Listopad 2018

Arogance + povýšenost + stupidita

Dnes v 8:13 | Niki |  Co nám zvedá adrenalin

Bohužel je tady opět situace, kdy, ač nerada, musím reagovat...pohár o těch pověstných pár kapek přetekl.


Ač jsem mírumilovná bytost, tak, jak již jsem několikrát zmiňovala, nejsem Matka Tereza a nebudu někoho hladit po vláskách, zatímco mě ta dotyčná osoba bude nožem bodat do zad.
Mám rada pohodové a rozumné lidičky se srdíčkem na pravém místě....nemám ráda spory či hádky a přímo nesnáším arogantní, namyšlená tupá hovada...co si myslí, že nad ně není, že jim patří svět a jsou nejchytřejší široko daleko.

Že tady narazím na někoho takového, se vlastně dalo logicky předpokládat, ale tak či onak, je to smutné a radost z toho nemám.
Dnes tady jde hlavně o osobu, která mi pije krev už dlouho, ale snažila jsem se o uklidnění napjatého stavu i emocí, a celou situaci zbytečně nevyhrocovat. Ani nespočítám kolikrát jsem té osobě říkala ať si hraje na svém písečku a ať neleze na blog kterému se posmívá, který zesměšňuje a kterým hluboce pohrdá.
Vždyť jen ten její blog je přece naprosto nepřekonatelný, pravděpodobně nejlepší na celém světě, má nepředstavitelně vysokou návštěvnost a přečíst si jej 116x denně je vlastně pocta a nejkrásnější zážitek týdne, či snad celého roku....že Dominiko??Také bych mohla napsat, že jsi zákeřný, arogantní, upištěný skřet, co se povyšuje nad jiné, chvástá se neuvěřitelně vysokým IQ, dá se říci že téměř neměřitelným....a přitom jsi psychicky labilní osoba, kterou nikdo nechápe a nikdo nemá rád....takový uzlíček nervů co rád ubližuje ostatním, aby si zvýšil sebevědomí.
Ale má to cenu? To se máme pořád urážet? Kdo tím co získá?

Vím. že jsi zatrpklá a opuštěná (promiň, já zapomněla že máš nějakou drahou polovičku, i když ani čert neví co se za tím skrývá...asi tvá kočka) a tvé chování naznačuje, že ti musel někdo odmalička hodně ubližovat, to na tobě zanechalo stopy a ty se s tím teď vyrovnáváš jak umíš a máš pocit, že ti nikdo nerozumí a nikdo tě nechápe.
Slyšela jsem, že jsi opravdu neměla lehké dětství...jenže milá zlatá, to nejsi sama a také to není důvod k tomu, abys byla hnusná na ostatní, potažmo celý svět. Pak se nediv, že se lidé k tobě nechovají moc přívětivě...viz "krutí" policisté nesnášející transsexuály, co tě poutají k radiátoru a nebo tě odvedli v poutech k výslechu, nebo třeba xenofóbní soudkyně, která je pro tebe "zamindrákovaná pinda" a oslovuje tě v mužském rodě či třeba sestřička v nemocnici, která je pro tebe také "zakomplexovaná pinda".
Všichni kolem tebe jsou xenofóbní? Tu pinda, tam pinda a nikdo tě nemá rád?
Víš, problém asi nebude v lidech kolem tebe, problém bude v tobě a měla bys ho řešit...najít si dobrého psychiatra či psychologa a snažit se změnit své chování.A, milá zlatá...ty máš krátkou paměť, máš chaos v informacích a proto bych ti ráda připomněla pár věcí.

1 - můj blog nevstal potisicáté z mrtvých, ale jen jednou...přestala jsem ho psát, protože jsem už měla plné zuby lidí jako jsi ty a tobě podobní...a trochu si zopákni matematiku
2 - zapátrej v hlavičce a vzpomeň si, kolik blogů jsi poplivala a kolik jejich autorek jsi urazila
3 - vzpomeň si, jak ses povyšovala nad ostatní...ty, velká BM, už přece žena a ostatní jen hloupé stádo transek "pár dní na hormonech"
4 - kolikrát jsi říkala či psala "já už jsem žena a s transkama nechci mít nic společného"
5 - jak jsi se posmívala mně , Lucce a dalším holkám, že jsme hloupé, když píšeme, že k uznání identity a "F" v občance stačí orchiektomie...protože ty, nejchytřejší z chytrých, víš naprosto jistě, že je nutná SRS a basta. Jenže pravdu jsme měly my a navíc v důvodové zprávě, kterou ses tak oháněla, nebylo nic podstatného co by osvětlilo situaci, takže to bylo jen takové plácnutí do vody a ty ses nebyla ani schopna omluvit za to, že ses mýlila a žes nás urážela.
6 - tvé prognózy nebývají správné, často se mýlíš, překrucuješ fakta...příkladů je opravdu hodně a nemá cenu je zde vypisovatTakže....seber se trochu, nebuď taková nána a uvědom si, že lidé kolem tebe nejsou jen hloupé, bezcitné a vystrašené osůbky (většinou dle tebe xenofóbní).....uvědom si, že tě určitě v mnohém předčí (třeba autoškolu nedělají skoro dva roky) a mají většinou lepší charakter a srdíčko než ty.

A...možná už si to nepamatuješ, ale i tys byla na samém začátku...v tranzici jsi nereptala, uznávala jsi autority, neprotestovala jsi proti svévůli lékařů, neutrální jméno jsi měla, ke komisi jsi přišla a také na operaci jsi šla dobrovolně a byla ráda, že sis ji nemusela hradit. Hrát si na hrdinku, když už máš vše za sebou....to je nádhera.

Teď, když podle tebe diagnóza F-64.0 už neexistuje a nenahradila ji žádná jiná (tos někde vyčetla z kouzelné koule)...tak teď už jsi jen žena, která nemá žádnou stigmatizující diagnózu a bude se ti určitě lépe dýchat a vše půjde hladce. To budeš mít skvělé....bohužel my ostatní nějakou tu diagnózu pořád mít budeme.

Oni lékaři i pojištovny budou klidně léčit i platit za lidi, kteří diagnózu nemají a jsou úplně zdraví, ony to pojištovny dělají rády jako charitu, že. Však to stojí méně než operace nosu, vlastně vám to udělají v lokální anestezii v čekárně na chíře.

A abych nezapomněla...ty jsi určitě hodně za vodou a nějaké případné výdaje za medikamenty tě nerozhodí....také už máš za sebou SRS, tak se nemusíš obávat případných změn v budoucnosti, kdy by si TG holky musely částečně či zcela tuto operaci hradit....jenže některé jsou teprve na cestě za svým snem a záleží jim i na takových "drobnostech".
Ještě jsem si vzpomněla, jak jsi zastávala názor - "musíme jít za svým, hlava nehlava a neohlížet se na druhé", takže to mnohé vysvětluje.

No....ty si libuješ v anglických výrazech, takže tohle asi bude podle tebe hejtování nebo můj antihejt a na to ty máš zase své antihejty.
Ufff, ani nevím co to je, ale zní to hrozivě.

A když jsme pro tebe transtetky, tak jsme asi rodina a ty jsi naše transneteřinka...ani nevím, zda se máme radovat.
A lézt na blog kterým opovrhuju a psát tam pod smyšlenými nicky, také není hezké.

Tak ať se ti v novém životě daří. (A trochu se nad sebou zamysli).

NikiNěco se děje se společností

Pátek v 12:52 | Niki |  Transgender - transsexualita na talíři

Četla jsem nějaké články, které mě zaujaly, takže bych z nich něco v omezeném rozsahu zveřejnila
a pár slov k tomu třeba i napsala.
Něco se děje se společností

Počet Švédů, kteří chtějí změnu pohlaví, nadále roste a dosahuje 1%
V souladu s tímto trendem, švédská vláda navrhla rychlé chirurgické a právní změny pohlaví pro lidi již v mladistvých letech.

2,2% respondentů uvedlo, že mají pocit, že žijí ve špatném těle.
2,8% dotázaných uvedlo, že by chtěli být považování za osobu jiného pohlaví.

Byla jsem překvapena, že jsou tato čísla tak vysoká, uvedla psychiatrička Kyriaki Kosidou. Takové zkušenosti pravděpodobně vždy existovaly, ale v otázce genderové identity byla vždy spousta stigmatu. Sociální rozvoj může směřovat k větší akceptaci, pak se odvážíte vyjádřit své pocity.

Podle švédské vlády by děti měly mít možnost změnit zákonně své pohlaví již od 12 let. Dítě ve věku 15 let by mělo mít možnost požádat o chirurgickou intervenci.
Tento návrh vyvolal odpor v lékařských kruzích, které jej označily za nepřiměřený. Bylo řečeno, že mladí teenageři nejsou ještě dostatečně zralí pro takovou nevratnou operaci. Pro mnohé z nás lékařů se zdá být nepřiměřené, že 15 letí budou moci požádat za zády svých rodičů o změnu pohlaví jen s pouhým certifikátem školního kurátora.


Tak nevím...že by to byla móda? Něco tak uhozené jako být "IN"?
Nebo také už se lidé nebojí otevřít své srdce a přiznat co se odehrává v jejich hlavě a co cítí, případně kým se cítí být...už nemají takový pocit ohroženi nebo odmítnutí společností. Kdo ví.
A co jsem si dále přečetla....


Transsexualita zmizí z kategorie duševních poruch

Být transgenderovou osobou už nemá být podle 
Světové zdravotnické organizace (WHO) považováno za duševní poruchu.

Podle mezinárodní klasifikace nemocí WHO transsexualita nebude patřit pod duševní poruchy. Nově je zahrnuta v kapitole "stavy související se sexuálním zdravím" a je jí přiřazena diagnóza takzvaného "genderového nesouladu".

Členské země budou dokument schvalovat příští květen v Ženevě. Pokud se tak stane, začne platit 1. ledna 2022.

"Tento krok samozřejmě zázrakem nezmění myšlení všech odborníků a odbornic, ale přesto jde o zásadní mezník. Vnímání trans lidí jako psychicky nemocných je jeden z největších dlouhodobých problémů, které jim znemožňují rovnocenný, plnohodnotný život a vystavují je posměchu nebo diskriminaci," napsalo v reakci na rozhodnutí OSN sdružení Trans*Parent CZ, které se snaží o prosazování práv trans lidí a zvyšování povědomí o problematice.

Podle Trans*Parent CZ je účelem nově definované diagnózy vyhnout se stigmatizaci a zajistit, aby transgenderové osoby měly přístup k nezbytné zdravotní péči.


Zhruba před rokem jsem zveřejnila článek ohledně diagnózy F-64.0 a objevily se tam názory typu:"To už je minulost" ,či že se už tou diagnózou nemám ohánět...apod.
Jenže F-64.0 prozatím minulostí není a stále platí a ještě nějakou dobu určitě platit bude. A pokud tedy v budoucnu nebude mít někdo tuto diagnózu, tak bude mít jinou....ale stále nějaká bude.
Pokud tedy bude ICD-11 schválena (hlavně ta část nás se týkající) a začne za pár let platit, transsexualita nebude spadat pod duševní poruchy, ale bude v jiné kategorii...údajně "stavy související se sexuálním zdravím". No to jsme si tedy pomohli(y).

Ale teď vážně.
V určitých případech může být to překvalifikování k dobru některých z nás...např. Dominika teď řeší určitou situaci ohledně svého dítěte a vynětí transsexuality z duševních nemocí by ji MOŽNÁ pomohlo tuto situaci lépe zvládnout či vyřešit. Musím říci, že ji ty soudní spory, tahanice a obstrukce ze strany státního aparátu, vůbec nezávidím, a i když si o ni myslím své a nejraději bych ji nakopala do zadku, tak ji přeji, ať to dobře skončí a už má od všeho klid. Že to psychické pohodě nepřidá, je nad slunce jasné a my všechny (či všichni) potřebujeme dobré psychické zdraví jako sůl.
Také je zde jisté nebezpečí, že si časem budeme hradit hormony a potřebné léky v plné výši, případně si trans holky budou hradit konverze z vlastní kapsy.

Na druhou stranu...nemyslím si, že vnímání trans lidí, jako psychicky nemocných, představuje zase tak velký problém. Ten problém je vnímání trans lidí obecně a je celkem jedno jakou budeme mít diagnózu...pro lidi budeme pořád "transky". Už je to mnoho let, co není homosexualita nemoc...přesto i dnes jsou pro mnoho lidí gayové "buzny" či "buzeranti" či "teplouši" a jestli jsou tito lidé bráni jako nemocní, či ne....je těmto lidem šumafuk (čili u zadku....případně u prdele).
Určitá míra stigmatizace byla, je a bude. Chtěla bych věřit, že v budoucnu se to zlepší, ale chce to čas (možná spoustu času) a chce to také větší posun ve vnímání trans problematiky (LGBTI) celou společností.


Já si celkem nemohu moc stěžovat (trošku bych ale mohla...ne že ne) a situaci považuji za poměrně dobrou, i když ne, že bych nezažila tu a tam (od lidí kteří ví nebo tuší kdo jsem dříve byla a kdo jsem), nějaké diskriminační jednání a necítila určité projevy nesouhlasu, nepochopení, apod.....naštěstí jsou to jen výjimky, naprostá většina lidí je v pohodě.
O to více zamrzí, že určitých negativních reakcí jsem se spíše dočkala od lidí, které jsem dříve dobře znala, včetně lidí, které jsem dříve považovala za, pokud bych to trochu nadsadila, mou rodinu. Pár lidí mě velice zklamalo. Co se dá dělat, i takový je život.
No nic, čert je vem. K něčemu jsou tyto, řekněme trošku vyhrocené, situace dobré...poznáme jak to s lidmi kolem nás vypadá a kdo je opravdu přítel a komu na nás záleží.

No a že bych neměla přístup k nezbytné zdravotní péči? To jako doopravdy? Hm...já ten pocit nemám ani v nejmenším.

Niki

Neovagina - 3

10. listopadu 2018 v 7:15 | Niki |  Transgender - transsexualita na talíři


Dnes mám tři věci o kterých chci napsat...dvě dobré a jednu bohužel špatnou.

Začala bych těmi dobrými.

- 1 -

Další dvě prima holky, které byly také na SRS v Ostravě, souhlasily se zveřejněním fotografií, na kterých vidíte další výsledky dobře odvedené "práce" prim.MUDr.Vřeského a asistenta MUDr.Netočného.
Takže o tom, jak můžou pipinky vypadat po konverzi v Ostravě, už by mohl být celkem dobrý přehled. Něco takového tady ještě nebylo...doposud jen samé dohady, domněnky, nějaká tvrzení bez důkazů, atp. Takže už by v tom mohlo být více jasno, alespoň co se operací v Ostravě týče.

Žádná z holek neměla nějaké pooperační problémy a když jsem je v nemocnici navštěvovala (nebo společně s Luckou), tak byly spokojené, válely se v postýlkách a na nic si nestěžovaly....jen ty dreny, jen ty dreny...ty vadily asi každé, včetně mne...jinak by to bylo jako pobyt v lázních.

Takže tím bych to uzavřela. Když počítám sebe, Lucku a holky za kterými jsme byly v nemocnici, tak je to 8 holek, které byly v pohodě a bez nějakých komplikací...a to už o něčem vypovídá.


- 2 -

A teď něco co mně i Lucce udělalo radost. A to Tereza. No konečně!

V předposledním videu říkala, že se na operaci moc těší a já si vzpomněla na sebe, jak já se na to všechno těšila jako malá holka a co vše se odehrávalo v mé hlavě a v mém srdíčku. Věříme, že to Terka myslela upřímně, že to není žádná hra a ty emoce byly opravdové.

Tereza nás potěšila i ve svém posledním videu, kde mimo jiné uvedla, že s větrnými mlýny bojovat nebude a podřídí se systému změnou jména na neutrální. Jaké jsou přesné detaily, které jí k tomu rozhodnutí vedly, nevíme, i když to částečně vysvětluje, ale věřme, že se opravdu na operaci tak těší a nechce to zbytečně protahovat, jak sama říká. Zřejmě z Terezy ten testosteron už nadobro vyprchal, je z ní cítit i určitá pokora bez toho samolibého povýšení, což je moc fajn. Snad bude pokračovat i nadále v tomto duchu, tak nezbývá, než jí držet pěstičky, aby se své operace dočkala co nejdříve, doufáme že bude opravdu tak spokojená.....a zřejmě ano, jak to tak vypadá.
Někdy opravdu nemá cenu jít hlavou proti zdi a je jednodušší zvolit o malinko delší, komplikovanější, ale zato jistější cestu.
Neutrální jméno jí bude slušet jistě víc a stejně je pouze dočasné.
Takže, snad dojde bez problémů a komplikací co nejdříve svého cíle.
Teď už nám je jedno, jaké jméno si zvolí do operace (třeba Teri), už je pro nás Tereza, Jakub odešel z tohoto světa v klidu a míru.


- 3 -

No, snad to ani nemohlo dopadnout jinak...bohužel...zase se musím trochu otřít o téma, o kterém píši nerada.

Již na starém blogu, který jsem smazala, bylo toho dost napsáno o mezilidských vztazích, a také, jak jinak, o mnohdy napjatých vztazích, nevraživosti a zlé krvi mezi trans holkami...někdy se ta nepříjemná a dusná atmosféra dala přímo krájet.

Je to smutné, je to velká škoda že si tak znepříjemňujeme život, ale asi to tak nějak patří k životu. I zahrádkáři či spolek akvaristů se tomu nevyhne a závidí si, pomlouvají se, či si vjedou do vlasů. (Možná občas někdo někoho uškrtí a těla se zbaví tak, že bude krmit dva týdny své věčně hladové hejno piraňí, které chová v akváriu).
Prostě....jsou lidé pohodoví, slušní, charakterní, empatičtí...ale vždy se najdou nějací kreténi, zákeřní a bezpáteřní jedinci či zamindrákované trubky. A nesmím zapomenout ani na namyšlené kreatury, které se povyšují nad jiné a dávají ostentativně najevo, jak pohrdají, v jejich očích, "obyčejnými" lidmi.
Takže si Eliško a Dominiko hrajte na svém písečku a na blog, kterému se posmíváte, raději nelezte. Určitě máte lepší věci na práci, že? Nerada bych to vyhrotila.
A o těch dvou ubohých stvořeních, co napsaly na BM blog své komentáře, bych se snad ani neměla zmiňovat...je to hnus a žumpa. O tom, co si myslím o anonymních osobách neznámého původu a chemického složení, které prskají jed se svých skrýší, snad už víte. Bůhví co to je za závistivé příšerky s.r.o - možná TGCZ, Martina, Leontýna, Gábina....možná Honza, Jarek, Kája, Pepan........


Niki a Lucka

Neovagina - 2

8. listopadu 2018 v 10:40 | Lucka a Niki |  Transgender - transsexualita na talířiTaké vzhledem k tomu, že jedna holka chtěla abychom zveřejnily i ty (podle jejího názoru) nepovedené výledky operace...tak to rády uděláme.
Problém je v tom, že nevíme, jestli byla operace provedena v Ostravě, v Praze nebo jinde.

Takže níže uvedené fotografie jsou bez, řekly bychom, záruky.

Alespoň vidíme, že vzhledu příliš neprospívá epilace nebo pokud si téměř celou oblast po zákroku budeme vyholovat. Je třeba otevřeně říci, že jestli si holka v 50 letech bude myslet, že bude mít pipinku jako nějaká štíhlá, atraktivní 18 letá cis holka...tak to opravdu nebude.6 měsíců po operaci - ta byla v březnu 2014


8 měsíců po SRS - po druhé operaci
Tady bych řekla, že to je dost čerstvé...za pár měsíců + nechat trochu zarůst, to bude vypadat lépe.


Já bych k tomu (za sebe) ještě řekla toto.

Před mnoha lety bych dala nevímco jen za to, pokud by mi někdo odstranil varlata a penis...o tom, že bych měla i neovaginu, tak o tom jsem si mohla nechat jen zdát. Celkem i dost času jsem strávila přemýšlením o způsobu, jak si to provést sama a zůstat naživu (o očekávané bolesti ani nemluvím). Ale rozum a pud sebezáchovy zvítězil.
Nakonec jsem se pokusila podplatit i jednoho veterináře, ale letěla jsem jako mokrý hadr a mohla být ráda, že mě někde nenahlásil.

Píše se rok 2018, zdravotnictví se v jistých ohledech zlepšilo a dnešní možnosti chirurgie (i jiných oborů) jsou úplně jinde. Řekla bych, že doba je pro TG osůbky celkem příznivá.

Takže...dočkala jsem se...sny se staly skutečností a já to neustále vnímám jako nějaký malý zázrak...vlastně asi velký. V 9 hodin mě na sále uspinkali a v 11:30 jsem se vzbudila na své postýlce v pooperačním pokoji...a už bylo po všem. Má první otázka, když přišla sestřička, byla:"Povedlo se to? Už TO tam nemám?" To jsem ještě byla pod vlivem opiátů a myšlení ještě bylo trochu zamlžené, tak jsem si ani nevšimla všech těch hadiček, co jsem v tělíčku měla.

Za to, že je pipinka funkční a celkem dobře vypadá, jsem moc ráda. Smířila bych se i s tím, pokud by to nedopadlo tak dobře, ale asi každá chceme co nejlepší výsledek.

NikiOpravdu ne vše se vždy podaří, platí to o operacích obecně a zrovna tak o operacích SRS.
Nemusí se to povést jak v Praze, tak v Ostravě, v Brně, zrovna tak v Thajsku, v USA a i jinde na světě.
Ty případy samozřejmě jsou, jak často u jednotlivých operatérů, to už se zřejmě různí.
Občas se i stává, že jeden chirurg dělá opravu po operaci z jiného pracoviště.
Počáteční a pooperační problémy se mohou časem spravit, což občas známe z Prahy.
Bohužel, i tak se zřejmě čas od času stane, že holka i s odstupem času a po zahojení, není s výsledkem spokojena.
Co na to říci, je to smutné. Ale v životě opravdu občas nevyjde vše tak jak chceme, což sice nespokojené holce nepomůže, ale život není vždy fér.

Proč má jedna žena od narození bez problémů orgasmus a druhá jej nikdy nedosáhla.
Proč má jedna žena velké přírodní poprsí a druhá jen Áčka.
Proč má jeden muž nadprůměrné přirození a druhý má jen malého prcka.
Proč se někdo narodí s tělem opačného pohlaví.
A tak bychom mohly pokračovat do nekonečna.
Protože ne vše je tak, jak bychom si přáli. Život není občas fér a spravedlivý a bohužel i to k životu patří.

A ještě k těm SRS operacím, nejen techniky, ale i samotní lékaři se většinou snaží zlepšovat a zdokonalovat a učí nové lékaře, kteří to zase trošku zdokonalí. Takže výsledky by měly být pořád lepší.
Ale opravdu je třeba počítat s tím, že záruku perfektního výsledku vám nedá nikdo, ani to nejde, jsou i věci, které prostě ovlivnit nejdou.

Lucka

Takže vám všem já i Lucka přejeme dobrou volbu chirurga a co nejlepší výsledek.
Neovagina

6. listopadu 2018 v 20:41 | Lucka a Niki |  Transgender - transsexualita na talíři

Upozornění

článek obsahuje fotografie ženského přirození a dilatátorů...pokud vás takovéto fotografie pohoršují, opusťte prosím tento blog, případně tento článek nečtěte.


Neovagina.Je to téma které zajímá hodně trans holek, ale moc se o tom nemluví.
Tak především, nedoporučuji před samotnou SRS operací trvalé odstranění chloupků, dnes to lékaři téměř nevyžadují. S chloupky potom vypadá orgán mnohem přirozeněji a schová to částečně i nějaký ten nedostatek nebo jizvičku, stačí potom jen běžně upravovat, jako každou jinou vaginu.
Po operaci by mělo stačit dilatování třikrát denně po dvaceti minutách a s používáním lubrikantu na vodní bázi a bez aromat, dobrý je s čajovníkem (tea tree), který má antiseptické účinky. Dilatace není masturbace, takže žádné zbytečné dráždění, které může způsobit i vnitřní oděrky, stačí zasunout, po pár minutkách povysunout a zasunout znovu a pořád s citem tlačit.

Jak často a jak dlouho dilatovat? Už jsem to nakousla v předchozím odstavci. Je to dost individuální, ale tak 3 až 5 měsíců se doporučuje 3x denně, s odstupem času (řádově v měsících) frekvence klesá, po půl roce už by mohlo stačit dvakrát či jednou denně po patnácti minutách, po roce třeba už jen dvakrát třikrát týdně.
Po operaci, ale lépe už před ní, je dobré najít si vhodného gynekologa, který pomůže s případnými problémy. Hlavně v začátku, než se ustálí poševní mikroflóra, můžou být problémy se zápachem, výtokem, svěděním, otokem atd, Lékař udělá stěr který pošle na rozbor a nasadí případná antibiotika, krémy, koupele a podobně.
Zápach připomínající jogurt je v pořádku, právě mléčné bakterie se starají o kyselé prostředí které brání tvoření nežádoucích bakterií, plísní a hub.
Poševní prostředí není stabilní, takže se mění a případná odchylka od normálu ještě nemusí být pohroma, může se po pár dnech vše zase stabilizovat, vliv na to mohou mít i léky, strava a podobně, často se to rozhasí po užívání antibiotik.
Zápach může nastat i v létě s nevhodným prádlem, což je normální a běžná hygiena to vyřeší.
Určitě problémy neřešit výplachy vodou, chlorovaná voda může zničit i to málo dobrých bakterií co tam zbylo, neopochva stejně jako normální pochva se čistí sama.

Výtok čiré lepkavé tekutiny bez zápachu při orgasmu, je zcela normální.
Problémy může vyvolat i nevhodný lubrikant.

Běžnou mykozu můžeme vyřešit i samy, doporučuji odzkoušené tabletky Intimo Help, které jsou právě na obnovu poševní mikroflóry, a na samotnou pochvu obyčejný dětský pudr. Tohle nám může občas pomoci vyřešit ty menší problémy, pokud to nepomůže, tak navštívit gynekologa.

LuckaOslovily jsme pár holek a s jejich souhlasem uveřejňujeme pipinky z dílny MUDr.Vřeského (Ostrava)

Čekáme ještě na schválení od dalších tří holek.

Fotečky nejsou příliš kvalitní, ale snad pro orientaci budou stačit.
Tady vidíme, jak obrovské mohou být rozdíly v pomůckách k dilataci.
Růžový dilatátor má délku 15,5cm (bez kroužku na konci) a 2,5 - 3cm v průměru.
Tak si asi představíte rozměry fialového Překvapený


Já bych ještě napsala pár vět.

Asi 6 týdnů po operaci jsem si na noc začala zavádět každý druhý den tabletky Intimo Help, které mi doporučila Lucka a vnitřní prostředí pipinky bylo naprosto skvělé...po každé dilataci jsem čichala k dilatátoru či prstu a vše bylo v pořádku.
Dost jsem dbala na hygienu a udržovala pipinku v suchu...používala jsem dětský pudr s azulenem.
Po dilataci jsem se skoro pokaždé sprchla a použila Niveu - sprchovou emulzi na intimní hygienu.
Dovnitř do pipinky jsem ale Niveu nepoužila a ani ji nijak nevyplachovala vodou...nechtěla jsem tam narušovat vnitřní prostředí.

Asi 6 měsíců po operaci se zjistilo, že tam mám bakterie...prostě potvůrky, které tam v malém množství být třeba mohou, ale jak se hodně pomnoží, tak mohou dělat paseku - takže jsem brala antibiotika a nějaké čípky do pipinky na noc.
Klebsiellu jsem vyhubila, ale pomnožily se mi tam další bakterie...hrozné potvory "Acinetobacter baumannii" + "Stenotrophomonas maltophillia"...takže další antibiotika a další čípky.

No chválabohu už je vše v pohodě...všechny testy negativní a pipinka v pořádku.


Niki


Jakub nebo Tereza? A co Tores?

3. listopadu 2018 v 15:29 | Niki |  Transgender - transsexualita na talíři

Jakub Španihel?...Tereza Španihelová?...Tores Gorgeous?

Kdo to je, co to znamená...a kdo se v tom má vyznat?

A proč o něm....nebo že by o ní, píšu?
Protože ve středu byla v Praze komise, která schvaluje operační změnu pohlaví u transsexuálních osob a Jakubova žádost byla zamítnuta, což nám sdělil a patřičně okomentoval ve svých videích na YouTube. Na videa mě upozornila kamarádka a já se pak nestačila divit, když jsem na ně koukala. Ale celkem mě mrzí, že jsem se na ně podívala, protože jsem se trochu (tedy dost) vytočila a začala psát tento článek, místo abych se věnovala něčemu mnohem příjemnějšímu. Třeba škrabání brambor k obědu, či jít sledovat "Nebezpečné vztahy" s mým oblíbeným Honzou Musilem.

Nejtěžší pro mne bylo asi rozhodnutí, jak Jakuba alias Terezu oslovovat a zdali se mám držet při zemi nebo napsat, co si o tom všem myslím. Opravdu, opravdu těžké! Ale rozhodnout jsem se musela, jinak bych na monitor mohla zírat roky a byla by ze mne jen kostra na křesle.

Takže - nebudu se až tak moc držet při zemi a je to pro mě Jakub...žádná Tereza Španihelová. Ono je krásné užívat jméno na které nemá nárok a ještě prohlašovat jak mu to nevadí, že má v občance stále původní jasně mužské jméno a na neutrální jméno se může vykašlat. On Jakub přece není jako my ostatní, pro které je (či bylo) neutrální jméno dalším vítaným krůčkem v tranzici a přece jen nám tu změnu trochu ulehčuje či ulehčovalo...ne že ne.

Takže Jakube...ne úplně všichni tě oslovují jako Terezu Španihelovou. Děláš ze sebe něco co nejsi...až budeš mít jednou po konverzi, pokud se k tomu opravdu odhodláš, tak to bude něco jiného, pak si vyber jméno jaké chceš a já to budu respektovat.
Přece bylo tak jednoduché zvolit si Teri nebo Tery jako neutrál a byl klid. To, jak to je náročné vyběhat a zařídit....to jsou jen kecy a výmluvy. Ano, zabere to nějaký čas, ale daleko míň času, než zabraly ty "akce" v médiích, jízdy do Prahy, apod. Nemluvě o tom, že tranzici máš přes tři roky...to určitě stálo za to.A...kdo je vlastně Jakub (alias Tereza Španihelová)

Pokud bych to měla nacpat do jedné krátké věty, napsala bych....je to domýšlivý a samolibý egocentrik... narcista s velkou snahou o zviditelnění. Na druhou stranu....nelze mu upřít že má obchodní talent, dostatek sebevědomí a je cílevědomý.

Já (a nebyla jsem sama) jsem odhadla Jakuba, jeho povahu a o co mu hlavně jde...už dávno, a jak se nakonec ukázalo, téměř vůbec jsem se nemýlila.
Pohledný, skvělý, atraktivní mladý muž s vypracovaným tělem (prostě "gorgeous"), který by složil kdejakého protivníka jako mouchu a dívky a ženy z celé Opavy mu ležely u nohou...na kterou ukázal, tu mohl mít v posteli...tak nějak se od začátku prezentoval. Testosteron kam se podíváš.

V posledním videu řekl Jakub krásnou větu:"Já chci být všechno, jen ne střed pozornosti." No...to jsem se fakt válela smíchy.

Když o sobě Jakub tak skromně tvrdí, že je nejznámější trans v ČR....tak je zřejmé, že se o tom bude dost mluvit....což ovšem Jakubovi určitě vadit nebude, medializace ho těší a zase se nějakou dobu bude rochnit na výsluní a číst si komentáře plné smutku, rozhořčení a lítosti...které ho budou hřát na srdíčku.

Když jsem se dívala na to první video, tak jsem Jakuba chvíli chtěla i litovat (i když vím, že si to vlastně zavinil sám)....nejsem taková bezcitná, jak se to teď může zdát a dovedu si také živě představit v jakém psychickém stavu bych byla já, pokud by mi komise zamítla žádost o schválení SRS...to by mne dostalo na pár dní na kolena. Jenže Jakub na dalším videu už byl vlastně celkem v pohodě a zase vystavoval na odiv krásné umělecké dílo primáře Vřeského... skoro dvě kila vážící prsa velikosti E (nebo ještě větší). Myslím tím váhu obou.
Ono není lehké nakráčet suverénně ke komisi, když předtím:

A - veřejně mluvím o tom, že stále zvažuji jestli jet na operaci do Thajska nebo zvolím ČR
B - po celou dobu mám v OP původní mužské jméno a prohlašuji, že mi to vůbec nevadí
C - pořád někde opakuji, že mi nevadí mužské genitálie
D - říkat veřejně, že teprve po tom, kdy jsem si nechal "udělat" nová ňadra, se cítím jako žena
E - dost dlouho dávám na vědomí jaký jsem byl kanec a tvrďák coby chlap
F - že se cítím dobře nahý, v sauně a na pláži....dávám tím najevo, že se vlastně rád předvádím s původním nádobíčkem a nemám z toho žádnou psychickou újmu
G - na konferenci v Praze se chovám dost arogantně a musí mě napomínat Hanka
H - až moc se zviditelňuji v médiích, což také nemusí být vždy ten nejlepší nápad
I - propaguji soukromou LLC kliniku, kde jsem si nechal udělat augmentaci a pak vykládám o tom, že jsem ji měl zadarmo, ale musím se za to na videích pořádně prsit, říkat, kde jsem si ňadra nechal udělat....prostě dělat LLC klinice reklamu.

Členové komise možná přihlédli i k tomu, že Jakub prohlašoval, že pokud by neměl jako žena orgasmus, velice by trpěl a upadl by zřejmě do těžkých depresí. A vzhledem k tomu, že žádný chirurg to nemůže zaručit, pak snad bude lepší i na operaci nechodit.

Řekla bych, že komise posuzuje všechny dostupné informace o každém žadateli a pak se rozhodne, zda operaci schválí či zamítne. Takže i povědomí o tom, že Jakubovi nijak zvlášť nevadí mužské genitálie, a také to, že byl pyšný na své mužské tělo, může hrát jistou roli.

No Jakube....trocha pokory by ti neuškodila. Dost přeceňuješ vlastní důležitost a na ostatní se díváš svrchu.
A pamatuješ na svá slova...něco v tom smyslu, že každá bojujeme za sebe a na ostatní se máme vykašlat?
Abych pravdu řekla, nijak zvlášť tě nelituju a možná ti to v koutku duše i trochu přeju, je to jisté poučení...pýcha předchází pád, říká se, že? Tobě to stejně moc nevadí...Thajsko to jistí, že?


Při některých Jakubových videích se mi vybavil Ivánek z pohádky "Mrazík", který si zpíval:
Když se dívám na sebe, tak se musím pochválit...nevypadám já věru zle, prostě chlapec jak má být.
Tady bych trošičku odbočila.

Transgender osůbky a jim podobné (někdy se v tom sama nevyznám...je v tom dost chaos) se v určitém směru trochu liší, ale jinak jsme jako ostatní lidé a také nejsme semknutá komunita co drží při sobě (jak jsem si trochu naivně myslela na začátku tranzice).
Někteří jsou milí, dobrosrdeční a v pohodě...někteří jsou nesnášenliví a protivní...někteří se straní ostatních, žijí si svůj život a nemají zájem si jakkoli pomáhat, popovídat si o svých zkušenostech, problémech...atd.
A tak jak se u běžných lidí setkáme se závistí, arogancí, povýšeností, nepřejícností a třeba demagogií a stupiditou...tak stejně se s těmito (i s mnoha jinými) vlastnostmi setkáme i u trans lidí.


Niki