Muž? Žena? Něco uprostřed?

22. října 2018 v 19:44 | Niki |  Život kolem nás - vážně i nevážně


Kdo je kdo.

Zase se tady nakousla minimálně dvě témata, která mi vždy dokázala zvednout tlak do nebeských výšin. No, možná ne tak vysoko, ale chladnou mě to určitě nenechalo.

1 - svobodná volba pohlaví dle vlastního uvážení
2 - genderqueer (nebinární osoby)

Genderqueer - osoby, které odmítají pevné kategorie pohlaví a dávají najevo nestálost genderové identity a často i sexuální orientace. Osoby, které se označují jako genderqueer, se mohou vnímat jako muži i ženy, případně ani jako muži ani ženy, nebo být zcela mimo tyto kategorie.

A aby to nebylo tak jednoduché.

Agender - osoby neidentifikující se s žádným pohlavím
Bigender - osoby, které se identifikují s oběma pohlavími

Genderově nestálé - jsou osoby, které se neidentifikují s jedním pevným pohlavím a vyjadřují nestálou genderovou identitu. Vyjádření pohlaví takových osob se může měnit podle okolností.

Takže já bych to označila jako chaos. I pro dost lidiček patřící do LGBTQ skupiny není lehké se v tom všem orientovat a co teprve pro běžnou populaci, která si teprve postupně (a někdy i dost obtížně) zvyká na trans lidi...i když i tam kolikrát tápou a neví co si o tom myslet.

Co se týče bodu 1 (svobodné volby pohlaví)....tak o tom už jsem psala minulý rok na starém blogu. Psala jsem, že se mi to vůbec nelíbí a že je to nedomyšlené a ukvapené...tedy jedná se o ty státy, kde je to (v jisté míře a za jistých podmínek) umožněno.
V ČR musíme splnit dost podmínek, abychom dosáhly svého cíle (být úředně žena) a tranzice trvá většinou 2 až 3 roky. Tady se tak nějak odstraní zrno od plev a ti nerozhodní mají dostatek času si uvědomit, je li ta cesta na kterou se vydali, ta správná. Ta cesta není mnohdy lehká....bývá trnitá, obtížná a občas i bolestivá a tak by se i dalo říci, že když to všechno zvládneme, tak ta změna identity je naprosto zasloužená.

A teď si představme, že se (například) nějaký muž dostaví k soudu, tam oznámí že se cítí být ženou...podepíše nějaké papíry a soud mu dá potvrzení pro matriku. A ejhle...z muže je třeba za dva měsíce žena.


Pokračování příště S vyplazeným jazykem
 


Komentáře

1 Vlaďka Vlaďka | 22. října 2018 v 20:28

Podle mě genderqueer už nemá nic společného s tím, že příroda něco pokazila. To už musí být pomatení smyslů. A nekamenovat, prosím. :-|

2 Lucka. Lucka. | 22. října 2018 v 21:23

[1]: ono je to těžká, pokud může být v těle mozek co se cítí být opačným pohlavím, proč by tam nemohl být mozek cítící se oběma pohlavími, třeba podle stresu, rozpoložení atd.

ale.
takových osob bude jako perel v hrachu.

docela věřím že 90 procent takovýchto osob, je jen pubertálně zmatených a prostě se v sobě díky pubertě nevyznají, nebo chtějí být zajímaví a něčím se lišit.
ona o sobě může i Transvestitní osoba tvrdit, že je Gendergueer. ;-) zní to zajímavěji. :-)

3 Niki Niki | 22. října 2018 v 21:54

[1]:  Vladi, neboj, dlažební kostky po ruce nemám. :-)
Problém TG lidí se dá pochopit a jsou řešení, jak situaci, částečně a v rámci možností, napravit....ale genderqueer osoby už je velice obtížné pochopit, natož je akceptovat....a také řešení jejich situace a začlenění ve společnosti bude hodně problematické.

4 Lucka. Lucka. | 23. října 2018 v 11:35

[1]: asi takhle.
člověk se znaky pohlavního orgánu obojího pohlaví, zní stejně neuvěřitelně. a přesto  jsou takoví lidé.

a bude jich možná podobné množství jako Skutečných gendergueer.

5 OBĚŤ ZMĚNY POHLAVÍ OBĚŤ ZMĚNY POHLAVÍ | 23. října 2018 v 15:05

Proč církev nebojuje proti otřesným, nehorázným, ohavným pracovním podmínkám na pracovištích?
Proč církev nebojuje proti nerovnosti? PROČ???

Proč zde církev stále jen kope a bojuje se slabými, se ženami a sexuálními menšinami???

http://a2larm.cz/2018/10/proc-cirkvim-vadi-boj-proti-nasili-na-zenach/?fbclid=IwAR28s_7UetmJhWI64I5SVo0HTAPItAzDgNX15Rh8DEwoA00mvlSxisl-VxQ

Katolická církev si myslí jací jsou to hrdinové, ale přitom jsou to jen strašně nesnášenliví podlí prachobyčejní zbabělci a srabi, když si dovolují na slabší lidi ve společnosti!

6 Lucka. Lucka. | 23. října 2018 v 19:26

[5]: Církev nepracuje, tak proč by bojovala :-D  :D  :D
jaká nerovnost, jsme pouze ovečky :-D  :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama