Když už to začíná být k smíchu

11. října 2018 v 21:47 | Niki |  Transgender - transsexualita na talířiZačala bych trošku od lesa.

Je čtvrtek 7:00 ráno a já už jsem po snídani...samozřejmě s dobrým kafíčkem. Chtěla jsem napsat článek už o pár dní dříve, ale bylo teď poslední dobou krásné podzimní počasí, modré nebe bez mráčku....a tak jsem spřádala plány na nejbližší dny a u toho jsem se věnovala všelijakým dalším aktivitám (mytí nádobí, utírání prachu, přepočítávání peněz v prasátku...).
Třeba v pátek jsme s Luckou vyrazily na výlet. Navštívily jsme Karlovu Studánku, prošly nějaké obchůdky, daly si kafe a zákuseček, no a pak jsme seděly u fontánky, vyhřívaly se na sluníčku a kochaly se okolní přírodou (o tom píšeme na jiném blogu).
V sobotu jsme byly nakupovat, pak delší procházka s pejskem a nějaká práce i zábava doma.
V neděli nějaké to lenošení a další příjemné aktivity v postýlce i mimo ní. Po obědě procházka v parku a útěk před rozzlobeným hafanem....pak do vinotéky pro Merlot a následně rozebírání žhavých novinek u konzumace tohoto dobrého vínečka + děkování Bohu za záchranu života před tou krvelačnou šelmou (rottweiler možná není šelma, ale na tom tak moc nezáleží).
A další dny probíhaly v podobném duchu...vaření, uklízení, výlety, procházky, kavárničky, obchůdky....prostě co nejvíce si užívat sluníčka a těšit se ze života.
Asi už dobře víte jak já mám ráda život, že se chci radovat z každého dne a být šťastná. Jsou i chvíle (naštěstí jich není moc), kdy se to tak úplně nedaří a dobrá nálada a pohoda dostane nějakou trhlinku, ale v drtivé převaze jsou chvile nebo spíše celé dny, kdy jsem nejen v pohodě, spokojená a šťastná, ale přímo si vrním blahem jako kočička Micka, uvědomuju si jaké zázraky se v mém životě staly a jak je na světě krásně. Je to něco, co se obtížně popisuje a přála bych všem pohodovým osůbkám, aby také zažívaly něco podobného.A teď už bych se mohla dostat k hlavnímu tématu.

My si s Luckou hodně povídáme....hlavně o tom co nás zaujalo, co se přihodilo, a tak vůbec o všem možném. To my rády. Někdy jsme také potichu a děláme si každá své, ale většinou tu pusinu nezavřeme a pořád něco probíráme a probíráme.
No a tak jsme před pár dny narazily i na téma transgender osůbek a dění kolem.

Například...já se dočetla, že jedna holka si měří téměř dvacet všelijakých tělesných proporcí a různých částí těla a pak si srovnává své míry s různými biologickými (cis) holkami a je nadšená, že má některá víceméně totožné míry jako ona sama. Když něčemu podobnému někdo věnuje mnoho hodin i mnoho dní a týdnů, hledá po všech čertech a po všech zákoutích vhodné typy žen....jen aby pak měl dobrý pocit a mohl si říkat:"Tak teď už jsem opravdu žena."...hm, tak tomu moc nerozumím. Přece každá transgender holka by našla určitě stovky dalších žen, které budou mít podobné míry, váhu a kdoví co ještě.
Z toho se má něco usuzovat? Ach jóó. Já si nikdy nepotřebovala nic měřit a nemusela si tím něco dokazovat. Máme srdce, máme mozek (tedy doufám že většinou funkční)...takže bychom měli vědět co jsme zač a kam patříme.

No a dále...když se někdo ve 30, 35 či 40 ještě hledá a pořádně se v sobě nevyzná, tak to je také zvláštní a navíc rizikové, protože některá rozhodnutí mohou být ukvapená a bude pak pozdě jich litovat, když už to budou změny nevratné. Pak třeba musí ten někdo přesvědčovat sám sebe že se rozhodl správně a hledat si důkazy na podporu svých myšlenek, předpokladů a některých kroků co učinil.

Neukvapujte se....pokud se v sobě nevyznáte. Rozhodnete li se podstoupit operaci (SRS), protože si říkáte že potom to bude lepší....myslíte si, že pak budete mít ve všem jasno a život bude jedna báseň....a ouha...zjistíte, že je vše jinak, není to to pravé ořechové a utápíte se v depresích, tak to je moc špatné.
Nebo se to dá říci taky jinak - jestliže už v RLT nejste sami se sebou dostatečně spokojeni, jestliže si nejste jisti jaký chcete vést život či nejste v pohodě a trpíte depresemi.....tak SRS vám nepřinese vytouženou pohodu, spokojenost a štěstí....opravdu nečekejte zázraky, nečekejte že vám svět bude ležet u nohou.
Jistě...přijdou určité změny. MtF holky přijdou o mužské genitálie a budou mít svou vysněnou neovaginu....nové doklady s krásným "F" v kolonce pohlaví a ženské jméno dle vlastního uvážení. To je určitě skvělé, je to taková třešnička na dortu, ale hlavně pro ty, které byly v pohodě už před operací, těšily se na ni a neměly nereálné představy o životě po SRS.

Takže pořádně vše zvažte a buďte si jisté...vrhat se do toho po hlavě a říkat si, že to nějak dopadne....to je špatné, velice špatné.

Na druhou stranu....jsou i takové osůbky, které o sobě tvrdí jak hodně jsou ženy, ale se svým mužským nádobíčkem se nechtějí rozloučit a hledají výmluvy a používají nepřesvědčivé argumenty, aby to odůvodnily. No a ještě se třeba i vychloubají kolik měly v posteli žen a rády na to vzpomínají.
Mluvit v ženském rodě, oblékat se jako žena, tvrdit o sobě jaká jsem skvělá žena...používat ženské jméno....ale přitom mít v občance mužské jméno a ještě tvrdit že mi mužské nádobíčko mezi nohama nevadí...to je opravdu neuvěřitelné.

Ale dobře....ono je vlastně skoro jedno jakými cestičkami se dostanete k vysněnému cíli, ale hlavně jde o to, aby pak váš život byl pohodovější, radostnější a vy byly šťastné. O to tady jde v prvé řadě.

Nenamlouvejte něco sobě a nenamlouvejte něco ostatním. Nazývejte věci pravými jmény, nekličkujte a zbytečně nemlžte. Stejně pravda vyjde najevo. Buďte samy sebou.Niki

 


Komentáře

1 Libuška Libuška | E-mail | Web | 12. října 2018 v 12:54

Krásně napsané a výstižné Niki,je to všechno o nás, na nás záleží co chceme.Život si tvoříme sami , tak nebo tak.Nic neočekávejme,od života ani od okolí, tvořme si ho sami k naší spokojenosti a radosti. :-)  :-)  :-)

2 Lenka Lenka | 12. října 2018 v 15:18

Ahojky Nikčo,
jsem ráda že zase píšeš. Tvůj blog mi dodával sílu a ukazoval cestu, moc díky. :-)
Držím palečky a těším se na další články. :-)

3 Dívka s perlami ve vlasech Dívka s perlami ve vlasech | 12. října 2018 v 18:45

Dříve se toužilo po modré knížce, a také po invalidním důchodu, to bylo snem mnoha lidí, zejména veksláků a pak svobodomyslných lidí.
Dnes jsou za vodou penzisté, také bych se chtěla stát konečně penzistou / důchodcem a pobírat jistý měsíční příjem, případně pobírat konečně už základní nepodmíněný příjem, pro jehož zavedení jsem všema deseti.
Potom bych možná také nebyla v takové depresi :-D a začala opěvovat změnu pohlaví všude kam se podíváš :-D

Ještě že se toho důchodu a penze či nepodmíněného základního přijmu v CZeské mafiánské zkorumpované tvrdě konzervativní zemi není možné za žádnou cenu dožít :-D :-D :-D , protože jsou mocné síly, které zde tomuto humanismu tvrdě brání!!!
Za to však nemusím nyní posluhovat jako poslední podřadná  transka všem těm vyjebancům a opicím nadřazeným nelidským , protože to bych jinak musela okamžitě ukočit ten depresivní život v transgenderském transkově rozpoznatelném dojebaném těle :-D :-D :-D :-D :-D

Změna pohlaví u MtF je s dosti velkou pravděpodobností sociálně společenská sebevražda a k tomu vyhlídka na psychouše a na blázinec.
Transky MtF musejí být v tom pekle na zemi mnohem mnohem větší tvrďáci nežli ti nejtvrdší black metalisti, aby ve světě cis opic a opičáků vůbec nějak důstojně dokázali přežít!!!
A to je všechno lidské společnosti špatně..., kdy oslavujeme jako idioti ty silné a mocné, a slabé a bezmocné necháváme chcípat, to je lidskost, tomu se říká humanismus jak vyšitej.

4 Barbara. Barbara. | 12. října 2018 v 19:34

[3]: Co má důchod a modrá knížka společného s transgender, to si jako někdo představuje že po přeměně bude mít pohádkový život s létajícími holuby do úst.
K tomu dost pravděpodobně přeměna myšlena není a nemá dopomoci k lepšímu životu v tomto smyslu.
Má ulevit člověku po psychické stránce, ne mu zajistit bezstarostný život.

Nevím, přežívám jako každá jiná žena v této společnosti a nejsem nijak diskriminována, ale já se tím že jsem transgender žena nechlubím.

Na druhou stranu, kdo dnes není nějakým  způsobem částečně diskriminován.
V tomto doba moc dobrá není, ale to pro většinu lidí.

5 Niki Niki | 13. října 2018 v 11:20

[3]::
Šárko...používej prosím své jméno u komentářů a u toho zůstaň...je pak v tom jinak chaos....děkuji :-)

Už jsem několikrát přiznala, že ti tu a tam dávám za pravdu v tom co píšeš v komentářích...jenže ty to vidíš a vnímáš přece jen jinak než drtivá většina ostatních a popisuješ to dost extrémním způsobem. Je to jen tvůj úhel pohledu, ve skutečnosti to není tak zlé. ;-)

6 Dívka s perlami ve vlasech Dívka s perlami ve vlasech | 15. října 2018 v 18:13

Vzkaz pro TY, kterých se to týká.

Odlidštěné ultrakonzervativní, krajně levicové / pravicové hodnoty či církevní fanatismus, což vše akorát poškozuje jiné lidi, to si všichni VYZNAVAČI strčte už konečně do patřičných míst. Tohle vše už dávno mělo vyhnívat na smetišti dějin a ne s tím neustále škodit lidem.

7 Niki Niki | 15. října 2018 v 20:47

[6]: Moc dobře nevím co tím myslíš, ale takový komentář spíše patří pod nějaký jiný článek. O_O

8 Lucka. Lucka. | 15. října 2018 v 23:49

[6]: co to zase blábolíš, než něco napíšeš tak vystřízlivěj.

to že jsi byla jen blbec který nechtěl už do konce života dělat a tak se rozhodl že se stane ženou a bude využívat svého těla pro blažený pohodlný život, a ted jsi naprdlá na celý svět že se ti ta pohádka nepodařila tak jak jsi si vysnila, nemá nic společného s transsexualitou, ani s levicí či pravicí, ani s církví nebo s isláme a dokonce ani s lékaři.
za to si můžeš ty sama. ;-)  :-!

co jsi čekala, že po přeměně se i začneš cítit jako žena.
nebo že budeš chlap s vizáží přitažlivé ženy a každý ti to bude žrát.

ano, ted jsi konečně trans, muž v ženském těle. překvápko co.
a naprdlá jsi hlavně proto, že to není až takový byznys být žena, jak jsi si představovala.
to není k politování, spíš k pláči.
ale dobře ti tak.

9 Divka s perlami ve vlasech Divka s perlami ve vlasech | 16. října 2018 v 12:57

Ty s tou tvoji trans partou me nemuzete nasrat.

10 Lucka. Lucka. | 16. října 2018 v 16:20

[9]:nikdo tě přece nasrat nechce, ty chodíš opruzovat a nasírat na cizí blogy, jak všechny lžou a přeměna je podvod.

nikdo nechodí na tvůj blog, jak je to vše v pohodě a že lžeš ty.
pardon, ty žádný blog nemáš ;-)

takže, prudit a popírat chodíš ty k nám, ne my k tobě. uvědom si to. :-!

já jen shrnuji to co jsi ty sama na sebe prozradila postupem času v komentářích.
nic si nevymýšlím, jen je to více po kupě a srozumitelněji.

to že si za svoje problémy, můžeš s velké části sama, víš moc a moc dobře, jen je jednodušší z toho vinit ty druhé.
lékaře, jiné trans atd.....

ty jsi nevěděla že nevypadáš a nepůsobíš a nemáš hlas jako žena, tak proč si potom šla na SRS a ted občas píšeš, že kdyby jsi to věděla, vykašleš se na celou přeměnu.

ono je to spíš tak, že před SRS to ještě bylo celkem v poho a byl ze strany mužů nějaký zájem o jakousi exotiku. ted muži o stárnoucí ženu zájem nemají.

což chápu že tě štve, ale přeměna není byznys.

11 Dívka s perlami ve vlasech Dívka s perlami ve vlasech | 17. října 2018 v 1:41

Ty vlastně přiznáváš a všem sděluješ, že transgender žena po změně pohlaví může klidně vypadat jako jasně čitelná transka, a s tím se musí smířit.
A pokud se s tím nesmíří, tak ať drží hubu a nestěžuje si a klidně ať si trpí.
V tom případě je ale potřeba pro takovéto trans jedince něco dělat pokud jim medicína nedokáže natolik pomoci, že vypadají po tom medicínském procesu změny pohlaví jako jasně čitelné transky.
Něco dělat to znamená, změnit legislativu pro tyto transky tak, aby i jasně čitelné transky mohli žít v klidu, spokojeně a plnohodnotně v cis společnosti, která má k transkám stále dosti averzi a chová se často vůči transkám nadřazeně nebo hloupě.

Pochop, že nikdy nehodlám být a žít mezi takovými lidmi a v takové společnosti, kde mě budou lidé zesměšnovat, dávat najevo že jsem pro ně odpad, či mě jinak urážet nebo napadat, jenom proto, že jsem i po  procesu změny pohlaví jasně čitelná transka, která jasně čitelnou transkou samozřejmě být nechtěla.

12 Lucka. Lucka. | 17. října 2018 v 14:47

[11]: z mého pohledu je to možná trošku těžší,protože nevím s čím vším se setkávají holky co neprocházejí.

na druhou stranu vím, že i holky na kterých to vidět je, žijí vcelku spokojeně / ne se vzhledem, ale s okolím, s přáteli, s životem jaký je. ne že by byly spokojené že nejsou hezčí, spíš to berou tak že musí žít s tím co jim bylo naděleno osudem/ takže to nebude pouze a jen o vzhledu, ale i o jejich přístupu k okolí, k lidem, k životu.

a opravdu je i  část úspěšné přeměny závislá na tom, zda tu ženu v sobě prostě máš a vyzařuje z tebe, navíc i vlastní snaha je důležitá, nejen spoléhat na lékaře a operace.

přeměna není podvod, on nikdo záruku nedává, že ts žena bude po přeměně vypadat tak jak si přeje. to nedává ani cis ženám příroda ;-)

nevěř že pokud se něco uzákoní, tak to lidé začnou brát, nebudou.
to jak nás lidé budou brát a vnímat, záleží na nás a na tom, jaký obrázek si díky nám udělají o trans lidech.

občas se těm netolerantním ani moc nedivím, když vidím co předvádějí některé ts.

13 Lucka. Lucka. | 17. října 2018 v 14:58

[11]:například, proč si dost lidí myslí že trans, jsou jen převlečení muži kteří to dělají proto, že je to vzrušuje.

nebo, že většina trans jsou šlapky a lehké holky.

ten obrázek jim nemohl dát nikdo jiný než naše menšina, bohužel.

takže, je potřeba lidem ukazovat že jsme úplně normální ženy jako každá jiná, a ty divnolidi a exoty odsunout mimo škatulku transgender, aby nekazili povědomí o TS lidech.

14 Barbara. Barbara. | 17. října 2018 v 19:01

[11]: Tu první větu tu čtu jen od tebe, jinak od nikoho.
Jen se ti snaží říci že, přeměna není sázka na jistou a nebyla dobrou volbou pro tvoji osobu.

Je vcelku jasné že by se ti lépe žilo jako cis, vypadat, působit a znít jako jasně identifikovatelné pohlaví a ve tvém případě celkem jedno zda jako M a nebo F.
Ty jsi volila to F jako výdělečnou činnost, ne východisko z gender problému.
Proto to pro tebe byla špatná volba.

Jaké máš s přeměnou problémy netuším, ale tak či tak, psychicky by jsi byla muž stále, i kdyby se přeměna povedla.

15 Niki Niki | 17. října 2018 v 19:22

Luci, moc dobře jsi to popsala. :-)

16 Lucka. Lucka. | 17. října 2018 v 21:42

[11]:víš Šárko, myslím že by jsi nikomu ani tolik nevadila, když občas napíšeš jak jsi zklamaná a nespokojená, i když jsi šla do přeměny z trochu netradičního důvodu.

spíš jde o to, jak všem vnucuješ že nejsou a nemůžou být po přeměně a operaci spokojené, protože ty spokojená nejsi a píšeš to často dosti neomaleně a vulgárně.
bohužel, tvůj stav se určitě odráží i ve tvém běžném životě a od lidí se to vrací zase spět na tebe.
lidi prostě nemají rádi mrzouty, protivy a lidi co si neustále stěžují, takže ti to vrací a ty jsi o to víc protivná a nesnášenlivá.

nejsi štastná a spokojená, dobře, ale co my jako s tím.
my spokojené jsme, že tě to štve ti věřím, a co.

je tady ta malá drobnost, do přeměny se nechodí za účelem, aby si člověk zařídil pohodlný bezstarostný život.
ta je tady z jiných důvodů. muž v ženském těle nebude štastný, jako není štastná žena v mužském těle ;-)
a tobě to násobí ještě to, že ani tu přeměnu nemáš úplně ok.

věř že po blozích tvůj problém vážně nevyřešíš. :-|

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama