Dva roky zázraků

23. října 2017 v 10:22 |  Články o životě a jak to vidím já


Jemináčku, když pohlédnu zpět, tak si říkám že to celkem uteklo. Už jsou to 2 roky co jsem poprvé navštívila sexuologa a odstartovala novou etapu svého života, či, asi lépe řečeno, začal můj nový život. Konečně skončilo dlouhé období váhání, přemýšlení a těžkého rozhodování, zda se do toho pustit či ne a zda začít měnit svůj život, nebo to "nějak vydržet" a dále se trápit, dokud neopustím tento svět. Jak jsem zjistila, tak rozhodování může být u některých holek (i kluků) celkem rychlé (týdny) nebo se může dost protáhnout (roky).

Já, kdybych byla zkušená čarodějnice 1.stupně (hele, žádné chichotání) a dopředu věděla jak se budu cítit, co budu prožívat a jaký bude můj život….tak bych do toho šla již daleko dříve, jenže tenkrát jsem věděla skoro prd a měla jsem jen mlhavé představy o tom co se bude dít a co mě tak může čekat. To co prožívá jedna u jiné platit nemusí, to co potká jednu, tu druhou potkat nemusí…

Když jsem do sexuologické/psychiatrické ordinace v říjnu 2015 vešla poprvé, tak jsem nebyla žádná suverénka, ale ještě jsem bohužel používala mužský rod, působila jsem spíše plaše, byla jsem plná očekávání a zvědavá jak vše bude probíhat. Doktorka byla milá a usměvavá, ptala se mě na různé věci ze života, já odpovídala a po půl hodině jsem odešla s diagnózou F-64.0 a s úsměvem na rtech. No konečně - první krok jsem udělala! Ještě jsme se domluvily, že od příští návštěvy už budu používat ženský rod a že donesu životopis se zaměřením na oblast mé transsexuality, mého vnímání mé odlišnosti a mých zážitků z dětství a jak jsem se s tím vším vyrovnávala. (Tentýž životopis pak po mě chtěla i psycholožka, která má potvrdit diagnózu transsexuality).

Příští návštěva byla začátkem listopadu, to jsem již používala ženský rod a do ordinace vešla o poznání veseleji. Předala jsem doktorce životopis a na oplátku dostala žádanky na nějaká ta vyšetření (genetika, endokrinologie, krevní odběry, pletysmografie, psycholog). Dále to nebudu moc rozepisovat a shrnu to. Do zasedání komise (v červnu) jsem měla 9 návštěv u sexuologa a 6 u psychologa (tam už jsem z toho málem šílela a myslela že se nedočkám konce - u Weisse většinou stačí dvě návštěvy), teď už chodím jen za sestřičkami pro recept na Androcur a na gyndu pro recept na Estrofem.

Za ty dva roky se v mém životě událo neskutečně mnoho změn a jsem si jistá, že to byly (i přes jistá zklamání ze ztráty některých lidí mi blízkých) nejkrásnější dva roky mého života. Popisovat ty dva roky bych vlastně ani moc nemusela, protože o svém životě už jsem v článcích na blogu napsala celkem dost. Pokud bych to hodně zkrátila a zjednodušila, tak ta osůbka před 2 roky a dnes je úplně někdo jiný. Sice má ta holka dnes stejné DNA jako ten kluk kdysi a bohužel i mužský skelet včetně některých nevítaných rozměrů (tam by pomohla jen motorová pila - HRT je bezmocná), ale stejně jsou to dvě rozdílné bytůstky. Testosteron jsem vyhnala z tělíčka svinským krokem a přivítala přátelský estrogen. Dle posledních naměřených hodnot, jsem na tom lépe než kdejaká cis žena (i když to je asi dost relativní).


A jaká je tedy dnešní Niki? A jak ji změnila tranzice?

  • Má se více ráda, je veselejší, šťastnější….má více ráda život a má více vnitřního klidu a pohody. Je také ale více zranitelnější, upovídanější a více podléhá emocím.
  • Nesedí doma v koutku, ale je ráda mezi lidmi, ráda běhá po obchůdcích a nakupuje. (266 miliónků na kontě se ale povážlivě ztenčuje). Ráda si povídá a ráda poznává nové pohodové lidičky.
  • Je taková malá provokatérka, občas se ráda předvádí a stále je v pubertě - ale moc se jí to líbí. Snaží se dohnat co zmeškala i když dobře ví, že život který ztratila, dohnat nemůže. Ale i to málo stojí za to.
  • Je štěstím bez sebe, že si může obléci co chce a nemusí už chodit v mužských hadrech a dbát na nějaké konvence. Miluje sukýnky a šaty, i když si před pár lety nedovedla představit, že by v něčem takovém vyrazila ven mezi lidi. A dnes si to neskutečně užívá.
  • Je dostatečně sebevědomá, dnes už ji máloco rozhodí. Chce se líbit a jistá pozornost okolí jí lichotí.
  • Je moc ráda, že poznala několik moc prima trans holek, z nichž některé se usídlily v jejím srdíčku. A jedna se zadrápkovala hodně.
  • Ví že cesta zpět už neexistuje. Z ráje zpět do pekla (dnes již by to bylo peklo) to nejde dobrovolně a následky by byly katstrofální.
  • A hlavně…je to šťastná trans holka a tou snad zůstane až do smrti. Ráda by prožila znovu svůj život ve správném těle, ale to se jí může vyplnit až v nějakém dalším životě.HRT není všespasitelná a je bohužel pravda, že se jí nevěnuje ze strany lékařské obce dostatečná pozornost, jsme bohužel relativně malá a nezajímavá skupina osob či pacientů s konkrétní diagnózou (a jsou i další důvody), takže my samy si hledáme cestičky jak si pomoci, hledáme správné dávkování, potravinové doplňky, fytoestrogeny v různých podobách, apod., ale přece jen jisté účinky ta základní HRT má a já jsem ráda i za ty pozorovatelné a prokazatelné fyzické a psychické změny, které u mě nastaly.
Stejně ale hlavně závisí na nás, jak ke své tranzici přistupujeme, jak se popereme s případnými potížemi a počátečními nezdary…pokud už jsme si tu cestu vybraly, tak bychom se měly snažit ať to dotáhneme do konce a užíváme si života jenž nám bohužel nebyl dopřán od narození. Nás mnohých to byl dříve jen sen, tak ať se nám zlatíčka splní.

Mějte se hezky, pa
Niki
 


Komentáře

1 Vlaďka Vlaďka | 23. října 2017 v 20:08 | Reagovat

Niki, přeji všechno nejlepší k druhým narozeninám. ;-)

2 Radka Radka | Web | 25. října 2017 v 20:58 | Reagovat

Hezky napsané ;-) Ostatně jako vždy :-)
Díky Niki za pozvednutí nálady ;-)
Zatím pa a drž se... ;-)

3 Niki Niki | 26. října 2017 v 20:41 | Reagovat

[2]: Ahoj Ráďo...děkuji. :-) Jsem ráda, že jsem alespoň tobě zvedla náladu, pa :-)

4 Niki Niki | 26. října 2017 v 20:42 | Reagovat

[1]: Vladi, děkuji....hlavně aby už...víš co....pa :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama