Listopad 2017

Svatba trochu zvláštní

30. listopadu 2017 v 18:11 Články o životě a jak to vidím já


No holky (a možná i kluci), stalo se něco moc hezkého, čemu bych ještě před půl rokem vůbec nevěřila. Kdyby mi tenkrát někdo řekl, že si vezmu za ženu také ženu....po změně pohlaví, tak bych se tomu asi jen smála.
No a brzy se tak stane. Dvě holky se do sebe zamilovaly a budou se brát. Jedna je již úředně žena a druhá je stále úředně muž. Takže žádný problém. Svět je plný překvapení!
Pokud bych již byla po operaci nebo pokud by byla legislativa jiná, nám holkám vstřícnější...pak bych si již Lucku za manželku vzít nemohla.

Tak pa, mějte se všechny hezky, my už si to užíváme


Niki a Lucka


Hormony

26. listopadu 2017 v 20:37 Články o životě a jak to vidím já


Ačkoli jsem dala najevo, že nechci do Vánoc nic psát, tak to asi dvakrát poruším a napíšu tento mrňavý článeček o hormonech a asi do týdne, pokud k tomu dostanu od jedné osůbky svolení, bych napsala ještě o něčem velice, velice překvapivém a nečekaném. I když pro některé možná ne.


Takže o co jde ohledně hormonů.

Před pár dny jsem si nechala udělat (po zhruba 8 měsících po prvních odběrech) kontrolní krevní testy na Prolaktin, Testosteron a Estradiol. U Prolaktinu došlo k nepatrnému zvýšení (z 19,7 na 21ug/l), Testosteron se ještě snížil (0,37 nmol/l) a je na minimálních hodnotách stanovených pro ženy (to bych si mohla lebedit), ale bylo zjištěno razantní zvýšení Estradiolu…více než 10x větší než u 1 tabletky Estrofemu (2mg) při odběru za 4 hodiny po požití…a to přitom u toho minulého odběru jsem na tom nebyla špatně (0,429 nmol/l).

Vzala jsem si asi hodinu před odběry 2 tabletky Estrofemu pod jazyk (sublinguální užití) a tabletky se rozpustili asi 25 minut před odběrem krve. Byla naměřena hodnota 5,443 nmol/l, tedy daleko vyšší než je horní referenční mez pro ženy v ovulaci (1,9 nmol/l) a mnohonásobně vyšší než je stanovena horní referenční mez pro ženy v ostatních dnech.

Z toho vyplývá, že je zde zřetelný naprosto jasný vliv množství užitých hormonů na hladinu Estradiolu a vyplývá z toho též, že Estrofem se přes ústní sliznici dobře a rychle vstřebává a velice rychle se dostává do krevního oběhu.
Zda jsou tak vysoké počáteční hladiny dobré je těžko říci…víceméně by to byly dohady a spekulace…možná by bylo lepší užít jednu tabletu (2mg), za hodinu (či dvě) druhou….možná by to nebylo lepší, to ví snad jen Bůh a třeba ani ten ne.

Asi si určitou omluvu zaslouží Eze (Grey), který počítal s tím, že bych mohla (nebo i některá jiná z nás) mít ve špičce 5ti násobek hladiny kterou má průměrná žena v ovulaci. Nevím co myslel tou "průměrnou ženou", ale pokud myslel průměrné hodnoty Estradiolu v krvi (tedy asi 1 nmol/l), tak mu to celkem vyšlo. U jedné tabletky s 2mg estradiolu to ještě nebylo tak vysoko, ale u dvou tabletek již ano. Jestli a jaký tam byl vliv jiných faktorů se lze jen domýšlet, ale to se nedozvíme a s jistotou to nikdy nemůžeme tvrdit.

A ještě něco k testosteronu. Brala jsem si polovinu tabletky Androcuru (tedy jen 25mg), ale většinou jen čtvrtinu (12,5mg) a přesto mám tak malé hladiny….snad tam působí již věk a úbytek testosteronu přirozenou cestou. Nižší testosteron už nechci ani náhodou, pak se může špatně usazovat tuk a hůře se hubne.
Orientační referenční hodnoty testosteronu: ženy (0,3 - 5,8 nmol/l) ….muži (6 - 27 nmol/l).


Možná že si z toho uděláte nějaký závěr, možná ne. Zdali tak počáteční vysoké hladiny Estradiolu mají nějaký větší vliv na růst prsou si já nemyslím, ale je to jen můj soukromý názor, který jsem si odůvodnila nějakými fakty.

Niki

Vánoce se blíží.

21. listopadu 2017 v 14:30 Články o životě a jak to vidím já


Tak zlatíčka…už jsem se rozhodla.


Potřebuji si odpočinout od trans světa, chci mít více prostoru pro sebe a více času pro osůbky které mám ráda, takže minimálně do Vánoc budete mít ode mě klid.

Úplně zrušit blog v tuto chvíli nechci, protože bych ještě několik článků ráda napsala, ale prozatím nenastala ta pravá chvíle.


Jsem žena, vypadám jako žena, cítím se jako žena a okolí mě tak vnímá. Žiju si svůj sen, cítím se skvěle, jsem šťastná, tak proč bych se měla trápit nad nějakou trans scénou…raději si budu užívat předvánoční doby, zajedu si do Olomouce na vánoční trhy a s osůbkou kterou mám ráda si zajdu do mé oblíbené kavárničky na vídeňskou kávičku…už se moc těším.


A Vánoce? Kdo ví kde budu…ale to si nechám pro sebe.

A když nebudu zlobit, tak snad bude pod stromečkem i nějaký malý dáreček. Stačí úplná drobnost, i ta mě potěší, pokud je od osůbky s kterou jsem ráda.


Tak se tady mějte,
Niki

Poznáte že jsem trans?

21. listopadu 2017 v 11:29 Články o životě a jak to vidím já


Ráda bych se omluvila vám všem s kterými jsem v písemném kontaktu, že mám jisté prodlení v odpovídání na maily. Můj život se trochu změnil, více mě pohltil…nevím často co dřív a někdy, když mám více klidu, tak nemusím mít vždy tu správnou náladu na psaní. Odpovím vždy, jen to občas (dle okolností) nějaký ten den potrvá.


Již jsem dala najevo, že jsem do určité míry zklamána tím, co se poslední dobou na trans scéně děje…a někdy i neděje. Ta situace nejenže pokračuje, ale řekla bych že se ještě o něco málo zhoršila.

  • Já (i přesto že již zveřejňuji méně článků) jsem bohužel jediná kdo na trans blogu vykazuje nějakou větší aktivitu. Jsem z toho smutná, ale do jisté míry to chápu. Některé holky mají svých starostí až nad hlavu a některým, když vidí co se tady děje, se ani nechce moc psát. (Včetně mne).
  • Dalo by se říci, že jsem projevila jistou nespokojenost s tím, že osůbek přispívajících do diskuzí nějakým komentářem je proklatě málo. Ale když už se konečně někdo nový objeví, tak se i může stát že jeho či její příspěvky jsou krapet urážlivé a pak je to spíše kontraproduktivní a z toho radost nemám.
  • Pak jsou tady neúnavní přispívající, jejichž komentáře jsou většinou sprosté a z drtivé části nezveřejnitelné.
  • A když už nějaká osoba zesměšňuje tento blog a opovrhuje jím (případně i autorkou), tak by sem neměla po těch nechutných urážkách zase lézt či dokonce se k něčemu vyjadřovat a měla by se starat o sebe a o svůj život…určitě má svých problémů dost.

A ráda bych to ještě na závěr shrnula.

Je hnus a ubohost…a napíšu to ještě jednou…hnus a ubohost některých osob se povyšovat nad ostatní, je hnus zesměšňovat jiné blogy a je hnus od některých mladších, které si myslí že jsou krásné, dokonalé a nejchytřejší, naznačovat těm starším že jsou trhlé když šly do přeměny, že z nich nikdy "dokonalé ženy" nebudou a že by raději měly zůstat někde zalezlé a smířit se s osudem.
Že skončily pohodové blogy Lucky, Lucy, Erin a jiných, je největší zásluha určitých nepřejících, pokřivených a odporných lidí….a dodnes mi to leží v žaludku, na to nezapomenu.

A také je každému prd po tom, jaký je můj osobní život. Budu li chtít, tak něco zveřejním, jinak je to mé soukromí. A s kým spím v jedné posteli? No, já také nepátrám, zda případná drahá polovička ve vaší posteli je žena, muž, trans, angorský králík či mimozemšťan.
A pro některé - že mě nějaká má žena vyrazila a já, místo abych nespala pod mostem, tak jsem se uchýlila do teploučka k jiné ženě a peru, žehlím a uklízím za jedno teplé jídlo denně a kousek místa na podlaze? Ach jó, takové žvásty…to už není ani k smíchu.

Žádnou ženu nemám, takže mě žádná nemohla vyrazit. Psala jsem, že jsem se rozešla s přítelkyní Věrkou (což očividně někomu udělalo radost), ale už jsem pak nenapsala že jsme si všechno vyjasnily a zůstaly dobré kamarádky, či přítelkyně (přeberte si to jak chcete). A protože se mi v srdíčku uvolnilo místo, mohla se tam usídlit jedna osůbka, kterou mám ráda a s kterou je mi hezky. Více už snad nepotřebujete vědět…stejně si o tom budete myslet své.


Snažila jsem se být stručná, pokud bych to začala rozvádět, tak bych musela být konkrétnější a používala bych dost nevybíravých výrazů.► 1 ◄

Trans holka v lázních

Zuzka byla nedávno v lázních na Slovensku. Pobyt se jí líbil, i když první dva či tři dny to ještě nebylo ono….až po vzájemném seznámení se s ostatními lázeňskými hosty už to bylo skoro bez chybičky a Zuzka si pobyt užívala. Také obavy z toho, jaké to bude, jít poprvé na bazén a procedury jako žena, se brzy rozptýlily a Zuzka byla v nových šatičkových plavkách jako ryba ve vodě.
Taková větší kaňka na celém pobytu se objevila také a byla dost nepříjemná. Zuzka měla sebou ampule s hormony a šla požádat sestřičku na nedaleké obvodní oddělení aby ji píchla injekci. Ta ale, po zjištění že Zuzka je trans osůbka, toto odmítla s vysvětlením, že to odporuje jejímu přesvědčení. A něco podobného se opakovalo další den u jiné sestřičky. No, co k tomu dodat. Chudáci trans holky na Slovensku a chudák Zuzka pár dní bez hormonů.

Zuzka se na zpáteční cestě zastavila na jeden den v Ostravě, večer jsme spolu zašly na příjmovou ambulanci v nemocnici kde bez nějakých řečí dostala injekci a byl klid.
► 2 ◄

Poznali jste, že jsem trans?

Nedávno jsem s jednou ženou mluvila o jisté trans holce, která říkala že byla na jedné akci a ani jeden ze zhruba 60 přítomných prý nepoznal že je transgender. A já na to, jak to může vědět? No a dostalo se mi odpovědi, že prý se přítomných ptala jestli to na ní poznali či ne. A já asi vykulila oči a moc jsem to nechápala. Já se nikdy nikoho neptala:"Prosím vás, poznal(a) jste na mně že jsem trans holka?" Za prvé se mi to zdá ujeté, za druhé se zbytečně vyoutuju a za třetí mi stejně ten, či ta dotyčná nemusí říci pravdu. Pryč s nějakým ptaním, je to zbytečné a hloupé.
Jasně, je nějaký okruh lidí co to o nás ví, pak jsou ti co to tuší nebo i ví, ale nedají to najevo, případně je jim to u zadku, a pak jsou ti ostatní, co to neví a nic netuší. Toto bude u každé z nás v různých poměrech, ale na tom tak moc nezáleží. Záleží hlavně na tom jak se my samotné chováme k ostatním a jak se oni chovají k nám. Jsou li k nám lidé slušní a jsme li pro ně ženy…pak není co řešit.

Užívejme si svůj život a snažme se nezaobírat se tím, jestli to na nás nepoznal Franta z autoservisu či prodavačka v Lidlu. Buďme sebevědomé a v rámci možností milé a usměvavé. Pak by mělo být vše v pořádku a my šťastné a užívající si svůj nový život.


Pa...a nezlobte,
Niki

Co jsme? Muži nebo ženy?

19. listopadu 2017 v 9:25 Názory druhých
Příspěvek od Lucky zveřejňuji samostatně, byla by škoda ho dát mezi komentáře.


Tak co tedy jsme, Muži, Transky nebo prostě Ženy.

Co je vlastně transsexualita - je to stav, kdy se člověk vnímá a cítí jako opačné pohlaví než to s kterým se narodil. Je to rozpor mysli a těla, nesoulad jednoho s druhým.
MTF je myslí žena která se narodila s tělem muže, FTM je pravý opak, tedy muž s tělem ženy.

MTF, jsme ženy, trans, nebo muži?
Co určuje zda jste žena, pokud se tak cítíte tak žena jste.
Kdo určí kdo je méně či více ženou, je žena s hormonální poruchou ještě žena, je žena která nemůže mít děti ženou, je ženou žena co podstupuje laser kvůli odstranění chloupků, je žena ženou bez prsu či bez nohou......

DNA, ano, to určuje s jakým pohlavím se narodíme, tvrdit že MTF není žena protože má mužské DNA, potom by neměla nárok na přeměnu, když má DNA muže, tak je asi muž a né žena. A kdo opravdu ví co mu koluje v těle, kdo si to nechal kompletně zjistit, aby věděl jakým pohlavím tedy opravdu je.
Ne, je to v pocitu a vnímání sebe sama.
Pokud to budeme brát podle nám daného těla od přírody, pak jsme tedy muži a nevím co vlastně řešíme, proč podstupujeme taková rizika a problémy a trápení a různá vyšetření atd., když jsme prostě muži.
Ne, muži určitě nejsme, aspoň převážná část MtF ne. Ta zbylá část, je otázka zda opravdu transsexualitou trpí a není to jiná podobná porucha, vrozená nebo vsugerovaná, nebo jen touha po něčem.

Pokud se někdo cítí jako Trans /tedy né tak zcela žena, spíš něco mezi/ , nebo má potřebu či touhu být žena s mužským orgánem / neplést s dočasnou nutností být, či nutností zůstat v tomto stavu/, potom to nebude člověk trpící Transsexualitou, ale bude to nejspíš jiná porucha.

Ano dokonalé ženy nebudeme nikdy, CIS /biologické/ ženy z nás nikdy nebudou.
Ale i nedokonalá žena je stále ženou, i žena s vrozenou vadou či poruchou je stále ženou, i žena s porouchanou DNA je snad ženou, možná jinou, nedokonalou, ale pořád ženou.

Můžeme to brát podle mysli, nebo podle těla, nic mezi tím není.

Kdy je transžena ženou, nikdy a pořád.
V hlavě jsme pořád ženy, ať přeměnu ještě nepodstupujeme a nebo už ano a nebo máme po ní.
Podle zákona jsme ženy po ukončení léčby, po ukončení léčby i lékaři přejdou z označení trans, na označení žena po změně pohlaví.
Možná nedokonalá žena, možná žena s jinou DNA, ale žena, ne ryborak, ne trans.

Buď se cítíme jako ženy a jsme ženy, nebo se chceme za každou cenu lišit.
Ale přeměnu snad podstupujeme právě proto abychom se už nelišily / aspoň některé z nás ano/, abychom byly ty kterými se cítíme, i když třeba nedokonalé.

A pokud se některá cítí jiná, je to její cítění a vnímání sebe sama, je to její věc, je to její život.
Ale nemusí to vnucovat druhým, je to jak to cítí ona a její vlastní názor.

My jsme Ženy a nic jiného, a nic mezi tím, prostě Ženy.

Transsexualita je označení poruchy.
Není to označení jiného dalšího pohlaví, je to jen vrozená genetická vada.
Transsexuální člověk je žena nebo muž, není to nějaké jiné třetí pohlaví, jen vrozená nedokonalost, jako se člověk může narodit hluchý nebo slepý, nebo se znaky orgánu obojího pohlaví, nebo s jinou vrozenou genetickou vadou.
Transsexuální člověk je jen žena nebo muž, s vrozenou vadou, prostě nedokonalostí, která se léčí a s větším či menším úspěchem se dá léčit a vyléčit, jak to jen konkrétní tělo a naše zdravotnictví dnes dovede.


A jestli se to někomu nelíbí, tak ať si trhne.

Loučení...ano či ne?

5. listopadu 2017 v 10:39 Články o životě a jak to vidím já


► 1 ◄
Stalo se něco, u mne doposud nevídaného…Už nějaký ten den jsem nezavítala ani na svůj blog, ani na blogy ostatních trans holek. Nejen že jsem necítila potřebu a odsunula to na druhou či třetí kolej, ale dokonce jsem měla i určitou averzi k trans scéně obecně.
Už jsem několikrát přemýšlela nad ukončením blogu či ho chtěla dát na nějakou dobu k ledu, ale teď je to jiné….už nemám z blogu a psaní článků tu radost jako dříve a mám sto chutí s tím praštit nadobro. Jak to nakonec dopadne, se asi rozhodne v příštích týdnech nebo do konce roku.

Je několik důvodů proč tomu tak je.
Trávím více a více času s osůbkami které mám ráda, žiju si svůj nový krásný život, mám celkem nabitý program a dost svých plánů a koníčků, na něž se nedostává.
A poslední dobou jsem byla celkem dost zklamaná z toho co se na trans scéně děje…a vlastně bych měla napsat, neděje. Je to bída a utrpení…mrtvo vlevo, mrtvo vpravo. Pár osob bohužel otrávilo ovzduší, stále nějaké neshody, nějaké blogy skončily nadobro, některé nejsou aktivní a dost holek si začalo žít svůj život a na trans svět se asi snaží zapomenout. No proč ne? Pokud jim to vyhovuje a jsou takto spokojené, je to v pořádku.
Takže proč mám vlastně dále psát? Je to k něčemu? Já bych na to mohla pohlížet i tak - jsem žena, tak si založím čistě ženský blog….o módě, o nakupování, o vaření, o ženských starostech a problémech, o lásce….a čert vás vem.

No, nějak to dopadne…jdu si udělat kafe a dám si k němu dietní muffinek. Ty kila co jsem přibrala, musí dolů stůj co stůj….koupila jsem si zase další hadříky (nakupování já miluju) a některé jsou mi dost těsné.

► 2 ◄

Nedávno byla Vlaďka na konzultaci u MUDr. Vřeského v Ostravě a protože jsme si potom chtěly zajít na kafe, tak jsem ji už čekala na LLC klinice v hale v 1. patře, abychom trochu poklábosily už tam a po konzultaci hned vyrazily směr kavárna. Moc jsme si ale nepopovídaly, protože tam bylo celkem narváno a náš rozhovor by nebyl vůbec soukromý.

Asi po půlhodině čekání se dostalo i na Vlaďku a když měla konzultaci za sebou, tak jsme šly do přízemí na recepci, kde se měla Vlaďka objednat na další termín. A hle, koho nevidíme. Terezu alias Tores. Všem nám hned došlo co jsme zač, trans holky se navzájem poznají dost snadno a Tereza je navíc nepřehlédnutelná (to si přeberte jak chcete). Tereza spěchala nahoru, nezastavila se bohužel na kus řeči (nevím proč), jen, jak nás míjela, řekla:"Holky, vypadáte dobře". Tak ji tedy děkujeme za lichotku, v té rychlosti jsme neměly možnost poklonu opětovat.


Když jsem chodila po Opavě a byla i dlouho v nákupním centru Breda, tak nic….a pak v Ostravě na sebe narazíme. Říkala jsem si, že kdybych si u LLC kliniky postavila na pár měsíců stan a hlídkovala tam, tak bych potkala snad všechny trans holky z celé Moravy.


► 3 ◄

Asi před dvěma týdny jsme jely s Luckou zase do Olomouce k doktoru Turčanovi. A stejně jako minule, i teď nebyla nouze o úsměvné situace. Hlavně ta, kdy jsme v čekárně po příchodu narazily na další trans holku, mě celkem dost rozesmála. Sotva nás zahlédla, tak se přikrčila, sklonila hlavu a celou dobu co jsme tam seděly (asi 30minut) na nás nepohlédla a schovávala se za dlouhými vlasy celkem pěkné paruky. Pak přišla do čekárny MUDr. Entnerová a byla trošku zmatená, protože nevěděla, která z nás k ní je objednaná. Když pochopila že ani já ani Lucka k ní nejdeme, tak si vybrala tu správnou a společně odešly z čekárny, aniž by ta neznámá zvedla hlavu.

Ach jo….něco takového mě sice rozesměje, ale zároveň jsem smutná, že vidím jak se některé z nás chovají a jak vnímají sebe i ostatní. Stydí se za to že jsou trans? Jsou trans ale distancují se od trans světa? Bojí se aby je jiná trans holka nenakazila nějakým zákeřným trans virem? Nebo si vybraly osamělou cestu a jsou extrémně introvertní? Spousta otázek a odpovědět není snadné.
No jo, já to posuzuji podle sebe a ne každá je jako já….ale kde je pak ta radost ze života??


Když už se rozhodneme pro tak zásadní životní krok, když už se rozhodneme tak radikálně změnit svůj život, tak snad chceme být šťastnější a spokojenější než jsme doposud byly … a měly bychom mít radost z každého dne, z drobných maličkostí jenž nám život přináší, usmívat se na svět kolem a ne se stranit lidí a ustrašeně se schovávat v koutku, nedejbože být šedá myška a utápět se v depresích (a to třeba i po SRS). Velice smutné a také trochu varující. Možná by některé holky měly více přemýšlet, počítat s tím, že ne vše bude ideální, pohodové a prozářené sluncem…a být opatrnější v rozhodování o svém životě.
Věty typu: "Asi bych udělala lépe kdybych se do toho nepouštěla" nebo "není to co jsem chtěla, představovala jsem si to jinak", opravdu nepotěší nikoho….možná jen trolly a nepřejícná srdce.

Tak zatím pa,

Niki