Thajsko...země zaslíbená?

21. října 2018 v 18:58 | Niki a Lucka |  Transgender - transsexualita na talíři

Takže dnes zabrousíme i do exotických krajin.

Dostala jsem dotaz, jak se dívám na operace (SRS) v Thajsku a co bych doporučila....jestli operaci v ČR nebo tam.
No....doporučit takhle od pasu nic nechci a nebudu, ale mohu napsat, co si o tom všem myslím.


Takže. O Thajsku se v trans kruzích hodně mluví, je takové "profláknuté". Naskýtá se otázka, proč? Je to proto, že pro mnoho holek z různých států, kde si operaci hradí samy, vyjde v Thajsku levněji? Nebo je to proto, že s operacemi tam mají větší zkušenosti a dělají je kvalitněji než jinde ve světě?

Je pravda, že o tom, jak kvalitně jsou prováděny a jak dopadají tyto operace v jiných zemích, není dostatek přesných a věrohodných informací. Dejme tomu, že v USA, Irsku, Dánsku či třeba ve Francii mohou být tyto operace také velice dobře provedeny....ale o těchto zemích se moc nemluví, takže těžko říci, a také je otázka, kolik takováto operace bude stát.

O ČR již máme relativně dostatek solidních informací a můžeme proto i srovnávat. Velká výhoda je, že u nás jsou tyto operace hrazeny ze zdravotního pojištění, případně z jiných zdrojů....takže abychom se rozhodly pro jinou zemi, navíc pokud bychom si pak musely vše hradit z vlastní kapsy...tak to bychom k tomu musely mít opravdu vážný důvod nebo velký balík peněz a také víru v to, že tam vše dobře dopadne...tedy spíše bych měla napsat "nadmíru dobře" nebo "přímo fantasticky".
Ale to je právě to, co dopředu vědět nemůžeme, jen to můžeme do jisté míry předpokládat nebo v to doufat. A zaplatit za vše kolem půl milionu a pak doufat či věřit, že nebudou žádné komplikace, pipinka se povede a my budeme nadmíru spokojené?


Něco jiného je letět do Thajska na dovolenou a užívat si sluníčko, moře, pláže...případně poznat noční život v Bangkoku, něco jiného je strávit po operaci 14 dní někde v hotelu v posteli, být odkázána na pomoc nějaké blízké (nebo vzdálenější) osoby a doufat, že nenastanou nějaké komplikace. A žádné záruky, že operace dopadne dobře a podle našich představ, nejsou jak v ČR, tak Thajsku. A otázka je, jaké záruky máme, že nás bude operovat námi vybraný chirurg?

Bohužel to vidím tak, že jediný důvod, proč letět do Thajska, je předpoklad, či pouhá naděje, že pipinka bude lépe udělaná a více podobná pipinkám cis holek.
Ale vím o mnoha důvodech proč tam neletět a hezky zůstat v Česku a rozhodnout se pro Prahu, Ostravu...případně Brno.
V nemocnici zůstáváme 6 až 12 dnů, máme kvalitní pooperační péči a veškerý servis. Po ruce jsou sestry, lékaři a další personál. Průběžně se monitoruje náš zdravotní stav a pokud by byl nějaký problém, dá se rychleji a lépe řešit, než na pokoji v hotelu v Bangkoku....také se určitě lépe domluvíme doma, než tam. Cestovat přes půl světa 15 dní po operaci, také nebude nic úžasného. A to je jen částečný výčet všech výhod, pokud zůstaneme v Česku.

Poslední o kom vím, že byl na konverzi v Thajsku, je Martina...tam se ani není co divit, ona byla, či ještě stále je, posedlá svým vzhledem a dokonalostí a myslela si, že pipinka vytvořená chirurgy v Thajsku bude dokonalá. Dnes už to vidí trochu jinak a zřejmě svého kroku lituje.


Co se týče SRS v Česku...o tom již jsem psala. Dle mého názoru, mých zkušeností, zkušeností dalších několika holek a dostupných informací, lze říci, že Ostrava je v tomto směru lepší volba. O důvodech jsem již psala také. Je ale na každé, jak se rozhodne...je to její život.

Niki


Nikolka to napsala dobře a většinu zásadních věcí už zmínila, já jen trochu doplním.
V ČR se provádí pouze Penilní konverze, tedy, že pochva je tvořena kůží z penisu a z kůže šourku je tvořena vagina a vnější labie.
V Thajsku se provádí jak konverze Penilní tak i konverze Non Penilní.
Non Penilní konverze má lepší předpoklady co se vizualizace týče, může se více opticky přiblížit reálnému orgánu. Může, ale také nemusí.
U této operace je pochva tvořena kůží ze šourku, což je předpoklad větší hloubky samotné pochvy a samotná vagina je tvořena z kůže penisu, u této operace se obvykle tvoří i vnitřní labie, což se u Penilní operace standartně nedělá.
U Non Penilní konverze je více řezání, více šití, což je předpoklad přerušení většího počtu nervů a možných nekróz a horšího hojení.

Dokonalý výsledek ale stejně není zaručen, např. u Non Penilní konverze jsem viděla i dost prapodivné výsledky a pochvu mimo samotnou vaginu. Prostě to nebyl jeden celistvý orgán. Navíc hloubka je relativní, co pomůže 20cm hloubka, když je pochva třeba jen 1,7cm v průměru široká.
Ale i u Penilní konverze jsem viděla nepovedený výsledek.
Prostě bohužel, lékaři jsou jen lidé, ne bohové.

Za poslední dobu jsem z Ostravy viděla pár konverzí a výsledky vypadaly dobře, holky po operaci byly v pohodě.
Za sebe mohu říci, že jsem s prací v Ostravě u pana doktora Vřeského a Netočného spokojena ( bývají u ní oba dva).
Muž nic nepoznal, tedy na vzhled si nestěžuji a jak já říkám, otočí se mi tam i autobus ;-):-)
A orgasmu je moje pipina taky schopna.
Za sebe mohu říci, že se to povedlo.

Lucka
 


Komentáře

1 OBĚŤ ZMĚNY POHLAVÍ OBĚŤ ZMĚNY POHLAVÍ | 22. října 2018 v 0:59

Přestože toužíš po tom, aby SRS operace vyšla a dopadla pěkným povedeným a funkčním výsledkem / výtvorem, tak to bohužel není možné ovlivnit. To je pouze z říše snů. O tom si TG lidé mohou nechat jen zdát. Doktoři nejsou všemocní, přestože jako všemocní a moudří o TG lidech rozhodovali a stále rozhodují. Tito lidé >>>ČEŠTÍ SEXUOLOGOVÉ<<< nehodlali uznávat změny pohlaví u TG lidí bez chirurgických zákroků!!!
Touto zaujatostí proti TG lidem, to že sexuologové a CZ legislativa, neuznávali TG lidem identitu bez chirurgického zákroku, tímto poškodili řadu TG lidí, kteří za to musí být odškodnění.
Státní umanutá legislativa a umanutost českých sexuologů lpících na chirurgických zákrocích u TG lidí, je ohavnou praktikou a genocidou na TG lidech. Nic jiného to není.
Protože, pokud ti vytvoří jen vzdálenou atrapu ženského genitálu, a nepoužitelnou vagínu, a přijdeš ještě navíc o vzrušivost a o sexualitů, tak to se z toho potom takto přeoperovaný člověk zblázní a psychioky trpí jako prašivý pes.

2 Lenka Lenka | 22. října 2018 v 5:43

Já jsem o tom také jednou přemýšlela, asi půl hoďky, ale hnedle mi došlo, že všechna ta rizika, ty peníze a to nepohodlí, no prostě, že to za to nestojí, za nějakou vidinu MOŽNÁ o něco "pohlednější" ženské lůno.

3 Niki Niki | 22. října 2018 v 8:43

[1]: Ovlivnit to možné je, ale jen částečně. Někomu SRS dopadne hodně dobře, někomu jen průměrně a u někoho se to moc nepovede. Tak to je a v blízké budoucnosti se to nezmění.

Lékaři nejsou dokonalí a pokud zapátrám v minulosti, tak i já bych jich pár označila za nafoukance a kretény....ale bez lékařů obecně by to jaksi nešlo, takže jsem za ně ráda.

Na legislativu můžeme nadávat v mnoha ohledech tu i jinde, ale je jaká je a my  se s tím buďto smíříme nebo se ji můžeme pokusit změnit. :-)

Získat snadno identitu která se mi hodí, já opravdu nepovažuji za dobré řešení a jsem proti. Drtivá většina TG holek chirurgický zákrok či konverzi chce a chtěla by ji i kdyby nebyla nezbytná pro změnu identity.

Otázka je, co je lepší...psychicky trpět jako žena v mužském těle nebo psychicky trpět, když operace nedopadne podle našich představ a pipinka není moc povedená, případně stále marně čekáme na orgasmus.
Vždy máme na výběr...ne že ne. :-)

4 Niki Niki | 22. října 2018 v 10:12

[1]: Jo...málem bych zapomněla...
že je povedený a funkční výsledek z říše snů?? A že si o tom TG osoby mohou nechat jen zdát?
To už ses opravdu pomátla? Jsi mentálně postižená?

Sny se splnily nejen mně, ale i mnoha dalším....a já jsem spokojená víc než jsem doufala. :-) :-P

Že tobě, ty nádhero, se něco nepovedlo podle tvých představ, neznamená že to potká všechny...a obviňuješ celý svět z toho, jak ti bylo ublíženo.
Jdi už se fakt vycpat s těmi názory :-x

5 Lucka. Lucka. | 22. října 2018 v 14:19

[1]: Ano můžeš se i narodit s nehezkou pipinou, nebo mít problém s orgasmem od přírody / není výjimka ani u CIS žen/ a ty mají nadávat a svádět vinu na koho 8-)  ;-)  :-!

Přemýšlím co je na mém orgánu nefunkčního, ale kromě možnosti mít děti a absence menstruace mě zaboha nic nenapadá. ale že nebudu most mít děti, s tím jsem celkem počítala, vaječníky na stromech nerostou a po HRT také ne. ;-)

a zatím jsem přesvědčena že každá normální holka /namyslím normální ve smyslu duševním, ale ve smyslu identity a pohlaví/ mít dole pindíka nechce.
co by s ním holka také dělala 8-O  :-?

Ale souhlasím, ´´povinné´´ by to být nemělo. jsou tu i holky co si přejí být ženy s něčím navíc, co cis holky nemají, prostě holky s tajemstvím. exotika.

ale co holky s vousy, holky bez prsou, holky s testosteronem, holky co vlastně vypadají jako muži.....
kde bude potom ta hranice.

a jsou to vlastně ještě vůbec ženy :-?

6 OBĚŤ ZMĚNY POHLAVÍ OBĚŤ ZMĚNY POHLAVÍ | 22. října 2018 v 15:04

Sexuologové a lékaři k nám většinou přistupují jako ke strojům, ne jako k individuálním bytostem.

https://cosmickids.cz/blogs/kidsoftheuniverse-blog/kdy-jste-si-poprve-vyzkousela-saty-sve-matky-pribeh-emy-trans-nebinarni-osoby?fbclid=IwAR2LqDaRFSOimbHU72gRaQnE68TXo3vigyzn1SoPkda5imWHPmgl3sopLfo

A takto to tady již dlouhé roky chodí :-(

7 Barbara. Barbara. | 22. října 2018 v 15:08

[5]:Samozřejmě, každý se může uvnitř cítit trochu jinak.
Ale potom tito lidé nemohou chtít mít v dokladech jasně určující pohlaví.

Prostě nic a nebo pohlaví třetí.

[4]: Mě to v Ostravě udělali taky k světu, přítel zatím nic neví, stejně mu to budu muset jednoho dne říct.

8 Niki Niki | 22. října 2018 v 15:40

[6]:

No koukla jsem se na ten příspěvek...vypadá to, že to je mladé trdlo, co neví co chce....případně, jak sama píše, chce být extravagantní.

Takových je tady dost a dost. Obléká se ale jasně žensky, nevypadá nebinárně...přitom si stěžuje, že v obchodech nenajde oblečení pro nebinární lidi. A co je pak uni? Ach jóó. :-(

9 Niki Niki | 22. října 2018 v 15:45

[5]: No povinné je minimálně znemožnění reprodukční funkce, takže toho dost mezi nohama může zůstat. Ale stejně je to všechno šílené.
Nedá se nic dělat...tohle je na samostatný článek. :-)

10 Lucka. Lucka. | 22. října 2018 v 16:06

[7]: Třetí pohlaví je těžko proveditelné.

jak bude v rodném listu dítěte uveden takový rodič.

Do jaké věznice umístit takového člověka.

Co místa přímo určená pro jedno či druhé pohlaví, toalety, šatny, pokoje v nemocnicích atd.....

V jakém rodě takového člověka oslovovat.

a že si ten člověk svobodně vybere podle toho jak se vyspal, to se potom bude cpát zase k jednomu či k druhému pohlaví.

pro 50 lidí nebude stát vytvářet speciální věci. bohužel to opravdu nebude.

ono to není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá.

11 Vlaďka Vlaďka | 22. října 2018 v 16:33

[1]: "Deník The New York Times získal interní zprávu, že ministerstvo zdravotnictví USA chce do konce roku změnit definici slova "pohlaví". Podle ní bude pohlaví definováno jako "[b]uď mužské nebo ženské, neměnné a určeno na základě genitálií, se kterými se člověk narodil. V nejasných případech bude pohlaví určeno genetickým testováním."

V případě, že by tato změna vešla v platnost, což chce ministerstvo stihnout do konce roku, by to znamenalo, že gender a pohlaví trans osob nebudou na federální úrovni uznávány - pohlaví bude odvozeno od původního rodného listu a jakákoliv změna (i kdyby ji konkrétní stát umožňoval) nebude relevantní.
Nebudou možné změny úředního pohlaví v pasech, trans lidé přestávají existovat jako kategorie chráněná proti diskriminaci a obecně nebude na federální úrovni existence trans osob přijímaná."

Nelíbí se ti naše legislativa? Jestli je tohle pravda, pak to tu máme ještě ZLATÉ! ???

12 OBĚŤ ZMĚNY POHLAVÏ OBĚŤ ZMĚNY POHLAVÏ | 22. října 2018 v 16:57

Pokud v USA vládnou šílenci typu Trump a jeho konzervativní hovada tak je tam možné vše , i revoluce nebo občanská válka.
Tady máme také výživné pošahané zastánce tradičních hodnot které mnoho lidí akorát poškozují , namátkou  V. Klaus st. V. Klaus ml. , inkvizicni katolická církev, Okamura,  a řada  
dalších xenofobnich zlosynů.

13 Niki Niki | 22. října 2018 v 17:19

[11]: A sakra...pokud se něco takového stane skutečností, tak to bude mazec. Amerika je na některé věci hodně zvláštní země a dočkat se tam dá ledasčeho. :-(

14 Niki Niki | 22. října 2018 v 17:21

[10]: No přesně. Je hodně otázek a skoro žádná odpověď, jak to rozumně řešit.
Popsala jsi to výstižně :-)

15 Vlaďka Vlaďka | 22. října 2018 v 17:29

[12]: Tak zrovna občanská válka docela dost hrozí i Evropě.

16 Lucka. Lucka. | 22. října 2018 v 21:33

[11]: bohužel v USA je pořád dost křestanských fanatiků.

a bohužel, všude to mohou začít řešit, když už roupama nevíte coby, zrušíme to všechno a máme u starost méně.

a komu se to tady nelíbí, může jet kousek za barák k bratrům na Slovensko. ;-) 8-)

17 Niki Niki | 22. října 2018 v 22:01

[16]: Slovensko? Jen to ne....tam i zdravotní sestra odmítne píchnout TG osobě injekci :-(

18 Lucka. Lucka. | 23. října 2018 v 0:10

[17]: znám i horší věci co se vůči nám dějí na Slovensku.
tam je to asi občas dost těžké. :-(

19 Lucka. Lucka. | 23. října 2018 v 0:57

[8]: jj Stylizuje se jasně žensky, líčení, účes, manikura, oblečení.
ke všemu bere ženské hormony.

ale cítí se nebinární. ;-)
možná myslí vizáž vs spodek, to bude to nebinární. :-D

tak to znám těch nebinárních víc, jen jsem nevěděla že se tomu říká i takto :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama