Taková malá nevěra

25. října 2018 v 10:07 | Niki |  Život kolem nás - vážně i nevážněNevěra...jen pouhé slůvko?

Některé dobré či špatné skutky jsou tady už od nepaměti a na naší modré planetě se toho odehrálo tolik, že lidská mysl by nebyla schopna vše obsáhnout a pochopit. Asi bychom potřebovali statisíce či milióny a milióny knih, abychom řádně zdokumentovali veškeré dění za pouhých několik tisíc let naší historie.
Tak si říkám....co všechno se na naší Zemi odehraje jen za jeden jediný den. Kolik zla, kolik násilí, kolik smutku...naštěstí je to alespoň částečně vyváženo radostí, štěstím, dobrotou, lidským přístupem, vzájemnou pomocí....a také nějaká ta spravedlnost existuje a někdy i následuje určitý trest.

Teď jsem si vybavila jistá rčení - Kdo po tobě chlebem, ty po něm kamenem. Nebo že by naopak? A co třeba: "Oko za oko, zub za zub". Nebo: "Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá".

Za jeden jediný den spáchají (v průměru) 4 lidé v ČR sebevraždu. A kolik je na světě vražd, krádeží, vloupání, znásilnění, týrání...to ani nejde spočítat. A v neposlední řadě...a to jsem chtěla v tomto článku vypíchnout...bude i nespočet osůbek nevěrných svému partnerovi, příteli, či přítelkyni. Bohužel už to tak na světě chodí. Pokud se to utají a nikdo se nic nedozví, tak je to ještě do určité míry přijatelné, i když třeba obtížně omluvitelné. Ale jakmile se to provalí, pak to může skončit i špatně. A vejít nečekaně do ložnice a objevit tam svou manželku s milencem, jak si to zrovna rozdávají a jsou v tom nejlepším....tak to je opravdu pecka a málokdo by nad tím mávl rukou...možná by se někdy manžel i přidal, ale to se asi tak často nestane.
Kolik už bylo na světě vražd či sebevražd ze žárlivosti, zhrzené lásky a nevěry.

A také není dobré, když si ta nevěrná osůbka odnese nějaký dárek, bohužel ne hezky zabalený v krabičce a převázaný mašličkou - třeba kvasinky, chlamydie, kapavku a nedejbože syfilis nebo AIDS. No jo, kdo by zrovna myslel na kondom, že??


Pokud o těchto záležitostech jen čteme, slyšíme, či je vidíme ve filmu....můžeme se jen usmát....nás se to přece netýká Pokud to ale zažijeme na vlastní kůži, většinou nás smích přejde. Jak se vše pak vyřeší a co se bude dále dít, je jen ve hvězdách.

Dozvěděla jsem se od kamarádky o jedné z nás, která byla nevěrná a její přítel, který o ni věděl všechno, se to dozvěděl. Když se pak o tom, v atmosféře ne zrovna moc příjemné, bavili a on chtěl znát důvod, tak mu prý řekla, že si chtěla ověřit, zda bude nějakým cizím mužem vnímána jako cis holka a zdali nic nepozná ani při sexu. No jo, z pohledu té holky se to může jevit jako celkem rozumné vysvětlení a trochu omluvit to co provedla, jenže přítel to tak nevnímá a vidí to jinak....prostě normální nevěra. Navíc...a to je také dost důležité, vlastně hodně, je ztráta důvěry a v ruku v ruce s tím přichází různé nevítané myšlenky a podezření, že by se něco mohlo, pokud k tomu bude vhodná příležitost, opakovat, což může být velice špatné pro další vztah...pokud ten vztah vydrží i nadále.

Takže pozor...jsme na tom stejně jako každá jiná holka a s nějakými experimenty musíme být hodně obezřetné a neukvapovat se. Nevěra je nevěra...u gayů, u trans, u cis či možná u Venušanů...bolí stejně a dovede zničit vztah či manželství.


Niki
 


Komentáře

1 MOE MOE | E-mail | Web | 25. října 2018 v 10:43

Někteří lidi jakoby neměli morální kompas ...

2 Niki Niki | 25. října 2018 v 11:37

[1]: V tuto chvíli je bohužel svět jaký je.
Já jsem vždy říkala, či psala, že je to všechno o lidech...o tom jací jsou, jak se chovají, jaké mají srdce, charakter, apod.

Zjednodušeně řečeno - svět bude takový, jací budou lidé, kteří v něm žijí. Mohlo by být na světě opravdu skvěle, ale prozatím to je jen utopie.

3 Lucka. Lucka. | 25. října 2018 v 12:15

Pokud je to ta trans a ten pár co si myslím, o kterém se mi to také doneslo.

tak on se údajně stále stýkal se svoji bývalou přítelkyní a dokonce u něj i občas dále spávala.

takže každá mince má dvě strany, jestli on vlastně nebyl nevěrný dříve než ona.
takže, třeba mu to udělala na truc.

kdo ví. ;-)

4 Niki Niki | 25. října 2018 v 12:36

[3]:
Údajně stýkal?
Nevěra na truc? O_O
Tak to by byla pěkná potvora. :-?

5 Lucka. Lucka. | 25. října 2018 v 12:52

[4]: tak údajně, údajná je i ta její nevěra.
vše je jen z doslechu.

možná je mizera on a táhl to zároven s oběma.

jak říkám, každá mince má dvě...
kdo si zaslouží více odsoudit.

kdo je bez viny ad hodí kamenem. ;-)  :-)

6 Niki Niki | 25. října 2018 v 13:06

[5]:
Možná si za to mohou oba.
Snad si to vyřeší sami. :-)

7 Lucka. Lucka. | 25. října 2018 v 13:13

[6]: asi tak ;-)  :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama