Výlet do Thajska

21. ledna 2018 v 15:58 |  Články o životě a jak to vidím já


► 1 ◄

Tak…za pár dní mě čeká cesta do Thajska. V Bangkoku ani na Phuketu jsem ještě nikdy nebyla, tak jsem zvědavá jaké to tam bude a také se těším na trochu sluníčka a nějaké to koupání. 8 dní budu v jednom pěkném resortu na ostrově, pak se přemístím na 2 dny do Bangkoku. Už jsem hezkých pár let nikam neletěla, možná se budu trošičku při startu bát…ale opravdu jen trošičku. Hlavně si nesmím doma před odletem pustit žádný film, kdy se z nějakých důvodů letadlo zřítí k zemi nebo má díru v trupu a sem tam nějaký cestující, který se pořádně nedržel, vyletí ven (takové filmy doma bohužel mám). To bych do Bangkoku musela pěšky.

Tak snad už mám vše důležité zabaleno…ještě jednou projdu celý seznam, protože já jsem holka roztržitá a mohla bych na něco zapomenout. Kdysi jsem občas od někoho zaslechla, že si jednou zapomenu doma i hlavu. No, bez hlavy by se mi cestovalo dost obtížně, nevím jak by se tvářili kolemjdoucí a také u letištních kontrol bych mohla mít jisté potíže. Sice se všude píše o tom, že nesmíte mít v příručním zavazadle zbraně, nože, výbušniny, žiletky, pletací jehlice, toxické látky, nůžky, pepřový spray…ale že nesmíte být bez hlavy se nikde nepíše. Hm. Ale nebudu provokovat a raději na svou hlavu nezapomenu.
Některým asi došlo, že nejedu jen za zábavou a opalováním, ale chci si přímo na místě ujasnit některé věci a....asi tušíte. Říkala jsem si, že bych měla trochu oprášit angličtinu…ale myslím si že to je zbytečné, pokud hovořím plynně 26 jazyky, včetně thajštiny…že?

Až budu zlatíčka někde ležet na pláži a vyhřívat se na sluníčku, tak na vás budu myslet. Vy všechny mi na oplátku budete držet pěstičky, ať pak ty dva dny v Bangkoku přežiju bez úhony…to víte různá lákadla a jiná nebezpečí číhají na každém kroku. Lucka říkala ať si vezmu dostatečnou zásobu Androcuru a omezené množství peněz na útratu…ty dvě věci jsou prý důležité pro klidný návrat. Asi chce ať se jí vrátím celá a nepoškozená.

► 2 ◄

V sobotu vykouklo na obzoru sluníčko a já si říkala, že bych toho mohla využít a mohla bych se projít po městě, potom prošmejdit obchůdky v obchodním centru, zajít si na oběd a následně do kavárničky na mé oblíbené vídeňské kafíčko.
Bezva nápad, ne? Pokud mne paměť neklame, tak letos jsem si ještě nic pěkného nekoupila (nové Ferrari nepočítám), tak to musím dohnat…měly by tam být slevky, tak co kdybych na něco hezkého narazila. (A taky že jo, jak jinak).

Asi jsem to už někdy psala…a to, že já nakupuju moc ráda a prolézat obchůdky mě baví (a vím že nejsem sama). Doby, kdy jsem jakožto holka neměla co na sebe, jsou dávno pryč, teď se potýkám s opačným problémem…kam to všechno dát…spíše bych řekla nacpat (a zase vím, že nejsem sama). Ale přesto, i když mám už dostatečné množství všeho oblečení, tak není lehké odolat, pokud se mi něco líbí a navíc je to za přijatelnou cenu.


Takže, teď jsem si koupila čtvery legíny (ano, opravdu čtvery), úpletový rolák, duopack kalhotek, punčocháče a nakonec bílý jarní kožíšek (polyester - žádné zvířátko nebylo obětováno)…moc pěkný, bratru za 300kč, no kdo by odolal.
Je zajímavé, že když takhle nakupuju, nikdy mě nenapadne ta varovná myšlenka: "Kam já to vlastně dám?"
A ještě něco.
Boty, boty a ještě jednou, boty - to je dost bída…skoro bych řekla katastrofa. Já bych ty ženské uškrtila…mají na výběr ze stovek a stovek botů a někdy mám pocit, že si toho neváží. Je mi z toho někdy až k pláči, že já jsem odkázána na obchody s nadměrnou obuví, kde je příšerně malý výběr ( a to dost drahé obuvi)…a když už se mi náhodou něco líbí, tak to není v mém čísle nebo mi boty nesedí na noze.
Tak tady se přiznám, že tahle situace mě hrozitánsky sere, ale nemohu s tím nic dělat a jen trpím. Co já bych dala za nožku vel č.40…..


► 3 ◄

Dnes jsem si říkala, že bych mohla být doma a trošičku si zalenošit, válet se v postýlce a kouknout na pár filmů. Už jsem pár dní nebulila a mám nějaký absťák, tak jsem si pustila dva romantické a hóódně zamilované filmy. Ten první film už jsem viděla mnohokrát, ale to mi vůbec nevadí…některé filmy se mi neomrzí a mám je ráda. No a o tom, že jsem si zase pobrečela, snad ani nemusím mluvit. Jsem nejubrečenější holka na Moravě, tak se to tak nějak předpokládá.

Druhý z filmů jsem viděla poprvé, sice nebyl tak moc zamilovaný, ale byla tam spousta skvělého humoru a moc se mi ten film líbil (Láska po anglicku). V hlavních rolích Pierce Brosnan, Salma Hayek a Jessica Alba. (Kolikrát už jsem si, při pohledu na Salmu či Jessicu říkala, že nevím co bych dělala a jaká bych asi byla…kdybych takhle vypadala).
Film nebudu rozpitvávat ani popisovat děj, bude lepší pokud se něj kouknete když bude venku psí počasí…ale ráda bych z toho filmu něco vypíchla. A to KARPE DIEM…slova ve filmu mnohokrát zmiňovaná v určitých souvislostech.


Takže, jak říkal Pierce Brosnan:
Život je tak krátký - Karpe Diem. Tedy...užívej si života, žij a bav se!

A ještě bych, pro zamyšlení, připomněla slova z jiného filmu.
Někdy máš přímo vedle sebe to, co celý život hledáš - a ani to nevíš.


Mějte se skvěle a užívejte si života.

Niki
 


Komentáře

1 Martin Martin | E-mail | 21. ledna 2018 v 18:21 | Reagovat

Ahojky Niki,
pokud bys chtěla doprovod, tak pojedu klidně s tebou. :-)
Pokud ne, tak příjemnou cestu a dobré pořízení, pa.

2 Vlaďka Vlaďka | 21. ledna 2018 v 20:42 | Reagovat

Niki, neprovokuj. Já bych se strašně chtěla někdy podívat do nějaké asijské země, asijskou kulturu mám moc ráda. To my se tady budeme brodit v těch břečkách a rozčilovat se, jak v době, kdy už dlouho létáme do vesmíru, naše autobusy stále dokáže ochromit pár centimetrů sněhu. :-(

3 Niki Niki | 21. ledna 2018 v 20:45 | Reagovat

[1]: Milý Martine, děkuji za nabídku, ale musím odmítnout...snad příště.

4 Niki Niki | 21. ledna 2018 v 20:50 | Reagovat

[2]: Vladi, to je právě to skvělé...tady sníh a stojí doprava a o 8000km dál je teplý oceán, krásná příroda a božská pohoda. Svět je plný kontrastů.

Možná poletí i Lucka, zítra se dozvíme jestli bude včas vyřízený její nový pas. :-)

A moc a moc ti ze srdce přeji, ať se co nejdříve podíváš tam kam bys chtěla. :-)

5 Vlaďka Vlaďka | 21. ledna 2018 v 20:54 | Reagovat

[4]: Užij si to. ;-)
Já tady budu tvrdnout v tom škaredém počasí. Ale zase mě příští víkend čeká ples, tak aspoň něco.

6 Niki Niki | 21. ledna 2018 v 21:01 | Reagovat

[5]: Ty máš plesy ráda, tak snad se vydaří i tento a zase budeš mít hlavu plnou pozitivních emocí a pěkných myšlenek. :-)

7 TS Ženská. TS Ženská. | 22. ledna 2018 v 13:56 | Reagovat

co se týče ochoty mužů, je to moc fajn / a to nemyslím nijak vyčůraně/

už podruhé mě oprava auta ve druhém servisu stála symbolickou stokorunu, oni jakože dobrý, ale tak....

táhnu se s opraveným kolem ze servisu, zastavil nějaký muž, nejen že mi kolo odnesl cca 100 metrů, dokonce i nasadil na auto.
to prostě potěší. :-)

8 Niki Niki | 22. ledna 2018 v 21:16 | Reagovat

[7]: Hele drahá, ještě jednou v lednu vyrazíš z domu v minisukýnce a dostaneš na zadek. :-?  
To se pak nemůžeš divit, že se muži kolem mohou přetrhnout, jen aby ti pomohli. :-) :-D ;-) :-)

9 TS Ženská. TS Ženská. | 22. ledna 2018 v 21:44 | Reagovat

[8]: ale drahá, já přece vůbec neměla sukýnku. ;-)

10 TS Ženská. TS Ženská. | 22. ledna 2018 v 22:18 | Reagovat

[8]: a náhodou, zaujal ho ten můj kabátek.
prý, Kam se s tím sama vláčíte v tom červeném kabátku.
a to se i v autě přezul z lakýrek do tenisek. ;-)
mohla bych se divit proč to neodvezl autem, ale nedivím ;-) celou cestu šel za mnou :-D

ale potěšilo, to kolo se fakt pronese.

11 Niki Niki | 23. ledna 2018 v 6:21 | Reagovat

[10]: Sama vím dobře, že když se k nám muži (i ženy) takhle chovají (dají se do řeči, pomohou, jsou galantní, pozvou nás na kafe) je to hřejivý pocit. :-)

Máme z toho radost určitě všechny a o něco malinko to může zvýšit naše sebevědomí, co ž je jen dobře. :-)

I Vlaďka v článku psala jak jisté situace dovedou zahřát u srdíčka. :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama