Poznáte že jsem trans?

21. listopadu 2017 v 11:29 |  Články o životě a jak to vidím já


Ráda bych se omluvila vám všem s kterými jsem v písemném kontaktu, že mám jisté prodlení v odpovídání na maily. Můj život se trochu změnil, více mě pohltil…nevím často co dřív a někdy, když mám více klidu, tak nemusím mít vždy tu správnou náladu na psaní. Odpovím vždy, jen to občas (dle okolností) nějaký ten den potrvá.


Již jsem dala najevo, že jsem do určité míry zklamána tím, co se poslední dobou na trans scéně děje…a někdy i neděje. Ta situace nejenže pokračuje, ale řekla bych že se ještě o něco málo zhoršila.

  • Já (i přesto že již zveřejňuji méně článků) jsem bohužel jediná kdo na trans blogu vykazuje nějakou větší aktivitu. Jsem z toho smutná, ale do jisté míry to chápu. Některé holky mají svých starostí až nad hlavu a některým, když vidí co se tady děje, se ani nechce moc psát. (Včetně mne).
  • Dalo by se říci, že jsem projevila jistou nespokojenost s tím, že osůbek přispívajících do diskuzí nějakým komentářem je proklatě málo. Ale když už se konečně někdo nový objeví, tak se i může stát že jeho či její příspěvky jsou krapet urážlivé a pak je to spíše kontraproduktivní a z toho radost nemám.
  • Pak jsou tady neúnavní přispívající, jejichž komentáře jsou většinou sprosté a z drtivé části nezveřejnitelné.
  • A když už nějaká osoba zesměšňuje tento blog a opovrhuje jím (případně i autorkou), tak by sem neměla po těch nechutných urážkách zase lézt či dokonce se k něčemu vyjadřovat a měla by se starat o sebe a o svůj život…určitě má svých problémů dost.

A ráda bych to ještě na závěr shrnula.

Je hnus a ubohost…a napíšu to ještě jednou…hnus a ubohost některých osob se povyšovat nad ostatní, je hnus zesměšňovat jiné blogy a je hnus od některých mladších, které si myslí že jsou krásné, dokonalé a nejchytřejší, naznačovat těm starším že jsou trhlé když šly do přeměny, že z nich nikdy "dokonalé ženy" nebudou a že by raději měly zůstat někde zalezlé a smířit se s osudem.
Že skončily pohodové blogy Lucky, Lucy, Erin a jiných, je největší zásluha určitých nepřejících, pokřivených a odporných lidí….a dodnes mi to leží v žaludku, na to nezapomenu.

A také je každému prd po tom, jaký je můj osobní život. Budu li chtít, tak něco zveřejním, jinak je to mé soukromí. A s kým spím v jedné posteli? No, já také nepátrám, zda případná drahá polovička ve vaší posteli je žena, muž, trans, angorský králík či mimozemšťan.
A pro některé - že mě nějaká má žena vyrazila a já, místo abych nespala pod mostem, tak jsem se uchýlila do teploučka k jiné ženě a peru, žehlím a uklízím za jedno teplé jídlo denně a kousek místa na podlaze? Ach jó, takové žvásty…to už není ani k smíchu.

Žádnou ženu nemám, takže mě žádná nemohla vyrazit. Psala jsem, že jsem se rozešla s přítelkyní Věrkou (což očividně někomu udělalo radost), ale už jsem pak nenapsala že jsme si všechno vyjasnily a zůstaly dobré kamarádky, či přítelkyně (přeberte si to jak chcete). A protože se mi v srdíčku uvolnilo místo, mohla se tam usídlit jedna osůbka, kterou mám ráda a s kterou je mi hezky. Více už snad nepotřebujete vědět…stejně si o tom budete myslet své.


Snažila jsem se být stručná, pokud bych to začala rozvádět, tak bych musela být konkrétnější a používala bych dost nevybíravých výrazů.► 1 ◄

Trans holka v lázních

Zuzka byla nedávno v lázních na Slovensku. Pobyt se jí líbil, i když první dva či tři dny to ještě nebylo ono….až po vzájemném seznámení se s ostatními lázeňskými hosty už to bylo skoro bez chybičky a Zuzka si pobyt užívala. Také obavy z toho, jaké to bude, jít poprvé na bazén a procedury jako žena, se brzy rozptýlily a Zuzka byla v nových šatičkových plavkách jako ryba ve vodě.
Taková větší kaňka na celém pobytu se objevila také a byla dost nepříjemná. Zuzka měla sebou ampule s hormony a šla požádat sestřičku na nedaleké obvodní oddělení aby ji píchla injekci. Ta ale, po zjištění že Zuzka je trans osůbka, toto odmítla s vysvětlením, že to odporuje jejímu přesvědčení. A něco podobného se opakovalo další den u jiné sestřičky. No, co k tomu dodat. Chudáci trans holky na Slovensku a chudák Zuzka pár dní bez hormonů.

Zuzka se na zpáteční cestě zastavila na jeden den v Ostravě, večer jsme spolu zašly na příjmovou ambulanci v nemocnici kde bez nějakých řečí dostala injekci a byl klid.
► 2 ◄

Poznali jste, že jsem trans?

Nedávno jsem s jednou ženou mluvila o jisté trans holce, která říkala že byla na jedné akci a ani jeden ze zhruba 60 přítomných prý nepoznal že je transgender. A já na to, jak to může vědět? No a dostalo se mi odpovědi, že prý se přítomných ptala jestli to na ní poznali či ne. A já asi vykulila oči a moc jsem to nechápala. Já se nikdy nikoho neptala:"Prosím vás, poznal(a) jste na mně že jsem trans holka?" Za prvé se mi to zdá ujeté, za druhé se zbytečně vyoutuju a za třetí mi stejně ten, či ta dotyčná nemusí říci pravdu. Pryč s nějakým ptaním, je to zbytečné a hloupé.
Jasně, je nějaký okruh lidí co to o nás ví, pak jsou ti co to tuší nebo i ví, ale nedají to najevo, případně je jim to u zadku, a pak jsou ti ostatní, co to neví a nic netuší. Toto bude u každé z nás v různých poměrech, ale na tom tak moc nezáleží. Záleží hlavně na tom jak se my samotné chováme k ostatním a jak se oni chovají k nám. Jsou li k nám lidé slušní a jsme li pro ně ženy…pak není co řešit.

Užívejme si svůj život a snažme se nezaobírat se tím, jestli to na nás nepoznal Franta z autoservisu či prodavačka v Lidlu. Buďme sebevědomé a v rámci možností milé a usměvavé. Pak by mělo být vše v pořádku a my šťastné a užívající si svůj nový život.


Pa...a nezlobte,
Niki
 


Komentáře

1 Vlaďka Vlaďka | 21. listopadu 2017 v 14:10

Já jsem sice mírný člověk, ale kdyby se mi stalo něco podobného, jako Zuzce, tak bych tu sestřičku tak seřvala, že by si to ještě dlouho pamatovala. Ona to MUSÍ udělat, je to její práce. Takovéto jednání si NESMÍ k "zákazníkovi" dovolit. :-!

2 Niki Niki | 21. listopadu 2017 v 14:53

[1]: Ona také Zuzka nezůstala v klidu, ale bohužel v tu chvíli stejně toho nemohla moc dělat. Ale že to jednání byl hnus, je jisté. :-(

3 TS Ženská. TS Ženská. | 21. listopadu 2017 v 15:02

[1]: a to je právě omyl, dnes, dnes nemusí nikdo nic. řekne že s tou pojištovnou nemají smlouvu, není jejich pacientka, platí zdravotní v ČR. prostě dnes tě klidně odpálkují a nic nenaděláš.

ani tu SRS ti nemusí udělat. ;-) a co naděláš, nic. ;-)

4 Erin Erin | 21. listopadu 2017 v 17:30

[1]:
xistuje moznost pouzivat vyhradu svedomia zo zakona. Vyuzivaju to najma pri ziadosti o potrat, predpisovanie antikoncepcie a pod.
Stretla som sa vsak uz aj js tym ze vysetrenie pred SRS konzultovala lekarka s pastorom ci moze urobit kedze sa to podla nej /srs a diag F64.0/ prieci zasadam krestanstva. Mala som stastie ze pastor povedal lekarke ze je to v poriadku a ma ma vysetrit.
wau ...
Podobne reagovala ista lekarka na HRT ... ze ona by mi to nemohla predpisovat.
Takze idealne pre Zuzku:  ... mat so sebou tabletky alebo sa naucit pichat si hrt sama.  :-/

5 Vlaďka Vlaďka | 22. listopadu 2017 v 1:26

[4]: No jinými slovy: Zpátky na stromy. :-(

6 Dana Dana | 22. listopadu 2017 v 5:56

[4]:

[5]: Ti, kterým se příčí trans lidé mají v kebulích na nule, milují minule...

7 TS Ženská. TS Ženská. | 22. listopadu 2017 v 9:48

[4]: to je vážně mazec.

je to děs a nemáte to vůbec lehké, to je jak před padesáti lety.

/ps. doufám že se u vás stále neupaluje/ ;-)

8 Zuzka Zuzka | 22. listopadu 2017 v 16:14

[7]: popravdě jsem čekala kdy začnou tu hranici stavět. 😂

9 TS Ženská. TS Ženská. | 22. listopadu 2017 v 18:37

[8]: doufám že jsi sebou měla opalovací krém s hooodně vysokým faktorem. :-D

jako že lékařka konzultuje s pastorem zda může léčit, to bych čekala v africe a né tady za kopcem.
se divím že to nekonzultují s vymítačem.

v dnešní době, je to vážně ostuda, takové jednání ze strany lékařů.

10 Niki Niki | 22. listopadu 2017 v 18:45

Ta naše ČR sice není úplný ideál....ale na druhou stranu buďme rády že nežijeme v nějaké zemi, kde bychom se asi raději k žádné transsexualitě nepřiznávaly, mlčely jako hrob a trápily se do konce života. :-(

11 TS Ženská. TS Ženská. | 22. listopadu 2017 v 19:12

[10]: tak nebylo to zase tak dávno, že. ;-)

12 Zuzka Zuzka | 22. listopadu 2017 v 21:19

[9]: neměla, ale přemýšlela jsem o oleji na smažení :-D

13 TS Ženská. TS Ženská. | 22. listopadu 2017 v 21:31

[12]: važ si trošku sebe, nešetři a kup máslo :D  :D  :D  :D  :D

česnek doporučuji vložit rovnou do pusinky. :-D  :-D
pepř kam chceš ;-)  :D

14 Zuzka Zuzka | 23. listopadu 2017 v 11:50

[13]: dobrá, tak nepůjdu pod cenu a přidám ještě nějaké bylinky. Naporcovaná už jsem. 😂😂😂😂😂😂

15 Dana Dana | 23. listopadu 2017 v 12:36

[9]: ve všech těch postkomunistických zemích včetně Česka se jaksi zastavil čas,
a vývoj dál nejde, a nebo se posouvá style > 2 kroky vpřed, 2 kroky vzad...
velká řada lidí tu žije stále minulostí, jsou neustále pročichnutí bývalým bolševickým režimem zkrz nazkrz,
minimálně třetina až polovina obyvatelstva ve státě je tou minulostí neustále nakažená a dští zášt proti všemu co dříve nepoznali, a co tu dříve nebylo

jako kdybychom zde žili paralelně v několika časoprostorových rovinách, tak mě to tady připadá ta společnost lidí

16 Dana Dana | 23. listopadu 2017 v 17:26

na některé praktiky ale nemají ani katolíky vycepované slovenské sestřičky: https://www.respekt.cz/denni-menu/v-indonesii-kontroluji-panenstvi-budoucich-policistek-a-vojacek
a tím se můžeme uklidňovat jak je zde fajn,

nad tím vážně zůstává rozum stát, co je toto za svinstvo

17 TS Ženská. TS Ženská. | 23. listopadu 2017 v 20:15

[15]: plácáš hlouposti, budete ještě za 50 let svádět všechno na komunisty.

co v USA, kde je spousta lidí věřících, tam to mají TS lidé často horší než v ČR.

na co to svedeš tam.

a jsou jiné země např Rakousko, kde je to veřejně na oko ok, a strááášná tolerance a na úřadě ti řeknou, jste transka a ještě si budete vymýšlet.

18 TS Ženská. TS Ženská. | 23. listopadu 2017 v 21:50

že se některé země snaží novelami  prezentovat jak jsou pokrokové a vstřícné  k menšinám. to ještě nic nevypovídá o toleranci k TS lidem běžnou veřejností.

19 Dana Dana | 23. listopadu 2017 v 22:07

[18]:

zkrátka to zjednodušme, k trans lidem má stále hodně lidí odpor, nesnášejí trans lidi z různých důvodů,
a ke všemu to nelze nějak zjistit, kolik jich je těch nesnášenlivých a přetvařujících se, neboť mnoho lidí není upřímných

20 TS Ženská. TS Ženská. | 24. listopadu 2017 v 10:12

[19]: to že tě někdo nesnáší a má k tobě odpor, to celkem snadno poznáš, nepochopení toho proč to děláme, už tolik ne.

nevím, já mám ze začátku zkušenosti že pokud to někdo nepobíral a nechápal, tak po delší době s tím nakonec přestal mít problém. oni se s tím lidi prostě musí vnitřně smířit a zjistit že jsi to vlastně pořád ty a dokonce víc než předtím.

a ted pokud se musím někde na úřadech outovat /což je občas dost vtipné, protože jim to neulehčuju a nechám je v tom třeba půl hodiny dusit, než na to díky dokumentům přijdou sami, někdy taky ne, odkejvou a řeknou že to stejně nechápou/ tak jsou lidé stejně v pohodě a vstřícní, občas i víc než předtím. neměla jsem nikde sebemenší problém.

jinak běžně s lidmi problém není žádný, protože to neví.

ale jo, jsou asi tři lidé co to nepobraly, což není taková hrůza.

prostě mám pocit že většina těch nechápavců a nesnášenlivců, jsou lidé co osobně žádnou TS osobu neznají.

ale každá můžeme mít jiné zkušenosti, to nepopírám.

opravdu vem to z pohledu těch lidí.
pokud se TS dříve tahala s holkama, ještě třeba byla ženatá, a je otcem.

jak lidé můžou pochopit že je žena a vždy žena byla. a ještě ke všemu je třeba najednou na chlapy.
ber to z pohledu těch lidí, co o tom nic neví. většina to prostě nepobere a nepochopí.

21 TS Ženská. TS Ženská. | 24. listopadu 2017 v 12:26

[19]: možná nás komunismus trochu zbrzdil.
ale ty informace začínají být více medializované až poslední dobou. před dvaceti lety asi téměř nikdo nevěděl že TV a TS je něco jiného a všechno byli transvestiti.

lidi si na to postupně musí zvyknout, že to tu je. jako už si celkem zvykli na homosexualitu.

a je i na nás jak to lidi aspon kolem nás začnou či nezačnou brát a chápat.

22 Vlaďka Vlaďka | 24. listopadu 2017 v 15:33

[21]: No nevím, až bude zase nějaký článek na Novinkách o tom, jak někde utlačují, vyhánějí, či dokonce zabíjejí homosexuály, tak mrkni do diskuze, kolik lidí tam s tím vždycky souhlasí (tak 80%). Lidi si pořád ještě nezvykli na homosexualitu (i když to o něco lepší je), takže s TS mají ještě větší problém. Jenže oni si to částečně dělají i sami, že se lidem vyloženě vnucují viz Pride apod. a ta extrémní korektnost tomu taky moc nepomáhá viz článek o naprosto hloupém zrušení "Dámy a pánové" v metru. Lidem to pak leze krkem a mají z toho falešný pocit, že máme lepší práva než oni.

A pak je to samozřejmě o lidech samotných, pořád je velké procento neuvěřitelně hloupých lidí, třeba předevčírem se mi jeden (doplňte libovolné sprosté slovo) snažil v diskuzi namluvit, že Transka neznamená žena v mužském těle. A ta hloupost, bohužel nevymizí, ta je nesmrtelná.

A radši ani nebudu komentovat bývalého kamaráda, co mu i po tom, co mě znal 17 let, lezlo z pusy za zvratky. Je to prostě o tom, na jaké lidi narazíš. :-(

23 TS Ženská. TS Ženská. | 24. listopadu 2017 v 16:53

[22]: v těch diskuzích mají potřebu psát právě ti nenávistní.  to neber jako průměrný hlas lidu.

transka, transka není jen transsexuální, i transvestita je transka. TRANS....

24 TS Ženská. TS Ženská. | 24. listopadu 2017 v 17:15

[22]: tak máme asi každá jiné zkušenosti, s tím nic nenadělám. ;-)

25 TS Ženská. TS Ženská. | 24. listopadu 2017 v 22:05

[22]: na Pride jsem nikdy nebyla a nepůjdu. prý je to v reálu jiné než v médiích, což je sice možné, ale ono jde spíš o to zamezit tomu, aby v těch médiích měli možnost to takto vůbec prezentovat. zamezit přístup těm exotům, protože právě ty si každý pamatuje protože jdou vidět, a potom se to spojuje i s těmi normálními co tzv ničím nevybočují.

trans, a většina si pod tím představí ´´mužatku´´ v latexu a podvazcích zmalovanou jako klaun.
nebo sexuální pracovnici.

za to nemůže veřejnost, ale těch pár exotů , nebo prostě těch pár trans lidí, co se takto veřejně prezentují.

těch tzv normálních si nikdo nevšimne.

26 Vlaďka Vlaďka | 25. listopadu 2017 v 2:32

[25]: Problém je, že i těch pár stačí, aby nás ukázali ve zlém světle. Četla jsem článek, že v Británii v nějaké škole tuším propustili jednoho učitele, který po nějaké práci v hodině řekl: "Dobrá práce děvčata", no a mezi nimi byl transgender FtM, kterého se to dotklo, tak žaloval mamince a maminka si šla stěžovat do ředitelny. Pokud to tedy není hoax, tak bych vážně dala tomu fajnovkovi bombu, že by se mu hlava desetkrát otočila. Chudáček má hned bebíčko. Co máme, do háje, říkat my, které poslouchaly mužský rod 40 a více let. Kvůli takovým jsou pak lidi strašně podráždění a přispívá to k nenávisti. Ona ta korektnost je na absolutně špatných místech, tam kde by měla být, tak není a naopak. :-|

27 Erin Erin | 25. listopadu 2017 v 7:55

[26]:
hoax to nie je.
Pokial si pozries dalsie clanky o tom ucitelovi a diskusiu v TV v rannom vysielani tak toho FtM chalana bezne misgenderoval /pouzival vedome zensky rod/ aj ked vedel ze je FtM chlapec.
Opravivali ho aj moderatori a vzdy si isiel po svojej linii.
Nezda sa mi to ok, najma v suvislosti aj s tym ze ucitel riesil svoj osobny nazor ovplyvneny krestanstvom a vytrvalo dalej oslovoval schvalne chlapca zenskym rodom.
Myslim ze ani ziadnej z nas sa nepaci ked Ta misgenderuje niekto napr. v banke, urade praci a oslovuje Ta ako muza. Neakceptacia ineho v plnom rozsahu.
Pre dieta to malo o dost silnejsi efekt a pravom sa stazovalo na ucittela rodicom.

28 Erin Erin | 25. listopadu 2017 v 8:18

[22]:
K tomu oslovovaniu v oboch rodoch:
V SK a myslim ze aj v cestine je spravne oslovenie vazene cestujuce /ž.rod/ vazeni cestujuci /m.rod/
Pouzivanie iba oslovenia vazeni cestujuci nie je spravnom nahradou Damy a Pani.
Casto sa ta korektnost zvrhne na este vacsi paskvil ako bol povodny.  :-? Nemali to menit vobec.
Koniec jazykoveho okienka :-D

29 TS Ženská. TS Ženská. | 25. listopadu 2017 v 9:17

[28]: asi to špatně nebude.
pokud jsou tam obě pohlaví, už to jsou ti cestující.
např ti cestující lidé, ti pasažéři, ti pacienti atd.

jen pokud se to týká pouze ženského pohlaví tak, ty pacientky, ty cestující.

30 Niki Niki | 25. listopadu 2017 v 9:19

Na Novinkách bych ty kecy a procenta nebrala tak vážně, vzorek lidí kteří tam píší není zrovna ten nejlepší, je tam hodně buranů, ale každopádně je jisté, že gayové či trans osoby zůstávají trnem v oku ještě mnoha lidem. A že je pár procent lidí kteří by nás nejraději upálili zaživa, o tom vůbec nepochybuju. :-(

No, a jak již psala Lucka, pro mnoho lidí není snadné pochopit náš úděl a to jak se cítíme...ale naprostá většina lidí je celkem v pohodě a chová se dobře, takže z mé strany celkem spokojenost.

31 TS Ženská. TS Ženská. | 25. listopadu 2017 v 10:10

[28]: jinak, pokud to zahrnuje obě pohlaví.

muži a ženy byli ve vlaku.
muži byli ve vlaku.
ženy byly ve vlaku.

my jsme byli / my muži, nebo muži a ženy./
my jsme byly / my ženy./

takže, ti cestující / muži a ženy./

32 Vlaďka Vlaďka | 25. listopadu 2017 v 12:09

[30]: Niki, někteří to ani pochopit nechtějí.

33 Niki Niki | 26. listopadu 2017 v 15:58

[32]: Ano, to také mohu podepsat. Mnoho lidí ani nemá snahu něco pochopit, nedá si nic vysvětlit...oni se prostě rozhodli že my jsme nějací ujetí a basta fidli. Sama  ve svém okolí o několika takových vím a byla jsem jima dost zklamaná. :-(

34 Vlaďka Vlaďka | 26. listopadu 2017 v 17:00

[33]: No mě pořád dvě osoby obviňují, že já jsem něco pokazila. Že vina je na mojí straně. Marně vysvětluju, že já jsem neudělala nic špatně morálně ani právně. Prostě oni jsou ti poškození a já jsem viník, to je na facku. Jediný, komu jsem skutečně ublížila, jsem já sama, že jsem do toho nešla dřív, zbytek je prostě nepřízeň osudu, se kterou se oni nechtějí smířit, což by nebylo tak úplně nepochopitelné, pokud by neexistovala hromada ostatních, kteří se s tím smířili. :-(

35 TS Ženská. TS Ženská. | 26. listopadu 2017 v 19:46

[33]: jj jednoho takového znám a u něj to je marný boj, ten to nepochopí a nevezme nikdy. ale ten člověk mě může být ukradený. vlastně mi byl ukradený i dřív.

[34]:  oni to asi berou jako tvojí volbu a tvé rozhodnutí, a tedy jen tvoje vina.

to někomu fakt nevysvětlíš, protože na to má svůj nejsprávnější názor.
je neoblbneš, je to úchylný a hotovo.

ale oni se u každé jinakosti najdou ti nechápavci a nesnášenlivci.

36 Niki Niki | 26. listopadu 2017 v 20:51

Ano, někteří jsou neskutečně zatvrzelí, nic s nimi nepohne a nechtějí žádné vysvětlení...nic.
Prostě oni jsou přesvědčeni o naší ujetosti či úchylnosti či zrůdnosti a tečka. Nenaděláme nic. :-?

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama