný život, ale hvězdy jí moc nepřejí. Trápí se a závidí nám šťastnějším, ale není to bezcitná, sobecká a bezcharakterní osůbka, která by dovedla opustit rodinu, která je jí vším.
Zuzka psala hezké články, ale 4 měsíce již nic nenapsala a nic nenasvědčuje tomu, že by pokračovala.
Také Zuzce přeji jen to nejlepší a ať si najde to své štěstí.


Krásné dny všem,

Niki
 


Komentáře

1 TS Ženská. TS Ženská. | 24. září 2017 v 22:33 | Reagovat

v zákonech jde vždy o slůvka, a co není doslovně přikázáno nebo zakázáno, je v podstatě povoleno. výslovná podmínka je znemožnění reprodukčních funkcí, dál je to pojato už volněji a vyložit to jde různě.

pokud to některým z různých důvodů stačí ke spokojenému životu, proč ne, je to jejich život.

např u FTM kluků bych se ani nedivila, vzhledem ke složitosti operace a výsledkům jistě horším než u nás.

ale i spousta kluků má potřebu být muži se vším všudy jek jen to lékařství umožnuje.

2 Vlaďka Vlaďka | 25. září 2017 v 2:23 | Reagovat

Ahoj, tak já rychle, než se tu strhne hádka :-D :

Už mi přišla pozvánka ke komisi, je to tedy toho 4.10. a mám to na 15:15. Tentýž měsíc už jsem objednaná na konzultaci k panu Vřeskému (viz těch 5 000kč, co mě pořád straší) a je to 19. na 16:00. ;-)

P.S: Oběma holkám přeji hodně štěstí.

3 Niki Niki | 25. září 2017 v 7:20 | Reagovat

[2]:Vladi...jak to že tak ponocuješ ty rošťando? Nějaké noční můry? :-)

U komise je to u tebe naprosto jasná věc, o tom už jsme mluvily..takže přát ti ať vše dobře dopadne je jen formalita. :-

Hádka se určitě nestrhne, na to dám pozor. ;-)

4 Michaela Michaela | 25. září 2017 v 8:09 | Reagovat

Nikolko, začíná svítit sluníčko, které máš tak ráda, hned bude všem veseleji. :-)
Vím o tom, že některé máte tu cestu trnitější, ale snad všechny jednou dojdete k cíli. :-)

[2]: Vlaďce přeji klid, pohodu a úspěch u komise a lékařů. :-)

5 Vlaďka Vlaďka | 25. září 2017 v 19:30 | Reagovat

[3]: Já neponocuju, já jsem noční tvor. :-)

[4]: Děkuji moc. ;-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama