Muž? Žena? Něco uprostřed? 2 část

25. října 2018 v 18:35 | Niki |  Život kolem nás - vážně i nevážně


Pokračování předchozího článku.

Končila jsem větou - a ejhle, z muže je za dva měsíce žena.

A vzhledem k okolnostem to může být v danou chvíli třeba i žena, která jako žena moc nepůsobí a nevypadá...navíc s mužským nádobíčkem. Jestli si ho nechá nebo půjde časem na operaci (konverzi) to záleží na mnoha faktorech a hlavně na tom, je li to opravdu TG osůbka s úmyslem dotáhnout vše až do konce.

Ten, u nás zavedený, zhruba dvouletý proces přeměny, je pro (značnou) část holek obdobím, kdy se "vžívají" do své nové identity a životní role - coming out, RLT, hormony, laser, obměna šatníku, zdokonalování se v líčení....atd., atd.,...prostě to chce čas. A i přes to všechno se najdou takové, které se po čase vrátí k původnímu životu, zpět do mužské role. Některé jsou i po SRS značně nespokojené, v depresích, a zřejmě by docela rády vrátily čas, protože si uvědomily, že ten původní život jim vyhovoval více. Tam už je to ale hodně velká komplikace.

Takže znovu opakuji...nemyslím si, že (pokud to trošku přeženu) rozdávat novou identitu na počkání je dobrý nápad. Nebo že by to bylo pojato jako RLT? Vyzkoušet si to a když to nebude ono, tak přijď a my ti zase vystavíme staronový rodný list a dáme původní občanku? Nebo je to vstřícný krok těm, kteří mají nastoupit do vězení a nová identita by se jim hodila?
Čím jednodušší bude cesta dostat se z mužského světa do ženského (a naopak), tím větší chaos a zmatek, hlavně v očích majoritní společnosti, v tom může nastat. Většina společnosti má ráda určitý pořádek, normy a mantinely a pokud to někdo narušuje a bourá jim jejich vidění světa a jejich klid....tak to nelibě nesou a vnímají to negativně, aniž by se nad tím hlouběji zamysleli.
A to raději nechci ani rozebírat, jak moc zneužitelné to bude.


U nás v ČR je prozatím praxe taková, že až po určitých vyšetřeních dostaneme potvrzení a můžeme si změnit jméno na neutrální. Je to určitá pomoc v té naší tranzici a skoro všechny toho využijeme. Já si vzpomínám, jakou jsem měla radost, když jsem držela v ruce potvrzení pro matriku a pelášila s ním na příslušný Městský úřad,
abych už co nejdříve měla novou občanku. Najdou se ale i takové, co se hrdě hlásí ke svému mužskému jménu a říkají, že jim to nevadí a nedělá žádné problémy....no ony některé naznačují, že jim nijak zvlášť nevadí ani to mužské nádobíčko...že Jakube? Ale to jsem trochu odbočila.

Takže...když si konečně vyzvedneme občanku se jménem např. Andrea Nováků nebo Saša Krejčí, je to jistá úleva a vítaný krůček v naší přeměně....ale jedno je jisté. Pokud bychom už mohly používat libovolné, jasně ženské jméno ( např. Hana Sobotková) a měly bychom i nové rodné číslo a "F" v občance, pak by pro nás bylo vše jednodušší a vyhnuly bychom se mnoha nečekaným a někdy ne zrovna příjemným situacím.

Ale je celkem nepochybné, že určití lidé (lékaři, psychologové, právníci, politici, apod.), kteří měli co do činění s legislativními změnami, úpravami a také navrhovali znění zákonů které se nás dotýkají.....tak kromě jiného zvažovali i možnosti zneužití výhod změny identity určitými osobami....a šlo i o nejlepší možnou eliminaci těchto osob.

No nic, tuhle část bych uzavřela....uvidíme co přinese budoucnost.


Závěrečná část článku bude za pár dní.

Niki
 


Komentáře

1 Lucka. Lucka. | 25. října 2018 v 19:30 | Reagovat

opravdu by se změna pohlaví, neměla rozdávat jak oplatky v kostele.

i takhle se najdou zmatení lidé, a to mají toho času na rozmyšlenou myslím dost.

ale myslím, že neutrální jména by se měla zrušit, nemají smysl a občas to přináší problémy a zbytečné papírování. změna jména by měla být na zvážení každého, kdo má právo mluvit jinému do toho, jak se má jmenovat.

2 Niki Niki | 26. října 2018 v 4:52 | Reagovat

[1]: Neutrální jméno je pořád lepší než to minulé ("death name"), ale pokud bychom mohly mít přímo ženské, bylo by to fantastické....škoda mluvit :-)

3 Lucka. Lucka. | 26. října 2018 v 10:20 | Reagovat

[2]: samozřejmě, když změna tak na ženské, neutrál postrádá odůvodnění, a částečně outuje.
navíc, lidi si zvyknou na jedno a potom si mají zvykat na další a zase na další. jako u blbců.
navíc dvě změny u různých dodavatelů ve smlouvách atd :-?

4 OBĚŤ ZMĚNY POHLAVÍ OBĚŤ ZMĚNY POHLAVÍ | 26. října 2018 v 12:24 | Reagovat

Proč ještě více znepříjemnit nepřátelskou odlidštěnou  legislativou trangender lidem život, přestože už ho mají nepříjemný v mnoha ohledech?!
Legislativa transgender lidi v mnoha ohledech přibíjí doslova na kříž!

To je právě to zhoubné myšlení nadlidí, kteří zde o transgnder lidech s pozice jakési moci a autority rozhodují, a uzurpují si moc a právo na to, nadiktovat těmto chudákům transgender lidem co nejhorší podmínky pro jejich životy.

Podstoupit změnu pohlaví je strašně stigmatizující a navíc s nejitým výsledkem a výhledy do budoucna, a dnes už vnímám tak, jako stát se mučedníkem.

Nadiktovaný proces změny pohlaví plus ten výsledek toho procesu změny pohlaví vnímám jako to nejčernější co může vůbec existovat.

5 Lucka. Lucka. | 27. října 2018 v 9:02 | Reagovat

[4]: i když jsou některé věci nepříjemné i nesmyslné a mohly by se změnit.
tak přece jen ty se na to koukáš trochu jiným pohledem, ty jsi to neměla jako vysvobození z každodenních nepříjemných psychických stavů.
ty jsi šla z relativní pohody do louže.

ono to zase nejde nediktovat, pořád je to léčba a každá léčba má svá pravidla, u žádné nemoci si pacient sám neurčuje a neřídí léčbu a postup léčby.
na druhou stranu i tady to s námi lékaři občas probírají a nejsme jen pouhými ovečkami.

dokud budou změnu pohlaví podstupovat lidé zmatení, nerozhodní, nejistí v tom kým se cítí být, a mám i pocit že občas  jen tak na zkoušku.
tak to bez jistého diktování a podmínek udělat nejde.
za to poděkujme právě těmto lidem.

6 Šárka Šárka | 28. října 2018 v 5:11 | Reagovat

[5]: Nejedná se o léčbu, natož o spásonosnou pomoc, když ti poškodí sexualitu a navíc z tebe fyzicky nevytvoří jasnou ženu. Jedná se pouze o medicínský a sociální experiment, a o to jak TG lidé mají či nemají splachovací psychiku a jak dokážou po dokonané nedokonalé, nepodařené změně pohlaví žít nebo jen přežívat v podmínkách jako prašiví psi. Tak si to laskavě uvědom.

7 Lucka. Lucka. | 28. října 2018 v 8:51 | Reagovat

[6]: Šárko, to je pouze tvá situace a tvůj názor.

já poškozena nejsem a je nás takových spousta.

tak tu tvoji konkrétní situaci nezevšeobecnuj.
je to tvůj konkrétní případ. ;-)

8 Niki Niki | 28. října 2018 v 10:56 | Reagovat

[6]: No...o léčbu se jistě jedná, ne že ne, ale také, jak naznačuješ, je to pro některé i spása...jde o úhel pohledu a vnímání každé z nás. :-)

Jak již zde bylo mnohokrát řečeno (a myslím že každý a každá už to pochopila), medicína není všemocná a na některé zázraky si ještě musíme počkat. Říkat si na začátku přeměny:"Buďto budu vypadat jako Megan Fox nebo se z toho zblázním a podřežu si žíly", je naprostá blbost a zcela mimo reálný svět.

Pořád dokola a naprosto zbytečně píšeš o nepodařené změně, ale jde jen o tvou nepodařenou přeměnu a jak to vidíš ty.
Já, Lucka, Vlaďka, Zuzka, Lenka, Andrea (a mohla bych uvést další jména) jsme v pohodě a spokojené...to se ti moc nelíbí, protože tvůj pohled je úplně odlišný. Ty jsi jinde, my jsme jinde...ty vidíš svět okolo jako nepřátelský a svou identitu jako nejasnou a nepovedenou. My vidíme, že svět okolo je v pohodě (výjimky se občas najdou) a my samy si svůj život náležitě užíváme.

Přirovnání k prašivým psům je naprostý hnus. ???

9 Lucie. Lucie. | 28. října 2018 v 11:51 | Reagovat

[6]: nevytvoří ženu.

bože Šárko, lékaři nejsou sochaři ´´neuplácají´´ z tebe někoho jiného, už to pochop.

základem úspěšné přeměny, je mít dobrý startovní základ po vizuální stránce, tak i vhodný fyzický základ, protože ne každé tělo reaguje stejně na hormony, ne každá máme stejné hlasivky atd atd.

a důležité je i to, jestli z tebe žena opravdu vyzařuje.
ne vše můžou lékaři předem odhadnout.

ALE, JAK BY SE TI LÍBILO KDYBY LÉKAŘI POSÍLALY TŘEBA 30 PROCENT TRANS LIDÍ PRYČ, S TÍM ŽE JE TO STEJNĚ ZBYTEČNÉ A URČITĚ SE TO NEPOVEDE.

to by jsi tu moje zlatá nadávala taky, jak jsou lékaři hnusní a nespravedliví, že tě diskriminují, protože tě nepustili k přeměně. ;-)

nikdo ti z lékařů nesliboval, že z tebe bude super kost, a všude podepisuješ, že  jsi byla seznámena s možnými riziky.
pokud jsi to nepochopila, neměla jsi podepisovat. jsi svéprávná že. ;-)

a že jsi ta rizika brala na lehkou váhu, tak to je opravdu tvoje věc a tvé rozhodnutí.

že jsi naštvaná protože nejsi spokojena ok. ale na nikoho to neházej.

10 Lucka. Lucka. | 28. října 2018 v 12:28 | Reagovat

[6]: ale souhlasím že SRS se u tebe moc nepovedla, možná je řešení, ještě jednou zkusit opravnou operaci. mohlo by to částečně vyřešit třeba vzhled.

přece jen, je to už pár let co tě operovali a ta technika operací už je dnes trochu dál.

11 Libuška Libuška | E-mail | Web | 29. října 2018 v 14:06 | Reagovat

Ahojky, jen malý zážitek z komunálních voleb.Neutrální jméno a příjmení, přežitek. Můj názor.Sama používám Jméno Líba K....ů. Výsledek: 70 ku 30 , stejně mě v korespondenci osloví v mužském rodu, pak se třeba omluví :-? Proto neměním zatím občanku.
Ale k volbám,
podávám občanku předsedovi volební komise, kouká do občanky na mne, několikrát, pak podá občanku kolegyni, ta se na mě usměje, já také, a předseda málem spadne ze židle.Vytřeštěně zírá, bavím se.Vyřídíme spolu formality, a oslovuje mě v ženském rodu,jméno neřeší a pak že vás cis ženy nepodrží.Tak to mám i u lékařů kde se předkládají doklady, a to včetně jednání v bance.
Ti co budou chtít vyoutovat, tak vyoutujou i s neutrálním jménem.Za mě neutrální jméno v dokladech zbytečnost.Mějte se krásně zlatíčka papapa :-)  :-)  :-)  :-)

12 Lucka. Lucka. | 29. října 2018 v 15:29 | Reagovat

[11]: no vidíš, za mě právě úplně zbytečné není, i když, opravdu to přidělává starosti a problémy a mělo by se tohle přeskočit.

ano úřady kde se řídí podle rodného čísla a byla jsem s nimi v kontaktu poštou či emailem, tak mužský rod.

ale osobně s občankou, to nikdo nikdy neřešil. jen občanka jim občas na úřadech a u lékařů, pěkně lámala hlavu a já jim nepomáhala :-D, ad jim pomůže stát, já si to nevymyslela.

ale jo, sháněli přes měsíc po telefonech a korespondenčně i osobně mého manžela a zaboha si nenechali vysvětlit, že mají smůlu, že už tu není a nebude a fakt nevím kde je :D  :D  :D ;-)
dokonce na domovní zprávě byli tak šikovní, že jsem se dozvěděla že tu bydlíme dva :-D asi s manželem :-)

13 Lucka. Lucka. | 29. října 2018 v 15:39 | Reagovat

[11]: jo a na poště jsem dostávala za neutrální občanku sprda.

že se to už nehodí, že to vypadá blbě a proč si konečně nevyřídím novou, že by to bylo vhodné.

no vysvětluj tehdy, že k tomu kroku potřebuješ určitou operaci, kterou ještě nemáš za sebou. ;-)  :-?  :-?  :-)

14 Libuška Libuška | E-mail | Web | 29. října 2018 v 16:12 | Reagovat

[13]:Ahojky Lucko, souhlasím, všude jinde je to v pohodě, myslím úřady a jiné kde se kouknou na rodné číslo a je to jinak, to záleží na lidech.V létě paní na živnosťáku byla taky v pohodě a na sociálce taky.Rozhodně jsem se necítila nijak vyoutovaná.Byla jsem mladá paní.
Pošta to je stát ve státu, paní mi odmítla vydat zásilku že to nejsem já a že si zní dělám legraci že je úřední osoba :-) tak jí dávám ještě řidičák, tak to sní úplně seklo a vyhodila mě, to bylo vyoutování jako hrom, lidi koukali, hrozný zážitek.Jméno, fotka nic nechtěla řešit.Proto říkám je to jen o lidech, dneska se tomu směji :-D  :-D

15 Kritikasystému Kritikasystému | 6. listopadu 2018 v 18:40 | Reagovat

[8]:Víš medicína je věda, běžně funguje na základě důkazů. Dělají se výzkumy .

No a uhormonální léčby žádný výzkum na světě u trans nebyl.  V tom je to unikátní.

A proto je to šílená loterie a dosti zničených životů .

Povedenou přeměnurozhodně nemá někdo, kdo vypadá jako chlap a řeší lidi jaké je pohlaví a nebo, že je chlap.

Ale mnoho pomatených to považuje za uspěch - jelikož nevnímají realitu.

16 Niki Niki | 7. listopadu 2018 v 14:49 | Reagovat

[15]: Na základě důkazů funguje jen někdy...často je to: pokus - omyl :-?

Je možné, že žádný větší výzkum na světě ohledně trans problematiky nebyl, protože nejsme pro vědu a farmaceutický průmysl zajímavá a dost početná skupina lidí.

Více zničených životů...to jsou drogy, bouračky a bůhví co ještě.

Když vypadáš jako chlap, tak ses do toho neměla pouštět. :-(

Každá svou přeměnu vnímá jinak. Je jedno jak, hlavně pokud je šťastná aspokojená.

A nech už té kritiky systému a laskavě piš pod jménem. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama