Kde se všechny schováváte?

18. září 2017 v 21:57 |  Články o životě a jak to vidím já


Broučkové…víte že píšu blog o svém životě, o tom co cítím, o tom jak se měním, o tom co jsem zažila…píšu o svých názorech na HRT, SRS, doktory a spoustu jiných věcí, o tom co se mi líbí a nelíbí, z čeho mám radost a co mě naopak štve…píšu o tranzici, o ostatních holkách a o tom jak jsem zamilovaná, ale i trochu nešťastná.

Abych se přiznala, mám toho na srdci celkem dost a nevím odkud začít. Netušila jsem, že zrovna nevinná věta "Jsem zvědava, jestli se třeba za 10 let sejdeme tři nebo čtyři trans holky, zajdeme na kafe a budeme se stejně dobře bavit" vyvolá určité reakce. Ale na druhou stranu jsem za to ráda, protože výměny názorů jsou potřebné a mohou tím získat nejen samotní diskutující, ale i ostatní co to jen čtou. Pokud něco někomu není jasné, proč se nezeptat? Pokud něco vnímám jinak, proč to nenapsat? (Myslím ale slušně….ne jak dříve některé osoby).

Pokud si někdo myslí, že on/ona by tak v určité situaci nejednal(a), tak nepřemýšlel(a), pokud se na něco někdo dívá jinak a má na to jiný názor, tak je to naprosto normální a přirozené. Nejsme stejné(í), nepřemýšlíme stejně, lišíme se v mnoha ohledech. Máme jinou mentalitu a odlišný pohled na náš život, jsme také rozdílné věkově a také (kromě jiného) máme každá(ý) jinak velký okruh známých, kamarádů a přátel…to všechno je nutné mít na zřeteli.

Vrátila bych se tedy ještě k té větě o setkání za 10let. Napsala jsem to, jak jsem napsala, protože v současné době se daleko více setkávám a chodím na kafe s trans holkama než s těmi cis (takže určitá asociace), a také mi asi hlavou proletěla myšlenka, že by to mohlo být zajímavé setkat se za 10let a popovídat si. Nicméně kdokoli v tom mohl vidět přílišnou vazbu na trans komunitu…proč ne, je to jen jiný pohled.

V současné době (co bude za 10 let to netuším) jsou mi trans holky bližší než cis holky, ale jak správně napsala Lucka, jde hlavně o to, zdali jsou ty osůbky fajn a rozumím si s nimi. Pokud to bude někdo kdo mi nesedne a nebudu si s tou osůbkou rozumět, tak může být 100x trans a je to o ničem, nebudu mít zájem ji vídat.
Pokud je ale někdo trans a já si s ní (s ním) rozumím a cítím se s ní (s ním) dobře, tak je mi vždy bližší než cis holka nebo kluk. Máme něco společného, máme k sobě blíže, prožili(y) jsme a nebo prožíváme něco, co ostatní nejsou schopni zcela pochopit. A pokud probíráme trans tématiku, nemusíme většinou něco složitě vysvětlovat, víme o čem mluvíme.

A předchozí řádky jsem si navíc v poslední době jen potvrdila, když jsem nedávno navštívila Jižní Čechy a strávila s Věrkou 3 dny u Zuzky a teď dokonce sama celé 4 dny u Lucky. To je něco, co nic nenahradí...ani maily ani povídání si přes telefon. Prostě je to obrovská zkušenost a možnost někoho dobře poznat. Jsem za to moc vděčná.
Již jsem psala, že se již delší dobu scházím s Jardou (dříve Dominik) FtM klukem a je to čím dál lepší. Témata máme různá, ale také hodně mluvíme o trans lidech, trans životě a trans problematice v různých souvislostech. Jarda je již 6 let úředně mužem, také tak vypadá a sebejistě vystupuje, ale nejen že se trans tématice nevyhýbá, ale je rád když ji může probírat s někým, kdo mu rozumí. A vím o dalších případech, kde lze demonstrovat, že zájem o trans tématiku nebo kontakty s osůbkami podobného osudu nekončí konverzí či novým rodným listem. A když už jsem zmínila Jardu, tak třeba on jezdí občas na několikadenní výlety s třemi kluky jako je on, tedy FtM…líbí se jim to a dobře se baví. Každý z nich žije svůj život, ale rádi se občas schází a mohou si promluvit.

Nic takového jako ostře ohraničený přechod z mužského do ženského světa nevnímám, vždy jsem byla v myšlenkách, ve svém srdci a ve své hlavě hodně v tom ženském světě. Vnímám však to, že se postupně měním a ta tolik let ve mně potlačovaná holčičí duše se dočkala osvobození a to "mužské něco" se vytrácí a odchází. Nikdy však nezmizí úplně a nadobro…vždy ve mně kousek toho kluka zůstane. Věrka někdy s úsměvem říkávala, že jsem "dva v jednom", že vždy ve mně bude vidět kousek "starého Péti" a ostatní, které znám, ve mně také nikdy nebudou vidět cis holku, ale trans holku.
Jakkoli budu nová Niki, nikdy nebudou mít naprosto jasný pocit, že mluví s biologickou ženou, vždy tam tu transholku budou cítit či trochu vidět. A já to chápu, nemohu očekávat zázraky.
Jiná situace bude, poznám li zcela nový okruh lidí, kteří o mé minulosti nebudou nic vědět…tam je větší pravděpodobnost, že mě budou vnímat jako cis ženu a tak se mnou i jednat. Záleží to na mnoha okolnostech a konkrétních situacích. Těžko říci jak se to vyvine...jisté si nemůžeme být nikdy...je nesnadné dosáhnout absolutního splynutí.

Nepřecházím z jednoho světa do druhého, protože vždy jsem se pohybovala v obou světech…a to i někdy daleko více v ženském, než v tom mužském. S holkama jsem si rozuměla, cítila jsem se mezi nimi dobře a vlastně si stále uvědomovala, že chci být jedna z nich, že tak by to bylo správně.
Když se zmiňuji o tom, že nechci zůstat mezi dvěma světy, tak tím myslím, že úředně a oficiálně potřebuji…a chci patřit k ženám. Žít takhle dál s neutrálním jménem, s "M" v občance a s mužským rodným číslem, nechci. (To je na provaz nebo Bohnice). Také nechci ležet v nemocnici sama na pokoji, protože mě nemohou dát k ženám ani mužům, také nemohu na bazén do dámských šaten a do pánských také ne….no a nedej bože mít třeba dopravní nehodu a dostat se do kriminálu, to si opravdu nedovedu představit co by se dělo. Takže ano…v tomto směru je třeba někam patřit.


A dále…byla jsem trans, jsem trans a budu trans…i když se vrátím z operačního sálu a dole už budu mít místo mužských genitálií neovagínu. (Mimochodem…budu mít stále prostatu a cis ženy prostatu nemají). Po operaci se pravděpodobně budu cítit jinak než před ní, mělo by mě to ještě kousek posunout dále, ale to si ověřím až za nějaký ten týden, takže se o tom rozepisovat prozatím nebudu.

Před chvilkou jsem měla telefonický rozhovor s jednou z nás a ta osůbka byla zklamaná, že nemůže objevit žádnou pohodovou trans kamarádku v blízkosti svého bydliště (do 50 až 100km) i když je přesvědčena o tom, že v tom okruhu se nás nachází dost. Určitý počet holek se straní těch ostatních a nevyhledávají, či se dokonce vyhýbají jakémukoli kontaktu s ostatními, ať již jsou na začátku, na HRT nebo po konverzi. Důvody mohou být různé, ale stejně je to zarážející. A také trochu smutné. Ale každá to vnímáme jinak.

Tak pa,
Niki
 


Komentáře

1 Johanka Johanka | 18. září 2017 v 22:57 | Reagovat

Přiznám se, že jsem nakonec ráda, že jsme se dneska nesešly. Ne že by nebyl zájem, ale za dnešek jsem vypotřebovala půl škatule Kleenexu a s tím opuchlým frňákem by to nějak nebylo ono. Nenávidím bacily... :-)

Ale stejně jsme si to nakonec víceméně vyříkaly. Jen mi prostě na začátku nedošlo, že ta moje formulace není moc srozumitelná.

2 Vlaďka Vlaďka | 18. září 2017 v 23:19 | Reagovat

Niki, bohužel, transkama budeme pořád i s tím F v občance a i s pocitem, že jsme ženy. Uvedu příklad. Když bych se někdy v budoucnu s někým bavila o dětech a o tom, že je nemám a ten člověk by se mě zeptal proč, tak je jasné, že mi hlavou prolétne myšlenka - protože jsem transka. Tak to prostě je, úplně to nevymažeme nikdy. :-(

A taky mi to bude připomínat zimnice, která se poslední dobou nepříjemně ozvala. Já ji vždycky mívala třeba uprostřed noci, nebo ráno po probuzení, ale trvalo to vždy tak maximálně hodinu. Od září už jsem měla několik zimnic, co trvaly tak půl dne (vždycky to nastartovalo v posteli) a dnes mě dokonce chytla u PC, to se mi stalo poprvé. :-|

3 Niki Niki | 19. září 2017 v 3:43 | Reagovat

[1]: Ani se ti nedivím, pokud je nějaký zdravotní problém, pak se moc necítíme na nějaké pohodové povídání u kávy. A také chceme být pěkné a ne s opuchlým nosánkem. :-(

Také máš občas ty zimnice a jiné vnímání teplot než před HRT?

Já jsem chtěla pro ostatní co možná nejlépe vysvětlit (i když jen ve zkratce) jak co vnímám... :-)

4 Niki Niki | 19. září 2017 v 4:05 | Reagovat

[2]: Vladi, u mě byly ty zimnice nejvíce v prvním roce HRT, teď se to dostaví tak asi jednou, max dvakrát za měsíc (také hlavně v posteli), ale přijde chladné období a zima, tak jsem zvědava. ???  
Minulou zimu jsem se klepala i venku pod zimní bundou - dost nepříjemné stavy. :-(

Je to tak Vladi. Já se chci cítit co nejvíce jako žena a také se tak (možná i na 99%) cítím, ale nikdy z hlavy nevymažu to vědomí kým jsem byla. Tak to je a tak to bohužel zůstane. :-)

5 Johanka Johanka | 19. září 2017 v 8:54 | Reagovat

[3]: K mému překvapení nemám. Ale přijde mi, že jsem víc citlivá na změny teploty směrem nahoru - přes léto stačil jen mírný nárůst a hned jsem měla totálně propocenou kštici. A po chvíli, když jsem si zvykla, to zase přestalo. Na účes nic moc, sice nenosím žádné extra módní kreace (vlasy ještě dorůstají), ale když je mám zplihlé, nevypadá to dobře. :-!

6 TS Ženská. TS Ženská. | 19. září 2017 v 9:18 | Reagovat

zimnice mě přešly před pár měsíci.
není nad to být ve dvaceti dvou stupních přikrytá až po krk pod peřinou, být propocená skrz na skrz a budit se zimou. brrr.
to už mám za sebou.

ale stejně jsme se s Niki klapaly zimou
:D :D
asi už budeme citlivější na zimu pořád.

ad si říká kdo chce co chce, minulost nás utvářela, kdo jsme a kým jsme. a narodit se jako cis, byli by jsme jiné, více či méně, ale zcela jistě jiné.
i vzpomínky jako cis mít nikdy nebudeme, do určité doby našeho věku prostě ne.

a tohle už se za hlavu hodit nedá.
ale to neznamená že nemůžeme být ženy pro sebe i pro druhé, jen je tam něco, co by tam narodit se jako cis prostě nebylo, jsme takové jaké jsme díky minulosti. a nemusí to být vždy špatné, i když by jsme to rády vyměnily.

tak či tak, v lékařských záznamech to bude vždy uvedeno.

7 TS Ženská. TS Ženská. | 19. září 2017 v 9:40 | Reagovat

radši se v tom moc nevrtat, trans či netrans.
pokud mají některé jakož to už ženy po SRS, potřebu žalovat stát za sterilizaci a tedy poškození mužské plodnosti. protože já nevím, asi by rády byly otcové i jako ženy.
už se nám to dost zamotává ;-)

8 Niki Niki | 19. září 2017 v 16:34 | Reagovat

[6]: No jo, hlavně jsme se klepaly zimou, protože jsme netušily že už se topí. Když radiátorek začal hřát, tak hned bylo veseleji. :-)

Popsalas to Luci moc hezky (tak jak již mnohokrát), k tomu už není moc co dodat. :-)

9 Niki Niki | 19. září 2017 v 16:44 | Reagovat

[7]: To ano, kdybychom chtěly, tak se v tom zamotáme totálně a kdo by se pak v tom vyznal? ???

10 Niki Niki | 19. září 2017 v 16:55 | Reagovat

[5]: Tak jsi asi odolnější, než některé z nás, které se klepou zimou i při 23ºC. To možná ten sport a trénink.

Kdybys viděla jak občas vypadají mé vlasy po ránu :-D :-!

11 Johanka Johanka | 19. září 2017 v 17:18 | Reagovat

[10]: Hele, nebudem se trumfovat, která má po probuzení větší vrabčí hnízdo, prostě to chce před vykročením z domu provést údržbu, aby člověk neděsil děti... :-)

Já nesportuju. Já jsem zpohodlnělá ajťačka, která navíc většinou pracuje z domova, to jest z postele. :-) Akorát večer si, pokud není vyloženě hnusně, dávám zdravotní procházku abych úplně nezakrněla a sem tam o víkendu vyjedu s kamarády na vodu nebo na tůru. Sice se kromě toho trochu ochomýtám kolem tanečníků, ale spíš jako fotografka a technická podpora.

Ale i když mám pohybu spíš míň a spořádám na co přijdu, téměř mi chybí podkožní tuk - do vyšších kopců si musím brát tatranky jako doping, protože jinak cestou nahoru nemám z čeho brát. Před časem jsem si udělala jarní výlet na Ralsko a v půlce kopce jsem zjistila, že s sebou nemám nic sladkého. No, dolezla jsem, ale dobře mi nebylo... :-)

12 Vlaďka Vlaďka | 19. září 2017 v 19:41 | Reagovat

[4]: Já jak už mám doma hodně studené ruce (spíš ledové), tak to řeším tak, že si zalezu do horké vany a pak se příjemně rozpálím a je to už fajn. ;-)

13 Niki Niki | 19. září 2017 v 19:52 | Reagovat

[12]: Řešíš to Vladi hezky...horká vana, to zní dobře. :-)

Letos ty zimnice už zvládám, protože vím co mě čeká, ale minulý rok jsem si vážně oblékla do postele nejen tři svetry, ale měla jsem i rukavice šálu a čepici. O_O

Kamarádka, u které jsem tenkrát byla, si myslela, že je to šílená recese nebo že mi přeskočilo, ale já se vážně klepala i tak a to jsem byla pod dvěma peřinama. :-(

14 TS Ženská. TS Ženská. | 19. září 2017 v 19:55 | Reagovat

[12]: jojojo já to tak řeším taky a když si potom ještě dám čaj s vínem, je mi fajn. ;-)  :-)

15 Niki Niki | 19. září 2017 v 20:14 | Reagovat

[11]: Já se asi nedočkám žádného prvenství.

Myslela jsem si že jsem nejubrečenější a Miri mi to první místo nedopřála.
Myslela jsem si, že jsem nejukecanější, ale objevila jsem osůbku, která štěbetá více jako já. :-)

A jelikož nejsem ani nejkrásnější, ani nejinteligentnější, ani nejbohatší, ani nejštíhlejší....tak jsem myslela že získám zlato v disciplíně nejrozcuchanější trans holka...no a už mám konkurentku ???  no není to k zbláznění? :-)

16 Johanka Johanka | 19. září 2017 v 20:16 | Reagovat

[15]: Jestli tě to uklidní, tak já nejsem soutěživá. Klidně ti to první místo přenechám. :-)

17 Niki Niki | 19. září 2017 v 20:26 | Reagovat

[16]: No konečně jsem se dočkala. :-)
Děkuji...jsem ráda že se spokojíš s druhým místem. :-) :-D

18 Dana Dana | 20. září 2017 v 2:24 | Reagovat

v té transsexuální dysforii je nejhorší ta záležitost s lidmi z minulosti, kteří znali u ženy po změně pohlaví tu identitu muže, to je snad to nejhorší v celé té socializaci při změně pohlaví co vůbec může být,
a které lze snad odstranit jedině tak, že člověk zmizí na ten druhý konec světa, aby na tu minulost kdy byl a žil jako muž přestala trans žena nadobro myslet, aby se zbavila těch lidí, které toho trans člověka znají nebo vědí co je zač,

ale to je případ od případu, známe jisté  trans ženy, kterým je tohle putna...
já jim nerozumím jak dokáží žít když se o nich ví (mezi lidmi se to roznese to je jasná věc)že jsou transky, ale je to jejich věc, že chtějí žít tak že se o nich ví že jsou transky a dříve to byli chlápci,
já takto žiji (to že se to o mě na městě ví) nedobrovolně, protože nemám na to se někam stěhovat na druhý konec světa

takové ty "DVA V JEDNOM" to je co, to je k čemu dobré ?
k čemu to je pro trans ženu dobré, a k čemu takový stav trpět???

19 TS Ženská. TS Ženská. | 20. září 2017 v 17:15 | Reagovat

[18]: pokud si dříve byla chlapec jak sama říkáš, kdy jsi byla a žila jako muž, pak je otázka zda jsi tedy žena, udělá z tebe přeměna ženu, nebo tou ženou musíš být už před přeměnou, možná by jsi se nad tím měla zamyslet.
ženu z tebe nic a nikdo neudělá, tou bud jsi a nebo ne.
přeměna má dopomoci jen tomu, co už jsi dávno, co jsi odjakživa.

je to omyl, není to transformace muže na ženu. takhle to nefunguje a zatím nejde a možná ani nikdy nepůjde. ;-)

20 Niki Niki | 20. září 2017 v 19:39 | Reagovat

[18]:  
Něco málo k tomu.
Netuším kolik holek se ještě před svým coming outem odstěhovalo na druhý konec světa či alespoň na opačný konec republiky a tam začalo s tranzicí. Čili víceméně absolutně vymazat minulost a zapomenout i na ty, kteří nám jsou blízcí a na ty které máme rády…nevím, nevím…také by to mohlo být i to horší řešení, záleží na okolnostech.

O mně ví dost lidí, ví kdo jsem…ví co jsem zač a přece nemusím skákat z mostu a mohu být šťastná, veselá a těšit se z každého dne.

Není mi putna jak vypadám, dobře vím že nebudu dokonalá atraktivní holka….není mi putna, že o mně dost lidí ví že jsem trans holka, ale dokážu s tím žít docela dobře….to, že ty to nejsi schopna pochopit, neznamená že to je špatně…prostě to tak je. A vím, že 95% lidí kteří to o mně ví se ke mně chová velice dobře a to mě těší. Zázraky jsem nečekala a i to bude jeden z důvodů proč jsem spokojena. Vzpomínáš že jsem psala jak je důležité naše chování, a to jak působíme na naše okolí? Jak je důležité se usmívat, být příjemná na lidi kolem nás, komunikovat s nimi? Když budu zamračená, ubrblaná, arogantní a nekomunikativní potvora, tak ode mne okolí bude dávat ruce pryč a já si mohu koupit provaz.

A “dva v jednom“ je tvrdá realita (hlavně nás starších), protože ti co nás dobře a dlouho znají nikdy nezapomenou kým jsme byly.

21 TS Ženská. TS Ženská. | 20. září 2017 v 20:04 | Reagovat

[18 co to píšeš za nesmysly.
//já jim nerozumím jak dokáží žít když se o nich ví//  
dokáží žít, asi tak jak to dokážeš už léta ty ;-)
jen pravděpodobně nejsi mezi lidmi moc oblíbená, to bude ten problém.

tobě dává snad okolí najevo kým jsi byla,
no možná ano, ale mě třeba ne.

vůbec nevím kdo to ví a kdo ne, nepoznám to, lidi mi to najevo nedávají. nemají totiž důvod.

a když se odstěhuješ, máš opravdu jistotu že tě minulost nedožene, pokud ano, celé to úsilí bylo zbytečné a můžeš se stěhovat znovu.

ono je rozdíl začít přeměnu v pubertě, kdy si život teprve tvoříš a nebo zažít léta později. ale i tak, může to být začarovaný kruh plný stěhování. ;-)

22 Vlaďka Vlaďka | 20. září 2017 v 20:27 | Reagovat

[18]: Strašně moc záleží, na jakého člověka narazíš. Jeden kamarád, co mě znal jako kluka přes 20 let, tak mě teď bere úplně v pohodě jako ženu. ;-)

23 TS Ženská. TS Ženská. | 20. září 2017 v 22:21 | Reagovat

[22]: mám zkušenosti že nejen berou, jsou schopni i mnohem víc. ;-)

vůbec to nemusí být proplouvání v nenávisti, jak některé tvrdí.

ale jasně, je to případ od případu, jde o konkrétní osobu, o konkrétní okolí atd.

ale asi to je hodně o tom jak nás lidi vnímají a berou, jak nás brali dříve, a bude tam těch faktorů ještě víc.

pokřikovat na mě na ulici či jinde nikdy nikdo nepokřikoval a vůbec nevím jak bych to zvládala pokud ano. asi hodně špatně.
ale už jsem jedna z mnoha.

24 Dana Dana | 21. září 2017 v 1:26 | Reagovat

[22]: super :-D

ale ty jsi vůbec nic nepochopila co jsem psala

25 Dana Dana | 21. září 2017 v 2:06 | Reagovat

[21]: nejde o to že to lidi dávají najevo nebo nedávají, mě vadí už jen ten fakt že to VĚDÍ KDO JSEM, že vědí že jsem TRANS,

a vadí mi to bez ohledu na to zda jsem oblíbená nebo neoblíbená

26 Dana Dana | 21. září 2017 v 2:14 | Reagovat

Město ve kterém žiji, je asi nejnenávistnější, nejstupidnější, nejprimitivnější buranské město v ČR, možná na světě.

Jinak by zde filmaři z České televize nyní nenatáčeli seriál s humorným nadhledem o nenávistném člověku který nenávidí cokoliv odličného, který nenávidí  všechny kteří jsou jiní, a pointou toho seriálu bude setkání s bratrem kterého mnoho let  neviděl, a který se vrátí ne jako bratr ale jako sestra...

v televizi to poběží v příštím roce

byla jsem na castingu, ale roli mi nedali, asi nejsem pro film zajímavá, nebo kdo ví včem je problém

27 Dana Dana | 21. září 2017 v 2:21 | Reagovat

[23]: já zažila, že si ti, kteří to o mě vědí, po mě ukazovali/ukazujíjí prstem a tlemí se jako debílci, a nebo jsem zaslechla jak se o mě bavili v mužském rodu a s původním jménem, pak se nediv, že nemám žádnou chut nikam chodit a mezi takovýma kreténama ještě muset pracovat v takové atmosféře hnusu a psycha

28 Niki Niki | 21. září 2017 v 7:45 | Reagovat

[25]: Bohužel vždy bude nějaký počet lidí, kteří to o nás ví...s tím nic nenaděláme. Někdo se s tím faktem smiřuje lépe, někdo hůře.
Z tvých komentářů je patrné, že ty to prožíváš enormně špatně. Jak dalece pro své okolí vypadáš jako žena, to já netuším, ale nejsi spokojena se svým vzhledem, takže 100% to asi není.
Pak je otázka zdali by ti pomohlo přestěhovat se 300km daleko, pokud i tam by časem někteří přišli na to kdo jsi.

Ale stejně na tyto radikální změny nemáš peníze (to nejsi sama), takže je to začarovaný kruh z něhož je obtížné se dostat.

Tranzice i život po SRS je sakra rozdíl pro nemajetnou trans či trans s tučným kontem....stejně jako mohou být propastné rozdíly pro tranzici v 18 či po 50 :-(

29 Niki Niki | 21. září 2017 v 8:16 | Reagovat

[27]: Tady není co závidět, některé jsme se s něčím podobným setkaly a příjemné to opravdu není. :-(

Je to hlavně o lidech. Čím horší charakter, lidské vlastnosti a prázdnější mozek...tím větší pravděpodobnost odporného projevu a arogantního chování. Většinou jde o určité etnikum či o podobné kreatury, které nám většinou nesahají ani po kotníky.
Bohužel žijí všude kolem nás a s tím mnoho neuděláme. :-(

30 TS Ženská. TS Ženská. | 21. září 2017 v 8:30 | Reagovat

[27]: pokud bys žila v reálu a na téhle planetě, tak ti mohlo být předem jasné že tohle se prostě čas od času stane.
lidi jakoukoli jinakost drbou a pomlouvají, to jsi nevěděla / není ti ale 13 let, že ne/ ;-)
ve tvých letech jsi asi měla dost naivní představu o lidech. to jsi jako před přeměnou netušila a ted se divíš.
nevím nechápu to.
to víš že lidi se kterými přicházíš častěji do styku se to dříve či později dozví, bohužel. jsme jiné a pro lidi je to dobré téma.

radostné to není, ale to je realita.
a nikdo ti nezaručí že se přestěhuješ a za rok, za dva, za pět, se to nějak neproflákne.

za zády občas podrbou každou a každého, a když je člověk něčím jiný, tak tím tuplem. tomu se vyhnout nedá.
jenže ono je to časem začne nudit.

radost z toho určitě nemá žádná / nebo aspon většina/ ale bohužel.

popravdě, čekala jsem že lidi budou mnohem horší.
nejsem naivka.

31 TS Ženská. TS Ženská. | 21. září 2017 v 8:40 | Reagovat

vždyt se to drbe i mezi sebou v jedné menšině, ta si chce nechat pindíka, to je úchylák.
já mám po SRS já jsem žena a vy transky atd.

tak snad nikdo nečeká že lidi budou jiní.
netolerantní jsou i samotné TS. ta je tlustá, smradlaví lidé jsou odporní, tam ta má nějakou poruchu blééé.......

32 Niki Niki | 21. září 2017 v 8:49 | Reagovat

Lucka to popsala hezky a výstižně [30]:.

Také jsem si na začátku myslela, že to bude horší...a pokud bych pominula to konkrétní etnikum, tak bych situaci hodnotila jako velmi dobrou.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama