Kdo nosí sukně?

5. října 2017 v 19:28 |  Články o životě a jak to vidím já


► 1 ◄

Včera jsem měla dost vyřizování a běhání, tak jsem byla moc ráda že nepršelo a bylo celkem hezké počasí. No vida, zase možnost vzít si sukni a něco hezkého na sebe. Toho zimního oblečení typu "YETI" či "Aljaška -30ºC" si užiju zanedlouho až nad hlavu.
Takže jsem se rychle namalovala, hodila na sebe pár hadříků a hurá ven. A venku bylo opravdu celkem příjemně, tak jak jsem předpokládala. Co mě ovšem za chvíli zarazilo, bylo to, že já jediná široko daleko jsem byla v sukni. A toho jsem si nevšimla poprvé, už jsem něco na to téma psala. Tak jsem si říkala, že budu počítat, dokud neuvidím někoho kdo sukni má. A byla jsem pořádně překvapena, napočítala jsem poprvé 118 a podruhé 136 dívek a žen, které neměly na sobě sukni. Takže poměr je zhruba 1:125! Na jednu holku v sukni připadá asi 125 holek či žen v kalhotách (jak jinak, ty mladší nemají asi peníze, tak ty džíny mají samou díru).

Vzpomněla jsem si, jak se mě má psycholožka ptala, proč nosím stále džíny…prý jestli ráda chodím ve sportovním…a proč se neoblékám více žensky. Tak nevím, když má sukni jen nepatrné procento (někdy ani to ne) žen, je to ještě vůbec ženské oblečení? No jasně že je, kluci to nenosí (i když by možná chtěli) jen je dnes jiná doba a holky a ženy už si tak moc nepotrpí na eleganci a volí raději pohodlný a nevýrazný outfit.

To my, trans holky, my jsme jiná třída, my sukně či šaty nosíme rády a tipla bych si, že více než polovina z nás je preferuje…to znamená že jsme na tom daleko lépe než cis ženy. A já si myslím, že jsme dokonce lepší i v celkovém pojetí outfitu…my se oblékáme zřejmě lépe než průměrné cis ženy. O důvodech proč to tak je, určitě dobře víme.► 2 ◄

Za poslední dva nebo tři týdny jsem viděla 3 opravdu překrásné holky…ale nejen hezké, ale opravdu téměř bez chybky a před pár dny jsem koukala na film "Špionáž", kde hrál Liam Hemsworth a Amber Heard. Přiznám se, že pohled na takovou krásu a dokonalost mě vždy kapánek vyvede z rovnováhy a neumím se tomu ubránit. Když se dívám na ty krásné tváře, nádherné vlasy a fantastické postavy, tak určitě nepřemýšlím o tom, zda ty holky umějí vařit, šít a nebo jakou mají povahu, ale říkám si, že pokud bych tak mohla vypadat, tak bych se upsala i samotnému Luciferovi. Dala bych mu nejen duši, ale i pozemek v Alpách, Velorex po STK a účtenku z hospody "U kopyta" (velmi vzácná).

Ale na druhou stranu…někdy si prohlížím holky a ženy okolo mne (hlavně v MHD, čekárnách u lékaře, na úřadech, apod.) a bývám i dost zklamaná. I pokud bych pominula postavy, které jsou mnohdy katastrofální i u té mladší populace, tak nacházím dost dalších nedostatků…často celková neupravenost a zanedbanost nebo třeba jen škaredé nehty, mastné vlasy, absence jakéhokoli líčení, hrozně zkombinované oblečení (někdy dost ošoupané či roztrhané), apod.

Už jsem dříve psala něco v tom smyslu, že denně vidím spousty dívek a žen s kterými bych opravdu měnit nechtěla..ani náhodou. Takže si myslím, i když jsme "jen" trans holky, tak se za sebe většinou stydět nemusíme, určitě na tom nejsme, ve srovnání s běžnými cis ženami, tak špatně. Hledáme na sobě nedostatky a chceme být hezké a okouzlující, ale třeba už jsme hezké i trošku okouzlující a ani si to neuvědomujeme. Také záleží na tom jak vystupujeme, jak se chováme, jak se samy cítíme a co z nás vyzařuje.


Všem přeji, ať se cítíte dobře a jste spokojené,

Niki
 


Komentáře

1 Grey Grey | 6. října 2017 v 0:55 | Reagovat

Jako naběhnout si na vidle dobrý ;)

To my, trans holky, my jsme jiná třída, my sukně či šaty nosíme rády a .... O důvodech proč to tak je, určitě dobře víme.

A teď se z toho vykecat bez toho slova pro posedlost ženským oblečením ;)

2 Danuška Danuška | 6. října 2017 v 3:51 | Reagovat

Dnes už nosí sukně jen transky :-)
A to ještě jen ty kované ortodoxní transky :-)

3 Niki Niki | 6. října 2017 v 6:02 | Reagovat

[1]: Já si myslela že se k té větě, či dvěma, objeví nějaká otázka a nemýlila jsem se. :-)

Jestli jsem si naběhla na vidle či ne, na tom nesejde...neuškodí vše trochu osvětlit. Tedy, jak říkáš, jdu se z toho vykecat.

I když jsem napsala, že my trans holky nosíme sukně či šaty rády, tak jsem samozřejmě předpokládala, že jsou mezi námi i ty, které sukně rády nenosí (některé jen z toho důvodu, že si myslí že nemají hezké nohy, ale jinak by si je vzaly rády) a chodí jen v kalhotách či legínách. Ale snad všechny chceme aby nás vnímali jako ženy a když máme sukni a třeba i punčocháče a lodičky, tak zřetelně dáváme najevo, kam patříme. Jasně, že jen samotná sukně to nezachrání, ale už hodně napoví.

Já sama, pokud bych měla na sobě džíny a tenisky, tak se pak musím dost snažit a dobře vybrat zbytek svého outfitu aby nebylo uni, ale jasně ženské, jinak, pokud bych ještě nebyla nalíčená a neměla nalakované nehty, by mě pak mohlo okolí považovat za kluka…bohužel taková je realita. Náušnice v uších už by to nezachránily.

Módní průmysl je kolos, je to svět sám o sobě, a holkám i ženám nabízí tak nepřeberné množství oděvů všeho druhu…až oči přecházejí. A že bychom toho nechtěly využít a stačilo nám nějaké uni oblečení ve stylu “šedá myška“? Prokristapána.

Nemyslím si, že tady jde o nějakou posedlost ženským oblečením, ale když už jsme se v nějaké fázi svého mužského života konečně rozhodly, že už tak dále žít nechceme, tak by, kromě jiných změn, měla přijít i změna v oblékání, obměna šatníku, apod. Když už jsme tu holčičí duši pustily na svobodu, tak se snad chceme oblékat opravdu žensky, líčit se, lakovat si nehty, mluvit v ženském rodě a mít ženské jméno…chceme být upravené a chceme aby nás okolí vnímalo jako ženu. Nebo ne?

Pokud jsem trans holka a  jdu do tranzice s tím, že mi nevadí chodit stejně oblečená jako jsem chodila dříve, nepotřebuju se líčit, nevadí mi sestřih na ježka a ani mužské jméno v občance…pak nechápu smysl přeměny….opravdu se cítím být žena?

4 Niki Niki | 6. října 2017 v 6:10 | Reagovat

[2]: No ještě že existujeme, jinak by se o sukních za chvíli psalo jen v učebnicích. :-)

5 Grey Grey | 6. října 2017 v 10:01 | Reagovat

[4]: oblékat se opravdu ženský? Opět podle vlastního výzkumu se tak 99% + cis žen neobléká. Vysvětlení z [2]: je zas příliš vysoké %  na zastoupení trans v populaci, zas malý vzorek a třeba máme kliku ;)

Napočítala 266 žen v kalhotách. Takže jste si evidentně žádnou z nich s klukem nespletla, jinak by jste ji nemohla počítat. ;)
CisF v unisexu bez líčení je stále okolím i sama sebou vnímána jako žena. S vlasy na ježka si ji občas s dálky splete pak se opravíte.

Proč se měnit. Protože 99% cis žen by mužské jméno a oslovení asi vadilo dost,zato unisex oblečení jim evidentně nevadí a nestaví si na něm svojí identitu. Cis ženy běžně nosí "pánské/unisex". Práce, outdoor, nebo si jdou jen nakoupit bez toho aby trávili dopoledne malováním . Ženské tělo prostě vypadá ženský i v unisex, bez oblečení. Na posedlost sukněmi tu furt máme jinou definici a nevím jestli tohle vykecávaní tomu pomáhá.

Od nošení sukně odvozují genderový identitu jenom trans a sexuologové se vtom buď nechali zblbnout od nich, nebo zamrzly v genderovém rozdělení šatů z devatenáctého století.

Ps: A raději nebudem rozebírat jaké procento trans žen má na tu sukni a další módní výstřelky "nohy", zbytek postavy. [:tired:]

6 Vlaďka Vlaďka | 6. října 2017 v 18:00 | Reagovat

Niki, já potkávám občas cis ženy, u kterých mi přijde, že si neváží toho, že jsou ženami. K čemuž právě směřuje i odpověď na příspěvek č.1. Už se to probíralo dávno, na nějakém blogu: Doháníme, co jsme zmeškaly, využíváme něčeho, jehož opaku jsme se musely celý život podřizovat. Vážíme si toho, že se můžeme konečně jako ženy prezentovat. Cis ženy ne, ty to berou jako samozřejmost. Pochopitelně netvrdím, že to je pro TS povinnost, je to každé věc, ale je pravda, že co jsem během své tranzice potkala hromadu TS, tak drtivá většina z nich (pokud ta možnost byla) měla sukni, šaty.

7 Karolína Karolína | E-mail | 6. října 2017 v 21:37 | Reagovat

Ahh téma sukní. Já osobně sukním fandím, ale moc si je nemůžu dovolit. Jsou pracné na sladění s celkovím outfittem a jen tak ledajaký boty k nim taky nemůžeš mít. To je podle mě dost důvod proč je spousta holek nenosí. Navíc je tu ta věc... Připadám si v sukni dost zranitlně a to spoustu holek taky odradí, když jsou kalhoty jednodušší a bezpečnější.

Já jela včera vlakem a sukni sice mělo docela málo holek. Já taky volila džíny a to jen proto, že se v nich o dost líp cestuje. Neřekla bych, že sukně vymíraj. Jen v dnešní době trochu ustupujou praktičnosti. :-(

8 TS Ženská TS Ženská | 6. října 2017 v 22:35 | Reagovat

[7]:I ty kecko :-D u Turčana jsem poprvé viděla tak krátkou sukni. ;-)  :-D

9 Karolína Karolína | E-mail | 6. října 2017 v 23:09 | Reagovat

[8]: Zajímalo by mě jak jsi mě poznala. Jestli to bylo podle jména nebo obsahu. :-D S tou sukní jsem to trochu přestřelila uznávám. :-) Od té doby raději kalhoty. ;-)

10 TS Ženská. TS Ženská. | 7. října 2017 v 0:28 | Reagovat

[5]: já když jsem v kalhotách nebo i v montérkách a vatáku, nikdo si mě taky s chlapem neplete, takže vůbec netuším co to má dokazovat.
a že se žena obleče ráda žensky, aby jí to slušelo, tak z toho děláš úchylku.
tak to zkus na FTM blogu, že když se oblékají do pánského a ne unisexu tak jsou TV.

jo, budeme se oblékat hnusně a přestaneme o sebe dbát aby jsi byl spokojený.

ty neznáš ženy které bez líčení nevyjdou z domu. tak to máš blbý, ale že něco nevíš značí jen tvou nevědomost. ;-)

takže co, budeme vyčítat holkám že chtějí vypadat dobře.
super.

no nic, zeptej se chlapů / nene, né sebe/ jestli na ženách chtějí vidět sukně nebo kalhoty.
možná všichni muži pálí po TV :D
sukně je totiž znakem TV, to je jasný. :-D

11 TS Ženská. TS Ženská. | 7. října 2017 v 0:39 | Reagovat

[5]: ono Vladi má pravdu, je to část oblečení kterou si TS holky dříve nemohly dovolit, takže ted si to chtějí dopřát.
pro cis holky to nikdy zapovězená část oblečení nebyla.

ale, i já preferovala kalhoty a do sukní mě světe div se, dokopali a dotlačili muži. ;-)
ale jo, že jsou muži trochu úchylní  se ví ;-) však to znáš ;-)

12 Vlaďka Vlaďka | 7. října 2017 v 0:53 | Reagovat

[5]: Ty chytrolíne trolíčku. Od nošení sukně odvozují genderovou identitu jenom trans a sexuologové? Tak proč jsou stále na záchodcích panáčci v kalhotách a panenky v sukních?

A nenech si radit přes rameno, je to ubohé (moc dobře všechny víme, od koho je hláška typu: "S vlasy na ježka si ji občas s dálky splete pak se opravíte". [:tired:]

13 Niki Niki | 7. října 2017 v 10:33 | Reagovat

[5]: Tak si říkám, jestli má cenu reagovat. Vykecávat se o tom opravdu cenu nemá, my to vnímáme jinak než ty...nebo, jak již napsala Vlaďka, osoba která tě ovlivňuje a kouká přes rameno.
Také už Vlaďka popsala jeden z hlavních důvodů, proč se oblékáme jak se oblékáme.

O posedlosti sukněmi tady snad nikdo nemluvil a jestli máš pro mě nějakou definici za to, že je nosím moc ráda, tak to opravdu přežiju. Co si o tom kdo myslí je druhořadé, hlavně abych byla spokojena já a cítila se dobře.

A bohužel jsem se nenarodila jako cis holka, tak to doháním jinými způsoby. :-)

14 Kristýna Kristýna | 9. října 2017 v 14:53 | Reagovat

[5]:
Obecně ženy v unisexu (a v outdooru obzvláště) vypadají dosti příšerně. Není to ovšem otázka genderové identity, ale především nedostatečného vkusu a lenosti dbáti o svoji garderobu.
Koneckonců, unisex je jen marketingový tah výrobců hadrů, aby se nemuseli patlat složitě s rozmanitými typy postav (především  ženských) a mohli šít lacině uniformní pytle.

15 TS Ženská. TS Ženská. | 10. října 2017 v 10:33 | Reagovat

pokud o sebe žena ráda dbá, hledí na to co  nosí, obléká se ráda a ráda dobře vypadá.
má doma patnáct párů lodiček a desatery šaty, kalhoty téměř nenosí / ano jsou takové ještě pořád/ určitě jí Eze nenazve transvestitou.
tam je to OK.

a v čem je rozdíl když se stejně chová trans žena, na nás je jako jiný metr, pro nás je to navíc oblečení které jsme dříve nemohly a konečně můžeme.

můžeš se divit, ale v naší společnosti je pořád sukně brána jako část ženského oděvu, takže je to jako špatně když jí nosíme.
neměl by ses spíše pouštět do žen co opouští ženské oblečení a cpou se do pánského.

ale možná se ti takto oblečené ženy líbí ;-) proti gustu ;-)  8-)

16 Kristýna Kristýna | 10. října 2017 v 15:13 | Reagovat

[15]:
Já to taky nechápu, proč by TG ženy nemohly chodit oblékané jako cis ženy.

A po vzoru Niki jsem si udělala dneska při cestě po Praze taky takový asi hodinový průzkum (autobus, metro, tramvaj, pěšky) a zkoumala, v čem vlastně ženy chodí. Brala jsem jen ty 20-45 let, což je shodné s většinou TG.
Výsledek je "překvapivý" - za celou cestu (a že jsem jich potkala tak 300? - fakt jsem to nepočítala) nebyla ANI JEDNA oblečená ve vyloženém unisexu. KAŽDÁ byla oblečená tak, že kdyby si to na sebe oblékla TG žena, tak podle měřítek Zvláštní/TGCZ/abohuželzdásežeiEze by byla okamžitě označena na FTV a odeslána do trans pekla.
Sukni mělo sice "jen" asi 10%, ale všechno to oblečení bylo výrazně ženské - slimky, legíny, vypasované bundičky, kabáty a kabátky, barevné šátky a šály, kabelky, boty, účesy, brýle, doplňky, atd. Jedna jediná, která byla ve výrazně pytlovitém oblečení, měla tak výrazně ženské brýle a úžasný cop, že to taky nebyl moc unisex. Na ježka nebyla jediná, 30% pod 30 let mělo dnes oblíbený drdol.
Takže teorie na ježka a v "unisexu" je jen teoretický konstrukt nemající žádný praktický smysl. :-P

17 Danuška Danuška | 10. října 2017 v 17:26 | Reagovat

[15]: když máš čas a prachy, pak můžeš o sebe dbát do alelujá jako o ženskou, jako z doby přísných viktoriánských mravů a pořádku, ale pozor, přece jen jsme již ve 21 století, a ženy nehodlají být za dylinky, a pokud si nemám vydělávat svojí vizáží a ksichtem, tak k čemu takové ztrácení času s nastrojováním se, beru to tak, že to mají asi některé tranbs jako hoby, jako koníčka to převlíkání což u bio žen je toto hoby snesitelné, ale u trans je takováto aktivita jako pěst na oko

18 TS Ženská. TS Ženská. | 10. října 2017 v 17:42 | Reagovat

[17]: ne jako o ženskou, tak to cítíš ty, což chápu.
já o sebe dbám protože jsem ženská, což není stejné. ;-)

víš, bude to pro tebe nepochopitelné, ale zdaleka ne každá TS jde do přeměny jako chlap co se chce stát ženou aby měl lehký život a pečovali o něj a živili ho chlapi.

převážná část jde do přeměny, protože jsou ženy s vizáží muže, a chtějí konečně vypadat tak jak se cítí.
a žena se prostě obléká jako žena / no je to divné, ale je to tak/ ;-)

já to u tebe beru tak že, když se neuživíš jako šlapka, ztrácí pro tebe přeměna smysl.
to je tvoje potřeba přeměny, neposuzuj podle toho druhé.
důvody trans holek stejně nepochopíš.

a není to převlékání, ale oblékání, jsi zmatená, což u tebe jako u muže který se rozhodl být žena, i chápu.

je to celé jinak, ale vysvětlit ti to by bylo na dlouho aby jsi to začala chápet, nechce se mi. 8-)

19 Niki Niki | 10. října 2017 v 18:13 | Reagovat

[17]: Ten tvůj komentář je natolik ujetý, že nevím co si mám o tobě myslet...

Něco podobného nemůže napsat TS holka...tohle snad může napsat jen chlap nebo duševně chorá či zaostalá osoba.

TRANS MAJÍ JAKO HOBBY PŘEVLÉKÁNÍ SE ZA ŽENU ČI DO ŽENSKÝCH ŠATŮ?

Kdo ty vlastně jsi? Muž? TV muž? Žena asi ne. O_O

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama