Deprese a mindráky

4. října 2017 v 12:04 |  Články o životě a jak to vidím já


► 1 ◄

Máme depky?

Já jsem v článku "Potřebuji relaxovat", napsala, že si nejsem jistá, zdali jsem se v nějaké depresi neocitla. Ale skoro jistě ne. Kromě toho, že jsem byla z určitých důvodů trochu smutná, tak to byla jen špatná nálada, podrážděnost a chvilková skleslost s úvahami o životě (s nádechem pesimismu).
Jsem přesvědčena, že každá z nás ví o co jde, protože je skoro nemožné, abychom někdy v životě něco podobného nezažily. Někdo je méně odolnější, někdo více…ale zcela vyhnout se tomu s největší pravděpodobností nedá.

Příčiny jsou různé, od malicherných až po ty vážnější. Ale někdy stačí i málo. Týden v kuse mrholí, je chladno, po sluníčku ani památka…někdo nás předběhne na poště, za stěračem objevíme lístek od policie, pokazí se nám pračka…připálíme buchtu v troubě, někdo nás naštve na blogu, atd., atd.
Některá by pak snědla tři čokolády, některá by se mohla opít, některá by třeba šáhla po kladivu nebo vyndala brokovnici ze skříně.

To opravdové deprese, ty jsou prevít i pokud je míváme jednou za tři roky…ale nedejbože pokud na nás sedají často a jsou silnější, tak je malér na obzoru. Deprese je nemoc.
//Deprese vyvolává trvalý smutek a pesimistickou náladu s pocity úzkosti a beznaděje…//


► 2 ◄
Máme nějaké mindráky?


Tak nejprve bychom si mohly trochu objasnit, co je to mindrák, některá v tom nemusí mít úplně jasno. Takže - pocit méněcennosti, duševního selhání, nespokojenosti (s postavou, s životem)…pocit, že nejsme dostatečně dobří.
Když jsme dostatečně sebevědomé a spokojené se životem, veselé a šťastné, tak nemůžeme být zamindrákované…ono se to jaksi vylučuje. Ano, nějaký ten mrňavý mindráček má 99,99% obyvatel a je to v pořádku pokud to není trvalého rázu a nebušíme hlavou do zdi.

Já občas napsala, že bych chtěla mít větší kozičky, menší nohu….že bych chtěla být krásná 15letá blondýnka…a co já vím ještě. Něco bylo psáno s kapkou humoru, na něčem bylo dost pravdy. Jistě že bych se snad radostí zbláznila, kdybych se vzbudila jako krásná mladá holka a mohla pak prožít celý život… a také bych brala větší kozičky, menší nožku, krásné vlasy, apod. Jenže se kvůli tomu netrápím (jen mě to občas zamrzí a přijde líto) a užívám si život taková jaká jsem, protože vím že jsem na tom lépe než velké procento cis osůbek i o dost mladších. Jsem spokojená, šťastná, dostatečně sebevědomá, ráda se směju a miluji svůj život…a děkuji za každý den, ať již sluníčkový či zamračený! (Sluníčkové mám raději).

Takže jen naprostý blb by si o mně mohl myslet, že jsem v depresích a zamindrákovaná.

A ještě něco...

Já jsem prozatím holka bez SRS a Lucka mě doposud zaživa nesnědla...i když k tomu měla příležitost. Teď jsem se prohlížela a ani žádné kousance na těle nemám.
Ty, které odsuzují ty jiné, je třeba hledat jinde.

Co vím, tak má Lucka opravdu dobré názory a až na pár drobností s ní ve všem souhlasím. Vážím si ji a jsem ráda že jsem měla tu čest ji poznat osobně a být, byť na chvíli, malinkou součástí jejího života.

Také jsem poznala (ať již osobně či tady na blozích) i několik dalších trans holek se srdíčkem na správném místě, které jsou moc prima a přesvědčily mne, že empatie, vlídnost, skromnost, laskavost a přátelství nejsou jen prázdná slova. Usmívající se

Kdybych tyto osůbky nepoznala a nevěděla že jsou tady nablízku (i když ve skutečnosti i dost daleko), tak by možná už tento blog neexistoval.

A že Lucka zrušila svůj blog, který nikomu neubližoval a byl nám některým zdrojem informací, i pro potěšení oka a duše...tak to mě bolelo včera a bolí i dnes….a bude i zítra. Je to tím, že existují nepřejícné a záludné mrchy a ty mají taktéž na svědomí, že skončilo i dost dalších blogů prima holek.


Už jsem psala, že nejsem matka Tereza a proto mám ve svém srdci i prostor pro hněv...a že jsem tedy rozzlobená, tak na to vemte jed.Doufám, že mi některé osoby už nikdy nepolezou na oči!

Niki
 


Komentáře

1 Pepa z depa Pepa z depa | 4. října 2017 v 13:14 | Reagovat

týý brďo, vy ženský si dejte čokoládu, já utíkám pro rum :-)

2 TS Ženská. TS Ženská. | 4. října 2017 v 14:42 | Reagovat

[1]: helééééé a proč nemůžeme čokoládové rumové pralinky. ;-)  :-D

3 Danuška Danuška | 5. října 2017 v 5:33 | Reagovat

A kdo může za deprese a mindráky lidí kteří jimi trpí?
Mohou za to všichni ti lidé ve společnosti, všichni ti lidé co těmito lidmi pohrdají, protože to ignorují, a odmítají těmto lidem pomoci, a falešně je obviňují že si za to vše mohou sami?
Zde je názorný příklad jak reaguje nevyspělá sobecká společnost.
Univerzita ve Velké Británii zablokovala výzkum týkající se vzrůstajícího počtu lidí, kteří litují operace změny pohlaví.
https://milo.yiannopoulos.net/2017/09/study-on-transgender-surgery-regret-blocked-by-uk-university-because-it-isnt-pc/
a stejně tak to funguje i v této zemi...

4 Danuška Danuška | 5. října 2017 v 5:39 | Reagovat

Psycholog Toby Watson vysvětluje, jak psychiatři uvádějí v omyl své pacienty a potenciální pacienty, a přesvědčují je že trpí duševními poruchami a následně jim vnucují psychiatrické léky.

https://www.youtube.com/watch?v=jtXm-Boy7Ws

5 TS Ženská. TS Ženská. | 5. října 2017 v 9:19 | Reagovat

[3]: ovšem nikde se neuvádí že je to kvůli špatně provedené operaci, spíše to vypadá že těch odhadovaných 2 - 20 :-D, procent si přeměnu rozmyslelo.

že jdou lidi do něčeho takového a ani si neudělají v hlavě jasno kým se opravdu cítí být. / opravdu to zavání rozmarem/
to je spíše ostuda a vrhá to špatné světlo na TG komunitu.

pohlaví není ponožky, se vyspím a vezmu jiné. :-?

6 Niki Niki | 5. října 2017 v 9:32 | Reagovat

[3]: No, 2 až 20% je sakra velký rozdíl v odhadech či prognózách.
Ale ty 2 až 5% se mi zdají být i reálná čísla, zjistila jsem, že opravdu jsou mezi námi holky které si to rozmyslely nebo které do jisté míry litují toho že podstoupily SRS...ale cesta zpět už není a pak mohou některé trpět depresemi. :-(

Někdy bývá důvod nespokojenosti i to, že  holky měly jiné představy nebo čekaly, že se po operaci dostaví nějaký zázrak.

A tady je názorně vidět důvod, proč se na operaci nechodí měsíc po tom, kdy zajdeme za Hankou či jiným sexuologem a oznámíme jim: "Já jsem transsexuál, chci být žena."

7 Niki Niki | 5. října 2017 v 9:38 | Reagovat

[4]: A tohle by bylo téma na celou knihu.  Zdravotnictví a farmaceutický průmysl je v prvé řadě neskutečný byznys a od toho se odvíjí to ostatní.

8 TS Ženská. TS Ženská. | 5. října 2017 v 9:50 | Reagovat

[6]: a tady právě řeknu BOHUŽEL.
protože takovíto lidé, to potom zbytečně stěžují a komplikují lidem co opravdu TS trpí a někdy tohle protahování je zbytečně uvádí i do depresí a dalších stresů.

říci když už jsi to vydržela 35 let, tak další tři už to vydržíš, se může zdát jako pravdivé.

jenže ten člověk měl na rozmyšlenou 35 let, a když už se k takové odvaze nakonec dokopal, a dospěl k závěru že tak jak je opravdu nikdy štastný být nemůže a nebude a přežívání ze dne na den konečně řekl dost, chci být sám sebou.
tak se mu hází pod nohy další klacky.
a kvůli lidem co nevědí co doopravdy  chtějí.

9 Niki Niki | 5. října 2017 v 10:03 | Reagovat

[8]: Já bych také řekla "bohužel", protože se mi to zdá neskutečně dlouhé a pro mě je vzácný každý týden, natož rok.

A ta tvá argumentace je pravdivá. Přece se žádná nerozhoduje dva dny...nám některým to trvalo roky, takže už bychom měly mít všechny jasno v tom co opravdu chceme, ale jak vidno, asi to tak není vždy. :-(

Lékaři si také nevezmou na triko něco podobného, chtějí chránit sami sebe a tady by to mohlo zavánět nějakými soudními tahanicemi.

10 TS Ženská. TS Ženská. | 5. října 2017 v 10:55 | Reagovat

[9]: ale všimni si že se tohle spíš stává u těch mladších, starší už do toho jdou převážně s jistotou, protože na ujištění že to takhle dál nejde a je to vážně jediná možnost, měly dost času a jsou si tím krokem jisté.

ale bohužel mě přijde, že opravdu si některé vůbec nejsou jisté a že si snad řekly jsem žena třeba půl roku před návštěvou sexuologa.
a najednou šup přeměna, a ejhle, ono to není to pravé ořechové.

přehnout přes koleno a naplácat.

11 Grey Grey | 6. října 2017 v 1:48 | Reagovat

[5]: to že si to těch 2-20 procent "rozmyslelo" se tam také nikde neuvádí.
A vzhledem k tomu, že se tu daná instituce podle článku braní dalšímu výzkumu se to pravděpodobně nedovíme.

[5]:[6]: rozptyl je tam takový, proto pak strašně záleží jak přesně je formulována otázka a jak vzaly respondenty. Takové malé černé tajemství výzkumů bývá kolik respondentů neodpovídá vůbec. Když se pak dělá statistika přičemž z 160 respondentek odpoví cca 40 t ak to zkreslení může být obrovské. Nemusí platit, že z těch co nechce odpovídat je stejný podíl názorů (to je třeba připad motolského dotazníku k SRS)

Zbytek je spekulativní, nebo čtěte jiný článek než se zobrazuje mně.

Ok tech 20% mohou být osoby z kterých se staly atraktivní ženy s plně funkční vagínou a pak si to rozmysleli, že jsou vlastně normální chlap. Nebo to mohou být holky co ve dvaceti zjistili, že místo intimního života budou čůrat do pytlíku a lidé na ně pořád koukají jak péro z gauče a neví v jakém rodě je oslovit, protože na ně HRT zabírá málo. Evidentně na nich každý vidi, ze jsou trans.

Víte, jaký je ten poměr? Nevíte. Automaticky každou tg ženu která není spokojená s kvalitou operace, (kvalitou HRT) shazujete, že je málo trans.

Argument, že holka co si stěžuje na kvalitu svoji operace to kazí ostatním je už trochu chucpe.

12 Niki Niki | 6. října 2017 v 6:40 | Reagovat

Tak já musím trochu poopravit svůj názor, že se žádná nerozhoduje dva dny.

Dva dny tedy opravdu ne, ale dva týdny...taková je realita u jedné z nás a je to, dle mého názoru, důvěryhodná osůbka, která nemá důvod si vymýšlet...a také ji už dávno není 20 a ví co od života chce.

Jisté indicie o tom, že není vše jak má být, se objevovaly neustále, ale nakonec přišel určitý zlom, kdy došlo k jasnému uvědomění si, kdo vlastně je a kam bude směřovat její život. (To my mnohé známe, že?) :-)

13 Niki Niki | 6. října 2017 v 7:40 | Reagovat

[11]: Ano, je velice málo informací, takže je vlastně bezpředmětné to řešit...jsou jen samé dohady a žádná průkazná fakta.

Ale s tím cos napsal, "Automaticky každou tg ženu která není spokojená s kvalitou operace, (kvalitou HRT) shazujete, že je málo trans." nemohu souhlasit.
Jak jsi na to přišel? Kdo tvrdil, že holky nespokojené s konverzí či HRT jsou málo trans?

Nespokojenost s HRT bývá, protože někdy očekáváme zázraky. A holka která je nespokojená s operací také může říci svůj názor (slušně)a nedomnívám se, že by to nějak kazila ostatním. Ty ostatní jsou rády za každou přínosnou informaci a snad ví o rizicích operace, i o tom, že výsledek nemusí být vždy perfektní.

Když se něco opravdu nepodaří je to velice, velice smutné a může to ovlivnit další život, to ano....ale co s tím? Co můžeme dělat? Žalovat doktory? Žalovat stát? Někoho uškrtit?
Řekla bych, že se skoro všechny bojíme, protože dopředu nevíme jak to dopadne. Nechceme žádné komplikace a modlíme se, aby vše dobře dopadlo. Ale jen my samy se rozhodujeme, zdali do toho půjdeme či ne.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama