Sbohem mrazu, sněhu a vánicím.

22. ledna 2018 v 21:01 |  Články o životě a jak to vidím já


Tento krátký článeček bude v lednu poslední, další pak bude nejdříve až po 10. únoru.

A dobrá zpráva je, že nakonec neletím sama, ale letíme společně s Luckou. Když se dozvěděla, že mě na letišti v Thajsku bude čekat krásná průvodkyně, tak mě již samotnou nechtěla pustit. Ale já jsem ráda že to tak nakonec dopadlo, samotná bych se tam mohla někde ztratit, ale my dvě už si poradíme. A navíc bude mít Lucka možnost poprvé vyzkoušet ty krásné dvoudílné plavky, které jí moc sluší. Já bych si takové plavky (i vzhledem k něčemu dole přebývajícímu) nemohla dovolit. Jsou sice mezi námi i takové, kterým se to líbí, ale já k nim naštěstí nepatřím.

Ve středu si jde Lucka vyzvednout pas a v pátek večer po 21 hodině odlétáme z Vídně na Phuket. Bude to organizačně trochu náročnější, ale snad to všechno nějak stihneme a zvládneme. Původně jsem měla letět sama, a to z Prahy, ale udělaly se nějaké změny, abychom mohly letět obě.
Let trvá kolem 14 hodin, což je docela mazec, ale přes noc se snad trochu prospíme. A zapomněla jsem se zeptat, jestli dostaneme na palubě teplé jídlo…ale doufám, že při tak dlouhém letu asi ano, jinak by musela Lucka smažit na cestu 3kg kuřecích řízků, aby nám nekručelo v bříšku.


Já si pamatuju, jak jsem kdysi s rodiči jezdila na dovču do Jugoslávie, Rumunska nebo Bulharska…to se braly zásoby jídla na cestu (chleba, luncheon meat, lovecký salám, smažené řízky, játrové paštiky, apod.). Někde na cestě se zastavilo na nějakém odpočívadle, vytáhl se skládací stůl a skládací židličky, vařič na propan-butan, uvařil se čaj nebo kafe…ujedlo se něco ze zásob, pak vyčůrat a frčelo se dál. No jo, tenkrát to bylo jiné než je to teď. Ale je zase pravda, že tam ještě nebylo tak narváno jako dnes a celkový dojem z přírody, pláží i moře byl mnohem lepší…to všechno ještě nebylo tak poznamenané cestovním ruchem.

Kousek od hlavních pláží bylo ještě dost mušlí, mořských ježků, hvězdic…a dokonce i nějaký ten mořský koník se občas objevil v nějaké mělčině. To už se dnes vidí jen velice sporadicky, kolem větších letovisek prakticky vůbec. Doba se mění, my se měníme, svět se mění.

Tak zatím si to tady užívejte, jsem utahaná a mažu na kutě

Niki
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama