Jakub nebo Tereza? A co Tores?

3. listopadu 2018 v 15:29 | Niki |  Transgender - transsexualita na talíři

Jakub Španihel?...Tereza Španihelová?...Tores Gorgeous?

Kdo to je, co to znamená...a kdo se v tom má vyznat?

A proč o něm....nebo že by o ní, píšu?
Protože ve středu byla v Praze komise, která schvaluje operační změnu pohlaví u transsexuálních osob a Jakubova žádost byla zamítnuta, což nám sdělil a patřičně okomentoval ve svých videích na YouTube. Na videa mě upozornila kamarádka a já se pak nestačila divit, když jsem na ně koukala. Ale celkem mě mrzí, že jsem se na ně podívala, protože jsem se trochu (tedy dost) vytočila a začala psát tento článek, místo abych se věnovala něčemu mnohem příjemnějšímu. Třeba škrabání brambor k obědu, či jít sledovat "Nebezpečné vztahy" s mým oblíbeným Honzou Musilem.

Nejtěžší pro mne bylo asi rozhodnutí, jak Jakuba alias Terezu oslovovat a zdali se mám držet při zemi nebo napsat, co si o tom všem myslím. Opravdu, opravdu těžké! Ale rozhodnout jsem se musela, jinak bych na monitor mohla zírat roky a byla by ze mne jen kostra na křesle.

Takže - nebudu se až tak moc držet při zemi a je to pro mě Jakub...žádná Tereza Španihelová. Ono je krásné užívat jméno na které nemá nárok a ještě prohlašovat jak mu to nevadí, že má v občance stále původní jasně mužské jméno a na neutrální jméno se může vykašlat. On Jakub přece není jako my ostatní, pro které je (či bylo) neutrální jméno dalším vítaným krůčkem v tranzici a přece jen nám tu změnu trochu ulehčuje či ulehčovalo...ne že ne.

Takže Jakube...ne úplně všichni tě oslovují jako Terezu Španihelovou. Děláš ze sebe něco co nejsi...až budeš mít jednou po konverzi, pokud se k tomu opravdu odhodláš, tak to bude něco jiného, pak si vyber jméno jaké chceš a já to budu respektovat.
Přece bylo tak jednoduché zvolit si Teri nebo Tery jako neutrál a byl klid. To, jak to je náročné vyběhat a zařídit....to jsou jen kecy a výmluvy. Ano, zabere to nějaký čas, ale daleko míň času, než zabraly ty "akce" v médiích, jízdy do Prahy, apod. Nemluvě o tom, že tranzici máš přes tři roky...to určitě stálo za to.A...kdo je vlastně Jakub (alias Tereza Španihelová)

Pokud bych to měla nacpat do jedné krátké věty, napsala bych....je to domýšlivý a samolibý egocentrik... narcista s velkou snahou o zviditelnění. Na druhou stranu....nelze mu upřít že má obchodní talent, dostatek sebevědomí a je cílevědomý.

Já (a nebyla jsem sama) jsem odhadla Jakuba, jeho povahu a o co mu hlavně jde...už dávno, a jak se nakonec ukázalo, téměř vůbec jsem se nemýlila.
Pohledný, skvělý, atraktivní mladý muž s vypracovaným tělem (prostě "gorgeous"), který by složil kdejakého protivníka jako mouchu a dívky a ženy z celé Opavy mu ležely u nohou...na kterou ukázal, tu mohl mít v posteli...tak nějak se od začátku prezentoval. Testosteron kam se podíváš.

V posledním videu řekl Jakub krásnou větu:"Já chci být všechno, jen ne střed pozornosti." No...to jsem se fakt válela smíchy.

Když o sobě Jakub tak skromně tvrdí, že je nejznámější trans v ČR....tak je zřejmé, že se o tom bude dost mluvit....což ovšem Jakubovi určitě vadit nebude, medializace ho těší a zase se nějakou dobu bude rochnit na výsluní a číst si komentáře plné smutku, rozhořčení a lítosti...které ho budou hřát na srdíčku.

Když jsem se dívala na to první video, tak jsem Jakuba chvíli chtěla i litovat (i když vím, že si to vlastně zavinil sám)....nejsem taková bezcitná, jak se to teď může zdát a dovedu si také živě představit v jakém psychickém stavu bych byla já, pokud by mi komise zamítla žádost o schválení SRS...to by mne dostalo na pár dní na kolena. Jenže Jakub na dalším videu už byl vlastně celkem v pohodě a zase vystavoval na odiv krásné umělecké dílo primáře Vřeského... skoro dvě kila vážící prsa velikosti E (nebo ještě větší). Myslím tím váhu obou.
Ono není lehké nakráčet suverénně ke komisi, když předtím:

A - veřejně mluvím o tom, že stále zvažuji jestli jet na operaci do Thajska nebo zvolím ČR
B - po celou dobu mám v OP původní mužské jméno a prohlašuji, že mi to vůbec nevadí
C - pořád někde opakuji, že mi nevadí mužské genitálie
D - říkat veřejně, že teprve po tom, kdy jsem si nechal "udělat" nová ňadra, se cítím jako žena
E - dost dlouho dávám na vědomí jaký jsem byl kanec a tvrďák coby chlap
F - že se cítím dobře nahý, v sauně a na pláži....dávám tím najevo, že se vlastně rád předvádím s původním nádobíčkem a nemám z toho žádnou psychickou újmu
G - na konferenci v Praze se chovám dost arogantně a musí mě napomínat Hanka
H - až moc se zviditelňuji v médiích, což také nemusí být vždy ten nejlepší nápad
I - propaguji soukromou LLC kliniku, kde jsem si nechal udělat augmentaci a pak vykládám o tom, že jsem ji měl zadarmo, ale musím se za to na videích pořádně prsit, říkat, kde jsem si ňadra nechal udělat....prostě dělat LLC klinice reklamu.

Členové komise možná přihlédli i k tomu, že Jakub prohlašoval, že pokud by neměl jako žena orgasmus, velice by trpěl a upadl by zřejmě do těžkých depresí. A vzhledem k tomu, že žádný chirurg to nemůže zaručit, pak snad bude lepší i na operaci nechodit.

Řekla bych, že komise posuzuje všechny dostupné informace o každém žadateli a pak se rozhodne, zda operaci schválí či zamítne. Takže i povědomí o tom, že Jakubovi nijak zvlášť nevadí mužské genitálie, a také to, že byl pyšný na své mužské tělo, může hrát jistou roli.

No Jakube....trocha pokory by ti neuškodila. Dost přeceňuješ vlastní důležitost a na ostatní se díváš svrchu.
A pamatuješ na svá slova...něco v tom smyslu, že každá bojujeme za sebe a na ostatní se máme vykašlat?
Abych pravdu řekla, nijak zvlášť tě nelituju a možná ti to v koutku duše i trochu přeju, je to jisté poučení...pýcha předchází pád, říká se, že? Tobě to stejně moc nevadí...Thajsko to jistí, že?


Při některých Jakubových videích se mi vybavil Ivánek z pohádky "Mrazík", který si zpíval:
Když se dívám na sebe, tak se musím pochválit...nevypadám já věru zle, prostě chlapec jak má být.
Tady bych trošičku odbočila.

Transgender osůbky a jim podobné (někdy se v tom sama nevyznám...je v tom dost chaos) se v určitém směru trochu liší, ale jinak jsme jako ostatní lidé a také nejsme semknutá komunita co drží při sobě (jak jsem si trochu naivně myslela na začátku tranzice).
Někteří jsou milí, dobrosrdeční a v pohodě...někteří jsou nesnášenliví a protivní...někteří se straní ostatních, žijí si svůj život a nemají zájem si jakkoli pomáhat, popovídat si o svých zkušenostech, problémech...atd.
A tak jak se u běžných lidí setkáme se závistí, arogancí, povýšeností, nepřejícností a třeba demagogií a stupiditou...tak stejně se s těmito (i s mnoha jinými) vlastnostmi setkáme i u trans lidí.


Niki
 


Komentáře

1 Niki Niki | 3. listopadu 2018 v 18:38

Můj milý příteli se zmrzačeným genitálem...je velice milé, že se tak hezky vyjadřuješ k celé problematice a za to ti děkuji. Tvé připomínky budu tlumočit na nejbližším zasedání OSN, kde se tím budou zabývat. :-)

2 Lenka Lenka | 3. listopadu 2018 v 19:04

S tím neutrálem to opravdu není to nejlepší řešení a bylo by prima moci mít v dokladech ženské jméno, které si vybereme a které nám pak zůstane, ale jak jsi Nikčo psala, zatím je to jak to je a jsme rády i za ten neutrál. ;-)

3 Vlaďka Vlaďka | 3. listopadu 2018 v 23:53

[2]: Přece i jako neutrál už můžeme mít ženské jméno. ;-)

4 Vlaďka Vlaďka | 3. listopadu 2018 v 23:56

Počkat, co mi uteklo? Šlo by trochu rozvést ten bod G? O_O

5 Niki Niki | 4. listopadu 2018 v 3:58

[4]: Vladi...minulý rok, 22.června, se konal v Praze seminář týkající se trans problematiky a pár lidí se tam chovalo dost nevhodně a trochu arogantně vůči přednášejícím.
Jednou z těch osob byl i Jakub...byl napomínán Hankou Fifkovou. :-(
Nakonec se prý omluvil Hance i jednomu z přednášejících lékařů.

6 Lenka Lenka | 4. listopadu 2018 v 7:26

[3]: Já to myslela tak, že si nemůžeme zvolit jakékoliv, třeba Hana Sluníčková.

Ale těch možností je i tak celkem dost a Knappová by asi byla celkem vstřícná při potížích na matrice.

7 Barbara Barbara | 4. listopadu 2018 v 8:38

[3]: Ono hlavně záleží na konkrétní matrice, co schválí, málokde schválí přímo ženský tvar.

A k té Tores.
Myslím že za slovy ´´chci pomáhat ostatním ´´, skrývá vlastní exhibicionizmus a narcizmus.
Jako kluk se příliš neprosadila i když se o to snažila, jako trans je daleko zajímavější osoba pro média. A nějaký incidentek nebo napadení v baru,ale i ta komise, tomu jedině pomůže, každá reklama a zviditelnění se, se hodí.

8 OBĚŤ ZMĚNY POHLAVÏ OBĚŤ ZMĚNY POHLAVÏ | 4. listopadu 2018 v 11:59

[7]:  Co ty jsi zač,  co ty si vůbec o sobě myslíš, že jiné soudíš?

Jsi jen biologická hmota se špatnými vlastnostmi.

9 Barbara Barbara | 4. listopadu 2018 v 12:46

[8]: Ano jsem biologická hmota stejně jako ostatní, i ty.
A ty druhé soudit, posuzovat a urážet můžeš, máš monopol.

Koukám že vrána k vráně sedá, i když, Tores má poslední dobou občas i nějakou rozumnou myšlenku, na rozdíl od tebe Hmoto.

10 Vlaďka Vlaďka | 4. listopadu 2018 v 14:40

Co se týče Tores, můj názor je takový, že to není TS, ale TV, které se chce zviditelnit a exhibovat a při tom dojít klidně tak daleko, že přijde o nádobíčko. Já prostě nepochopím SMYSL přeměny v té formě, že vlezu všude, kde to jde -FB, Youtube a dokonce i televize a pak jako co? Budu chodit po ulici a budu si naivně myslet, že mě nikdo nezná? Smysl přeměny je ten, že okolí bude danou TS brát jako ženu. I kdyby Tores vypadala 100% jako žena, stejně bude půlka národa vědět, kdo byl. Jakou to má LOGIKU?!!!!

A druhá věc: Co se týče neuznání komise kvůli absenci neutrálního jména, tak za prvé: Nevím, kdo co Tores nabulíkoval, ale já u Procházky měla dáno jasně najevo, že změna neutrálu je důležitá pro další postup a pravidla přeměny (nepočítám, že jsem to chtěla sama).

A za druhé: Co to, proboha, Tores mele o tom, že tři roky vystupuje ve firmě jako Tereza? Co to je za blábol, jak může někdo v běžném životě vystupovat pod jménem, které NEMÁ v občance? Není to protizákonné? I kdyby nebylo, každému normálně myslícímu tvorovi musí docvaknout, že tenhle postup je špatně. :-?

11 Lucka. Lucka. | 4. listopadu 2018 v 15:04

[10]: Jakub / budu ho tak oslovovat, měl možnost změny, nechtěl, jeho původní a pořád oficiální jméno mu prý nevadí, tak je Jakub, ad si říká přezdívkou jakou chce/, přezdívka není jméno a jméno oficiálně změnit nechce.

Jakub je rád středem pozornosti, tedy on to vyoutováníse myslím spíš vítá.
ono by ho nebavilo zapadnou mezi CIS ;-)

navíc, sám na videu, pár dní  před komisí říkal, že ještě úplně neví, orgasmus je pro něj životní nutnost, a pokud tak ještě ani neví zda u nás a nebo Thajsko. takže bůh ví a jestli. ona komise ještě neznamená SRS ;-)

12 Lucka. Lucka. | 4. listopadu 2018 v 15:20

A chudák Jakub je z toho všeho tak zkroušený a psychicky na dně, že už stihl dávat rozhovory pro bulvár ;-)  :D

že on už je obeslal pro jistotu předem :D

13 Vlaďka Vlaďka | 4. listopadu 2018 v 15:26

[12]: Rozhovory pro bulvár? Jako vážně?

14 Lucka. Lucka. | 4. listopadu 2018 v 15:37

[13]: ano, už vím o několika, začal hned následující den po komisi.

která z nás by toho byla schopna, kdyby jí zamítla komise. ;-)  8-)  O_O

15 Vlaďka Vlaďka | 4. listopadu 2018 v 15:57

[14]: To už musí být nějaká nemoc :-|

16 Lucka. Lucka. | 4. listopadu 2018 v 16:23

[15]: ano je.
někteří lidé jsou pro to aby byly středem pozornosti, schopni udělat úplně cokoli.

třeba i různé chirurgické úpravy těla atd atd. není jich po světě zase tak málo. ;-)

17 Vlaďka Vlaďka | 4. listopadu 2018 v 17:11

[16]: Teď mě napadlo, co bude chudák dělat třeba rok po tom, až přeměnu dokončí? Vždyť už se nebude mít s čím předvádět, už nebude mít nic, s čím jít do televize. :-D

18 Niki Niki | 4. listopadu 2018 v 17:27

[17]: Vladi...to je otázka za milion.
Chce vůbec Jakub něco dokončit? Nevyhovuje mu spíše současný stav?
Celý proces nějak neúměrně protahuje...už dávno z něj mohla být opravdu žena...pokud by to opravdu chtěl.

Řekla bych že bude atakovat Hollywood a bude se chtít věnovat modelingu a podobným aktivitám...už něco podobného naznačoval (tedy kromě toho Hollywoodu....to zatím tají). :-D

19 Barbara Barbara | 4. listopadu 2018 v 17:39

[16]:

[17]:

[18]:
Důležité je dát o sobě vědět a pořádně se zviditelnit.

Z toho už se dá do budoucna těžit.
Potom už se třeba někde v šoubyznysu uchytí.

20 Niki Niki | 4. listopadu 2018 v 19:36

No a před chvilkou jsem se dozvěděla, že padl další (asi poslední) Jakubův argument, když se navážel do komise...to jak se odvolával na Péťu Nitku, že ona má původní jméno a komise ji změnu schválila.
A přitom ona má neutrál Péťa a bývala Petr :-)

21 Lenka Lenka | 4. listopadu 2018 v 22:15

Ještě jsem holky objevila její reakci na komentář pod videem, kde napsala toto:

Jenže je to svévůle a pravě díky tomu bojuji.. Nic méně celou tuto zkušenost s komisí nevnímám vůbec negativně ba právě uplně naopak.. :)

Vypadá to, že to nakonec celé vnímá positivně a využívá to jak jen může, tedy další rozhovory, články v bulváru a zase se o něm více mluví. No paráda, ne?

22 Lucka. Lucka. | 4. listopadu 2018 v 23:02

Svévůle.
že nebojoval proti svévůli sexuologa, že je na sexuologovi uznání diagnozy.
proti svévůli sexuologa a psychologa započetí hormonální léčby.
i zákony jsou svévůle určité skupiny lidí.

A zase má bulvár zájem o rozhovory a možná z toho kápne i něco před kamerou. jojo, když se daří tak se daří ;-)  :-D heč. 8-O

23 Barbara Barbara | 5. listopadu 2018 v 7:37

Mě opravdu dostávají nadpisy v časopisech.
Transsexuálka Tereza která bývala Jakub.

Ten člověk měl možnost, nechtěl změnu jména, nevyužil možnosti, to původní jméno mu vyhovuje.
Není ani Tereza, ani Tery, ani Tores, ale pořád Jakub.

Nebývala Jakub, pořád je to Jakub Španihel.
Tak jaké Bývala :-?

24 Vlaďka Vlaďka | 5. listopadu 2018 v 16:03

[23]: Přesně tak. To samé jeden komentář nějaké její ovečky pod videem, která psala něco ve smyslu, že přece je nesmysl, aby si teď měnila jméno na neutrál a pak by si ho musela měnit ZPÁTKY na tohle (myšleno Tereza).
To jsem se už vážně pleskla do čela. Jaké zpátky, ona žádnou změnu jména nemá, když je to pořád oficiálně Jakub. :-!

25 Lucka. Lucka. | 5. listopadu 2018 v 16:05

Když si tak pročítám ty urážející, hnusné a vulgární nezveřejnitelné komentáře Šárky.

Šárko naše milá.
takže, proces přeměny tě poškodil.
co jsi tedy chtěla.
uznání ženského pohlaví bez hormonální léčby, nebo jsi chtěla být žena s mužským orgánem a být oficiálně ženou.

já myslím že jsi nechtěla ani jedno. hormonální léčbu jsi chtěla, aby jsi vypadala jako žena.
pipinu jsi chtěla taky, aby jsi mohla provozovat sex jako žena.

takže, bojuješ proti sexuologům, chirurgům, bojuješ proti tomu aby trans lidi někdo léčil.

nebo že ti měl někdo před přeměnou dát procentuální graf, povedených a nepovedených přeměn.
co by to změnilo, nešla by jsi jinak do přeměny, nebo by jsi chtěla být chlap s ženskou identitou.
nebo chceš odškodnění za to, že jsi se rozhodla pro přeměnu.

víš co vlastně chceš, a jsi si jistá že když by to bylo podle tvého, vyhovovalo by to všem, nepoškodilo by to zase jiné lidi kteří to cítí celé jinak.

26 Lucka. Lucka. | 5. listopadu 2018 v 20:16

občas můžou být v reálu věci i trošku jinak.

třeba napadení Transsexuálky Terezy /Jakuba/ v baru, vyznělo to, jako bezdůvodné napadení neznámým transfobem.

ale údajně se tam slovně navážel do starých kamarádů. tak mu jeden bácnul.

tím neříkám že to schvaluji.
ale nebylo to napadení trans osoby z ničeho nic neznámým útočníkem ;-)

27 Vlaďka Vlaďka | 5. listopadu 2018 v 20:59

[26]: Tak to samé i s tou komisí. Nevěřím, že by to bylo tak černobílé, jak nám popisuje. A pak všechny ovečky pod videem jen nadávají na komisi a jaký je Terezka chudáček.

28 Lucka. Lucka. | 5. listopadu 2018 v 21:12

[27]: víš, ty lidičky co ho podporují, ty bych neodsuzovala, možná trošku naivní a důvěřiví a úplně se v tom a taky v něm třeba nevyznají. jsou fajn a empatičtí k naší menšině ;-) to je podstatné.
většina jistě neví že komisí neprojde tak jeden TS člověk ze sta.

prostě, komise počítá RLT od neutrálního jména, to samo o sobě už stačí k neuznání komisí.  ale, ony ty videa, články atd, o člověku mnohé řeknou, vidíme to my, a psycholog to jistě vidí taky ;-)

29 Niki Niki | 5. listopadu 2018 v 21:16

[27]:
Nadávají lidé, kteří tomu nerozumí a neví o co jde.
A jak to tam probíhalo se asi přesně nedozvíme...třeba těch důvodů bylo více a dopadlo to, jak to dopadlo.

30 Lucka. Lucka. | 6. listopadu 2018 v 2:05

Šárka.
//Vím co chci. Vím to moc dobře co chci. A také vím, že nechci, aby zde nadále existoval a panoval ten totalitní proces změny pohlaví, který je nedostatečně citlivý, nedostatečně liberální a nedostatečně individuální pro potřeby tg lidí.//
zbytek zveřejnit nemá cenu, jsi poškozená a bla bla. a dále vyčtené hlášky jak na sjezdu KSČ, kterým někdy ani sama nerozumíš a plácáš je jednu přes druhou.

chceš zcela nekontrolovanou léčbu změny pohlaví, to není problém, ale budeš potom ochotna si vše hradit z vlastní kapsy, i lékaře, i operaci, protože bez  dohledu lékaře to nikdo nepovolí.

chceš individuální proces změny pohlaví, pro koho, pro transsexuální lidi určitě ne. ti chtějí HRT a SRS.

jsou tu lidi co SRS nechtějí, ale neřekla bych že jsou TS.
žena co chce mít pindíka, nebude tak úplně žena, na tom se jistě shodneme.

jsou to lidé s trochu jiným problémem, když budou mít vlastní škatulku, potom ad mají i vlastní léčbu ok. slepé střevo také neléčíme stejně jako zlomenou ruku, nebo bolest zubů. jenže také obojímu neříkáme slepé střevo. ;-)
takže ano, věřím že tahle léčba ti neseděla, když máš zlomenou ruku a léčili tě na slepé střevo. ;-)
jenže, to jsi neměla lékařům lhát, že tě bolí slepák. už chápeš. 8-O

no já vím že nechápeš. :-?

31 Lucka. Lucka. | 6. listopadu 2018 v 2:22

Ono se totiž do transsexuality nacpe dalších dvacet lidí s jiným gender problémem, se sexuálním problémem,s nevyhraněným či nejistým genderem, s CD, TV, s psychickými problémy, kvůli výdělku jako prostitutka, kvůli zviditelnění se, a já nevím co ještě.
a potom křičí nebo pláčou že jim přeměna pro transsexuální lidi nesedí a nevyhovuje.

ano, tak běžte a říkejte lékařům pravdu, o co vám jde a proč chcete léčbu a co vás opravdu trápí.
potom se divíte že vám léčba pro transsexuální lidi nesedí. není divu že nesedí,ona nemůže sedět. :-|

32 Lucka. Lucka. | 6. listopadu 2018 v 13:53

[24]: Tak se omlouvám, jsou to vážně hloupé ovečky které si nenechají nic vysvětlit a brání ho zuby nehty. chce být přece Tereza a hotovo, když chce ;-)

33 MOE MOE | E-mail | Web | 6. listopadu 2018 v 16:27

Ani nevím, jestli se mi chce na tohle dělat názor. Spíš jsem jen rád, že to nemusím řešit. :-)

34 Šárka Šárka | 6. listopadu 2018 v 16:55

Pochop, že diagnoza transsexualita byla definitivně vyškrtnuta z mezinárodního seznamu nemocí, to že to nehodlají akceptovat čeští sexuologové a česká sexuologie je vrchol drzosti, a je potřeba tyto lidi odstranit od koryt, protože transgender lidem škodí!!!

35 Vlaďka Vlaďka | 6. listopadu 2018 v 17:23

A ještě si musím rýpnout. V jedné reakci na někoho píše Jakub: "Přece si nebudu měnit neutrální jméno, jen aby se někomu ulevilo"(myšlena komise).

Ok a já si celou dobu bláhově myslela, že neutrální jméno je  V PRVÉ ŘADĚ ČÁSTEČNÁ ÚLEVA PRO SAMOTNOU TS.

Bože, já už toho člověka nemůžu ani cítit. [:tired:]

36 Lucka. Lucka. | 6. listopadu 2018 v 17:47

[35]: jj já tam psala mimo jiné právě i to. že si spíše někdo jen postavil hlavu.
vyšetření sexuální orientace mu nevadilo, na to čel, a to je přitom opravdu svévůle konkrétního sexuologa. dnes na to neposílá téměř nikdo. ;-)

mě je to šumák, je to jeho život a třeba bude i štastný.
ale ad s tím proboha pořád neleze na veřejnost. nechci aby mě někdo spojoval zrovna s ním, jen kvůli tomu že taky podstupuje přeměnu. :-?

37 Lucka. Lucka. | 6. listopadu 2018 v 17:55

[34]: pochop že když se něco zamete pod koberec, právě kvůli těm odlišným lidem.
tak to ještě neznamená že to tady už není.

transsexualita tu byla od věku věků, už ve starém Římu.
i Indové mají transsexuálního boha. ;-)

38 Kritikasystému Kritikasystému | 6. listopadu 2018 v 18:17

Je zajímavý, že Tores se neozvala proti ničemu a až nyní. Vše ji vyhovovalo až do tedka?

A komu nejvíce vyhovuje tato léčba? TV  , kteří si jen chtěji nechat zmasakrovat pohlavním orgán.

Podle deviantních TV je pak nastavena celé léčba -  a lékaře nic nezajímá.

z toho důvodu je transsexualita  unikátní diagnoza :

-  neexistuje jediný výzkum  o účinnosti hormonální léčby.
žádná  jiná lékařská diagnoza taková není, všude je nějáká věda, výzkumy. Tu ne...

ale proč by lékaři dělali výzkum, když TV stačí ženské věci...

Nejhorší je, že lékaři pak normální holky vyhazují a nemají zájem,něco řešit. Prostě jsou z těch z transvestitů zlblý

39 Kritikasystému Kritikasystému | 6. listopadu 2018 v 18:21

Stejně tak operace. Poslední dobou zase dost masakrů udělaných. O tom taky Tores nemluvila. Prostě vše ji vyhovovalo a kdyby prošla vším. Tak do smrti se bije za tento sadistický systém.

Snad brzo skončí toto týrání translidí a zejména žen

40 Kritikasystému Kritikasystému | 6. listopadu 2018 v 18:26

Nejtrapnější  bylo jak se Tores chlubila několikrát a i v televizi a ne jen na youtube...jak kradla ženské věci -   spolužačkám  ve škole v šatně a zkoušela je.
Pak chodila po různých domech a kradla boty před dveřmi..

si lidi pak o nás  myslí, že jsme zlodějí ženských věcí...

41 Lucka. Lucka. | 6. listopadu 2018 v 18:43

[Smazaný komentář] no, myslím že daleko logičtější je, že právě ten původní orgán TV vyhovuje, chtějí se jen převlékat ;-)
je zajímavé že zmasakrovaný hrudník poprsím jim nevadí a zmasakrované tělo hormony také ne.

je celkem normální že má žena vaginu, ono to k ženě patří odnepaměti.

nejspíš jen TV může říci, že penis přeoperovaný na vaginu je mrzačení. potom se také může říci, že celé tělo je po přeměně zmrzačené, protože bylo původně mužské. ;-)

takže, kdo jste opravdu ženy, nepůjdete do žádné přeměny. / 99 procent mužů/ :-D

42 Kritikasystému Kritikasystému | 6. listopadu 2018 v 18:52

[Smazaný komentář] nikdy jsem neviděla zmasakrované tělo hormony.  Vždy je to jen velice malá změna a právě TV chlapovi to vyhovuje dost.

On ale TV chlap neví, že je chlap. Si nalhal, že je žena a  všichni ho v tom podporují. A myslí si, že právě přes operaci dokáže, že je žena. Proto nejvíce na operaci chodí uchylové, kteří honili nad svým vlasním tělem.

43 K K | 6. listopadu 2018 v 18:53

.

44 Kritikasystému Kritikasystému | 6. listopadu 2018 v 18:55

Ale zbytečný řešit.

Zůstat u faktů -  neexistuje jediný lékařský výzkum a nikdo nehledá zlepšení. Komu toto asi může vyhovovat?

45 Lucka. Lucka. | 6. listopadu 2018 v 19:03

[Smazaný komentář] a co když si to že jsou pravé ženy, nalhali právě ti kterým původní orgán náramně vyhovuje ;-) je celkem logické že muži vyhovuje pindík. 8-O

46 Niki Niki | 6. listopadu 2018 v 21:07

[Smazaný komentář] Hele, ty "Kritiko systému"

1 - piš trochu srozumitelněji
2 - piš pod nějakým jménem...vždy mě iritovaly nějaké bláznivé nicky
3 - totéž platí i pro Šárku...takže ti mažu i jakžtakž přijatelné komentáře.

Na operaci se mohou dostat i osoby které  by ji určitě neměly podstupovat, ale jsem si jista, že naprostá většina je po operaci spokojena a SRS byla dobrá volba.

[Smazaný komentář] Jedna nebo dvě tady píšete něco o týrání translidí...to by mě fakt zajímalo co vy dvě jste vlastně zač.

A že by mě třeba týrali?? A že o tom nějak nevím. O_O

Není vše optimální, prostor ke zlepšení tady opravdu je....ale já jsem moc a moc ráda, že jsou dnes ty podmínky pro transgender osůbky alespoň takové jaké jsou.

CELOU TRANZICI JSEM SI NESKUTEČNĚ UŽÍVALA...UŽÍVALA JSEM SI I KONVERZI...A UŽÍVÁM SI NOVÝ ŽIVOT!

Věřím, že nejsem sama :-)

47 Gray Gray | 6. listopadu 2018 v 21:24

Blbý dělat Advocatus diaboli zrovna tyhle osobě.

G)H)I) stejne jako její hate na JR když nerozdýchala, že má větší sledovanost, a její "odhalení černého trhu s HRT" že kterého se sice vyklubalo přenechání nedobrané krabice Estrofemu, ale proč kvůli tomu nevyautovat holku a nevyhrožovat ji policií za něco co není ani přestupek. Sice si asi celkem oprávněné můžeme myslet, že se tak chová [doplň pohlavní orgán], ale objektivně vzato to s genderem na vůbec žádný sůvis.

A) tohle mi přijde úplně mimo. Znám další holky co šli je komisi a nakonec možná poletí do Thajska, naopak ochota investovat cas, penize, riziko cesty přez půl světa by se spíš měla brát jako "touha po operaci" a né nějaký rozmar.
Proč by se to nemělo říkat veřejně? Nejsme snad v Rakousku Uhersku abychom se plazili před komisí. Platíme zdravotní daň i další daně, tak v .cz je to v podstatě "nároková" věc. Poskytovatele zdravotní péče si mohu vybrat jak chci. Jestli se tím chlubim/tutlam to aby mi ostatní (ne) záviděli je zase otázka vkusu, ně genderu. Btw spíš by se mělo řešit to, že některým holkám by česká pojišťovna měla Thajsko hradit automaticky, protože s nedostatkem materiálů ta prostá penilní inverze končí katastrofou (téměř ) vždy. Ale jednoduší je hejtovat holku, že nezvládne z 5ti cm dilatovat 15 když ji bolí jenom sedět že...
Btw komise tu není pro trans lidi, ale aby chránila erár před finanční a právní zodpovědností,což pravda není úplně špatně (viz důvodová správa k NOZ). A taky budou ve finále dost těžko obhajovat podle čeho hodnotí ten RLT. Kde máme v českém zákoně definován "ženský " život? Hodnotíte akorát svoje stereotypy. Otočí se ve finále na změně jména. Nebyla by ale první co prošla bez neutrálů .
B) divný ok. Výběr neutrálních jmen a nutnost dvakrát měnit identitu je nicméně výmysl za všechny prachy, zvláště když to u vázaných živnosti ani pořádně nejde a jsou další dokumenty kde to je problém.
C)D)E) opět si o tom můžu myslet svoje, opět akorát direktivně určuju něčí gender. V zahraničí si transkluci Vesele rodí. To by teprve byla Sodoma Gomora pro české trans kde se naučili odvozovat identitu jen od SRS. Teda jen AMAB. Klukům tu vagínu pomalu ani nechtějí vyndat a část jich jí i používá dál.

I když s ní můžete mít nevyřízené účty, tak dead nAme a misgender je pro mě i v tomto případě přez čáru.

48 Gray Gray | 6. listopadu 2018 v 21:34

[2]:[3]:[4]:[5]:[6]:[7]:
Je ten "slavný " seznam neutrálních jmen. Druhá možnost je mít znalecký posudek na dané jméno, pak má matrika smůlu a nemá si co určovat.
Od paradoxů, že Julie je "mužský" jméno, po šílenosti typu "Sváťa Honzů" ten systém nikomu nepomůže a vede pouze k tomu, že máme samé Nikol, #sorryjako ;)

49 Gray Gray | 6. listopadu 2018 v 21:46

[10]: Pseudonym je legální a běžné používané. Zákony googlit nebudu.
NOZ, ZSZS ani metodický pokyn zdravminy IMHO nic jako neutrální jméno nezna. To i googlit můžu.

Zbytek je obecně problém alá Caitlyn jenner, sestry Wachowski a další profláknuté celoplanetárně. I když je to jiný sport než ta naše primadona, opět i když mi dává taky větší logiku stealth přeměna, tak vidím dost nešťastný někomu zakazovat dělat obecního blázna.

50 Gray Gray | 6. listopadu 2018 v 22:08

[30]:[34]: Stará diagnostika stále platí. Nicméně už to má opravdu za pár, takže fakt není úplně dobrý nápad se tu být Fkama co to mají do roku 20,21.

Doporučuju si přečíst novou definici, s chladnou hlavou. Fakt to není o prevlíkání. Na tom se spíše bazíruje teď se všemi pracemi na sobě. Samotný oblíkání, stereotypy jsou tam dokonce vyloučené jako základ dg.

Používá se tam důsledně disforie s primárními a/nebo sekundárními znaky. Už to není všechno, nebo nic.

Placení je ohraná písnička. Holky co nechtějí mrtvici z pilulek a sestřelené játra a cysty na mozku z Androcur. A používají neofollin + progesteron si to platí už teď komplet. I když neofollin má úhrady SÚKL. Ale kvůli 100,- se s pojišťovnou soudit nebudu a čekat v nemocnici 3h taky ne. Když máme tak zázračný systém, tak SPC na estrogen máme kde? Studie že jsou blokátory testosteronu dobrý k něčemu jinému než zvyšování počtu depresí, sebevražd máme kde?

51 Lucka. Lucka. | 6. listopadu 2018 v 22:15

[Smazaný komentář] myslím že v tom neutrálu nejde tolik o příjmení, jako o jméno. a neznám žádnou holku které to schválili s mužským jménem v občance.

[Smazaný komentář] nezlob se, ale co koho a jak bolí po SRS, můžeme spíše posoudit my, než ty z doslechu. že. ;-) takže tady poučování fakt není na místě.
a věř že když není průměr, tak je ti hloubka houby platná, jak jde občas vidět z Thajska. ;-)

myslím že my se ´´neposmíváme´´ nikomu, kdo se nezačal navážet do nás. jestli nebude spíše v tom zakopaný pes. ;-)

misgendering, jí přece nevadí že má mužskou občanku a mužské jméno. neznám žádnou tu Jakub, jen toho Jakuba.
a Knappová schválila neutrální Jakub, ehm, a to jsi vycucal ze kterého prstu.

Jakub to jistě neřeší, neboj ;-) /ta Jakub, samozřejmě/ jako ta Marek. ;-)  :-)

víš, tobě ten obrázek před veřejností nekazí, ty jsi se k menšině veřejně nepřihlásil.
takže pořád mluvíš jen jako vzdálený pozorovatel.

52 Lucka. Lucka. | 6. listopadu 2018 v 22:29

[Smazaný komentář] no nevím broučku jak ty, ale já si progesteron hradím jen třetinu z plné výše.

a SPC na estrofem, estrimax.. máme kde, máme ho v příbalovém letáčku přímo v krabičce O_O

Estrogen jako takový, žádné léčivo s tímto názvem neznám. :-(

53 Gray Gray | 6. listopadu 2018 v 22:32

[Smazaný komentář] evropský soud vyhodnotil nutnost sterilizace k uznání právní identity jako nepřijatelnou. Proto taky narychlo teď přepisují občana.
V nějaké severské zemi za ty "nucené" sterilizace vyplácel odškodnění. V .cz NOZ napsal věčný poslanec Benda slušně řečeno vyčůraně a před rokem 214 ta podmínka vlasně v žádném zákoně nebyla. Takže smůla.

Mrzačení a další expresivní termíny taky nechci používat. Přijeďte si Google na nepovedené SRS a uznáte, že válečná medicína je proti tomu čistá práce. A nedělejte si iluze, že Motol má zmetkovitost menší než Suporn.

Tragická je ta kombinace.
1) zákona podmínka. Jsou trans lidé co žijí pět, deset let s passing na původní/neutrální doklady. To nedá každý/á. Zvláště u kluků je to dobre vidět ta nesmyslnost. Penis jim ušijí tak na mávání a hysterektomie je akorát kvůli tomu aby se nemnožili. Žádný terapeutický smysl to v 90+% případů nemá.
2) nedostatek informací. Operátér se na přednášce nedokáže vyžvejknout, jestli když má holku s velikostí X jestli z toho dokáže ušít A nebo B, ho mají dvě studie. Obě metodicky na ...
Když se najde vyhlaska, že na změnu stačí prostá hysterektomie/ orchidectomie koukáte na mě jak stočený drát z otomanu. A tak se dá pokračovat do rána...
3) tlak společnosti, doktoru, trans komunity. A to včetně perliček že pak na ksichtoknize určuje jedna osoba všem kdo je a není TV. Pravda má na to deset let praxe z profesionální travesti show a samozřejmě žena penis nemá, takže ty děti asi rodila císařem ;)

54 Gray Gray | 6. listopadu 2018 v 22:35

.[Smazaný komentář]  evropský soud vyhodnotil nutnost sterilizace k uznání právní identity jako nepřijatelnou. Proto taky narychlo teď přepisují občana.
V nějaké severské zemi za ty "nucené" sterilizace vyplácel odškodnění. V .cz NOZ napsal věčný poslanec Benda slušně řečeno vyčůraně a před rokem 214 ta podmínka vlasně v žádném zákoně nebyla. Takže smůla.

Mrzačení a další expresivní termíny taky nechci používat. Přijeďte si Google na nepovedené SRS a uznáte, že válečná medicína je proti tomu čistá práce. A nedělejte si iluze, že Motol má zmetkovitost menší než Suporn.

Tragická je ta kombinace.
1) zákona podmínka. Jsou trans lidé co žijí pět, deset let s passing na původní/neutrální doklady. To nedá každý/á. Zvláště u kluků je to dobre vidět ta nesmyslnost. Penis jim ušijí tak na mávání a hysterektomie je akorát kvůli tomu aby se nemnožili. Žádný terapeutický smysl to v 90+% případů nemá.
2) nedostatek informací. Operátér se na přednášce nedokáže vyžvejknout, jestli když má holku s velikostí X jestli z toho dokáže ušít A nebo B, ho mají dvě studie. Obě metodicky na ...
Když se najde vyhlaska, že na změnu stačí prostá hysterektomie/ orchidectomie koukáte na mě jak stočený drát z otomanu. A tak se dá pokračovat do rána...
3) tlak společnosti, doktoru, trans komunity. A to včetně perliček že pak na ksichtoknize určuje jedna osoba všem kdo je a není TV. Pravda má na to deset let praxe z profesionální travesti show a samozřejmě žena penis nemá, takže ty děti asi rodila císařem ;)

55 Niki Niki | 6. listopadu 2018 v 22:51

[47]: Díky za tvůj komentář - a to nemyslím ironicky. :-)
Dá se říci, že tu a tam bych s tebou i souhlasila...opravdu je tady dost prostoru ke zlepšení v mnoha směrech. Například mít po potvrzení diagnózy možnost si vybrat jakékoliv čistě ženské jméno a příjmení + ženské rodné číslo + "F"....to by nám situaci značně ulehčilo a odpadl by byrokratický mezistupeň (i když i za ten, jsem, vzhledem k okolnostem, byla moc ráda).

Ale bohužel prozatím je situace jaká je a dokud se nezmění, tak se musíme řídit určitými pravidly a určité věci respektovat. Sám víš, že si v životě určitě nemůžeš dělat co se ti zachce a sám se pohybuješ v určitých mantinelech, dodržuješ nějaké zákony, nařízení...třeba někoho musíš poslouchat, plnit nějaké příkazy, apod.

1 - Pro mě za mě ať si letí do Thajska kdo chce, já jsem ráda, že jsem byla na operaci v Ostravě...jak bych dopadla v Thajsku se nikdy nedozvím a neriskla bych si to.
O nějaké touze po operaci se u Jakuba nedá mluvit...jeho touhy jsou zcela jiné.

2 - Neměla jsem pocit, že bych se někde a někdy musela plazit...vše jsem měla v pohodě a vše také dopadlo dobře.
Pokud někdo chce dosáhnout svého cíle, chce mít svůj vysněný život, tak by neměl být arogantní, dělat ramena a hrát si na boha.
Já jsem začala HRT 4 měsíce po Jakubovi a v době kdy on šel ke komisi, jsem už byla 8 měsíců po operaci...a to jsem čekala 7 měsíců na volný termín k SRS.
Ano...já jsem to moc chtěla!
A také se to podařilo a jsem moc šťastná a spokojená. :-)

3 - Poskytovatele zdravotní péče si třeba můžeš vybrat sám, ale také si ho třeba v určitých případech sám zaplatíš. Zdravotní pojišťovny jsou občas i opatrné v platbách za to i ono...že by některé trans hradily Thajsko, to je jen utopie či zbožné přání.
Já jsem třeba ráda, že prozatím u nás platí SRS zdravotní pojišťovny, případně jsou hrazeny i z jiných zdrojů...také vím, že mnohým lidem to celkem vadí a byli by radši, pokud bychom si operaci platily z vlastní kapsy.

4 - No jo, pokud ho má některá před operací 3cm velkého, pak má asi trochu smůlu a není ji co závidět.
Takový je život...někdy je více toho štěstíčka, někdy méně....ale to se týká kdečeho i kdekoho...i lidé co jdou třeba na operaci srdce mají různé šance na dobrý výsledek.

5 - Že je třeba mít nějakou komisi co schvaluje operaci, je snad jasné....a že  komise posuzuje jednotlivé žádosti s přihlédnutím k dostupným informacím, je snad taky jasné. A komise má také určitý prostor k manévrování.
Nemusí se nám to líbit, ale tak to je.

6 - Já kdybych seděla v komisi, tak bych Jakuba také nepustila k operaci...na základě informací, které o něm mám.

Ano, možná je to trochu přes čáru že Jakuba misgenderuju, ale nemohu si pomoct...hodně jsem nad tím přemýšlela a došla k závěru, že je to tak správně a může si za to sám.

A "Dead name"? To určitě ne...Jakubovi nevadí a dá se říci, že se s ním i chlubí. O_O

56 Niki Niki | 6. listopadu 2018 v 23:04

[48]:

Jejda...samé Nikol tu zase nemáme, kde jsi na to přišel?
Já si vybrala jméno Nikola a líbí se mi...nezměnila jsem si ho ani po operaci...a myslím si, že znám celkem dost holek, ale ani jedna není Nikola :-)

57 Niki Niki | 6. listopadu 2018 v 23:24

[50]:

[54]:

Ano....doba se mění a mění se i zákony a mění se to a mění se ono....sotva si zvykneme na jedno, už je tady něco jiného.
Bít se tady "Fkama" opravdu nemusíme, prozatím ale platí. Až nebudou, budeme se mlátit něčím jiným.

Nikdy jsem neschvalovala možnost, aby kdokoli, kdo prohlásí že se cítí být ženou (či naopak) získal bez větších problémů ženskou identitu se vším všudy....nehledě na to jestli má penis, varlata, vousy a vypadá třeba jako horal...co by to přineslo za chaos si raději ani nebudu představovat.

Ty si o tom můžeš myslet co chceš, v některých názorech jsme ty i já úplně jinde a nic s tím neuděláme.
Ty nepřesvědčíš mě, já zase tebe. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama